Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Tapicerka i jej kolor

  1. #1
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    FX 45 | 2006r znów żyje! a nie jednak zdechł
    Postów
    84
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie Tapicerka i jej kolor

    Witam,
    przymierzam się do samodzielnej renowacji skóry, mniej więcej już wiem jak się to robi. Kwestia tylko rozpoznania koloru tapicerki czy ma ona jakieś oznaczenie koloru? gdzie je znajdę?
    Czy też po VIN będzie wiadomo jaki ma kolor..?

    Kierownicę odnowiłem, dobrałem kolorki na oko i wyszło bardzo dobrze.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Buziaczek81
    Do??czy?
    May 2014
    Mieszka w
    Pruszkow
    Jeździ
    EX 37 2010
    Postów
    224
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    Mozesz podeslac jakies zdjecia kierownicy ciekawy jestem jak to wyszlo?Tez sie zastanawiam nad poprawa wygladu kierownicy

  3. #3
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Pytanie czy jako odnowienie masz na mysli wymiane zuzytych elementow czy malowanie??
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  4. #4
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    FX 45 | 2006r znów żyje! a nie jednak zdechł
    Postów
    84
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Zrobiłem zdjęcia dla porównania, wrzucę w wolnej chwili. Jutro jeszcze będę nakładać ostatnią warstwę lakieru półmat i to będzie końcowy efekt.
    W Siedzeniu kierowcy wymienię lewą stroną poduszki ponieważ jest już wygnieciona. Poduszka będzie z jednego kawałka wyciętego na wzór oryginalnego o większej gęstości aby tak szybko się znowu nie ubiła. Kilka rozcięć i przetarć będę uzupełniał szpachlą i płynną skórą-klejem wszystko uprzednio od spodu łatając. Nie powinno być nic widać... Nie jestem tapicerem ale przy tym kiedyś pomagałem .

    Chyba kolor farby do tapicerki będę musiał dobrać na oko, nigdzie nie widzę żadnych oznaczeń. Są jasno beżowe zobacze jak to wyjdzie na pewno tapicerka będzie jaśniejsza już od samego mycia.
    Mam pytanie co do tylnej kanapy widzę, że użyto gumowej obejmy pod siedziskiem oraz mosiężnych haczyków aby to wszystko pracowało przy nacisku. Ale haczyki są luźno założone na wycięte ordynarnie dziury w skórze, moim zdaniem nie powinno się tak robić bo to prawie pewne, że w końcu w tych miejscach puści. Powinien być mosiężny klips z dziurką i dopiero haczyk. Klips powinien być wklejony według mojej wiedzy. Rozebrałem dla porównania kanapę w audi a6 c5 i tam jest zrobione tak jak powinno, tunele mosiężne w skórze i dopiero haczyki.
    Może ktoś podnieść swoją tylną kanapę i sprawdzić czy tak fabryka montowała? może mam już poprawiane skórki ale jeśli tak montują w fabryce to chyba celowo żeby tapicerka nie wytrzymała..

    Udokumentuję całą pracę i postaram się to wrzucić na forum. Potrzebuję czasu bo będę robić niestety na raty.

  5. #5
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Czekamy na fotki Czy uzywales jakiejs szpachlowki do skory w celu pozbycia sie zalaman/zmarszczen skory??
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? atomboy Zobacz post
    Może ktoś podnieść swoją tylną kanapę i sprawdzić czy tak fabryka montowała?
    Proszę bardzo
    IMAG1871.jpg
    Mam akurat nie dawno zakupiony kpl.foteli po 20tys/mil w piwnicy jeszcze (6 lat leżał u gościa w ogrzewanym garażu) .Miałem kombinować tak jak Ty ale na szczęście jeszcze cuda się zdarzają.

    Napisał atomboy
    Mam pytanie co do tylnej kanapy widzę, że użyto gumowej obejmy pod siedziskiem oraz mosiężnych haczyków aby to wszystko pracowało przy nacisku. Ale haczyki są luźno założone na wycięte ordynarnie dziury w skórze"



    Ta obejma to chyba jakiś rodzaj plastiku a haczyki to są naciągnięte i zaczepione o takie druciki zatopione w gąbce

  7. #7
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    FX 45 | 2006r znów żyje! a nie jednak zdechł
    Postów
    84
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    oto mi właśnie chodziło, dzięki wielkie czyli tak po prostu montuje fabryka. Mogli się bardziej przyłożyć ale widocznie to wystarcza. Nie chcę robić reklamy środków których użyłem ewentualnie na priv.
    Większość zagnieceń jest widoczna poprzez brud, głównie ze spodni. Zwykłym alkoholem czy innymi środkami nie do ruszenia w moim przypadku. Po 1 czyszczeniu efekt był taki, że znika część zagnieceń. Środki odprężają materiał i zmiękczają dosyć, co pozwala skórze odzyskać w pewnym stopniu pierwotny kształt. Większe zagniecenia usuwam szpachlą i tzw. płynną skórą, musi to być maksymalnie elastyczne i bardzo cieniutka warstwa. Po szpachli, szlifowaniu papierem wodnym (na sucho) 1200/2000 wszystko jest gładziutkie. Potem tylko podkoloryzować 2 warstwy + lakier suszenie i nie do odróżnienia. Zabawa czasochłonna ale efekty widoczne od razu.

    Wrzucam fory kierownicy obecnie jest zrobiona na jaśniejszy odcień nie wiem czy sobie takiej nie zostawię bo mi się spodobała albo użyję kremu którym można do woli "przyciemniać" kolor. Dodatkowo taki krem tworzy powłokę ochronną, koszt jakieś 20zł.



    3.jpg

    2.jpg

    1.jpg
    Ostatnio edytowane przez atomboy ; 2nd-February-2016 o 21:05

  8. #8
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    No wyglada git Ja kiedys zrobilem kiere w yarisie renoskorem... Wytarlo sie po 2 miesiacach...
    Jedyne co bym jeszcze zrobil na twoim miejscu to dopasowal kolor oslony poduszki do kierownicy. Tak jak jest roznica, to jakos mi to nie lezy. Za to calosc na jasniej jak wieniec kierownicy wyglada spoko
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  9. #9
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    jak bym robił kiere to pokusiłbym się pewnie o perforowaną skórkę
    taką sobie zamówiłem kiedyś do Voyagera. Tu też odstaje kolor ale w zasadzie nie ma skóry w kolorze TAUPE wiec pokusilem sie o dwukolorową. Na dole również była jasna wstawka.
    Początkowo kierownica była tępa w dotyku z czasem się uklepała i wyślizgała. Wyszło generalnie kozacko



    Voyager2002_336.jpg
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Ja kiedys zrobilem kiere w yarisie renoskorem... Wytarlo sie po 2 miesiacach...
    Też tak kiedyś zrobiłem i ten sam efekt,więc na kierownicy nie wróżę Ci długiego takiego efektu.



    Cytat Napisa? atomboy Zobacz post
    Środki odprężają materiał i zmiękczają dosyć, co pozwala skórze odzyskać w pewnym stopniu pierwotny kształt.


    a takie coś do zmiękczania skóry to ja poproszę na priv

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Jaki kolor felg do FX30dS
    By 86kobza in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25th-June-2019, 21:43
  2. Jaki kolor felg do FX30dS
    By 86kobza in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12th-February-2016, 14:05
  3. Unikalna tapicerka.
    By zajac01 in forum Humor
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25th-September-2015, 19:07
  4. Jasna tapicerka
    By misiektoja in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15th-September-2013, 10:27
  5. Jaki kolor auta wybrać?
    By Tomek g35c in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 4th-January-2013, 10:52

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •