Witajcie

Przymierzam się do zakupu Infiniti FX 2-generacji lub QX70 z pierwszych lat produkcji - żona nie chce słyszeć o innym aucie.... Nigdy nie miałem japońskiego auta (twardo od lat jeżdżę niemieckimi autami Audi, VW, Porsche) - liczę na Waszą pomoc i doradztwo aby nie wpaść na minę....

Byłem w ASO Infiniti obejrzeć QX70 3.0D (nowy 2016 rok) - i wszystko było ładnie póki sprzedający nie odpalił zimnego silnika - musiałem zapytać czy nie mają sprawnego egzemplarza Kultura pracy jak w moim pierwszym dieslu A6 z '96 roku..... jak się rozgrzał nie było tak źle ale pierwsze wrażenie fatalne. Natomiast wrażenia z jazdy - RE-WE-LA-CJA Do tego skrętna tylna oś bardzo fajnie pomaga...

Więc temat drążę dalej - diesla raczej odrzucam chyba że by się okazyjnie coś ładnego trafiło, ale z okazjami w dieslu to raczej ciężko.... dlatego myślę o FX35 lub FX37 - FX50 ze względu na spalanie raczej odrzucam - ale moze mnie przekonacie że warto :P I mam kilka pytań, dla większości z Was pewnie lamerskie ale nie bardzo udało mi się w Internecie odnaleźć sensowne informacje.

1. Jakie są różnice w FX35 vs FX37 i który z tych silników jest rozsądniejszy ?
2. Czy każdy z nich ma skrętną tylną oś czy tylko niektóre wersje ?
3. Na co zwrócić uwagę przy zakupie - jakie sa bolączki tych modeli ?
4. Pakiety wyposażenia - widziałem że w tych latach są S i premium S ? Jakie sa różnice ? Są jakieś inne ?
5. Widziałem że część aut w ogłoszeniach jest zagazowana - czy te silniki dają radę z gazem czy to raczej nieporozumienie ?
6. Jak ze spalaniem FX35 / FX37 przy dynamicznej jeździe po mieście ?? (żona ma ciężką nogę)

Z góry dziękuję za pomoc prawdopodobnemu przyszłemu posiadaczowi Infa

PS. A może ktoś ma ładny egzemplarz do sprzedania - proszę wtedy o info.