Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 41 do 50 z 63

Temat: Q50 2.0t AT (211KM) Raport Spalania

  1. #41
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar sebam
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    Q50 2.0t, Jawa 250 58r
    Postów
    184
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 18 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie, jak Wy sobie tak dokładnie liczycie to spalanie? Ten komputer pokładowy pomiędzy zegarami to jakiś dramat. Spalanie chwilowe jakiś pasek wskazuję. Ani żadnych innych informacji przy trip A i trip B (np Vsr, spalanie) bieda z nędzą. Spalanie średnie ciągle na poziomie 10l/100km.

  2. #42
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid 3.5L V6 AWD,2017, Graphite Shadow
    Postów
    80
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sebam Zobacz post
    Panowie, jak Wy sobie tak dokładnie liczycie to spalanie? Ten komputer pokładowy pomiędzy zegarami to jakiś dramat. Spalanie chwilowe jakiś pasek wskazuję. Ani żadnych innych informacji przy trip A i trip B (np Vsr, spalanie) bieda z nędzą. Spalanie średnie ciągle na poziomie 10l/100km.
    10 w hybrydzie to norma


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #43
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Grucha
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań, okolica
    Jeździ
    FX37S, 2011, platinum
    Postów
    332
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sebam Zobacz post
    Panowie, jak Wy sobie tak dokładnie liczycie to spalanie? Ten komputer pokładowy pomiędzy zegarami to jakiś dramat. Spalanie chwilowe jakiś pasek wskazuję. Ani żadnych innych informacji przy trip A i trip B (np Vsr, spalanie) bieda z nędzą. Spalanie średnie ciągle na poziomie 10l/100km.
    W MB pasek pokazuje chwilowe, ale w innych ustawieniach można zapodać średnie od startu, od resetu... kilka opcji.
    Od pn do śr zrobiłem około 1500 km po polskich drogach. Trochę autostrady (150-200 km/h), trochę krajówki (jak ruch pozwolił...od 60 do 140 km/h), trochę po centrach miast. Średnie z wyjazdu około 11,3 litra na 100.
    Jak na 5,5 litra i prawie 400 kucy, to chyba przyzwoicie...


    Pozdrawiam,
    Grucha

  4. #44
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar sebam
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    Q50 2.0t, Jawa 250 58r
    Postów
    184
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 18 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Luc Zobacz post
    10 w hybrydzie to norma


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    2.0T

    Grucha, jeżeli chodzi o komputer to tu jest dramat.
    Ostatnio edytowane przez sebam ; 12th-May-2018 o 07:30

  5. #45
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sebam Zobacz post
    Panowie, jak Wy sobie tak dokładnie liczycie to spalanie? Ten komputer pokładowy pomiędzy zegarami to jakiś dramat. Spalanie chwilowe jakiś pasek wskazuję. Ani żadnych innych informacji przy trip A i trip B (np Vsr, spalanie) bieda z nędzą. Spalanie średnie ciągle na poziomie 10l/100km.
    Tylko i wylacznie na podstawie ilosci wlanego paliwa i przejechanych km od ostatniego pelnego tankowania , tak jest najdokladniej choc u mnie komputer pokladowy nie ma wiekszego odchylenia niz 0.1-0.2 L/100km od tego wyliczonego podczas tankowania
    W tej chwili śr spalanie mam tylko 9,5 gdyz rozpedzam samochod i albo wlaczam tempomat albo wrzucam wyzszy bieg i pozwalam mu sie toczyc

    faktem jest ze interfejs z informacjami mamy marny , tak jakby dla producenta najwazniejszym parametrem byla ilosc zaoszczedzonego paliwa przez system start/stop
    w C5 byly srednie spalania osobno dla sublicznikow A i B oraz ogolne , ale i tak q50 wyglada i jezdzi 10x lepiej od cytryny wiec przyzwyczailem sie do braku pewnych bajerow choc nie przecze ze w samochodzie za200tys powinny byc
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 12th-May-2018 o 02:29

  6. #46
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie standardowa procedura podczas tankowania Q50 to reset trip A i śr. spalania. Nawet 10-cio letnia Honda Civic ma to zautomatyzowane i lepiej poukładane...
    Dzięki temu zabiegowi, wiem ile mam jeszcze litrów w baku, bo komputer przestaje pokazywać zasięg gdy się kończy paliwo. Ponoć ten durny pomysł Nissan dostał w darze od prawników z Renault.
    Wiem, że komputer zaniża spalanie o 10%, a bak ma 70l (hybryda). W Infiniti nie ma żadnego inżyniera od ergonomii chyba.

  7. #47
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cudze chwalicie swego nie znacie

    Sądzę że 2 największe problemy to:

    - wtórny analfabetyzm - na palcach ręki można chyba policzyć osoby które przeczytały całe instrukcje a potem przetestowały ich zgodność w praktyce...

    - przesiadka z innych marek i modeli i potrzeba poznania / nauczenia się interfejsu "od nowa"
    Niejeden już raz bywało na IFANS że musieliśmy pisać instrukcje dla czynności tak
    trywialnych jak np. ustawić wycieraczki w położeniu spoczynkowym pionowym lub jak "robi się" kick-down (bo to auto słabo przyśpiesza)

    Sam z reguły narzekam przy zmianach MsOffice - bo często jest tak że kolejnych wersji (a znam większość poczynając od 95) trzeba się uczyć "od nowa" - ale zmiany te przynoszą też dużo praktycznych ulepszeń... W wypadku przesiadki z marki na markę i z modelu na model - jest podobnie..

    Wracając do tematu i wpisów w stylu:
    Cytat Napisa? sebam Zobacz post
    2.0T Grucha, jeżeli chodzi o komputer to tu jest dramat.
    Z opisanych braków - faktycznie niezrozumiały jest brak w interfejsie Q50:
    - spalania średniego całkowitego (od początku użytkowania)
    - automatycznego przypisania średniego spalania dla chwilowego przebiegu A i B (można tylko do jednego z nich)

    Dużym plusem jest natomiast możliwość kasowania średniego spalania w trakcie jazdy - nie powiązana z kasowaniem przebiegów chwilowych, co pozwala zweryfikować rzeczywiste spalanie dla każdej zadanej jednostajnej prędkości na różnych dystansach (kilku lub kilkudziesięciu km).

    Rzeczami DLA MNIE absurdalnymi są:

    1. opisane przez WLAZIU automatyczne kasowanie przebiegu i spalania - nie wyobrażam sobie żeby to samochód za mnie decydował kiedy chcę to zrobić

    2. pokazywanie w systemie ile litrów paliwa jest jeszcze w baku - był okres że część producentów oferowała taką opcję ale w dobie kiedy samochód może zużyć równie dobrze 6 jak i 12 litrów na 100 km, okazało się że zbyt często, kończyło się to zapowietrzeniem układu paliwowego lub spaleniem pompy paliwa.
    Obecnie w większości samochodów mamy pokazany dystans w km do przejechania "z baku" - co jest dla mnie w samochodzie "cywilnym" zupełnie logiczne / praktyczne.
    Dodatkowo (co uważam za duży plus) w Q50 pokazywany dystans jest aktualizowany dynamicznie - czyli nie wynika ze wskazania średniego spalania (jedynie przy restarcie) - tylko z naszego bieżącego stylu jazdy, komputer aktualizuje wskazania timingiem 2 minutowym a w trakcie jazdy dystans może rosnąć !!! (nawet o kilkadziesiąt km) lub bardzo szybko spadać (przy ostrej / dynamicznej jeździe). To rozwiązanie uważam za bardzo przydatne zwłaszcza w terenach gdzie jest mało stacji a w baku jest już mało paliwa i czasem trzeba z 200 zejść do 80 żeby przejechać kolejne kilkadziesiąt km do najbliższej stacji.

    Co do ubogości systemu:
    na ekranie pomiędzy zegarami mamy 4 możliwe ustawienia (dla każdego z przebiegiem całkowitym i wybranym czasowym A lub B):
    - Fuel Economy - czyli spalanie średnie i chwilowe
    - Fuel Economy 2 (dla funów eko-drivingu) czyli spalanie średnie i "eko-pedał"
    - EV Odometer (w hybrydzie) - czyli EV całkowity i EV czasowy dla A lub B
    - Range - zasięg "z baku"

    20180513_104153.jpg 20180513_104213.jpg 20180513_104148.jpg 20180513_104242.jpg

    Na dolnym i w części na górnym ekranie :
    - Fuel Economy - czyli spalanie średnie i chwilowe
    - Fuel Economy History - z wskazaniami zużycia rzeczywistego bieżącego od ostatniego restartu auta w timingu co 2 min.
    - Fuel Economy History - z wskazaniami zużycia rzeczywistego od ostatniego resetu wskazań w układzie restartów i dziennym.
    - Current Score - określający styl jazdy (przyśpieszanie / jazda jednostajan / hamowanie)
    - Performance Meter - z możliwością ustawień kilkunastu wskazań, m.in. G-force, Accel, Fuel Comsumption itp... ze wskazaniami bieżącymi, średnimi itd...
    po prostu trzeba się trochę pobawić w trakcie jazdy... jak to się mówi - kto nie używa to "prawiczek"

    20180513_104254.jpg 20180513_104653.jpg20180513_104710.jpg 20180513_104348.jpg 20180513_104531.jpg 20180513_104444.jpg

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Wiem, że komputer zaniża spalanie o 10%, a bak ma 70l (hybryda).
    Kwestia baków paliwa, nominalnie według specyfikacji technicznej od 2014~2018:
    - wersje 3.7 ; 2.0T ; 3.0T - mają bak paliwa = 20 galonów / 76 litrów (2.2D nie znalazłem)
    - wersja 3.5 Hybrid = 17,8 galona ~ 68 litrów
    W rzeczywistości to kilka litrów więcej, poza tym z uwagi na rozszerzalność cieplną benzyny oraz budowę zbiorników paliwa w zimie jest trochę więcej w lecie ciut mniej...
    W każdym bądź razie mnie zdarzyło się już zatankować w Hybrydzie 68 litrów - czyli tak jak pisze WLAZIU bak w Hybrydzie ma co najmniej 70 litrów.

    Zaniżanie spalania:
    - w Hybrydzie MY14 zaniżenie wskazań średniego spalania vs rzeczywiste wynosi dokładnie 0,6 litra - sprawdzone na przebiegu kilkunastu tys. km, dodatkowo w Hybrydzie zamieszanie ze spalaniem robi EV, więcej w temacie:
    http://www.ifans.pl/showthread.php?5...ghlight=raport
    - komputer przestaje pokazywać przebieg dla dystansu ~ < 50 km, ale jest to złudne, przykład: znikający dystans "z baku" po ostrej jeździe - restart auta - kilka minut jazdy łagodnej i... nagle pokazuje się dystans "z baku" ~80 km, ale może być też odwrotnie...
    - w każdym bądź razie znikający dystans "z baku" oznacza że w baku pozostało jeszcze około 8~10 litrów paliwa (też sprawdzone w praktyce)

    I na koniec zacytuję MAXX'a:
    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    Dystans przejechany na baku jest niemiarodajny bo w zależnosci od "buta" jednym samochod pali 9l/100km a innym 12l/100km lub wiecęj . Do tego dochodzi kwestia paliwa ...
    ... i dotyczy to wszystkich aut...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 13th-May-2018 o 13:37
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  8. #48
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Grucha Zobacz post
    W MB pasek pokazuje chwilowe, ale w innych ustawieniach można zapodać średnie od startu, od resetu... kilka opcji.
    Od pn do śr zrobiłem około 1500 km po polskich drogach. Trochę autostrady (150-200 km/h), trochę krajówki (jak ruch pozwolił...od 60 do 140 km/h), trochę po centrach miast. Średnie z wyjazdu około 11,3 litra na 100.
    Jak na 5,5 litra i prawie 400 kucy, to chyba przyzwoicie...


    Pozdrawiam,
    Grucha
    Powiem Ci że nie spodziewałbym się, zgadywałbym raczej 15 L

  9. #49
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Grucha
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań, okolica
    Jeździ
    FX37S, 2011, platinum
    Postów
    332
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Powiem Ci że nie spodziewałbym się, zgadywałbym raczej 15 L
    Też byłem zaskoczony 🤣
    Jak leciałem na autostradzie 195 km/h, to komp pokazywał 13,4-14,0!!!
    A został tak ustawiony, żeby pokazywał realne i faktycznie tak ma. Parokrotnie sprawdzałem przy tankowaniu i w zasadzie brak rozbieżności...


    Pozdrawiam,
    Grucha

  10. #50
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Wypad w Bieszczady, drogi głównie wojewódzkie. Spalanie na dystansie 200km hybryda. :P
    DSC_0459.jpg

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Poziom spalania FX37 vs. FX50
    By Grucha in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 31st-December-2019, 10:55
  2. 3.5H INFINITI Q50 HYBRID - raport spalania (spalanie rzeczywiste)
    By slepy62 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 6th-December-2018, 18:46
  3. 2.2D INFINITI Q50 2.2 Diesel - raport spalania (spalanie rzeczywiste)
    By SPIDER'Q50 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 15th-October-2017, 12:37
  4. FX30d II generacji - silnik DIESEL - raport spalania
    By slepy62 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28th-June-2011, 14:54
  5. EX 35 raport
    By And in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23rd-May-2011, 12:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •