Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: [Pytanie ogólne przed zakupem] Koszty utrzymania infiniti fx

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Jeździ
    Opel Insignia 2012
    Postów
    20
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie [Pytanie ogólne przed zakupem] Koszty utrzymania infiniti fx

    Witam,
    Wpadł mi w oko infiniti Fx głównie w wersji fx35 z v6. Czy posiadacie może takie auto? Głównie chciałbym się zapytać o parę nurtujących mnie pytań z tego względu, gdyż nie jest to zbyt popularne auto, także mało informacji na temat tego wozu jest w internecie. Nie mówmy o spalaniu, bo to wiadomo, że będzie trzeba wliczyć instalacje gazową, bądź zakupić z gotowym gazem.
    1. Jak wygląda koszt części do tego auta?
    2. Jak wygląda sprawa z awaryjnością pojazdu? Silnik, karoseria, elektryka itp
    3. Czy jest jakiś problem w warsztatach - mechanicy odmawiają zlecenia na rzecz niepopularnego auta?
    4. Ogólne wrażenia z jazdy tym autem?
    5. Czy kupiłbyś ponownie ten samochód jakbyś mógł cofnąć czas?
    6. Czy kwota 50 tys wystarczy mi na zakup ciekawego modelu?
    7. Lepiej szukać modeli z europy czy stanów?


    Jeżeli uzyskam odpowiedź nawet na połowę tych pytań to będzie mi niezmiernie miło.
    Pozdrawiam
    Łukasz (można po imieniu)


    PS. Możliwe, że na jakieś pytanie jest już odpowiedź w internecie, którą przeoczyłem. Jeśli tak to prosiłbym o podlinkowanie.
    Ostatnio edytowane przez sirtrojan ; 22nd-January-2020 o 20:59

  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    1. Piewszego posta piszemy w Powitalni.
    2. Piszemy INFINITI
    3. Która wersja cię interesuje? II generacja czyli powyżej 2008 ?
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Oj tak, to jest infiniti a nie infinity, podobnie jak nie ma korwetty ani wolcwagena

    Powiem Ci na przykładzie G35, mechanika podobna. Zacznijmy tego, że kupuj z pewnego źródła, nie od handlarza. Na forum pewnie coś znajdziesz.
    Silniki w zasadzie, o ile mają stan oleju właściwy i nie jeżdżą na 0W30 czy 5W30 nie sprawią kłopotu, przeciwnie remont lub wymiana 10-12 tys zł. Lejesz 5W50 mobil i sprawdzasz stan, może brać "szklankę" na 1000km. Niektórzy mówią, że i pól litra, inni twierdzą, że nic. Nic tam nie ruszasz i nie wymieniasz, rozrząd łańcuch, załóż że niewymienny.
    Wahacze zamienniki po 200, klocki textara po stówie (u mnie są takie od zakupu, przejechane ponad 30.000km), komplet porządnych świec 300zł, łozysko koła czy piasta w okolicy 300, o ile części są niedrogie, to blacharka droga, warto przewidzieć AC, zresztą sam sobie sprawdź na allegro i przekalkuluj. Spotkanie z sarną w przypadku g35 to może być np 5000zł w górę.
    Auto mało usterkowe, pewnie depcze po piętach lexusowi, o awariach elektryki nie słyszałem, za to w wydechu może coś skorodować, to japończyk więc może warto poszukać korozji w okolicy tylnych nadkoli, kup sobie porządne klucze i naucz się wymieniać podstawowe części sam, najlepiej jeszcze mieć kanał lub podnośnik, mechanik zawsze coś spieprzy albo naciągnie na koszty. Nie słyszałem jeszcze o przyzwoitym mechaniku, ale może tacy są

    Jeśli masz wydać 50k to zastanów się nad dołożeniem trochę i zakupem 2 generacji / fx37, znacznie świeższy model, kolega po przesiadce wspominał o znacznej różnicy. Być moze za 70 kupi się zadbaną sztukę, ale niech lepiej wypowiedzą się posiadacze fx37. Sam się zastanawiam nad takim lub fx50.

    Samochód na pewno wart zakupu z powodu małej awaryjności, relatywnie niewielkiej utraty wartości, dobrych osiągów no i jest japoński.

  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Jeździ
    Opel Insignia 2012
    Postów
    20
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    1. Piewszego posta piszemy w Powitalni.
    2. Piszemy INFINITI
    3. Która wersja cię interesuje? II generacja czyli powyżej 2008 ?
    Sorki nie zauważyłem, że pierwszego posta pisze się w powitalni.
    INFINITI nauczę się
    Która wersja? No z tym budzetem na I tylko mnie stać.



    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Oj tak, to jest infiniti a nie infinity, podobnie jak nie ma korwetty ani wolcwagena

    Powiem Ci na przykładzie G35, mechanika podobna. Zacznijmy tego, że kupuj z pewnego źródła, nie od handlarza. Na forum pewnie coś znajdziesz.
    Silniki w zasadzie, o ile mają stan oleju właściwy i nie jeżdżą na 0W30 czy 5W30 nie sprawią kłopotu, przeciwnie remont lub wymiana 10-12 tys zł. Lejesz 5W50 mobil i sprawdzasz stan, może brać "szklankę" na 1000km. Niektórzy mówią, że i pól litra, inni twierdzą, że nic. Nic tam nie ruszasz i nie wymieniasz, rozrząd łańcuch, załóż że niewymienny.
    Wahacze zamienniki po 200, klocki textara po stówie (u mnie są takie od zakupu, przejechane ponad 30.000km), komplet porządnych świec 300zł, łozysko koła czy piasta w okolicy 300, o ile części są niedrogie, to blacharka droga, warto przewidzieć AC, zresztą sam sobie sprawdź na allegro i przekalkuluj. Spotkanie z sarną w przypadku g35 to może być np 5000zł w górę.
    Auto mało usterkowe, pewnie depcze po piętach lexusowi, o awariach elektryki nie słyszałem, za to w wydechu może coś skorodować, to japończyk więc może warto poszukać korozji w okolicy tylnych nadkoli, kup sobie porządne klucze i naucz się wymieniać podstawowe części sam, najlepiej jeszcze mieć kanał lub podnośnik, mechanik zawsze coś spieprzy albo naciągnie na koszty. Nie słyszałem jeszcze o przyzwoitym mechaniku, ale może tacy są

    Jeśli masz wydać 50k to zastanów się nad dołożeniem trochę i zakupem 2 generacji / fx37, znacznie świeższy model, kolega po przesiadce wspominał o znacznej różnicy. Być moze za 70 kupi się zadbaną sztukę, ale niech lepiej wypowiedzą się posiadacze fx37. Sam się zastanawiam nad takim lub fx50.

    Samochód na pewno wart zakupu z powodu małej awaryjności, relatywnie niewielkiej utraty wartości, dobrych osiągów no i jest japoński.
    Nie no 70 tys to już dużo za dużo jak dla mnie. Czy większych problemów nie ma z mechaniką? Czytałem coś o obróconych panewkach koszt kapitalnego remontu koło 10 tys. Sprawdza się czy raczej abstrakcja?

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar kotlet2009
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Koszalin
    Jeździ
    Jest : M37S wcześniej : FX35 GREY AWD , FX35 BLACK RWD
    Postów
    142
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    No niestety ale się sprawdza .. ja mam drugiego fxa i oba po remoncie silnika .. bez remontu nigdy bym nie kupił ..
    Jeżeli szukasz to sprawdź w dziale..sprzedam.. tam jest wystawiony mój fx35 który jest po remoncie silnika więc ten problem odpada ..

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar zajac01
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Sulejówek
    Jeździ
    INFINITI FX35 2004 RWD BiFuel 20''
    Postów
    507
    Podziękował
    32
    Otrzymał podziękowanie 34 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? kotlet2009 Zobacz post
    No niestety ale się sprawdza .. ja mam drugiego fxa i oba po remoncie silnika .. bez remontu nigdy bym nie kupił ..
    Jeżeli szukasz to sprawdź w dziale..sprzedam.. tam jest wystawiony mój fx35 który jest po remoncie silnika więc ten problem odpada ..
    Każdy chwali co ma...
    Nie przesadzaj z tymi remontami w VQ35DE. Jeździ mnóstwo G, FX czy 350Z ze zdrowym silnikiem nie po remoncie. Sam miałem Zetke, teraz FX'a i zero problemów z piecem.
    Miałeś pecha i kupiłeś sztuki nieodpowiednio serwisowane, ale nie generalizuj, że jak brać, to tylko po remoncie.

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar kotlet2009
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Koszalin
    Jeździ
    Jest : M37S wcześniej : FX35 GREY AWD , FX35 BLACK RWD
    Postów
    142
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Ja nic nie chwałę .. ��
    Oczywiście że jeżeli kupisz z pewnej ręki auto to będzie wszystko ok..
    Napisałem że ja nigdy bym nie kupił bez remontu ..a co zrobią inni to ich sprawa ..nigdy nie wiadomo jak ktoś wcześniej dbał o auto .
    Zdecydowałem się świadomie na zakup auta po remoncie ponieważ uważałem to za bezpieczne i tyle .. i raczej pecha nie miałem ..bo to nie ja robiłem remonty silnika ..

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar zajac01
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Sulejówek
    Jeździ
    INFINITI FX35 2004 RWD BiFuel 20''
    Postów
    507
    Podziękował
    32
    Otrzymał podziękowanie 34 raz/y

    Domy?lnie

    No jasne, nigdy nie wiadomo jak ktoś dbał. Czasem w samochodzie nawet z pewnych rąk może coś szybko paść. Tak jak zazwyczaj nie
    wiemy jak był zrobiony remont silnika...

    Napisałeś, że w Twoim problem remontu odpada. Dla mnie to chwalenie, i brzmi jakby wszystkie bez remontu miały mieć ten problem przed sobą. Ktoś wchodzi na Forum, poczyta, że jak FX to szukać tylko po kapitalce silnika i mamy miejską legende.

    Fakt, nie Ty miałeś pecha skoro kupiłeś świadomie po remoncie.
    Tak czy inaczej życzę Ci powodzenia w sprzedaży.

    "Ja również myślałem wcześniej, że silniki v6 i v8 są nie do zajechania.. myliłem się ..
    Po prostu jest tak .. Jak dbasz tak masz ..
    Wystarczy przejrzeć ogłoszenia aut z takimi silnikami np. Mercedes ml , porsche cayenne .. dużo ogłoszeń aut jest po remoncie silnika przy przebiegach 200- 300 tyś km..
    Dlatego ja olej zmieniam co 6 tysięcy km, nie piłuję auta na zimnym silniku i jak mam lpg to 1 lub 2 w tygodniu latam tylko na Pb..
    Dlatego zakup takiego auta tylko z pewnego źródła..i jest dużo % że nie będzie problemu .."

    kotlet2009 z tym co napisałeś w temacie sprzedaży swojego Infiniti zgadzam się w 100%
    Ostatnio edytowane przez sirtrojan ; 9th-October-2017 o 20:59

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Quality Zobacz post
    Nie no 70 tys to już dużo za dużo jak dla mnie. Czy większych problemów nie ma z mechaniką? Czytałem coś o obróconych panewkach koszt kapitalnego remontu koło 10 tys. Sprawdza się czy raczej abstrakcja?
    Nie ma problemów. Panewki są związane z olejem (niech ktoś poprawi jeśli się mylę). Nie kupuj od handlarza, tylko od kogoś, kto jeździł nim dłuższy czas i auto ma sprawdzone, do tego nie chce Cię oszukać. Np jakbyś kupił ode mnie g35 to masz pewniaka, ze auto do momentu pełnego rozgrzania silnika nigdy nie przekracza 2500 obr, że ma stan oleju sprawdzany i utrzymywany ponad połowe, ze jest to 5w50, a poprzedni właściciel jeździł na 5w40 i nie był to castrol, że w 95% jeździ w przedziale 1500-3000 obr, odcinke widzi raz do roku na święta, wszystko co stuka ma powymieniane i jestem pewien co mam, ale ja nie sprzedaję
    Kupisz od cwaniaka, który dla 2-3 tysięcy zł zarobku ukryje jakieś wady, zaleje mineralnym, daje w palnik zaraz po odpaleniu, zapier*ala po dziurach, bo sie pogromców mitów naoglądał albo przesiadł z bmw czy innego ałdi i taką mentalność w czasie jazdy przejawia na drodze i później będziesz żałował, że odwiedziłeś to forum. Albo, jeśli nie zależy Ci na osiągach i takim wyglądzie, kup lexusa RX. Chyba lepsze bloki i znakomita bezawaryjność. Choć w tym przypadku proponuję GS III-gen, nieco lepiej wygląda.

    To w końcu silnik roku był, jak na forum piszą, nie moze wymagać remontu przy przebiegu porównywalnym z polonezem.

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? kotlet2009 Zobacz post
    No niestety ale się sprawdza .. ja mam drugiego fxa i oba po remoncie silnika .. bez remontu nigdy bym nie kupił ..

    Kolego a gdzie kupiłeś obie te trefne sztuki? Tzn kto był ostatnim właścicielem i jak długo jeździł?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Koszty utrzymania fx 35 (2006)
    By MAT in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14th-February-2017, 19:50
  2. Potrzebuję porady przed zakupem
    By Gregor in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26th-June-2014, 13:40
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19th-September-2013, 09:57
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 2nd-April-2013, 22:16

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •