Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Infiniti Q30

  1. #11
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    2015 Mazda 6 GJ FL
    Postów
    692
    Podziękował
    17
    Otrzymał podziękowanie 58 raz/y

    Domy?lnie

    Jest sporo prawdy w tym co piszesz. Jesli Infi chce konkurowac na 100% z niemiecka trojca sporo sie musi jeszcze nauczyc.

  2. #12
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    To teraz trochę miodu w tej beczce dziegciu

    Po 5 dniach ujeżdżania Q30S 1.6T ,w 80% zgadzam się z poniższą opinią STEF'a, te 20% pozostawiam dla kobiet lubujących się otulać łagodnością i samców-NIE α
    Cytat Napisa? stef Zobacz post
    Ten silnik kompletnie się nie nadaje do tego auta.
    - dzisiaj przesiadłem się do Q30S 2.0T AWD i ... ta wersja ma PAZUR-ek

    Wizualnie nieczym się nie różnią poza znaczkiem AWD na klapie i 2.0T na błotniku, ale jeżeli chodzi o osiągi to już przepaść (porównywalna jak pomiędzy FX50 a FX30d)

    Mam na myśli dynamikę, ten model po wciśnięciu buta w podłogę potrafi szarpać nawet mając kilkadziesiąt km na liczniku, ale najważniejsze to dynamika przy przędkościach 80 / 120 / 160
    (bo od 0 do... mnie nie interesuje)

    - auto bardzo dobrze ciągnie (nawet od 160 do 200) czyli na bocznych drogach - wyprzedzając - człowiek "nie pedałuje" nogami żeby było szybciej, autko zbiera się bardzo sprawnie, silnik/moc idealnie dopasowany do masy tego auta i szybko reagująca skrzynia w trybie SPORT

    - minus to zużycie paliwa - przejechałem w trybie SPORT jakieś 50 km z prędkościami od 80 do 200, cały czas dohamowując i przyśpieszając i szok - 12,7 l/100 km,

    - póżniej dla porównania jakieś 20km z prędkościami 50~100 + skrzyżowania, światła itd, w trybie ECO, już normalnie~płynnie~łagodnie, bez szarpania i gwałtownego przyśpieszania i znów szok w drugą stronę - 6,7 l/100 km

    Pojeżdżę do środy lub czwartku - wtedy napiszę trochę więcej...

    Na koniec, w odniesieniu do:
    Cytat Napisa? imnowak Zobacz post
    Jedynym naprawde wygodnym, cichym, naprawde Premium, ktory na to miano zasluzyl, byl M37S.
    powtórzę to co już napisałem w innym poście (a i wcześniej kilkukrotnie),

    Panowie - jeżeli macie zamiar wydawać opinie / oceny na zasadzie porównywania segmentu C (Q30) z segmentem E (M37S) lub segmentem I (QX70)

    - to dajcie sobie spokój bo to jest zupełny bezsens...


    jak już to porównujcie do konkurencji z tego samego segmentu
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 15th-February-2017 o 15:58
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    auto bardzo dobrze ciągnie
    ooo jakaś ukryta opcja w menu ?

  4. #14
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Ologt Zobacz post
    ooo jakaś ukryta opcja w menu ?
    - ukryta opcja jest taka sama jak we wszystkich innych modelach - czyli blokada pedału gazu:

    - po dociśnięciu do "podłogi" ciągnie normalnie płynnie
    - po przełamaniu "blokady" i faktycznym dociśnięciu do podłogi "ciągnie jak burza..."

    Temat kiedyś omawiany był w związaku z zapytaniem jakiegoś uzytkownika dlaczego jego nowe auto tak słabo przyśpiesza
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #15
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Schweinfurt/Raciborz
    Jeździ
    Infiniti QX70, 5.0 S Premium 2016, Infiniti Q30 2.0T, 2016
    Postów
    77
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    ja opisuje, moje, jak najbardziej subiektywne odczucia i niestety, dla mnie raz jeszcze, q30 "nie ciagnie". Jak ma ciagnac skoro wazy prawie 1,6 tony, bez jaj. Focus ST lepiej daje jak q30-stka. Przejedz sie to zobaczysz jak wersja, nazwijmy sportowa, w tym segmencie powinna chodzic. Co do porownan poszczegolnych segmentow ze soba to, jak poczytasz raz jeszcze, nie porownywalem q30 z qx-em czy e-M-ka tylko te dwa ostatnie ze soba. Uwazam, ze te mozna smialo ze soba porownac jezeli chodzi o wygode, ilosc miejsca czy cisze.

  6. #16
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? imnowak Zobacz post
    ja opisuje, moje, jak najbardziej subiektywne odczucia i niestety, dla mnie raz jeszcze, q30 "nie ciagnie". Jak ma ciagnac skoro wazy prawie 1,6 tony, bez jaj. Focus ST lepiej daje jak q30-stka.
    znowu dowaliłeś z czapy

    FOCUS ST / ST2 - ma 250 KM i...

    nie ma wiele wspólnego ze standardowym FOCUSEM w zakresie osiągów i systemu jezdnego, żeby było śmieszniej kosztuje w wersji bazowej tylko 120 lub 129 tys. zł

    - żeby było śmieszniej dowali większości modeli INFINITI za wyjątkiem FX50 / Q50 Hybrid / M35 Hybrid / i M~G37

    jak mamy robić takie porównania to lepiej od razu do FOCUSA RS ...

    Q30 - to jest normalne auto, wersja SPORT - to stylizacja sportowa , można by tak w sumie dalej wymieniać...

    ale chyba mówimy o różnych "chciejstwach" TY (domniemam) o swoich oczekiwaniach , a ja o oczekiwaniach mojej kobiety - bo to auto ma JEJ SŁUŻYĆ

    i oceniam je pod tym kątem...

    do takiego auta jak ST nie mówiąc już o RS - do codziennej jazdy nie wsadził bym jej za żadne skarby,

    po co ma mi się kobieta stresować, a nie daj boże wcisnąć przypadkiem gaz do podłogi stojąc w korku jak jej się bucik w szpilce omsknie i zamiast na hamulec......
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 15th-February-2017 o 23:09
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. #17
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Ireneusz dobrze prawi. Mimo że firma INFI specjalizuje się w mocnych autach - pochylili się nad masowym rynkiem i wypuścili auta które są ładne ale jeżdżą całkowicie normalnie. Od super autko dla kobiety której znudziły się "masowe" autka.

    Nie wiem jak ST ale RS jak jeździłem to powiedzmy odrobinę "twardawy" jest i ogólnie taki zbyt sportowy dla większości z naszych kobiet.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  8. #18
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    Ireneusz dobrze prawi. Mimo że firma INFI specjalizuje się w mocnych autach - pochylili się nad masowym rynkiem i wypuścili auta które są ładne ale jeżdżą całkowicie normalnie. Od super autko dla kobiety której znudziły się "masowe" autka.

    Nie wiem jak ST ale RS jak jeździłem to powiedzmy odrobinę "twardawy" jest i ogólnie taki zbyt sportowy dla większości z naszych kobiet.
    Wsadź NORMALNĄ kobietę do kubełków w ST lub RS - to szybko Ci wygarnie co o Tobie myśli....
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  9. #19
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Schweinfurt/Raciborz
    Jeździ
    Infiniti QX70, 5.0 S Premium 2016, Infiniti Q30 2.0T, 2016
    Postów
    77
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    jak mowilem, to wszystko tylko subiektywne odczucia. Mojej zonie autko tez odpowiada, podobnie jak Twojej. Podsumowujac jest to samochod dla kobiet albo panow nie szukajacych wrazen. Jednak co mnie osobiscie mocno rozczarowalo, to fakt, ze iiii tym modelem udezylo w masowke i mam obawy, ze coraz wiecej modeli w przyszlosci przestanie sie wyrozniac od szarej masy na drogach. Obym sie mylil i oby q60-tka nie byla ostatnim rzucajacym sie w oczy modelem. Mialem obawy po tym jak Niemiec zostal szefen Infiniti i niestety wraz z q30 oraz prototypem qx50 moje obawy zaczynaja sie sprawdzac. Firma prawdopodobnie bedzie swietnie sobie finansowo radzic, ale wyjatkowa nie bedzie. A mogliby wziasc przyklad z Lexusa, ktory opiera sie skutecznie takiej polityce.

  10. #20
    Dopiero dołączylem Avatar Navynov
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Reda, Hel
    Jeździ
    Infiniti Q30 1,6t (156KM) DCT, 2016, Gray Graphit
    Postów
    24
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cholera Panowie, babą nie jestem, jeśli chodzi o lubiącego wrażenia no to chyba lubię. Faktem jest, że nigdy nie miałem samochodu o jakich wy tu piszecie. Małymi krokami wchodzę w ten świat. Poprzednio miałem Mitsubishi Lancera 1,8 (143KM) no i z tym porównuję to co mam teraz (156KM i wyższy moment obrotowy), a turbinka daje jeszcze to, że utrzymuje ten najwyższą wartość momentu w przyzwoitym przedziale obrotów. Zgoda co do dziury jak się depnie, ale potem autko się zbiera znacznie lepiej niż ten mój "misiak". Na inne nowe nie było mnie stać, a i tak to cholerny przeskok. Gdzieś już napisałem, że docelowo to autko będzie autkiem mojej Anny, a ja sobie sprawię chyba inne większe dziecko rodziny Infiniti (Q60 jak na tę chwilę), ale to śpiewka za dwa - trzy lata. Teraz cieszę się tym co mam i trochę się martwię tym co piszecie, delikatnie mówiąc mieszacie Q30 z błotem, a chyba taka tragedia (jak to ktoś napisał) nie jest. Jest to przyjemne autko z drobną przesłanką na wariata jak się przełączy na "S" i wciśnie się pedał do podłogi. I jeszcze jedno, moje Q30 jest pierwszym Q30 zakupionym w Gdańsku i na ulicach robi wrażenie, budzi zainteresowanie i jest jeszcze nieopatrzone. Popatrzcie co się dzieje na rynku aut, szału nie ma, dużo nudnych konstrukcji VW, Skody (brrrr) czy nawet Toyoty. D,a mnie jeszcze jedynym konkurentem może być Subaru, ale ... to inna bajka.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Infiniti Q30
    By Navynov in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 5th-February-2017, 23:23
  2. Infiniti Q30
    By Miko in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 2nd-February-2017, 00:11
  3. Galeria INFINITI Q30
    By sirtrojan in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25th-November-2013, 01:13
  4. Infiniti Q30
    By slepy62 in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16th-October-2013, 19:57
  5. Infiniti Q30 Concept
    By slepy62 in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10th-August-2013, 23:42

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •