Poka? wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Po wymianie amortyzatorów komfort jazdy obniżył się

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar crazyPro
    Do??czy?
    Feb 2014
    Mieszka w
    warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX37 GT Premium
    Postów
    151
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie Po wymianie amortyzatorów komfort jazdy obniżył się

    Witam, 2 tygodnie temu wymieniłem w serwisie amorki i łączniki stabilizatora (FX37 2009), ponieważ jeden amortyzator był nieco wylany a łączniki luźne. Ale komfort jazdy na tych starych częściach był idealny, auto zachowywało się jakby jechało po szynach, nie trzeba było kontrować kierownicą na nierównościach czy mniejszych dziurach na drodze. Wpadanie w dziurę nawet miało charakter całkiem komfortowy, był taki ładny głuchy dźwięk. Niestety po wymianie wszystko się zmieniło. Jak odbierałem to wydawał mi się (FX) sztywny i zbity, tak jak być powinno, ale im dłużej jeździłem tym było dziwniej. Na łukach mnie wynosiło, na drobnych nierównościach musiałem zdrowo walczyć z kierownicą, wpadanie w dziurę czy jakąś studzienkę to przeniesienie auta kilka ładnych cm w lewo lub prawo. Wpadanie w dziurę mogę teraz porównać do źle skręconego resoraka, gdzie na nierównościach każda część tłucze się oddzielnie robiąc hałas. Co najgorsze to już nie jest ten cichy hałas, który był wcześniej.

    Zrobiłem geometrie. Było dość słabo, więc ją poprawili. Tor jazdy jakby jest lepszy. Nadal jednak na nierównościach na jezdni zachowuje się gorzej niż wcześniej, na starych częściach. I co jeszcze ciekawe, kierownicą się kręci bardzo luźno, czego wcześniej nie było, był delikatny opór który mi odpowiadał akurat.

    Nie wiem czy to wina amortyzatorów, czy coś mam z głową ale przyzwyczaiłem się w innych samochodach, że po wymianie takich części jak amortyzatory, wahacze czy końcówki drążków powodowały wzrost komfortu jazdy a nie jego obniżenie. Być może nowe amortyzatory w FX tak się zachowują? Jeśli ktoś coś podobnego przerabiał, to chętnie posłucham rozwiązań
    Z góry dzięki!

  2. #2
    Trochę już ogarniam Avatar SevaNY
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Clearwater Florida
    Jeździ
    INFINITI QX70 BIALA PERLA METALIK 2014 rok
    Postów
    97
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Ja powiem tak ze moj

  3. #3
    Trochę już ogarniam Avatar SevaNY
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Clearwater Florida
    Jeździ
    INFINITI QX70 BIALA PERLA METALIK 2014 rok
    Postów
    97
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Ja powiem tak ze moj QX70 tez bardzo lekko sie prowazi ,natomiast jak jechalem kolezanki BMW X1 to kierownica bardzo ciezko sie krecilo .Ja ze swojego jestem bardzo zadowolony duzo wiekrze auto od BMW X1 i duzo wygodniej sie prowadzi.

  4. #4
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Sprawdź ciśnienie w oponach. Błahostka ale zbyt duże powoduje objawy podobne do tych które masz u siebie. Kierownica lekko Chodzi ale auto staje się wrażliwe na słabą nawierzchnię.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar crazyPro
    Do??czy?
    Feb 2014
    Mieszka w
    warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX37 GT Premium
    Postów
    151
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Ciśnienie sprawdzę. Chociaż jakby coś było nie tak to by pewnie pokazało. Ale sprawdzić nie zaszkodzi. Do samej lekko działającej kierownicy można się w sumie przyzwyczaić ale mam wrażenie że ma to również przełożenie na odczucia niedoskonałości naszych dróg na moich rękach i tym samym pogorszenie komfortu jazdy. Dziwi mnie ten dźwięk przy nierownosciach/dziurach/studzienkach. Wcześniej był taki głuchy i mało odczuwalny na tyłku a teraz odczuwam jakby kilka różnych elementów samochodu przejezdzalo przez powyższe osobno. Do tego wcześniej jadąc przez studzienke mogłem puścić kierownicę a on nadal jechał prosto swoim torem, dzisiaj muszę kontrować.

    Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka

Podobne w?tki

  1. Fx35 i gen problem z zamkami, nie otwierające się drzwi, pikanie podczas jazdy
    By adrianramus in forum Audio, Nawigacja & Elektronika
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17th-August-2017, 00:33
  2. Komfort FX 1 gen.
    By Gullwing in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 3rd-April-2017, 22:52
  3. Górne mocowanie amortyzatorów przednich.
    By Rafal in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13th-March-2017, 19:15
  4. FX35 - sam się otwiera i pika podczas jazdy
    By tas23 in forum Audio, Nawigacja & Elektronika
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22nd-November-2016, 12:06
  5. Bushings (Po wymianie)
    By Jacob_USA in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 9th-September-2010, 16:56

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •