Poka? wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: G37S tuning do 355kM

Hybrid View

  1. #1
    Trochę już ogarniam Avatar MaciekGT
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    2010EU-G37S, remap, 361kM, 391Nm
    Postów
    88
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie G37S tuning do 355kM

    Witam
    W końcu sie zebrałem i zrobiłem delikatny tuning swojej maszynie. Już od dawna miałem wkładki K@N ale jak wszyscy wiedza efekty tego modu sa nikłe. Wyniki seryjnego auta pokazały że auto jest zdrowe i ma seryjne osiągi.
    IMG_3070.jpg

    Po długim czytaniu forum w USA doszedłem do wniosku że należy wymienić katalizatory i zrobić remap.

    Ponieważ chciałem zachować kulturę pracy auta ograniczyłem sie do montażu sportowych katalizatorów - wykonała je firma El-tec z Piastowa i zarówno efekt dźwiękowy uzyskałem ciekawy (przy depnięciu fajnie ryczy a normalnie jak seria) jak i przyrost mocy ok.10 kM i Nm)
    IMG_3123.jpg
    IMG_3121.jpg
    IMG_3119.jpg

    Następnym krokiem była wizyta w Unitronic. Najpierw za auto zabrał się Łukasz Poniedziałek i zmodyfikował trochę seryjne doloty (coś w środku bo z zewnątrz wyglądają bez zmian) no i pierwsze efekty wyszły na rolkach - góra się odetkała.
    IMG_3125.jpg

    Po kolejnych godzinach walki ze sterownikiem i jego zabezpieczeniami udało sie ostatecznie wycisnąć ponad 355kM i 387Nm.
    GAGL4876.jpg

    Już po katalizatorach czuć było poprawę na drodze a po strojeniu jest to ewidentne. Kontrola trakcji zapala się w trakcie całego zakresu jedynki i dwójki. Auto kopie w plecy przy zapinaniu kolejnych biegów.... Na razie nie miałem okazji dokonać pomiarów do setki ale jak będzie sucho i ciepło to uzupełnię o te wyniki.
    Generalnie jest fajnie i gęba sie cieszy że można z wolnossaka zrobić takie efekty bez demolki auta...

    Ps. Wykresy w hamowni pokazuję róznicę pomiedzy kolejnymi etapami zmian. Ostatni pokazuje różnice miedzy serią a kompletem zmian (katy, dolot i remap)

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Ładny wynik. Jaies pomiary do 100/160/200 możesz wykonać? Camaro 6.2 już objeżdża? 370z po katalizatorach już daje radę.

  3. #3
    Trochę już ogarniam Avatar MaciekGT
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    2010EU-G37S, remap, 361kM, 391Nm
    Postów
    88
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Na razie nie robiłem. Poza tym pomiary z automatem to jak z rozkapryszonym dzieckiem, nigdy nie wiesz co się wydarzy...��

  4. #4
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Rzeczywiście ładny wynik,korci mnie żeby wywalić te nieszczęsne katy nie wiem tylko czy nie będzie problemów na przeglądach,jeśli zaostrzą przepisy.
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? MaciekGT Zobacz post
    Na razie nie robiłem. Poza tym pomiary z automatem to jak z rozkapryszonym dzieckiem, nigdy nie wiesz co się wydarzy...��

    A podobno automat ma powtarzalne czasy Ja moim manualem muszę się namęczyć, żeby dobry wynik wyszedł. Wjedź na trasę, depnij i nakręć filmik ile do 200 jest, to będzie jakieś rozeznanie, co te modyfikacje dają. Moze sam bym g37 kupił jeśli to jedzie tak, jak z wykresu wynika.

  6. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar Drzymek
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Jeździ
    C5Z06LS6
    Postów
    331
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Super wynik. 355koni już kopie po plecach.
    Też czytałem na forach w USA że przystępne mody ograniczają się do dolotu, katów i strojenia. Każdy następny krok, to są kolosalne pieniądze.
    Gdyby całkiem wywalić katy, to wypluł by jeszcze więcej.

    Czy mógłbyś podać koszt strojenia w tej firmie?
    (Jeżeli​ nie chcesz publicznie to może być na PW)

    Nie wiesz może co dokładnie zostało zmodernizowane w dolocie?

    Łukasz, co do Camaro 6.2, to nawet gdyby g37 go nie objeżdżało, to i tak wolę silnik Infiniti. Dlaczego? Pomyśl sobie jakie spalanie będzie mieć komar 6.2 V8 a osiągi podobne.
    Ostatnio edytowane przez Drzymek ; 1st-April-2017 o 09:37

    Lekcja, Temat: Ewolucja Drzymka na przestrzeni lat

  7. #7
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    355 KM z 3.7 litra to już bardzo dobry wynik.
    Nie jestem zwolennikiem całkowitego pozbywania się katalizatorów, fajnie że nie poszedłeś z tym dziwnym "trendem" i wrzuciłeś metalowe

    @Black - Nie wyrzucaj całkowicie tylko zastąp je metalowymi 200cpi, ja na takich śmigam i na przeglądzie łapie się w normy.
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Drzymek Zobacz post
    Łukasz, co do Camaro 6.2, to nawet gdyby g37 go nie objeżdżało, to i tak wolę silnik Infiniti. Dlaczego? Pomyśl sobie jakie spalanie będzie mieć komar 6.2 V8 a osiągi podobne.
    Ja bym olał spalanie, dźwięk V8 bardzo mi się podoba. Zapraszam na zlot aut amerykańskich do Olesna w pobliże Opola/Częstochowy +/- w czerwcu. Warto obejrzeć i posłuchać.

Podobne w?tki

  1. g37x - tuning
    By Andrzej in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24th-May-2017, 15:30
  2. Tuning
    By grabba in forum Humor
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23rd-February-2014, 16:41
  3. Tuning ;)
    By ZYZIO in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27th-September-2011, 17:53
  4. KMS Tuning
    By Athens in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22nd-October-2010, 00:41
  5. in-tuning.ru
    By sirtrojan in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29th-April-2010, 16:21

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •