Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Klocki i hamulce przód tył do Q50 2.0t sport tech

  1. #11
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? koffciu Zobacz post
    To ja chętnie wezmę klocki przód/tył jak będę zmieniał opony w Wawie w końcówce października/listopadzie. Jeśli ktoś jest przede mną to ustępuję i wpisuję się na listę Może być?

    A wymianę na sporty, tak jak piszesz odpuszczę bo nie ma większego sensu do aktywnej jazdy przy lżejszym autku.
    A orientujecie się czy można wymienić klocki i tarcze we własnym zakresie czy nasza magiczna gwarancja zakazuje?
    Wymiana klocków jest trywialnie prosta, w wypadku wymiany tarcz trzeba mieć podstawowe pojęcie o wymianie + "cóś" tam do pomiaru odpowiedniego ułożenia tarcz
    Jedno i drugie możesz:
    - wymienić samodzielnie (w wypadku tarcz - z zastrzeżeniem j.w. - żeby Ci nie "rozhuśtały" zawiechy)
    - zawieźć w bagażniku i zlecić wymianę w trakcie przeglądu w serwisie (wszystkie części wymieniane w trakcie przeglądów możesz mieć "swoje" - czyli z reguły tańsze niż w cenach serwisu PL)

    Klocki i tarcze to części eksploatacyjne które nie podlegają gwarancji - chyba że mają wady ukryte.
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    Maxx (21st-September-2017)

  3. #12
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post

    Kwestia tarcz nacinanych / nawiercanych - pytanie jak powyżej, chyba że chcesz założyć żeby auto wyglądało lepiej / agresywniej...
    Poszukałem na forach ( bmw , ford , audi) ludzie instalowali nacinane /nawiercane tarcze i opinie nie zawsze były pozytywne
    szczególnie narzekano na: nadmierne pylenie , nieco większy hałas , czasami uszkodzenia tarcz w przypadku klocków ceramicznych

    Po analizie kilkunastu opinii wygląda na to że lepiej zainstalować tarcze gładkie i klocki ceramiczne

    Też chyba wymienię "spowalniacze" fabryczne na akebono sport przy okazji wymiany tarcz , muszę tylko jutro dokładnie sprawdzić co mam na pokładzie ...

    EDIT:
    dokładnie te same zaciski jak pokazał na zdjęciach koffciu , a niestety klocki "chroboczą" coraz wyraźniej
    wytrzymały tylko 16tys - efekt zabaw na torze ...
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 24th-September-2017 o 15:32

  4. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar sebam
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    Q50 2.0t, Jawa 250 58r
    Postów
    184
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 18 raz/y

    Domy?lnie

    Głupio się zapytam, w niedzielę wracałem z nad morza, jakies 250km, przy dohamowywaniu z tyłu było słychać metaliczne obcieranie, podczas jazdy hałasu brak, delikatne hamowanie również cisza. Wczoraj w ogóle nie było słychać tego dźwięku. Różnica taka że wracając z nad morza miałem załadowany bagażnik i 3osoby w aucie, wczoraj tylko krótkie odcinki i puste auto. Skłaniać się ku klockom czy coś innego się dzieje?
    Pozdrawiam. Seba

  5. #14
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    2015 Mazda 6 GJ FL
    Postów
    692
    Podziękował
    17
    Otrzymał podziękowanie 58 raz/y

    Domy?lnie

    Jaki przebieg? W Q50 klocki hamulcowe szybciej zużywają sie właśnie z tylu.
    Poki nie spawdzisz grubosci klocka to nie bedziesz wiedzial na 100%.

  6. #15
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    M, 2012r., szary metalik, q50 2.0t S
    Postów
    9
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witam, mam pytanie - chcę zmienić w mojej q50 2.0t zaciski na Sport Akebono. Znalazła taki zestawia allegro - https://allegro.pl/oferta/infiniti-q...owe-8812755644
    Czy to wszystko będzie pasowało jeden do jednego, czy potrzebne są jeszcze jakieś inne dodatkowe części?
    Z góry dzieci za info.

  7. #16
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? SebaLysy Zobacz post
    Witam, mam pytanie - chcę zmienić w mojej q50 2.0t zaciski na Sport Akebono. Znalazła taki zestawia allegro - https://allegro.pl/oferta/infiniti-q...owe-8812755644
    Czy to wszystko będzie pasowało jeden do jednego, czy potrzebne są jeszcze jakieś inne dodatkowe części?
    Z góry dzieci za info.
    Pasować będzie ale będziesz jeszcze potrzebować tarcze osłonowe / blachy kotwiczne
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. Moj Snow Q50 Sport Tech 2.2d Automat
    By adi111 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12th-December-2016, 11:35
  2. Zestaw Tarcze+ klocki tył i przód
    By usplayer in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4th-August-2013, 04:02

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •