Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 31 do 40 z 52

Temat: Q50 - trzęsący się fotel pasażera

  1. #31
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? zyrafal Zobacz post
    Też używam Gliptone i każdemu polecam , ale na kierownicę są jakieś dedykowane środki do jej czyszczenia. Po Gliptone będą Ci ręce intensywnie pachnieć. Poza tym Gliptone zmiękcza skórę i tutaj bym się zastanowił czy jest to na kierownicy pożądany efekt..
    Używałem GLIPTONE przez 5 lat w FX'ie na beżowej tapicerce i nie zauważyłem problemów,
    co do zmiękczania skóry to chyba pozytywny efekt bo wypadku skóry w która jest bardzo delikatna, twardniejąca skóra to pęknięcia...

    co do kierownicy - jeżeli masz "patent" - TO PODAJ - bo po dłuższym czasie - niestety - zaczyna się robić śliska i GLIPTONE też nie pomaga...

    Cytat Napisa? czejzee Zobacz post
    Lekki offtop: Co do hamulców z 3.0t, to są tam identyczne jak w Hybrydzie? Dużo dopłacasz jeśli to nie tajemnica i czy całość zamawiasz w serwisie? Generalnie jestem zadowolony z hamowania, jest nawet bardzo dobrze jak na tak dużą masę auta, jednak zawsze może być lepiej
    Nie pamiętam dokładnie ale cały komplet (zaciski + hardware kit, tarcze hamulcowe, tarcze osłonowe, klocki i przewody) w PL serwisie to ponad 10~12 tys. zł ...
    do zakupienia w US za około $1200~$1600 (zależy czy trafi się na jakieś dobre promocje).

    Co do gwarancji - - znów się z Panami nie zgodzę - wymiana hebli z OEM NonSport na OEM Sport - nie może być przyczyną utraty gwarancji
    wszystko mieści się / jest zgodne ze specyfikacjami producenta... zresztą kiedyś "po cichu" rozmawiałem na ten temat w serwisie więc...
    poza tym hamulce to ... części eksploatacyjne więc gwarancja dotyczy ... ? może zacisków (jeszcze nie słyszałem żeby się komuś popsuły) i tyle...
    natomiast gdybyście założyli np. BREMBO - to faktycznie po gwarancji hamulców ale wtedy mogą się czepić także całego układu zawiechy, jezdnego itd...

    Odrębna sprawa że sam większość rzeczy robię w serwisie choć nie muszę w myśl zasady że co serwis to serwis
    ale z reguły mam własne części (czyli w większości z US) na każdym przeglądzie czy naprawie...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 11th-December-2016 o 20:05
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. #32
    Dopiero dołączylem Avatar zyrafal
    Do??czy?
    Jul 2016
    Mieszka w
    Pruszków
    Jeździ
    Infiniti Q50 2.0T, 2016, Malbec Black
    Postów
    41
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Zapytam kolegę od detailingu o kierownicę.

    A co do hamulców to piszesz o jednej czy obu osiach, bo ja robię obie i wyszło więcej niż piszesz, tj. cena, którą podałeś jest na przód tylko z tego co sam się orientowałem w ASO.

    Czejzee, obniżanie to już nie moja bajka, q50 i tak jest dosyć nisko osadzone.

  3. #33
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? zyrafal Zobacz post
    Zapytam kolegę od detailingu o kierownicę. A co do hamulców to piszesz o jednej czy obu osiach, bo ja robię obie i wyszło więcej niż piszesz, tj. cena, którą podałeś jest na przód tylko z tego co sam się orientowałem w ASO. Czejzee, obniżanie to już nie moja bajka, q50 i tak jest dosyć nisko osadzone.
    Cena cześci - nie wiem ile ASO bierze za przeróbkę - ale przy roboczogodzinach - dojdzie pewnie ok. 3~4 tys. zł

    Co do części to jak pamiętam z rozmów - kpl. części na przód to było CHYBA ok. 6~7 tys. zł (odpowiednio jakieś $700~$900 w US)

    ALE MOGĘ SIĘ MYLIĆ !
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #34
    Dopiero dołączylem Avatar zyrafal
    Do??czy?
    Jul 2016
    Mieszka w
    Pruszków
    Jeździ
    Infiniti Q50 2.0T, 2016, Malbec Black
    Postów
    41
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Te ceny, które podałeś to netto czy brutto?

  5. #35
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? zyrafal Zobacz post
    Te ceny, które podałeś to netto czy brutto?
    szczerze mówiąc to nie pamiętam bo rozmawiałem o tym ponad 2 lata temu, musiał bym sprawdzić zapiski z naprawy swojej InfiFunci gdy weryfikowałem ceny PL vs. US w excelu
    a w tej chwili to niemożliwe bo ... ukochana coś tam na tamtym laptopie ogląda więc mnie pogoni jak jej będę chciał zabrać filmidło...
    mogę sprawdzić jutro - o ile wrócę o uczciwej godzinie do domu bo ostatnio trochę zarobiony jestem...

    w każdym bądź razie jeżeli koszt wymiany jest jak piszesz > 12 tys. zł i to tylko przód - to bez względu na kurs $ taniej wyjdzie Ci kupić w US i zlecić w serwisie samą wymianę / usługę

    chyba że potrzebujesz faktury VAT - to już inna bajka - choć zawsze mozesz sobie kupić od "swojej" osoby fizycznej na firmę na umowę k-s i opłacić 2 % pcc czy ile się tam teraz za takie umowy płaci

    co do zakupu w US to tak na szybko komplet na przód to
    zaciski 2 x 240
    tarcze hamulcowe 2 x 55 lub 2 x 90 (zależy czy OEM serwisowe czy OEM sklepowe) -
    o sprawdziłem i nie widzę już OEM serwisowych więc należałoby zapytać czy sprzedadzą / http://www.ifans.pl/showthread.php?5...ghlight=OKAZJA
    klocki - jest promocja i za kpl. na 4 koła (P+T) cena to ok. $114 lub sam przód $45 lub $64 (jak powyżej w tarczach)
    tarcze osłonowe 2 x $40
    hardware kit 2 x $50
    przewody (i tu nie jestem pewien czy są potrzebne - bo chyba w wersji NonSport są takie same średnice) jakieś 2 x $45

    to tak na szybko - bez szukania jakichś promocji lub niektórych części na ebay'u (wysprzedaże serwisowe w dobrych cenach są najczęściej na ebay'u ale to wymaga czasu na szukanie)

    a do cen zakupu dolicz jakieś $50 transport w US oraz jakieś $150 za transport morski do PL - bo to wszystko jest nieco ciężkie
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #36
    Dopiero dołączylem Avatar zyrafal
    Do??czy?
    Jul 2016
    Mieszka w
    Pruszków
    Jeździ
    Infiniti Q50 2.0T, 2016, Malbec Black
    Postów
    41
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Kolega twierdzi, że kierownice czyści Gliptone GT15 i bardzo miękką szczoteczką. Gdzieś ktoś na jakimś forum pisał o konkretnym środku do kierownic i bardzo chwalił, ale niestety nie pamiętam gdzie to czytałem i jaki to był środek.

    Hamulce:
    No właśnie tak mnie zaintrygowałeś slepy62, że aż sam sprawdziłem te ceny. Podałeś ceny za zaciski do 2.0T, które są mniejsze . Sam zacisk sportowy 4-tłoczkowy na przód kosztuje 300USD za sztukę, przykładowy link http://www.oemautopartsandaccessorie...2bebef690ffe8/. Do tego dochodzą zaciski z tyłu, 4x tarcze, klocki P+T, swożnie, hrdwr kit, jakieś podkładki, osłony. Generalnie nie zostawią nic z mojego zestawu fabrycznego. Wymieniam komplet hamulców na sportowe od hybrydy/3.0t z przodu i z tyłu. Cenę w ASO za sam przód podali mi niższą niż napisałeś wyżej (12k PLN, zakładam, że pisałeś o brutto). Całość ogólnie wyjdzie drożej niż 12k, ale z tego co napisałeś i sam zweryfikowałem na szybko to jakoś ostro nie przepłacę, biorę na to fakturę VAT.
    Ostatnio edytowane przez zyrafal ; 11th-December-2016 o 21:46

  7. #37
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? zyrafal Zobacz post
    No właśnie tak mnie zaintrygowałeś, że aż sam sprawdziłem te ceny. Podałeś ceny za zaciski do 2.0T, które są mniejsze . Sam zacisk sportowy 4-tłoczkowy na przód kosztuje 300USD za sztukę, przykładowy link http://www.oemautopartsandaccessorie...2bebef690ffe8/. Do tego dochodzą zaciski z tyłu, 4x tarcze, klocki P+T, swożnie, hrdwr kit, jakieś podkładki, osłony. Generalnie nie zostawią nic z mojego zestawu fabrycznego. Wymieniam komplet hamulców na sportowe od hybrydy/3.0t z przodu i z tyłu. Cenę w ASO za sam przód podali mi niższą niż napisałeś wyżej (12k PLN, zakładam, że pisałeś o brutto). Całość ogólnie wyjdzie drożej niż 12k, ale z tego co napisałeś i sam zweryfikowałem na szybko to jakoś ostro nie przepłacę, biorę na to fakturę VAT.
    Panie Żyrafa (bez obrazy proszę) - poczytaj PAN sobie trochę forum - to znajdziesz Pan odpowiedzi...

    Podałem szacunkowe (z pamięci) WŁAŚCIWE CENY za BIG AKEBONO SPORT CALIPER...

    Zapomina Pan o jednym - rynek US to rynek ogromny - gdzie serwisy czy sklepy serwisowe - konkurują pomiędzy sobą - co jest NORMALNE

    W eurolandzie mamy zcentralizowany system i o cenach decyduje centrala w Szwajcarii lub magazyny główne w Holandii

    przykładowo skorzystam z Pańskiego cytatu: Wymieniam komplet hamulców na sportowe od hybrydy/3.0t z przodu i z tyłu.

    czyli item number: 41001-JL02A - to zaciski AKEBONO stosowane we wszystkich wersjach SPORT w europie (FX / M / G) i w pakietach SPORT w US oraz we wszystkich FX50

    Pańska wycena :

    zaciski.jpg

    kontra moja wycena :

    zaciski 2.jpg

    trzeba mieć CHODY

    Dobra szkoda czasu - to mój PRYWATNY CZAS - idę spać...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 11th-December-2016 o 21:55
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  8. #38
    Trochę już ogarniam Avatar wojuś
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Jeździ
    Infiniti q50 Hybrid 2016
    Postów
    115
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Mam pytanie do kolegi zyrafala, czy wyciszałeś swoją INFI sam czy gdzieś u fachowców, bo ja zrobiłem to we Wrocku i jestem b zadowolny. Ten samochód jest genialny ale niestety nad wyciszeniem to panowie z Nissana powinni popracować. Moim zdaniem to najgorzej wyciszone auto klasy premium, teraz zajmę się jeszcze uszczelkami drzwiowymi bo na nich najwięcej traci komfort podczas szybszej jazdy.

  9. #39
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    ooop... sorry podałem cenę za 41011-JL02A - o ile się nie mylę srebrne z czarnym logo w oryginale

    Pańskie czyli 41001-JL02A - cholera jeszcze tańsze bo czerwone

    zaciski 3.jpg

    RED SPORT...

    faktycznie różnica tkwi w kolorze
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  10. #40
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Irku, wszystko zależy od kursu $ i wyceny części w ASO. Ja kupowałem jakiś czas temu pompę paliwa do Mki i kosztowała w PL taniej niż w US. Ostatnio ktoś pytał o cenę pompy do FX i wyszła w PL strasznie drogo w stosunku do US - być może moją wycenili po 2 zł za $, a do FX po 4 zł.

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Fotel Kierowcy
    By tomson23 in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24th-June-2019, 08:57
  2. Skrzypiący fotel...
    By tiger456 in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25th-December-2015, 22:29
  3. FX35 fotel kierowcy czyszczenie + spawanie
    By LOKTONG in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18th-December-2013, 12:19
  4. Nie domykające się okno pasażera
    By darekFX45 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 2nd-December-2011, 19:27

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •