Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Zakup Infinity FX 2-generacji / QX70 - różnice FX35 vs FX37 vs FX30d

Hybrid View

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    Audi Q7
    Postów
    10
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Zakup Infinity FX 2-generacji / QX70 - różnice FX35 vs FX37 vs FX30d

    Witajcie

    Przymierzam się do zakupu Infiniti FX 2-generacji lub QX70 z pierwszych lat produkcji - żona nie chce słyszeć o innym aucie.... Nigdy nie miałem japońskiego auta (twardo od lat jeżdżę niemieckimi autami Audi, VW, Porsche) - liczę na Waszą pomoc i doradztwo aby nie wpaść na minę....

    Byłem w ASO Infiniti obejrzeć QX70 3.0D (nowy 2016 rok) - i wszystko było ładnie póki sprzedający nie odpalił zimnego silnika - musiałem zapytać czy nie mają sprawnego egzemplarza Kultura pracy jak w moim pierwszym dieslu A6 z '96 roku..... jak się rozgrzał nie było tak źle ale pierwsze wrażenie fatalne. Natomiast wrażenia z jazdy - RE-WE-LA-CJA Do tego skrętna tylna oś bardzo fajnie pomaga...

    Więc temat drążę dalej - diesla raczej odrzucam chyba że by się okazyjnie coś ładnego trafiło, ale z okazjami w dieslu to raczej ciężko.... dlatego myślę o FX35 lub FX37 - FX50 ze względu na spalanie raczej odrzucam - ale moze mnie przekonacie że warto :P I mam kilka pytań, dla większości z Was pewnie lamerskie ale nie bardzo udało mi się w Internecie odnaleźć sensowne informacje.

    1. Jakie są różnice w FX35 vs FX37 i który z tych silników jest rozsądniejszy ?
    2. Czy każdy z nich ma skrętną tylną oś czy tylko niektóre wersje ?
    3. Na co zwrócić uwagę przy zakupie - jakie sa bolączki tych modeli ?
    4. Pakiety wyposażenia - widziałem że w tych latach są S i premium S ? Jakie sa różnice ? Są jakieś inne ?
    5. Widziałem że część aut w ogłoszeniach jest zagazowana - czy te silniki dają radę z gazem czy to raczej nieporozumienie ?
    6. Jak ze spalaniem FX35 / FX37 przy dynamicznej jeździe po mieście ?? (żona ma ciężką nogę)

    Z góry dziękuję za pomoc prawdopodobnemu przyszłemu posiadaczowi Infa

    PS. A może ktoś ma ładny egzemplarz do sprzedania - proszę wtedy o info.

  2. #2
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? piotr_ Zobacz post
    1. Jakie są różnice w FX35 vs FX37 i który z tych silników jest rozsądniejszy ?
    2. Czy każdy z nich ma skrętną tylną oś czy tylko niektóre wersje ?
    3. Na co zwrócić uwagę przy zakupie - jakie sa bolączki tych modeli ?
    4. Pakiety wyposażenia - widziałem że w tych latach są S i premium S ? Jakie sa różnice ? Są jakieś inne ?
    5. Widziałem że część aut w ogłoszeniach jest zagazowana - czy te silniki dają radę z gazem czy to raczej nieporozumienie ?
    6. Jak ze spalaniem FX35 / FX37 przy dynamicznej jeździe po mieście ?? (żona ma ciężką nogę)
    Jeżeli Cię stać na 2~3 latka - to odradzam w ogóle FX35 który był produkowany tylko na rynek US do 2013 r. (w EU od 2009 FX37), FX50S był tu i tu FX30d tylko EU.
    Różnice w wersjach USA vs. EU są spore - ale w uproszczeniu
    - wersje EU są "bogato" wyposażone i wyposażone w hamulce AKEBONO SPORT a to ważne w aucie ważącym ponad 2 tony
    - wersje z USA - zależy od pakietów wyposażenia, hamulce AKEBONO SPORT tylko w FX50S.

    1. pomiędzy silnikami 3.5 a 3.7 nie ma specjalnie dużej różnicy - oba są niezawodne (jeżeli się o nie dba) główna różnica to moc

    2. tylnia oś skrętna występuje tylko w FX30dS i FX50S

    3. niech się wypowiedzą koledzy, ja przejeździłem FX30dS 110 tys. km. bez specjalnych problemów, przy 100 tys. w każdym mogą paść piasty (te auta sporo ważą)

    4. pakietów wypasażenia z USA - nie będę opisywał - jak chcesz poszukaj sobie na US stronach, w wersjach EU w skrócie:
    GT PREMIUM miało 20" felgi, normalne siedzenia, brak tylnej osi skrętnej, brak CDC (Continuous Damping Control) (GT to wersja uboższa - czyli mniej systemów bezpieczeństwa, słabsze multimedia, kamera tylko tył),
    SPORT PREMIUM 21" felgi i siedzenia z wysuwanym podparciem uda oraz dmuchanymi boczkami siedziska i oparcia, tylna oś skrętna, CDC, (SPORT to wersja uboższa - czyli mniej systemów bezpieczeństwa, słabsze multimedia, kamera tylko tył)
    SPORT DESIGN - to SPORT PREMIUM + dodatkowe elementy stylizacyjne
    i kilka innych różnic - poczytaj na stronie
    https://www.infiniti-cdn.net/content...al/QX70_PL.pdf
    https://www.infiniti.pl/cars/new-cars.html

    5. moim zdaniem jeżeli stać Cię na 2~3 letnie auto - zapomnij o "kapuście"

    6. spalanie jest wykładniczą stylu jazdy, przy silnikach o tej pojemności i masie auta, różnice wynikające z "ciężkiego buta" mogą wynieść kilka litrów, rzeczywiste spalanie dla FX35/37/50 niech opiszą koledzy (lub poszukaj i poczytaj bo jest o tym sporo postów) ale w skrócie nie ma specjalnej różnicy pomiędzy spalaniem FX35 vs. FX37, FX50 będzie palił jakieś 20~25% więcej od poprzedników, w wypadku FX30d ja miałem średnie spalanie ok. 10.5 l/100/km w jeździe miejskiej - w trasie z reguły wyższe bo wolno nie jeżdżę a wyprzedzanie na jezdniach dwukierunkowych to ciągły "but w podłodze"

    Ja osobiście - gdybym miał obecnie kupić FX'a - to tylko w wersji FX50S, natomiast jeżeli żona ma cięzkiego buta i szukasz "oszczędnosci paliwowych" weź FX30dS
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 25th-September-2017 o 22:36
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. The Following 3 Users Say Thank You to slepy62 For This Useful Post:

    czejzee (25th-September-2017), sirtrojan (28th-September-2017), Tomek g35c (28th-September-2017)

  4. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    Audi Q7
    Postów
    10
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witaj

    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.... zasiałeś ziarenko myśli o FX50.... niedobrze jak zakiełkuje.....

    Czy ta informacja o skrętnej osi jest pewna?? W ogłoszeniach FX37 często piszą że oś tylna jest skrętna...

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    2. tylnia oś skrętna występuje tylko w FX30dS i FX50S

  5. #4
    Forumowy wyjadacz Avatar czejzee
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti (ex) Q50 2.0t '16, (ex) Q50h '14, Maserati Ghibli SQ4 '15
    Postów
    727
    Podziękował
    221
    Otrzymał podziękowanie 22 raz/y

    Domy?lnie

    Dorzuć gaz do FX50 i masz ideał
    wrzucampiatke.pl | testy aut | zdjęcia | video

  6. #5
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? piotr_ Zobacz post
    W ogłoszeniach FX37 często piszą że oś tylna jest skrętna...
    W 95% ogłoszeń (u wszystkich handlarzy) jest Ctr+C a potem Ctrl+V - czyli wklejają FULL WYPAS - a potem ludzie są zdziwieni - "jak to... ???"

    W FX35 / FX37/QX70 3.7 - nie występuje i nigdy nie występowała tylna oś skrętna (RAS)

    Attached Images Attached Images
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 13th-November-2017 o 08:02
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. #6
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Stargard
    Jeździ
    FX50S 12' Midnight Mocha
    Postów
    319
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 20 raz/y

    Domy?lnie

    Także polecam FX50S, przejedź się, nie będziesz pytać dlaczego. Ewentualnie FX37, ale tam nie masz skrętnej osi. Diesla odpuść, wersje USA też niekoniecznie. Gaz, jak koniecznie musisz.

  8. #7
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,601
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Trzeba podwiesić irka podsumowanie bo znowu ktoś przyjdzie za tydzień i zada dokładnie to samo pytanie "bo nie znalazł".
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  9. #8
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? piotr_ Zobacz post
    Natomiast wrażenia z jazdy - RE-WE-LA-CJA Do tego skrętna tylna oś bardzo fajnie pomaga...
    Tak jak piszesz - w wypadku CDC i RAS - auto prowadzi się jak po szynach i nie ma drgań / tłuczenia pomimo ewidentnie sportowego / sztywnego zawieszenia. Trudno powiedzieć dlaczego RAS'u nie ma w żadnej wersji 3.7 / 3.5.

    W każdym bądź razie - jeżeli będziesz kupował - to moim zdaneim tylko wersja S PREMIUM i jeżeli Cię stać - nie oszczędzaj na wersji US (są z reguły tańsze) tylko szukaj wersji EU
    Cytat Napisa? piotr_ Zobacz post
    Chyba będzie faktycznie trzeba się przejechać FX50.... ale się tego boję - jeździ to pewnie fajnie i już inny przestanie wchodzić w grę i nie będzie to kupowanie auta głową tylko sercem.... co czasem później boli kieszeń Ale zawsze przyjemniej będzie pożyczyć od żony FX50 niż FX30d
    Chyba trochę przesadzasz z tym spalaniem:

    - duża różnica w spalaniu czyli finansowa jest pomiędzy wersją 3.0d a wersjami 3.7 / 5.0

    - w wypadku 3.7 i 5.0 - przy takim samym stylu jazdy - różnica w spalaniu nie powinna przekraczać 2~3 litrów

    Natomiast fun / możliwości i pewnosć prowadzenia przy wyższych prędkościach (ze względu na moc i moment obrotowy) jaką daje FX50S są ... + do tego ten niesamowity bulgocik V8'ki

    Jak dobrze poszukasz - to może uda Ci się trafić na wersję z założonym w serwisie wydechem o zmiennej głośności (wydech wzorowany na VETTEL EDITION)
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 13th-November-2017 o 08:02
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  10. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    korzen (1st-October-2017)

  11. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar holdek
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Wrocek
    Jeździ
    Midnight Mocha FX 50S 09'
    Postów
    117
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    ja mialem podobny dylemat, bylem ogladac i jezdzic 30D i po jezdzie sprzedawca mowi a moze tak V8?
    przejechalem sie i powiem ze zupelnie inna historia - skonczylem na 50S

    ale jeden lubi akwarium a inny rybki

    ja na razie jestem mega zadowolony a mam przejechane 50 tys km polecam goraco polecam

    off topic: sciagasz oznaczenia silnika i masz niepozorne ciche auto o ciekawych osiagach
    "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers" Colin McRae

  12. #10
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    Audi Q7
    Postów
    10
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? holdek Zobacz post
    .....skonczylem na 50S.....
    Boję się że u mnie będzie tak samo... szczególnie że ostatnie 8 lat miałem same V8ki

    Pisze że najbogatsza wersja S - z tego co guru FXa slepy62 pisze nie jest to prawda bo premium S to najbogatsza ? Czego mu będzie brakować do pełni szczęścia ? Opis brzmi rozsądnie, bezwypadek, pierwszy właściciel, auto z PL, przebieg do zaakceptowania....
    Ostatnio edytowane przez piotr_ ; 15th-November-2017 o 18:50

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Zakup QX70
    By imnowak in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 11th-February-2017, 10:30
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14th-January-2017, 11:45
  3. Infiniti FX30d/QX70 3,0 d Premium S
    By misiektoja in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13th-January-2014, 16:13
  4. FX30d II generacji - silnik DIESEL - raport spalania
    By slepy62 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28th-June-2011, 14:54

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •