Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: G37 auto nie reaguje/nie zapala z przycisku Start/Stop. Symbol "key" na wyswietlaczu.

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Pulawy
    Jeździ
    G37 Cabrio Blue sky 2010r
    Postów
    43
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie G37 auto nie reaguje/nie zapala z przycisku Start/Stop. Symbol "key" na wyswietlaczu.

    Witam drodzy forumowicze,

    oto wczoraj dopadł mnie niemaly problem z moim G37 cabrio z automatem. Auto w ogole nie chce zapalić.
    Otoz z pilota jestem w stanie otworzyc drzwi auta, bagażnik , jednak kiedy chce odpalic samochod z przycisku (system bezkluczykowy) nie sie nie dzieje. Ekran jest ciemny, auto wogole nie kreci , ikony na wyswietlaczu sie nie pojawiaja oprocz jednej koloru pomaranczowego z napisem "Key".
    Na poczatku pomyslalem ze bateria w kluczyku rozladowala sie i ja od razu wymienilem. Niestety nic to nie pomoglo. W Infiniti serwis w Warszawie sugerowali ze kluczyk mogl sie rozkodowac. To tez nie jest prawda gdyz uzylem drugiego kluczyka i sytuacja jest taka sama-aut nie zapala.
    Probowalem takza umiescic kluczyk w dedykowane gniazdo pod kierownica z lewej strony i odpalac -niestety nic sie nie dzieje.
    Odlaczylem tez Aku na krotki czas lecz to tez nie pomoglo. Ikonka "key" dalej sie pokazuje na wyswietlaczu, przycisk start/stop nie reaguje i pozostaje w pozycji LOCK. Problem takze pojawia sie z holowaniem mojego auta do warsztatu .Jest to automat, dzwignia zmiany biegow pozostala w pozycji "P" a w instrukcji czytalem ze aby moc holowac trzeba przycisk start/stop wlaczyc w pozycje "ACC" albo "ON" ale niestety w moim przypadku tego nie jestem w stanie zrobic. Sytuacja teraz jest taka ze auto stoi w miescie na parkingu pod sklepem i szukam jakiegos rozwiazania tej sytuacji. Koledzy i kolezanki wszelkie sugestie z waszej strony mile widziane. Dziekuje z gory Jarek.

    PS. Tak sobie teraz pomyslalem ze kiedys padl mi akumulator w tym aucie. Doladowalem go sobie i bylo Ok, moze teraz tez padl mi AKU?
    Ostatnio edytowane przez jaroLPU ; 20th-November-2015 o 09:47

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Buziaczek81
    Do??czy?
    May 2014
    Mieszka w
    Pruszkow
    Jeździ
    EX 37 2010
    Postów
    224
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    Z tego co piszesz to wydaje mi sie ze jest to akumulator.Moze uda Ci sie odpalic przez kable tak zebys mogl podjechac w jakies inne miejsce sprawdzic akumulator.

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Pulawy
    Jeździ
    G37 Cabrio Blue sky 2010r
    Postów
    43
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Buziaczek81 Zobacz post
    Z tego co piszesz to wydaje mi sie ze jest to akumulator.Moze uda Ci sie odpalic przez kable tak zebys mogl podjechac w jakies inne miejsce sprawdzic akumulator.
    Wielkie dzieki za szybka odpowiedz, mam maly plan zeby Elektryka zawiezc pod moje "zdechle" auto zeby mi sprawdzil aku i ewentualnie odpalił.pozdrawiam Jarek

  4. #4
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Najpierw sprawdz bezpieczniki i termianle akumulatora czy wszystko jest ok. Ja bym kupil Aku i podmienil. Jak juz raz Ci padl, to i tak przed zima czeka Cie wymiana. Ew wyjmij aku, podladuj i wtedy srobuj. Dopiero pozniej probuj dzwonic do elektryka...
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Pulawy
    Jeździ
    G37 Cabrio Blue sky 2010r
    Postów
    43
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Buziaczek81 Zobacz post
    Z tego co piszesz to wydaje mi sie ze jest to akumulator.Moze uda Ci sie odpalic przez kable tak zebys mogl podjechac w jakies inne miejsce sprawdzic akumulator.
    Witam,

    wlasnie wrocilem od eletryka i okazalo sie ze to NIE akumulator. Podlaczylismy jego swiezy aku to mojego G37 na zasadzie pozyczenia pradu i dalej kiszka.Okazuje sie z auto w ogole nie widzi kluczyka/pilota.
    Doczytalem tez ze aby odblokowac automatyczna skrzynie biegow z pozycji P do N musze uzyc przycisku "shift lock release" umieszczonego kolo drazka zmiany biegow. Instrukcja zabrania holowania auta ktore ma zablokowana kierownice a moja raczej ma - wyglada na to ze mam twardy orzech do zgryzienia.
    Ostatnio edytowane przez jaroLPU ; 20th-November-2015 o 13:04

  6. #6
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Nie holuj tylko wez auto na lawete. Holowanie automatu to i tak tylko na krotkich dystansach.
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  7. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Pulawy
    Jeździ
    G37 Cabrio Blue sky 2010r
    Postów
    43
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    ok, w sumie to myslalem o lawecie, tylko moje autko jest tak niefortunnie zaparkowane ze szok,przodem do sciany.i tak musze czekac do godzin wieczornych az tlum aut odjedzie spod galerii bo laweta nie bedzie miala jak podjechac , jestem otoczony innymi samochodami.

    Bylem jeszcze u innego elekronika w Pulawach. Po ogolnym opisie slownym powiedział ze padł mi jakis modul i auto nie widzi kluczyka. Nie mial dzis czasu aby podjechac pod moje auto ,musze wiec czekac do poniedziałku 23.11.15. Stwierdził ze istnieje duze prawdopodobieństwo ze auto wyladuje z serwisie Infiniti czego był akurat nie chciał, chyba ze juz naprawde nie ma innej opcji.

  8. #8
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    może przekodują immo i kody kluczyków i będzie ok.

    w poprzedniej gen bylo lepiej o tyle ze wyjmowało się surówkę- wkładało do gniazda , przekręcało i kiera sie odblokowywała i wtedy można było , pod wrzuceniu skrzynki na N , kombinować z przestawieniem auta.

    obstawiam jednak, że rozkodowały się kluczyki/moduł.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Miko
    Do??czy?
    Aug 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX37S Premium, 2013, biały
    Postów
    399
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 19 raz/y

    Domy?lnie

    Amumulator na 99% . Mieliśmy podobnie.

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Miko
    Do??czy?
    Aug 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX37S Premium, 2013, biały
    Postów
    399
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 19 raz/y

    Domy?lnie

    Co do elektryka. U nas było tak,że w G37 padł akumulator po dłuższej przerwie w użytkowaniu . Samochód nie mógł odpalić nawet na jakimś tam starterze, który ponoć uruchamiał nawet ciężarówki. Dopiero ładowanie z drugiego samochodu przez około 30 minut pomogło. Ponieważ samochód był na gwarancji został sprawdzony w serwisie i stwierdzono wadę akumulatora. Wymiana w ramach gwarancji.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. "Używany SUV ,który niemal się nie psuje"
    By Ologt in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29th-March-2016, 20:32
  2. Auto nie zapala, wentylatory sie właczaja.
    By miro4441 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8th-October-2014, 12:05
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11th-October-2013, 19:10
  4. Auto części - Wołomin "Auto Partex"
    By Athens in forum Sklepy On-line INFINITI
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20th-July-2012, 21:16
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10th-October-2011, 03:22

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •