Poka? wyniki od 1 do 10 z 71

Temat: stukot z silnika

Hybrid View

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    Qx70
    Postów
    32
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    widzę że kolega tak jak i ja trafił na "dobrą sztukę" ja miałem tak samo zalany gęstym olejem, no i jak chłopaki mówią 10000 to takie min. bo zawsze coś dojdzie ja się zdecydowałem na przekładkę. Mam pytanie czy serwis rozpoznał by czy jest auto zalane gestym olejem żeby nie było słychać panewki? przed zakupem jak myślicie?
    Ostatnio edytowane przez Matvp ; 9th-September-2016 o 21:55

  2. #2
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    Matvp, to nie jest proste do weryfikacji. Silnik może być zalany bardzo lepkim olejem lub tanim produktem typu motodoktor, który wręcz zalepia silnik. W tym drugim przypadku zrobi się w niektórych miejscach silnika galaretowaty szlam. Tutaj przykład z teamu Coel Drift: https://www.youtube.com/watch?v=xF9f...ature=youtu.be

    Jeśli ma się jakieś podejrzenia to najlepszą odpowiedź da zajrzenie do silnika.

    Jeszcze w ramach ciekawostki: https://www.facebook.com/coobcio/pho...type=3&theater

  3. #3
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    kraków
    Jeździ
    fx35,2005,szary
    Postów
    104
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Witam auto stoi juz u mechanika dzis wymienil olej na 10w40 aby sprawdzic czy przypadkiem nie ustaną stuki ale jednak to nic nie dalo czyli silnik do remontu najprawdopodbniej. i teraz nie wiem czy podziekowac panu czane paliwo za super rade bo wszystko zaczelo sie od zmiany oleju na 5 w 40 z 10 w 40. ale zapewne to byl tylko dodatkowy impuls dla tego marnego egzemplarza.co dalej? w poniedzialek zdjeta bezie miska o ekspertyz ciag dlaszy i czas na remont. masakra

  4. #4
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sabi82 Zobacz post
    Witam auto stoi juz u mechanika dzis wymienil olej na 10w40 aby sprawdzic czy przypadkiem nie ustaną stuki ale jednak to nic nie dalo czyli silnik do remontu najprawdopodbniej. i teraz nie wiem czy podziekowac panu czane paliwo za super rade bo wszystko zaczelo sie od zmiany oleju na 5 w 40 z 10 w 40. ale zapewne to byl tylko dodatkowy impuls dla tego marnego egzemplarza.co dalej? w poniedzialek zdjeta bezie miska o ekspertyz ciag dlaszy i czas na remont. masakra
    Z całą pewnością przyczyną sytuacji nie jest przejście na lepkość 5w40, a wcześniejsze zaniedbania odnośnie serwisów olejowych. W zdecydowanej większości (oprócz syntetycznych olejów na PAO bądź estrach) oleje w lepkości 10w40 to produkty mineralne, niskiej jakości i o słabym tzw. "performance". Nie są w stanie zapewnić należytej ochrony silnika. Nie mówiąc o tym, że lepkość 10w40 nie jest właściwą dla VQ35DE ze względu na słabą pompowalność.

  5. #5
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Nie slyszalas pukania, bo byl zalany motodoktor. To nie znaczy, ze bylo ok. To geste dziadostwo moze tylko poprawic komfort akustyczny i pozalepiac kanaly olejowe.
    Akurat z wielu padnietych silnikow na forum, zaden nie padl po zalewaniu oleju od CzarnePaliwo... Po prostu zalalas dobry olej, ktory wyplukal szlam... No i wyszlo szydlo z worka. Szukaj silnika na swap. Bedzie taniej, szybciej i bezstresowo... Ew oddaj to tej firmy co sie specjalizuje w VQ. Jak Ci "mechanik" zrobi remont za 3tys zl to ja tego nie widze...
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  6. #6
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    kraków
    Jeździ
    fx35,2005,szary
    Postów
    104
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    po diagnozie prawdopodbnie juz dzis bedziemy wiedziec co zrobimy z silnikiem . sprubowalismy spowrotem przejsc na 10w40 ale stukot pozostal. wiec remont lub wymiana. kupno uzywanego to rowniez loteria. znajomy zadzownil ze jest okazja kupic od prezesa firmy mercedea gl 163 tys przebiegu za 45 ty zl. 2006 rok chyba sie skusze a infi po naprawie sie sprzeda albo z uszkodzonym.

  7. #7
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    GL to zupelnie inna polka samochodu. Nie mozliwe, zeby byl za 45tys zl. One zaczynaja sie od 60tys prawie za wersje 420cdi, ktora mieli skrzynie biegow i jest koszmarnie droga w utrzymaniu. Generalnie to auto z wyzszej polki niz FX (to odpowiednik ML i tego zamiast infi Ci polecam) i utrzymanie kosztuje swoje. Przemysl 2 razy, czy Ciebie na to stac/ czy chesz tyle wydawac na samochod/utrzymanie... Jaki silnik ma to cudo po okazyjnej cenie?
    Co do FX, to jak zrobisz pozadny remont, to sie Ci go oplacalo sprzedawac nie bedzie. Jak zrobisz po kosztach, sprzedasz i sie "wysra" to bedziesz sie szlajala po sadach. Nie widze sensu. Jezeli nie chcesz zostawiac dla siebie to tylko swap. Ew sprzedac z uszkodzonym silnikiem. Jest jeszcze wiele osob, ktore da sie naciac na taka mine ludzac sie ze za 5tys sie naprawi...
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

Podobne w?tki

  1. Rozruch silnika
    By BAJZEL in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 132
    Ostatni post / autor: 24th-May-2020, 18:02
  2. Osłona silnika
    By milo222 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 1st-March-2015, 15:57
  3. Wymiana silnika
    By MarianoS81 in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16th-May-2014, 16:07
  4. komputer do silnika
    By linkintiger in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30th-April-2012, 04:02
  5. Delikatny stukot
    By darekFX45 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 3rd-December-2011, 21:17

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •