Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 41 do 50 z 57

Temat: Skutki wlewania 5W30 do VQ35DE...

  1. #41
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    a dokładniej co jest czynnikiem decydujacym kiedy lepiej 5w30 a kiedy 0w40 ? pomijając kwestie oczywistą - "dynamiczny" styl jazdy
    Tak jak pisałem, wszystko jest istotne. Kwestia tylko, którym czynnikom jaki nadamy priorytet.

    - zimne rozruchy silnika,
    - kwestia parkowania samochodu pod chmurką czy też w ogrzewanym garażu,
    - średnia długość pokonywanych odcinków od uruchomienia silnika,
    - obecnie zalany olej, jego lepkość i ogólne parametry + wielkość poboru na nim w przeliczeniu na 1 tys. km,
    - modyfikacje jednostki,
    - ciąganie przyczep,
    etc.

    A czy mógłbym prosić o porównanie Amsoil Signature 5w50 vs Signature 0w40 - w kontekście temperatury w której następuje degradacja termiczna , maksymalnej temperatury pracy ciągłej
    Czyli jakiej? Przez jaki czas? Jak chciałbyś to porównywać? Poczytaj szerzej o teście Noacka https://czarnepaliwo.wordpress.com/2...wedlug-noacka/ Myślę, że może Cię zainteresować w kontekście Twojego pytania.

    Metodą pomiaru odparowalności jest test Noacka, znany również pod nazwą ASTM D-5800. Podczas testu próbka oleju wygrzewana jest w temp. 250’C przez 60 minut. W czasie jego trwania opary oleju usuwane są przez przepływające powietrze przy utrzymywaniu stałego podciśnienia. Warunki testu określone są dla odwzorowania tych panujących dokoła tłoków i ścianek cylindrów podczas pracy silnika. Zawartość części lotnych oblicza się z różnicy masy próbki oleju przed i po teście.
    Noack Signature Series
    5w30 6,7%
    0w40 7,7%
    5w50 6,1%

    Interesujące, że 0w40 ma wyższą odparowalność niż 5w30, skoro ten ma niższe lepkości kinematyczne i niższy HTHS, prawda? Chciałbym tym zachęcić do zaprzestania kurczowego trzymania się jednego czynnika. Niektórzy fascynują się wysoką lepkością, inni czytając moje posty na różnych forach zaczynają szukać jak najwyższego HTHS... To nie takie oczywiste. Trzeba znać wiele zależności i potrafić się pomiędzy nimi płynnie poruszać. To jest moje know how w pracy.

    Nie ukrywam że jako uzytkownik 5w50 uważam ten olej za upierdliwy w codziennej eksploatacji ( ok 90sek pracy silnika przed ruszeniem , ograniczenie obrotów do 2500/min zanim temperatura oleju nie osiągnie70 C - w 370z jest wskaźnik ) i z chęcią wymieniłbym na 0w40 ale mam lekkie wątpliwości
    To nie jest szczęśliwy produkt do tego typu eksploatacji. Pamiętam, że dzwoniłeś do mnie z tą aplikacją, ale sprawiałeś wrażenie już zdecydowanego na 5w50. Nie mogę na siłę ingerować w zakupy klientów. Mogę służyć radą, ale to Wy finalnie podejmujecie decyzje. Amsoil Signature Series 5w50 to bardzo lepki olej. Bardziej nawet niż Penrite 10 Tenths Premium 5w50, który zdarza mi się sprzedawać do 3.5 V6 VQ35DE narażanych na duże czy też regularne obciążenia. Szczególnie z uwagi na sezon jesienno-zimowy zastosowałbym 0w40.

    Nie wiem czym był zalany silnik przez poprzedniego właściciela ale wszystkie temperatury były nizsze o 10 C
    Czymś o niższym HTHS. To on winduje u Ciebie temperatury. HTHS Signature Series 5w50 wynosi aż 4,45 cP. Zmień na 0w40 i od razu zobaczysz różnicę. Tylko, że teraz będzie to na spadek temp. otoczenia...

    Z całym szacunkiem , pisząc koledze Frankowi o Amsoil 0w40 miałem na myśli fakt ze ten olej dałby mu większy margines bezpieczeństwa , tak samo widac uważa ASO
    ASO w Europie nie ma wyboru skoro Nissan produkcję olejów pod swoim logo zleca tutaj koncernowi Total http://www4.total.fr/asia-oceania/au...110%20v1-0.pdf
    Punkt płynięcia na poziomie -36'C wiele już mówi o kiepskiej jakości produktu.

    Zauważyliście, że w instrukcjach na USA zalecane jest 5w30 zawierające syntetyczną bazę grupy V (estry)?
    Genuine “NISSAN Motor Oil Ester 5W-30 SN” is recommended.
    Franka silnik jest bezpieczny na Signature Series 5w30. To porządny olej w porównaniu do tego co na ślepo zalewają niektóre serwisy. Wiesz zresztą jak to wygląda. 2.0t zalewane są olejami do 2.2d o obniżonej popiołowości. Hybrydy z 3.5 V6 0w50 od Eneosa. Co komu w serwisie wpadnie w ręce...
    https://czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojego Infiniti

  2. #42
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    na zielono
    Cytat Napisa? CzarnePaliwo Zobacz post
    Czyli jakiej? Przez jaki czas? Jak chciałbyś to porównywać?
    chodzi mi o dane : olej Am Si 0w40 wytrzymuje prace ciągłą w temperaturze xxx , po przekroczeniu temperatury yyy następuje jego trwała degradacja i należy niezwłocznie wymienić olej - sorry że upraszczam to aż do bólu :
    Wpadasz na autostradę i jedziesz dystans np 300km (nie mylić z 300km/h ) - trwa to ok 2-3h jakiej temperatury oleju nie powinno się przekraczać ?
    Pilnuję tego aby temperatura dla AM 5w50 nie przekroczyła 110 C - może przesadzam ? zabezpieczenie termiczne zetki jest ustawione na 130 C



    To nie jest szczęśliwy produkt do tego typu eksploatacji. Pamiętam, że dzwoniłeś do mnie z tą aplikacją, ale sprawiałeś wrażenie już zdecydowanego na 5w50. Nie mogę na siłę ingerować w zakupy klientów. Mogę służyć radą, ale to Wy finalnie podejmujecie decyzje. Amsoil Signature Series 5w50 to bardzo lepki olej. Bardziej nawet niż Penrite 10 Tenths Premium 5w50, który zdarza mi się sprzedawać do 3.5 V6 VQ35DE narażanych na duże czy też regularne obciążenia. Szczególnie z uwagi na sezon jesienno-zimowy zastosowałbym 0w40.
    Zetka jest uzytkowana w typowy sposób ( nie jest to samochód do jazdy emeryckiej) więc 5w50 jest OK tylko zawsze trzeba go rozgrzać zanim zacznie się korzystać z zasobów mocy , aby nie użytkować auta na krótkich dystansach ( paliwo w oleju ) lubie sie "powłóczyć" po okolicy - trzeba korzystać z życia zanim zabiorą nam V6'tki i zmuszą do zakupu autonomicznych elektryków .
    Poniżej temperatury zewnetrznej 10C i w zimie samochód nie będzie użytkowany
    Dlatego przed ewentualnym eksperymentem z 0w40 w przyszłym roku chciałbym wiedzieć do jakiej maksymalnej temperatury pracy ciagłej ten olej jest w stanie prawidłowo chronić silnik - reszty dowiem sie podczas użytkowania




    Czymś o niższym HTHS. To on winduje u Ciebie temperatury. HTHS Signature Series 5w50 wynosi aż 4,45 cP. Zmień na 0w40 i od razu zobaczysz różnicę. Tylko, że teraz będzie to na spadek temp. otoczenia...

    fakt 0w40 ma 3.76 cP - po wlaniu 5w50 nastąpiła odczuwalna zmiana w dynamice silnika która znika po przekroczeniu ok 90 C

    Wiesz zresztą jak to wygląda. 2.0t zalewane są olejami do 2.2d o obniżonej popiołowości.
    Tak , na moje pytanie dlaczego 229.51 zamiast 229.5 jak zaleca producent usłyszałem odpowiedź ze przecież 229.51 to wyższa norma więc mam "lepiej"

  3. #43
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Slayer
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Rydzynki
    Jeździ
    Q60S/3.0T/AWD/2018/black
    Postów
    209
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Ja wlewam 0w50 wymiana co 10-12 tys.

  4. #44
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    Jedyny sens porownania , jaki ja widze to pojezdzic danym autem na 2 roznych klasach oleju i wyslac probki do analizy zuzycia. Opieranie sie na danych producenta to jak opieranie sie na zuzyciu paliwa katalogowym.
    Ostatnio edytowane przez Kazik_R52 ; 28th-September-2019 o 03:13

  5. #45
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    aaa taki fajny był temat o VQ35DE i zepsuli Jest milion ogólnych wątków o oleju, a nawet "następnych wątków o oleju" i nadal za mało.
    pozdrawiam, Artur.

  6. #46
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    Co mamy sie pousuwac ?

  7. #47
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    no to wracam do tematu .............

    wiadomo w smarowaniu najważniejsza lepkości i ciśnienie , gruby olej mniej zrywa film ekstremalnych temperaturach (tor, pałowanie) dzięki temu zabezpiecza silnik, ale stosowanie grubego oleju, zwiększa opory w silniku, zmniejsza moc, oszczędność paliwa oraz powoduje jego większe zużycie w normalnej eksploatacji.
    UOA np. dla oleju racingowego Motul 300V nie są złe, ale pokazują, że silnik w normalnych warunkach bardziej się zużywa niż na oleju rzadszym
    wnioski z tego takie, oleje gęstsze bardziej nam zużywają silnik w normalnej eksploatacji ale lepiej chronią w ekstremalnej eksploatacji. Więc osoby normalnie jeżdżące stosujące gęste oleje, racingowe krzywdę robią dla silnika

    pytanie zasadnicze jaki jest najlepszy olej do silnika.
    jak najcieńszy, który zapewnia wystarczającą ochronę dla silnika,

    skąd wiadomo, że silnik sie zużywa na oleju, no po to robi się tak popularne na zachodzie UOA (analiza zużytego oleju) i sie patrzy co silnik pozostawił w oleju.

    Żelazo : Pochodzi z tulei cylindrowej, wałka rozrządu, pompy olejowej i zużycia łańcucha rozrządu
    Chrom : Pochodzi z zużycia pierścienia tłokowego
    Miedź : Pochodzi z łożysk, prowadnic zaworów i zużycie tulei
    Ołów : Pochodzi ze zużycia łożyska
    Aluminium : Pochodzi z zużycia tłoka i łożyska oporowego tłoka
    Srebro i cyna : Pochodzi ze zużycia łożyska

    Krzem : pochłanianie brudu, czasami stosowane jako przeciw-pieniący (im więcej tym gorzej, dostawanie się zanieczyszczeń, np. fil powietrza)

    najważniejsze to ołów, miedz i chrom

    pozostałe pierwiastki, często jako dodatki, poprawiające właściwości oleju, generalnie im więcej tym lepiej , ale nie zawsze zależy od konstrukcji silnika i systemów oczyszczania spalin.

    Molibden : dodatek przeciwzużyciowy i reduktor tarcia
    Bor : dodatek przeciwzużyciowy i reduktor tarcia
    Wapń: wspólny dodatek z wieloma funkcjami, przede wszystkim detergent
    Magnez : wspólny dodatek z wieloma funkcjami
    Fosfor : dodatek przeciwzużyciowy i reduktor tarcia, stabilizator ścinania
    Cynk : dodatek przeciwzużyciowy i reduktor tarcia, stabilizator ścinania

    warto też zwrócić uwagę przy takiej analizie jaką nadal klasę API trzyma olej po zużyciu



    a teraz konkretna analiza zobaczcie jak dobrze chroni silnik w Z350 zwykły castrol GTX 5W30, auto użytkowane normalnie, dynamicznie. Teraz niech ktoś mi powie, że te auto teoretycznie jeśli nic by się nie zmieniło w stylu jazdy nie przelata 500tyś km na 5W30, przy tym użytkowaniu, warunkach każdy W50/60 skróci jego żywotność



    wnioski z tego są jedne Nissan wie co robi zalecając do VQ olejów o klasie 30/40. I auta użytkowane normalnie na drodze nawet dynamicznie, nawet od czasu do czasu jak wskazówka widzi redline, powinny być takimi zalewane. Dopiero silniki upalane, czy na tor powinny mieć grubszy olej, co prawda bardziej zużywają silnik w normalnej jeździe, ale nie pozwalają nam zdewastować od skrajnych warunkow.

    informację wzięte z witrym
    https://540ratblog.wordpress.com/
    https://www.bobistheoilguy.com/
    my350
    g35
    g37

    jakie kupić infiniti ?
    takie które jest normalnie użytkowane i jeździ na 5W30/40
    Ostatnio edytowane przez Kazik_R52 ; 28th-September-2019 o 19:29

  8. Dzięki Kazik_R52 za powyższy Post:

    docent (28th-September-2019)

  9. #48
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Zatem odnośnie VQ35DE Nissan dobrze wie co robi gdyż w zależności od klimatu, w którym jest używany pojazd dobierany jest nawet poziom ciepłoty świec, nie wspomnę o olejach polecanych przez ASO w różnych częściach globu. Polecam też bez inwazyjnie zwiększyć choć odrobinę pojemność układu olejowego montując np większy filtr oleju np Knecht OC196. Natomiast sam olej to sprawa indywidualna, zgodnie z postami Tomka widocznymi na całym forum od lat - w moim przypadku jest to Penrite Tenths Premium 0w40.
    pozdrawiam, Artur.

  10. #49
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Pozwolę sobie zasiać ziarno zwątpienia

    Jakis test ostatnio czytałem, tyczył rozrzedzenia się oleju np na dystansie 8-10.000km paliwem, samochód użytkowany na krótkich dystansach = auto nie jeździło po trasie. Wniosek tam był taki, że z tego Xw40 zrobiło się chyba Xw20, czy jakoś tak, tej benzyny się już podobno nie pozbędziesz z oleju. No to teraz jak tu lać Xw30, skoro (podobno) benzyna go rozrzedza i prędko będzie miał parametry "20" i niższe? Czy to aby na pewno jest bezpieczne? Trzy szybkie starty ze świateł 0-150, czy nie zrobią krzywdy silnikowi? To tylko 10 sekund, ale czy nie za wiele? Czy faktycznie ten parametr tak się zmienia na niekorzyść silnika?

  11. #50
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    gdybyś śledził ten temat nie miałbyś dużych zwątpień , choć prawdą jest spada klasa, ale tragedii nie ma
    zobacz wrzuciłem wyżej tabelę
    W30 to od 9.3 do 12.5
    w wątku #35
    UOA mamy UOS dla Penzoil 5W30 - 9.82, czyli nadal W30 po 5000Km w Lancer EVO
    UOA dla Castrol Edge 0W40 jest między 9.96 a 11.69 - czyli zrobiła nam się 30-tka po przebiegu od 6600 do 8800

    w wątku #36
    UOA dla Mobil 0W40 mamy nadal 40 w VQ35 i po przebiegu aż 11tyś km

    Generalnie olej Mobil 1 0W40 jest bardzo polecany do serii VQ świetne wyniki w badaniach. Do tego cena połowa tego co Amsoil ( Mobil 1 płacę około 28$ za 5Qt, Amsoil ponad 50$ za 5QT)

    co do rozcieńczenia paliwa, dużo zależy od kondycji silnika, modele z wtryskiem bezpośrednim też wypadają gorzej, UOA też to może określać w wątku powyżej (47) masz rozcieńczenie paliwa mniej niż 0.5% - czyli dobrze

    poniżej test Amsoil SS 5W30 dla pickupa 3.5 Turbo, auto użytkowe, przelatane na oleju aż 16tyś km

    rozcieńczenie paliwa <1% bardzo dobrze
    klasa nadal 30(10.2) - świetny wynik, 40tka czasami ma niżej przykład Castrol Edge 0#40
    świetne wyniki dla metali,
    co prawda podwyższona jest miedz co by wstępnie wskazywało na trochę z łożysk, ale niski ołów, który raczej eliminuje łożyska, oraz brak paliwa w oleju, czyli podwyższona miedz wskazuje na turbosprężarkę, możliwe , ze turbo pomału sie kończy...




    Chcecie dobry olej do Infiniti, jeździcie normalnie, czasami lubicie pocisnąć, n kupcie oryginalny Mobil 1 extended performance 0W40, na Amsoil 5w30 tez sie nie zawiedziecie.
    Ostatnio edytowane przez Kazik_R52 ; 29th-September-2019 o 04:13

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Olej 5W30 czy 5W40
    By Bartek in forum VQ37HR
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 16th-May-2017, 08:25
  2. Tuning VQ35de
    By Drzymek in forum VQ35DE
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 5th-November-2016, 12:16
  3. Charakterystyka VQ35DE
    By Piotrek in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 9th-November-2014, 18:14
  4. Ponosznie mocy w VQ35DE
    By sirtrojan in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28th-June-2010, 22:21

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •