Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Poka? wyniki od 51 do 57 z 57

Temat: Skutki wlewania 5W30 do VQ35DE...

  1. #51
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    857
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 83 raz/y

    Domy?lnie

    Być może źle szukam ale wydaje mi się, że olej, który polecasz czyli "Mobil 1 extended performance 0W40 w ogóle nie istnieje. Pomijając fakt, że na naszym kontynencie seria extended performance jest niedostępna - to wchodząc na stronę globalną Mobil 1 w USA mamy do wyboru tylko 0w20, 5w20, 5w30, 10w30 https://mobiloil.com/en/motor-oils/m...ed-performance
    Ostatnio edytowane przez Shimomura ; 29th-September-2019 o 16:45
    pozdrawiam, Artur.

  2. #52
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Pozwolę sobie zasiać ziarno zwątpienia

    Jakis test ostatnio czytałem, tyczył rozrzedzenia się oleju np na dystansie 8-10.000km paliwem, samochód użytkowany na krótkich dystansach = auto nie jeździło po trasie. Wniosek tam był taki, że z tego Xw40 zrobiło się chyba Xw20, czy jakoś tak, tej benzyny się już podobno nie pozbędziesz z oleju. No to teraz jak tu lać Xw30, skoro (podobno) benzyna go rozrzedza i prędko będzie miał parametry "20" i niższe? Czy to aby na pewno jest bezpieczne? Trzy szybkie starty ze świateł 0-150, czy nie zrobią krzywdy silnikowi? To tylko 10 sekund, ale czy nie za wiele? Czy faktycznie ten parametr tak się zmienia na niekorzyść silnika?
    prawdopodobnie ten :
    https://www.onet.pl/?utm_source=www....9beb8d&utm_v=2

    Po przejrzeniu danych katalogowych kilku producentów pod kątem zmian lepkosci wzgledem temperatury zauważyłem że oleje o oznaczeniu 5w30 maja spory rozrzut jakościowy . znajdą się i takie których parametry zbliżają się do 0w20 jak i takie które są zbliżone do 5w40 . Kolejny przykład to np. Amsoil Sig 5w50 którego lepkość wysokotemperaturowa zbliża się do 10w60 innych producentów
    Powinniśmy się raczej kierować parametrami lepkosci w 40 100 150 C i dobierać olej do zakresu temperatur w których pracuje nasz silnik


    @Kazik
    przedstawione tabele i testy nie odzwierciedlają całkowicie realiów eksploatacyjnych w Europie . W USA jeździ się wolniej i spokojniej , na dłuższych trasach , inne paliwa , niewykluczone że i też nieco inne oleje produkowane tylko na rynek usa , częstsze wymiany oleju

  3. #53
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    Maxx oczywiscie , że nie odzwierciedlają całkowicie realiów, ba każdy silnik trochę jest inny .. natomiast trzeba czymś się trochę kierować

    Mobil 1 o rozszerzonej ochronie prawdopodobnie był w testach i opisach na forach w odniesieniu do najlepszego Mobil 1, jak wrzucam np. UOA z 2013 roku to prawdopodobnie był inny podział, bardziej prosty na zwykły Mobil Super i o rozszerzonej ochronie Mobil1, teraz patrzę jest kilkanaście różnych pozycji.
    Więc chodzi o pełny syntetyczny Mobil 1 0W40


    Chciałem tylko przedstawić inny punkt widzenia, ze spojrzeniem na prawdziwe testy zużycia się oleju, żebyście nie klepali w ciemno, że olej 10W60 to lepszy niż 5W30, bo w 95% jest gorszy

    pokazywanie w pierwszym poście zasyfionego silnika na 5W30, chyba każdy normalnie myślący uzna za absurdalny przykład
    zwłaszcza, że wrzuca to fachowiec

    trafia do gościa kolejny szrot zetka, naprawdę nie wiadomo jak użytkowany, na jakich olejach w ciągu swego całego życia, jakie interwały, ostatnio wlany 5W30 i on popsuł silnik.

    myślę, że z mojej strony temat jest wyczerpany

    niech ktoś pomyśli nad biznesem żeby w Polsce otworzyć laboratorium, robiące podstawowe badania jakości zużytego oleju, będzie ogarniał Polsce i kraje sąsiednie.
    koszt badania nie powinien oscylować 80-100zł




    powtórzę tylko, że
    najlepszy olej to olej najrzadszy spełniający wymagania ochrony silnika....

  4. Dzięki Kazik_R52 za powyższy Post:

    docent (29th-September-2019)

  5. #54
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    chodzi mi o dane : olej Am Si 0w40 wytrzymuje prace ciągłą w temperaturze xxx , po przekroczeniu temperatury yyy następuje jego trwała degradacja i należy niezwłocznie wymienić olej - sorry że upraszczam to aż do bólu
    Nie uświadczysz takich danych, ponieważ okoliczność, którą opisujesz nie jest jedyną rolą oleju silnikowego. Należałoby taki test standaryzować. Najrozsądniej dla zaspokojenia Twojej ciekawości byłoby wykonać analizę oleju z eksploatacji dla danego produktu w konkretnej jednostce. W tym przypadku Twojej. To byłoby precyzyjniejsze i bardziej adekwatne działanie. Kazik_R52 ma słuszność z publikacją takich analiz (UOA).

    Cytat Napisa? Kazik_R52 Zobacz post
    niech ktoś pomyśli nad biznesem żeby w Polsce otworzyć laboratorium, robiące podstawowe badania jakości zużytego oleju, będzie ogarniał Polsce i kraje sąsiednie.
    koszt badania nie powinien oscylować 80-100zł
    http://badania-olejow.pl/
    https://polarislabs.com/ (jest oddział w Poznaniu)

    Cytat Napisa? Slayer Zobacz post
    Ja wlewam 0w50 wymiana co 10-12 tys.
    Do 3.0T V6 VR30DDTT?

    Po przejrzeniu danych katalogowych kilku producentów pod kątem zmian lepkosci wzgledem temperatury zauważyłem że oleje o oznaczeniu 5w30 maja spory rozrzut jakościowy . znajdą się i takie których parametry zbliżają się do 0w20 jak i takie które są zbliżone do 5w40
    Muszę zaprotestować. To nie jest rozrzut jakościowy. Kazik_R52 wkleił stronę wcześniej tabelkę klasyfikacji lepkości. Wewnątrz danej lepkości np. 5w30 są oleje mniej lub bardziej lepkie. Spełniają różne specyfikacje i tak ma być. Ogólnie widzę, że Kazik czuje klimat
    https://czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojego Infiniti

  6. The Following 2 Users Say Thank You to CzarnePaliwo For This Useful Post:

    krypa (29th-November-2019)

  7. #55
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Max
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Jeździ
    Infiniti QX50, 2016, Infiniti FX35, 2005
    Postów
    108
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 10 raz/y

    Domy?lnie

    Ja używam Mopar 5W30 od 10-ciu lat. Wszystko jest OK.

    Max

  8. #56
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Slayer
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Rydzynki
    Jeździ
    Q60S/3.0T/AWD/2018/black
    Postów
    208
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 12 raz/y

    Domy?lnie

    Do 3.0T V6 VR30DDTT?
    Ja wlewam 0w50 Eneos Sustina Japans Technology.

  9. #57
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    0w50 jest kompletnie niewłaściwą lepkością dla tego silnika.
    https://czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojego Infiniti

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne w?tki

  1. Olej 5W30 czy 5W40
    By Bartek in forum VQ37HR
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 16th-May-2017, 08:25
  2. Tuning VQ35de
    By Drzymek in forum VQ35DE
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 5th-November-2016, 12:16
  3. Charakterystyka VQ35DE
    By Piotrek in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 9th-November-2014, 18:14
  4. Ponosznie mocy w VQ35DE
    By sirtrojan in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28th-June-2010, 22:21

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •