Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Wymiana oleju w skrzyni biegów Olej + dodatek

  1. #1
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    Chełmno
    Jeździ
    FX35 '06
    Postów
    131
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie Wymiana oleju w skrzyni biegów Olej + dodatek

    Jeżeli admin uzna temat za zbędny proszę go wykasować lub przesunąć. Do wymiany oleju popchnęło mnie następująco : po kilku dniowym postoju i wrzuceniu D auto jakby 2-3 sekundy myślało nad wrzuceniem, po rozgrzaniu lub jeżdzie codziennie problem znikał. Rano na zimnej skrzyni lekkie szarpnięcia szczególnie przy zmianie biegu z 1 na 2 i czasami 3. Czytałem na forum, że to ponoć częsty przypadek i jeżdzić nie przejmując się tym. Jeden z mechaników zdiagnozował umierające sprzęgło hydrokinetyczne drugi dzięki Bogu pomyślał i znalazł olej RAVENOL ATF J/S MATIC który podobno NISSAN rekomenduje jako JEDYNY zamiennik. Weszło 8 litrów co przy 11l (podobno) w skrzyni daje i tak ładny wynik (wymiana statyczna). Cena oleju z robocizną wyniosła 680zł. Sam od siebie dorzuciłem to https://allegro.pl/oferta/xado-ex120...NDEzYTliMjI%3D. Zrobiłem ok 500km i wiem już jedno, te delikatne szarpnięcia (ja je czułem żona nie) rano na zimnym silniku i skrzyni praktycznie ustały, jazda w korku i zmiana biegu praktycznie nie wyczuwalne jedynie po obrotach widać, że coś się zmieniło. Nie wiem czy to olej czy też MAGICZNY dodatek ale działa. Szybka zmiana z D na R przy manewrach na parkingu i biegi dosłownie bez oznaki przerzucenia wchodzą. Cała operacja wyniosła 880zł bo wymieniłem również filtr w skrzyni na nowy. Jak ktoś ma kananł to pewnie ze 200zł mnie to go wyjdzie.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to thefi For This Useful Post:

    Ologt (21st-July-2019)

  3. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    u mnie olej według producenta dożywotni, zmieniałem już 2 razy, skrzynia chodzi jak nowa, a nie ma lekko bo holuje łodzie .... tak , że warto zmieniać ...., zmieniam sam, bo serwisy tylko raz zlewają z miski (3 1/8qt) i kasują ok. 300-400$, ja zlewam 3 razy (płukam) i wyszło mnie to ostatnio na oryginalnym oleju 160$(11qt). Oryginalny olej do CVT ns-3 jest koszmarnie drogi (ok. 30$ qt), ale jak popoluje w sieci to kupuję za pół ceny.

  4. Dzięki Kazik_R52 za powyższy Post:


  5. #3
    Dopiero dołączylem Avatar kubeusz
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Q50S SportTech Hybrid 2014, Siwy ;)
    Postów
    31
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Ile mielicie przejechane między wymianami?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #4
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Sopot
    Jeździ
    Q50 Hybrid
    Postów
    387
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 84 raz/y

    Domy?lnie

    Szarpnięcia skrzyni albo takie zamulenie przy dodaniu gazu, a faktycznym ruszeniem często mogą być spowodane zbyt niskim poziomem oleju w skrzyni biegów. Nawet najprostsze uzupełnienie rozwiązuje często problem.

  7. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Powiedzcie mi co w takiej sytuacji: rusza się wolniutko, jedzie dość wolno, pierwsze kilometry (olej jeszcze nierozgrzany) obroty na ostatnim/przedostatnim biegu oscylują w okolicy 1000-1200, zbliża się lekka górka i auto redukuje nagle bieg lub dwa, albo bez redukcji lekko zafaluje w górę tak o 100obr. W jednym aucie tak jest a w drugim nie, moce podobne, górka ta sama, istotnym jest tutaj pojawienie się nagłego oporu (górki), ewentualnie gdyby mocno zawiało od frontu to pewnie będzie to samo.

    Czy olej do wymiany czy ten typ tak moze mieć?

  8. #6
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    różnice w poziomie oleju i ciśnieniu wewnątrz skrzyni mogą wpływać na jej zachowanie.
    Raz przy niskim stanie w Volvo auto stoczyło mi się do tyłu co w sumie w automacie jest niemożliwością. Po dolaniu już jest OK.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  9. #7
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    Mam program do monitorowania skrzyni , olej w skrzyni duzo wolniejsię nagrzewa niż w silniku , z drugiej strony nawet przy niższych temperaturach ma prawidłowe wlasciwosci.
    Łukasz32 z tego co piszesz to skrzynia prawidłowo Ci działa , górka redukcja.
    Te skrzynie są w jakimś sensie inteligentne , jak jeżdżę dziadkowo/ekonomicznie przez dluższy czas to skrzynia wolno reaguje , czasami trzeba nagle wcisnąć i są troche trochę problemy z szybkim zrzuceniem biegu, chce ciągnąć na za wysokim biegu i brak mocy na kołach , jak jeździsz dynamicznie skrzynia się przeprogramowuje i nawet delikatnie gaz i mam zrzut przełożenia .

  10. #8
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    Chełmno
    Jeździ
    FX35 '06
    Postów
    131
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie stan był MAX a po wymianie = dodatek ustało.

  11. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie a próbowaliście czegoś takiego jak reset oprogramowania ECU (skrzyni?) ? Czytałem na forach US i chłopaki bardzo sobie taką czynność chwalili.
    Tutaj mamy 3 słowa: https://forums.nicoclub.com/howto-pe...0-t603469.html

    O ile dobrze rozumiem, to mając samochód z przebiegiem 100 tys mil po 3 właścicielach, gdzie ostatni latał raczej trasy i raczej szybko, bo i 300 na zegarze miewał podobno, a u mnie to 50/50 miasto i trasy podmiejskie niezmienrnie wooolno, bo stówy nie przekraczam nigdy, to moze się poprawić zachowanie samochodu, głównie jak rozumiem dostosowanie skrzyni pod mój styl jazdy?

    Powiedzcie mi jeszcze, jeśli skrzynia nie cieknie, to w jaki sposób może być w niej za mało oleju?

  12. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar maruss84
    Do??czy?
    Nov 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Jeździ
    Infiniti QX70 3.7 WHITE PEARL SOLD, FX35 2006 Szary SOLD
    Postów
    488
    Podziękował
    21
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    No właśnie, jak to jest z resetem, adaptacja skrzyni w i finiti. U mnie po wymianie oleju, mechanik chyba nic nie robił. Wcześniej coś wspominał, że po odłączenie aku na dłużej, skrzynia i tak sama się uczy od nowa. W innych markach podobno robi się adaptacje kompem po wymianie oleju.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów q50 3.0 T
    By lukasz92 in forum Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21st-January-2019, 18:55
  2. Wymiana oleju w skrzyni biegów FX45
    By Jurgen78 in forum Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 5th-August-2018, 21:51
  3. Wymiana oleju w skrzyni biegów
    By Grucha in forum Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12th-February-2018, 11:56
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11th-June-2016, 00:12
  5. Wymiana oleju w skrzyni biegów FX 35 03-08
    By Grucha in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 18th-December-2015, 10:47

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •