Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Dtrl i Angel Eyes w moim FXie

  1. #1
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Post Dtrl i Angel Eyes w moim FXie

    W końcu znalazłem czas żeby przysiąść nad modyfikacjami w moim FXie - w garażu już od kilku miesięcy leżały i kurzyły sie środki lamp z zamontowanymi już Angel Eye ( AE) - Made by Marus.

    Pracę zacząłem od uruchomienia DTRL wg instrukcji z naszego forum - roboty raptem na 5 minut
    Dlaczego zacząłem od tego modułu - ponieważ chciałem żeby AE włączały się zaraz po przekręceniu stacyjki - w sumie wolał bym aby włączały się po starcie silnika ale nie ma co wybrzydzać

    Kolejna sprawa to wyjęcie przednich lamp - niby łatwiej niż zdejmowanie tylnego zderzaka nie mniej jednak też od groma brudnej roboty:
    W skrócie


    • odpinamy spinki zderzaka na górze - obok grilla
    • zdejmujemy przednie nadkole, pod błotnikiem odkręcamy jedną że śrubek lampy i odkręcamy 2 śrubki mocowania bocznego zderzaka - między błotnikiem a zderzakiem ( oczywiście ukręciły mi się śruby na szczęście po jednej na stronie
    • pochylamy go do przodu bo na samym dole tuż pod żarówką postojową jest 5 śruba trzymająca lampę - ( trzy są na górze - doskonale dostępne , jedna wspomniana powyżej pod błotnikiem)

    Po wyjęciu lamp czas na wypiekanie - zabrałem je do domu wyjąłem wszystko z piekarnika ale
    lampa nie mieści mi się do piekarnika! (Mam kuchenkę 50 cm - do 60 już wejdzie). Po wielu kombinacjach udało mi się w końcu rozkleić jedna lampę i zamienić ich wkłady na te od Marusa.

    II lampę zrobiłem już metodą Poziomy -( dzięki Piotrek za wsparcie i konsultację telefoniczną )
    Do dużego pudla wrzuciłem lampę, zrobiłem w nim dziurę i włożyłem opalarkę - 8 minut podgrzewania powietrza w pudle wystarczyło żeby rozkleić lampę - ważna sprawa to uszczelnić dobrze pudełko żeby nam ciepło nie uciekało. Wymiana środków to praca na 10 minut - potem ponowne podgrzanie i złożenie lamp - trzyma stary klej wiec nie ma potrzeby dodatkowo zabezpieczać ich silikonem.
    Montaż lamp to już sama przyjemność wcześniej jednak podpiąłem ringi do przewodów które obsługują postojowe/DTRL - dwa skrajne przewody z oznaczeniami " I "

    Złożyłem auto do kupy i cieszyłem się jazdą na AE przez... tydzień. W między czasie zauważyłem że moje LEDY z AE oślepiają kierowców przede mną (duże rozproszenie bardzo jasnego światła z ledów) więc postanowiłem coś zmienić. Kupiłem kontrolery radiowe do LED i podłączyłem dziś do AE. Zrobiłem sobie dwa oddzielne do wewnętrznych i zewnętrznych ringów żeby móc wyłączyć wewnętrzne kiedy używam XENONÓW ( DTRL niestety tego nie robi :/ a powinien).

    Kontroler pozwala na zdalne ( z pilota) przyciemnianie/rozjaśnianie i wyłączanie lamp - jak dla mnie świetna sprawa



    Będą też fotki jak dostać się do lamp.

    MARUS-owi dziękuję za świetne AE, pomoc techniczną i wsparcie psychiczne.

    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  2. #2
    Expert od oświetlenia/Lighting expert Avatar MARUS
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Chicago/Rzeszow
    Jeździ
    Fx45 2004 black
    Postów
    117
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Gratulacje
    Efekt koncowy - SUPER !!!

    Ciesze sie ze lubisz moje AE. Troszke zabawy jest z dwoma pilotami ale ciekawy efekt. I gdzie zamontowales moduly do pilotow? W sroku czy gdzies za lampami?
    Ja jeszcze do swoich AE nie mialem czasu tego podlaczyc. Zamowilem pilot z wiekszym zasiegiem i z i co ma wiecej funkcji. Dam znac jak go przetestuje

    Pozdrawiam

  3. #3
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Moduły wrzuciłem koło aku - pod pokrywą - pilot sięga wiec jest OKI.

    Straszny bałagan zrobiłem tymi kablami jendak upchnę je przy okazji

    II piloty mi nie wadzą
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #4
    WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FORUM Avatar Jacob_USA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Milwaukee
    Jeździ
    Ford F250 6.0 Diesel, 300zx TT, G37x
    Postów
    1,911
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Nice job man
    __________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________
    G35x 06 sold
    Nissan 300zx TT 90
    Nissan Rouge SL 11 sold
    Ford F550 12 sold
    Ford F250 06 sold
    Ford F250 00
    Dodge Ram 1500 04
    Nissan Leaf 14
    G37x 13

  5. #5
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Wczoraj mieliśmy okazje podziwiać Grzegorzowe dzieło,i naprawdę żaden film ani zdjęcia nie oddają tego co widać 'na żywca'.

    Efekt czy to w dzień czy w nocy jest po prostu zajebisty, no i pierwszy FX w PL z takim bajerem!.

    Spodziewałem się czegoś mniej efektownego.

    Gratulacje.
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  6. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar krzychu
    Do??czy?
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    FX50S Premium '09 Umbria Twilight / Wheat
    Postów
    226
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Grzesiu,
    Piękna robota Gratulacje.
    W rzeczywistości wyglada jeszcze lepiej niż na zdjęciu na komórce.

    Teraz pozostaje jeszcze zrobić kierunkowskazy w lusterkach oraz spryskiwacze reflektorów.

    Nie wspomne o obniżeniu i utwardzeniu zawieszenia, kompresorze albo turbince, ale to już inna historia.

    Pozdrawiam
    Krzychu

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar dewon7
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Radzymin k/ Warszawy
    Jeździ
    Było Infiniti G35 Coupe, jest FX35 Sport 2005
    Postów
    520
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie

    Potwierdzam... zaje.....sta sprawa. Sam już kombinuję jak zrobić coś podobnego w moim G. Teoretycznie miejsce jest idealne wzdłuż lamp - pytanie tylko jakie ledy żeby to jakoś wyglądało i świeciło ?

  8. #8
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Rozmawiałem z markiem i postara sie cos wykombinować
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar dewon7
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Radzymin k/ Warszawy
    Jeździ
    Było Infiniti G35 Coupe, jest FX35 Sport 2005
    Postów
    520
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie

    W necie znalazłem taką fotkę i dokładnie o to mi chodzi -o te paski pionowe. Teoretycznie sprawa dość prosta do zrobinie, ale nie znam się na tych wszystkich ledach i nie wiem które będą dobre...
    Attached Images Attached Images

  10. #10
    WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FORUM Avatar Jacob_USA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Milwaukee
    Jeździ
    Ford F250 6.0 Diesel, 300zx TT, G37x
    Postów
    1,911
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Z tego co wiem Marek do sedana zakupil teraz swiatla i bedzie sie z nimi bawil ma mi dac znac jak bedzie mial je skonczone
    __________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________
    G35x 06 sold
    Nissan 300zx TT 90
    Nissan Rouge SL 11 sold
    Ford F550 12 sold
    Ford F250 06 sold
    Ford F250 00
    Dodge Ram 1500 04
    Nissan Leaf 14
    G37x 13

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. DTRL - światła do jazdy dziennej
    By smola71 in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16th-July-2021, 12:15
  2. DTRL ( światła dzienne)
    By sirtrojan in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 1st-December-2013, 07:53
  3. dłubanie w FXie
    By sirtrojan in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11th-April-2010, 17:46
  4. Angel eye...
    By sirtrojan in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17th-February-2010, 21:49
  5. Ringi a'la BMW czyli Angel Eyes
    By sirtrojan in forum FX/QX
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 1st-February-2010, 22:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •