Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 71 do 80 z 98

Temat: Zakładamy 4 tłoczki do FX1

  1. #71
    Dopiero dołączylem Avatar derzha
    Do??czy?
    Jan 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    FX35
    Postów
    8
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dzien dobry bardzo
    Temat już był bity kilka razy,natomiast chciałbym jeszcze raz go podbic
    Jadą do mojego fx zaciski Akebono Sport na przednią oś.
    W związku z tym kompletuje zestaw do montażu
    Już napisałem pv do @slepy62 w sprawie tarcz i zacisków pod Sport
    Co jest kompletnie potrzebne do montażu żebym ja przyjechał do warsztatu zrzucił to z bagażnika I po 3 godz. zabrał gotowy samochód ?
    Tzn - śruby , dystanse, szpilki, osłony, przewody , pasty ,nakrętki I t.d ?
    Prosze o pomoc bo jestem laikiem , a nie chce później biegać po sklepach, bo na warsztacie okaże się ze cos nie pasuje I musze już szybko dokupić, zamówić, ukraść

    Chciałem dodać ze felgi mam 20" takie o ze zdjęcia, ale dojazdówka pozostaje chyba 18"
    Jestem niezmiernie wdzięczny za odpowiedz

    IMG-1011.jpg

  2. #72
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    857
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 83 raz/y

    Domy?lnie

    Czy Wam po swapie z przodu, tylne klocki też znikają w mig ?? Przejechane 6500km i tył (PowerStop Z23) się skończył. W dodatku mega dziwne zużycie 1 klocek zjechany do ZERA 2gi mógłby jeszcze sporo pożyć, przód również sporo zapasu. Wszystko chodziło jak masełko zero przycięć nic nie zapieczone, 3 tyg wcześniej na rolkach siła hamowania idealna.
    pozdrawiam, Artur.

  3. #73
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Shimomura Zobacz post
    Czy Wam po swapie z przodu, tylne klocki też znikają w mig ?? Przejechane 6500km i tył (PowerStop Z23) się skończył. W dodatku mega dziwne zużycie 1 klocek zjechany do ZERA 2gi mógłby jeszcze sporo pożyć, przód również sporo zapasu. Wszystko chodziło jak masełko zero przycięć nic nie zapieczone, 3 tyg wcześniej na rolkach siła hamowania idealna.
    Sprawdź czy
    1. tłoczki Ci się nie blokują - miałem coś takiego i klocki bardzo szybko się skończyły..
    2. czy nie masz syfu w zaciskach i czy nie blokują się klocki - to druga z przyczyn bardzo szybkiego zużycia i często wtedy jeden klocek leci po skosie, też przerabiałem...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #74
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    857
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 83 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Sprawdź czy
    1. tłoczki Ci się nie blokują - miałem coś takiego i klocki bardzo szybko się skończyły..
    2. czy nie masz syfu w zaciskach i czy nie blokują się klocki - to druga z przyczyn bardzo szybkiego zużycia i często wtedy jeden klocek leci po skosie, też przerabiałem...
    Irek, klocek poleciał po całości nie po skosie - jak pisałem wszystko sprawdzone i pracowało do tego byłem na rolkach akurat wypadło badanie techniczne i heble wypadły petarda. Gdyby zacisk nie odpuszczał wyszło by ... No magia, być może więcej ludzi po swapie ma ten problem bo jak by nie było zmieniony został tylko przód.
    pozdrawiam, Artur.

  5. #75
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,035
    Podziękował
    80
    Otrzymał podziękowanie 105 raz/y

    Domy?lnie

    obstawiałbym prowadnice bardziej

  6. #76
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Shimomura Zobacz post
    Irek, klocek poleciał po całości nie po skosie - jak pisałem wszystko sprawdzone i pracowało do tego byłem na rolkach akurat wypadło badanie techniczne i heble wypadły petarda. Gdyby zacisk nie odpuszczał wyszło by ... No magia, być może więcej ludzi po swapie ma ten problem bo jak by nie było zmieniony został tylko przód.
    To dosyć dziwne, ja mam w tej chwili zrobione na POWER STOPACH 40 tkm
    - klocki przód zużycie jakieś 20% (aż się zacząłem martwić dlaczego tak mało )
    - klocki tył zużycie jakieś 40%...

    Inna rzecz ze w Hybrydzie - tylne klocki idą jakieś 30% szybciej od przodu ale to z powodu HEV...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. #77
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,035
    Podziękował
    80
    Otrzymał podziękowanie 105 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? djoneway Zobacz post
    W tym tygodniu podjąłem się modyfikacji przednich zacisków na 4 tłoki Akebono (mimo kapryśnej bardzo jesiennej pogody) . Wszystko się udało... ...prawie
    Za??cznik 10114 VS Za??cznik 10115


    Tarcze TRW Painted BLACK, klocki również TRW

    Za??cznik 10116

    Przewody zostawiłem gumowe, śruba na 2 podkładkach miedzianych jak zaprezentował OLOGT, dodatkowo gwint zabezpieczony przed odkręcaniem klejem Locktite.

    Za??cznik 10120

    I tutaj info dla potomnych
    Przed ściągnięciem przewodu hamulcowego ze starego zacisku należy zacisnąć go klamrą zapobiegającą przedostaniu się powietrza do układu.
    Ja tego nie zrobiłem i konkretnie zapowietrzyłem układ. Dopiero dzisiaj byłem go odpowietrzyć wraz z wymianą płynu hamulcowego maszynowo..
    I dopiero dzisiaj mogłem poczuć siłę tych hebli

    Za??cznik 10117 Za??cznik 10118 Za??cznik 10119
    W przypadku felg OEM 18" (zmiana na zimówki) poszły dystanse na przednią i tylną oś 22mm.
    Tył według mnie ciut za szeroko, prawie wychodzi poza obrys auta....

    Za??cznik 10121 Za??cznik 10122 Za??cznik 10123

    Ale zostawiam jak jest bo wygląda kozacko
    Co do hamowania na razie nie ma brzytwy, jest fajny komfort, mam nadzieję że po dotarciu klocków z tarczami będzie jeszcze lepiej!

    Powiedz co do odpowietrzania zacisku ma dwa odpowietrzniki ma to znaczenie którą stronę najpierw zaczniesz odpowietrzać ?

  8. #78
    Forumowy wyjadacz Avatar djoneway
    Do??czy?
    May 2016
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    QX70 | 2014 | White Pearl
    Postów
    652
    Podziękował
    83
    Otrzymał podziękowanie 54 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Gdanio Zobacz post
    Powiedz co do odpowietrzania zacisku ma dwa odpowietrzniki ma to znaczenie którą stronę najpierw zaczniesz odpowietrzać ?
    Już nie pamiętam ale chyba nie miało to znaczenia...

    Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

  9. #79
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,035
    Podziękował
    80
    Otrzymał podziękowanie 105 raz/y

    Domy?lnie

    Dziwna sprawa? piszecie że trzeba dawać podkładki miedziane pod śrubę 3mm do zacisku bo jest za długa śruba orginalna na orginalnym przewodzie gumowym otóż dziś po długich poszukiwaniach podkładek gdzie nigdzie nie mogłem ich dostać w żadnym sklepie motoryzacyjnym , w AGROMIE dostałem krótsze śruby do zacisku. Ale co dziwne znalazłem w garażu stare śruby bo zmieniałem przewody na stalowy oplot i pasują prawie bez podkładek do zacisku . Mierzył ktoś śrubę od zacisku ?Jak to wygląda? Ostatnie foto orginalna śruba z podkładką 1.5mm

    Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka

  10. #80
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    uwaga do postu wyżej. Jak wciśniesz pedał hamulca i zablokujesz go w tej pozycji też się nie zapowietrzą. Oczywiście przed jego zwolnieniem musisz uszczelnić obwód. Dokręcić zaciski/odpowietrzniki itd. Potem tylko chwila pompowania i będzie OK.
    Ostatnio edytowane przez sirtrojan ; 19th-March-2021 o 02:06
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •