Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: kilka spraw/pytań o q50 hybryda AWD 2014

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50S,2014,black
    Postów
    13
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie kilka spraw/pytań o q50 hybryda AWD 2014

    No poszukałem na forum, sporo odpowiedzi mam ale teraz moje kilka pytań:

    1. Gdzie podjechać autem na diagnostykę komputerową, sprawdzą i ewentualnie wykasują błędy?
    Lokalizacja Warszawa. Co polecacie:
    - Krasnobrodza
    - Lesiak
    - coobcio
    - B52
    - ktoś kogo nie znalazłem szperając po forum?

    2. No jeszcze sprawa mocno mnie ubliżająca jako pasjonatowi auta, bezpiecznik od halogenów, nie mogę znaleźć, a halogenów brak;-(

    3. Przy wiązce znajdującej się przy zderzak przedni i nadkole lewe przednie mam 6 kabli, wiem, że dwa sygnały do :halogen i spryskiwacz.
    Więc zostały jeszcze dwa przewody , a nie mam pomysłu do czego?
    Auto nie wyrzuca żadnego błędu głównego/komunikowanego na desce, temperaturę zew pokazuje poprawnie, więc nie bardzo mi coś przychodzi do głowy.

    4. I pytanie na które znalazłem raczej smutną odpowiedz : NIE DA SIE, ale może się coś zmieniło jak PS3 na PS4 czyli: czy da się zmienić język na PL i mapy Navi na EU w takiej Q50?

    5. Znalazłem też za LP nadkolem kabel , około 150cm z wtyczką do gniazdka USA wiadomo, ale jak rozumiem to jakaś serwisówka do Hybrydy...tylko kurde jaka, o co kaman?

    To takie sprawy na teraz, tak to jest LALA.

    dzięki za odp

  2. #2
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Custom13 Zobacz post
    No poszukałem na forum, sporo odpowiedzi mam ale teraz moje kilka pytań:

    1. Gdzie podjechać autem na diagnostykę komputerową, sprawdzą i ewentualnie wykasują błędy?
    Lokalizacja Warszawa. Co polecacie:
    - Krasnobrodza
    - Lesiak
    - coobcio
    - B52
    - ktoś kogo nie znalazłem szperając po forum?

    2. No jeszcze sprawa mocno mnie ubliżająca jako pasjonatowi auta, bezpiecznik od halogenów, nie mogę znaleźć, a halogenów brak;-(
    3. Przy wiązce znajdującej się przy zderzak przedni i nadkole lewe przednie mam 6 kabli, wiem, że dwa sygnały do :halogen i spryskiwacz.
    Więc zostały jeszcze dwa przewody , a nie mam pomysłu do czego?
    Auto nie wyrzuca żadnego błędu głównego/komunikowanego na desce, temperaturę zew pokazuje poprawnie, więc nie bardzo mi coś przychodzi do głowy.
    4. I pytanie na które znalazłem raczej smutną odpowiedz : NIE DA SIE, ale może się coś zmieniło jak PS3 na PS4 czyli: czy da się zmienić język na PL i mapy Navi na EU w takiej Q50?
    5. Znalazłem też za LP nadkolem kabel , około 150cm z wtyczką do gniazdka USA wiadomo, ale jak rozumiem to jakaś serwisówka do Hybrydy...tylko kurde jaka, o co kaman?
    To takie sprawy na teraz, tak to jest LALA. dzięki za odp
    Poniżej link do instrukcji serwisowej

    http://www.nicoclub.com/archives/inf...e-manuals.html
    (należy wejść w rocznik i pościągać wszystkie pliki - ściągając zmieniaj nazwy żebyś wiedział która część jest o czym)

    - jeżeli jesteś samodzielny "dłubacz", odpowiedzi na większość pytań znajdziesz w serwisówce bo wątpię żeby ktokolwiek na forum sam naprawiał Q50...

    ad.1. moim subiektywnym zdaniem jako że to HYBRYDA i w h... elektroniki oraz auto powypadkowe - tylko serwis na Krasnobrodzkiej, inaczej później możesz się bujać z różnymi błędami, od razu uprzedzam - tanio nie będzie

    ad. 2 / 3 / 5 Serwisówka

    ad. 4 raczej się nie da, u mnie serwis zamontował oryginalny górny panel UE i... pokazało się menu w języku PL ale... NAVI nie poszła - czarny ekran - może gdyby dłużej pogrzebać coś z tego by wyszło, ale należałoby po kolei wymieniac antenę GPS, gniazdo SD z wgraną NAVI itd - w serwisie nie wiedzieli w czym problem bo podstawowa różnica w wersji US vs. UE - to soft, cała mechanika i elektryka jest plug'n'play, można jeszcze podpiąć Q-ROI (~$650) z dostępem do sieci i mieć tablet w dolnym ekranie - poszukaj na forum ...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 17th-March-2017 o 11:30
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50S,2014,black
    Postów
    13
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Tą instrukcję już widziałem, ale jej ogrom mnie przeraził. Dobra, jak nie da rady nic innego będę czytał ;-)

    No tak mnie ciekawi ten kabel z wtyczką do sieci przy nadkolu ;-) Jak przyjechało auto z USA miała padnięty aku, no ale to podładowałem aku i zapaliła , doładowała się i jest ok, ale ta wtyczka mnie meczy.

    No to wale na Krasnobrodzką.

    AD 4. Widziałem w usa te boxy Q-ROI (~$650) , poszukam bo to fajny temat.

    dzięki

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar zajac01
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Sulejówek
    Jeździ
    INFINITI FX35 2004 RWD BiFuel 20''
    Postów
    507
    Podziękował
    32
    Otrzymał podziękowanie 34 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Custom13 Zobacz post

    No tak mnie ciekawi ten kabel z wtyczką do sieci przy nadkolu ;-) Jak przyjechało auto z USA miała padnięty aku, no ale to podładowałem aku i zapaliła , doładowała się i jest ok, ale ta wtyczka mnie meczy.
    [/COLOR]
    W Skandynawii były wtyczki, a w zasadzie to gniazdka, na prąd, żeby podłączyć sobie i szybciej nagrzać blok silnika.

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50S,2014,black
    Postów
    13
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    ta tutaj to schowana za nadkole i to wtyczka do gniazda US. Zbyt kłopotliwe do wyjęcia aby użytkować jako podgrzewanie bloku silnika w opcji kraj zimnych. Auto mam z Canady ale bez zdjęcia nadkola tego nie wyjmiesz, do tego jest splątane i schowane tak , że żeby nie moja wścibska morda to bym tego nie znalazł.

  6. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Irek co do napraw Q50 to po zbadaniu rynku statystyki forum są wypaczone.
    Na forum najpopularniejsze są hybrydy, benzyny, ropniaki. W Polsce na ulicach z kolei popularność jest wspak, czyli ON najwięcej, a elektryków najmniej.

    Jeśli chodzi o ilość powypadkowych hybryd to jest ich zdecydowanie więcej niż mogło by się wydawać. Samo gość z nissanmoto twierdził, że 6 ściągnął. Gadałem jeszcze z kilkoma osobami co naprawiała po 2-4 Q50h. Wydawali się nie kłamać, ze względu na fakt, że znali sporo szczegółów z budowy auta i problemów jakie z nimi mogą być.

    Custom13 wrzuć może zdjęcie i odpowiedź jak znajdziesz rozwiązanie zagadki

  7. #7
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Kozia Wólka
    Jeździ
    Q50S AWD Hybrid
    Postów
    136
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Jestem zdziwiony, bo diesla poza salonem jeszcze nie widziałem, po mojej okolicy kręcą się 2x hybryda i 2x 2.0T. Jak gdzieś dalej jadę i spotykam Q50 to zazwyczaj 2.0T rzadziej hybrydę.
    Obstawiam, że popularność Q50 by była znacznie większa gdyby wrzucali też 3.0d.

  8. #8
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50S,2014,black
    Postów
    13
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    kabel.jpg

    No i to jest ten kabel z wtyczką...30 minut dopasowywałem gdzie te zapinki można wpiąć i tą spineczkę...i nic, normalnie totalnei nic. Miałem wpiąć do gniazda i zobaczyć co się stanie ;-) ale nie mam akurat w garażu opcji wtyczki ameryki.

    Co forum na taki numer? Aktualnie umiejscowiłem ją pomiędzy lewym filtrem a bezpiecznikami, pod maską, no ale to było pod nadkolem, tak jak mniej więcej wychodzi to na tym foto, tyle, ze to było wyjęte jak zderzak zakładali , a nie pamietają skąd wyjeli.

  9. #9
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50S,2014,black
    Postów
    13
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    aaaa i bezpiecznika od halogenów, czy przekaźnika nadal nie znalazłem ;-)))))) znalazłem kabel zasilania +, jest prąd, ale sygnał z minusa , a mam tam 3 , niestety w żadnym nie występuje. Prawy halogen tez nie świeci choć nie miał rysy nawet, więc zakładam ze pojawi się po usunięciu awarii z zakresu dostarczenia sygnału na minusie.

    Co Wy na to?

  10. #10
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50S,2014,black
    Postów
    13
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    nikt nic nie wie o kablu? Kurdo, lece na serwis w poniedziałek, przekonamy się;-)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Kilka pytań o FX-a
    By Wizna00 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 4th-February-2017, 08:48
  2. Zakup FX 37 - kilka pytań
    By asmo in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27th-December-2015, 23:32
  3. kilka pytań G37 Coupe
    By Kolpak in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19th-November-2012, 17:49
  4. Kilka pytań :)
    By danielV6 in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28th-July-2010, 20:45

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •