Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 36

Temat: Kierunkowskaz z lusterka AUDI (zmiana : Skody!) w lusterku FX-a I gen by sirtrojan

  1. #1
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie Kierunkowskaz z lusterka AUDI (zmiana : Skody!) w lusterku FX-a I gen by sirtrojan

    Zainspirowany robotą Konrada jak i zmuszony sytuacją ( jadąc pod kątem 90 stopni do FXa - nie widać ze skręca! Kierunkowskazy przednie i tylne nie są widoczne) postanowiłem zamontować kierunki z Audi w fabryczne lusterka.

    Kupiłem II zestaw nakładek na lusterka oraz lewy i prawy kierunek z audi A4.
    Obudowę lusterka mam z mojego poprzedniego które zostało połamane.


    zestaw-nakladka-kierunek-wewnetrzna-obudowa.jpg

    Przygotowałem kierunek odpowiednio go przycinając:
    przyciete-kierunki.jpg

    Pogrzewając wyprostowałem odrobinę kierunek żeby pasował do krzywizny nakładki.
    Niestety przypiekłem odrobinę za bardzo :/ i wyprostowałem go niezbyt łagodnie - wymienię go na II jak tylko go zakupie do projektowania może być.


    przytopione kierunek.jpg

    I tak jak Konrad przygotowałem szablon kierunku z którego będę korzystał przy II sztuce

    szablon_przylozony.jpg


    a że nakładka lusterka byla czarna i nie widać na nim za mocno flamastra postanowiłem nakleić pod szablon taśmę malarska

    szablon-przylozony-do-nakladki.jpg

    i od razu lepiej

    narysowane-linie-ciecia.jpg


    Należy kilkukrotnie sprawdzić usytuowanie wycięcia ponieważ na dole nakładki są zaczepy a kilka cm wyżej są już mocowania silniczka lusterek! Najlepiej wpasować sie między oba te punkty. Niestety trzeba mocowanie silniczka lekko nadciąć ( nie mam tego na zdjęciach). Mimo to powinno być wciąż stabilne.

    Po wielokrotnym upewnieniu się że niczego ważnego nie przetnę odetnę i nie zniszczę z dremelkiem w dłoni dokonałem rzezi i wyciąłem dziurkę na kierunek:

    wyciety-otwor-na-kierunek.jpg


    Jako że było już w miarę późno a ja mocno zmęczony precyzyjne docinanie oraz modelowanie kierunkowskazu zostawiłem sobie na później


    C.D.N
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  2. #2
    FAN INFINITI - Klubowicz Avatar ZYZIO
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Okolice Warszawy
    Jeździ
    Obecnie bez Infiniti
    Postów
    200
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Przepraszam, ale przy spadającym dolarze nie prościej kupić to:
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/INFIN...item255d992b96
    Mam już takie lusterka w samochodzie żony (Mazda CX7). Montaż dość prosty a efekt ciekawy.

  3. #3
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    fajnie że dałeś tego linka -
    po I ponieważ jest aukcja kolegi Marusa z Chicago i znam tę ofertę bardzo dobrze

    II. Nie podobają mi się takie wielkie kierunki! Cienki pasek to cienki pasek. Sam smak i elegancja. ( no dobra - takie są założenia - jak wyjdzie to życie pokaże
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #4
    Banned
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    NEW YORK
    Jeździ
    INFINITI FX35 crossover 2007 rok black
    Postów
    442
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Dokladnie cienkie sie prezetowac beda ladnie zgrabnie,jestem bardzo ciekawy tego zabiegu jak wyjdzie ale mysle ze artystyczne rece dokonaja nielada dziela ,czekam na podziwianie pozdrawiam

  5. #5
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    wrzucam kilka fotek po wstępnym dopasowaniu kierunkowskazu
    niestety bedzie do wymiany bo światło jest dla przypalonego kawałka bezwględne ( zobaczcie w 2/3 długości paskudnie rozprasza światło ). dzis dopasuje to co mam jednak nie obędzie sie bez poprawki.

    15102010140.jpg15102010139.jpg15102010138.jpg15102010136.jpg15102010137.jpg15102010135.jpg

    komentarze mile widziane
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  6. #6
    FAN INFINITI Specjalista od G35 i VQ35DE! Avatar POZIOMA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Jeździ
    G35 COUPE 2003
    Postów
    524
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Na aucie będzie super (ale nie mrugają tylko się palą)

  7. #7
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie



    chcialem takie kierunki co sie palą cały czas
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  8. #8
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post


    chcialem takie kierunki co sie palą cały czas
    w sumie nie bylby to głupi pomysł,działały by jako obrysowki a gdy włączasz kierunek to by mrugaly

    kurde jak na zdjęciu poznać czy kierunek mruga czy sie pali ?
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  9. #9
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    jest problem a w sumie II

    1. to plytka do której przylutowany jest led ma ogromną komorę w której siedzi i ciężko ją wpasować do środka lusterka tak żeby pasek kierunkowskazu fajnie i równo wystawał

    II. zaczyna mnie boleć kręgosłup w odcinku szyjnym ... zatem dziś już po robocie - maść przeciwzapalna + kompres powinien załatwić sprawę a jak nie to jakiś masaż

    na dziś już koniec ... a szkoda.:/
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Athens
    Do??czy?
    Jul 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Kraków
    Jeździ
    Skyline 350GT Black Obsidian
    Postów
    1,404
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Na masaż to ta pani:


Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Audi A8 D3 kolejna zmiana by guziqs :)
    By guziqs in forum Co stoi w garażu poza INFINITI :)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13th-December-2013, 23:33
  2. Nakładki na lusterka z kierunkowskazami I gen
    By makwas in forum Zewnetrzna Modyfikacja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18th-June-2012, 00:23
  3. Kierunkowskazy od Audi A4 w lusterkach w FX35 II gen.
    By SZJ 2020 in forum Zewnetrzna Modyfikacja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 7th-October-2010, 08:57

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •