Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 41 do 50 z 78

Temat: Następny wątek o oleju silnikowym!

  1. #41
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Bartos
    Do??czy?
    Sep 2019
    Mieszka w
    Leżajsk
    Jeździ
    QX30
    Postów
    154
    Podziękował
    42
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Zgadza się i dlatego olej mid saps tylko pomoże.

  2. #42
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Jun 2019
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    Q50S 2018 2.0T
    Postów
    282
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 26 raz/y

    Domy?lnie

    , a Ktoś zaglądał może do ssących w 2.0T jak wyglądają np. Po 50 tyś km.

  3. #43
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Czy mid saps lepiej oczyści nie wiem , ale jak do zetki wlałem Ams Signature 5w50 to po 200km olej był brązowy !
    po 1400km ponownie wymieniłem olej i sytuacja powtórzyła się ale w mniejszym stopniu - prawdopodobnie silnik cały był w syfie i olej stopniowo zaczął go oczyszczać
    Poprzedni właściciele lali 5w30 w aso ... EDIT : a potem cisneli ile sie da
    w Q50 (kupiony w salonie) gdzie olej jest wymieniany co 10tys Ams 0w40 ESP po wymianie olej długo jest jasny i przejrzysty - po prostu silnik jest czysty . obecnie ma 70tys przebiegu i 0 ubytku oleju pomiędzy wymianami

    @wlodar
    A po co sie stresowac ?
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 24th-April-2021 o 10:38

  4. Dzięki Maxx za powyższy Post:

    Bartos (24th-April-2021)

  5. #44
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Bartos
    Do??czy?
    Sep 2019
    Mieszka w
    Leżajsk
    Jeździ
    QX30
    Postów
    154
    Podziękował
    42
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Pomijając fakt czyszczenia, jakby skupić się na czystym silniku to taki MID SAPS nie będzie zostawiał w dolocie tyle syfu co wysokopopiolowy, dodatkowo cały nagar w komorze silnika częściej powstaje z przegrzanego oleju z dużą zawartością popiołów. Oleje niskopoziomowe mają niższy TBN bo same w sobie zostawiają mniej zanieczyszczeń, nagarów.

  6. #45
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar docent
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    PL
    Jeździ
    INFINITI: M30dS Grey - sold, Q60 2.0t Dynamic Sunstone Red, QX70 3,7 Black
    Postów
    212
    Podziękował
    136
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    @Maxx

    Do Z'ki zalewałeś tylko Ams Signature 5w50 ? Polecisz może jakiś olej do 3,7 dla gościa, który jeździ bardzo spokojnie, w większości krótkie odcinki po małym mieście ?
    Czy taki dodatek do paliwa Archoil AR6900-P MAX można stosować do silnika VQ37VHR ?

    Jeżdżąc dieslami V9X dodawałem do paliwa co 10000 km środek STP formuła do czyszczenia wtryskiwaczy.
    Do 2,0T w Q60 nic nie dodaję, a olej przy przebiegu 40000 km, przez cały okres od wymiany do wymiany pozostaje czysty.

  7. #46
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? docent Zobacz post
    @Maxx

    Do Z'ki zalewałeś tylko Ams Signature 5w50 ? Polecisz może jakiś olej do 3,7 dla gościa, który jeździ bardzo spokojnie, w większości krótkie odcinki po małym mieście ?
    Czy taki dodatek do paliwa Archoil AR6900-P MAX można stosować do silnika VQ37VHR ?

    Czyli Ams 5w50 zdecydowanie nie jest dla Ciebie 0w40 chyba też , w tym przypadku powinieneś pozostać przy 5w30 w specyfikacji zalecanej przez producenta ( sprawdź w instrukcji )
    Ja używałem też Ams Signature 0w40 , do codziennej jazdy ok ale latem podczas upałów i nap****** na autostradzie ( najlepiej niemieckiej) olej zaczął silnie się przegrzewać i wypadł gorzej niz Ams 5w50 który pracował w stałym okienku temp 100-115 C

    specyfikacja zawsze musi być zgodna z zalecaną przez producenta , ale lepkość zawsze dobrana pod sposób eksploatacji silnika . Czarne Paliwo pisze o tym w wielu postach

    EDIT
    Archoil AR6900-P MAX stosuję w 2.0T i 3.7 ale w dawce 0.5ml/1 l paliwa . Jak wczesniej mówiłem jestem w tej kwestii przesadnie ostrożny


    Cytat Napisa? Bartos Zobacz post
    MID SAPS nie będzie zostawiał w dolocie tyle syfu co wysokopopiolowy.
    A jeśli mój silnik zupełnie nie bierze oleju to skad mam mieć olej w dolocie ?
    czy aby ta sytuacja nie dotyczy raczej jednostek z problemami ( nieszczelnosci , przedmuchy , częściowa utrata kompresji )
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 24th-April-2021 o 19:27

  8. Dzięki Maxx za powyższy Post:

    docent (24th-April-2021)

  9. #47
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar docent
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    PL
    Jeździ
    INFINITI: M30dS Grey - sold, Q60 2.0t Dynamic Sunstone Red, QX70 3,7 Black
    Postów
    212
    Podziękował
    136
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Może pociągnę wątek o dodatkach do paliwa.
    Te od kolegi czarnepaliwo występują w dwóch wersjach:

    1. Archoil AR6900-P MAX (do każdego tankowania) przeciwdziała gromadzeniu depozytów w silnikach z punktowym jak i bezpośrednim wtryskiem paliwa przy ciągłym stosowaniu. I tu raczej nie mam pytań, a może raczej nie chcę się zagłębiać w szczegóły. Wystarczy że działa.

    2. Archoil AR6400-P MAX (do tankowania co 8000 km) - cytuję: jest dodatkiem do paliwa na bazie najnowszych wysokiej wytrzymałości polieteroamin (PEA), który szybko i bezpiecznie usuwa gumy, laki, nagary i depozyty węglowe z układu paliwowego i silnika. Następnie, dodatkowe zaawansowane modyfikatory spalania podwyższają do maksimum wydajność i skuteczność procesu spalania pomagając w usuwaniu i dopalaniu węglowodorowych pozostałości po spalaniu.

    I tu kilka pytań
    1. Jak rozumieć słowo "usuwa" (rozpuszcza ?). Co się dzieje z tym "usuniętym" brudem ? Jest dopalany i odprowadzony do układu wydechowego ? Jeśli tak, to jaki ma to wpływ na układ wydechowy, a w szczególności na katalizator ?
    2. cytuję: zaawansowane modyfikatory spalania podwyższają do maksimum wydajność i skuteczność procesu spalania - czyli podwyższają temperaturę spalania ? Nie szkodzi to silnikowi ? A może wybieramy mniejsze zło ? Przez kilkaset kilometrów praca silnika w wyższej temperaturze, a w zamian czysty silnik. I czy po dodaniu tego środka, do momentu aż się nie spali, może lepiej silnik traktować bardziej delikatnie ?
    3. A może te usunięte gumy, laki, nagary i depozyty węglowe dostają się w jakiejś części do oleju silnikowego ? Bo jeśli tak, to czy stosowanie takiego środka nie byłoby najrozsądniejsze na kilkaset kilometrów przed wymianą oleju ?

    EDIT:
    Czy po zastosowaniu 6400 mogę od razu stosować 6900 ?
    Ostatnio edytowane przez docent ; 25th-April-2021 o 12:53

  10. #48
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Bartos
    Do??czy?
    Sep 2019
    Mieszka w
    Leżajsk
    Jeździ
    QX30
    Postów
    154
    Podziękował
    42
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post

    A jeśli mój silnik zupełnie nie bierze oleju to skad mam mieć olej w dolocie ?
    czy aby ta sytuacja nie dotyczy raczej jednostek z problemami ( nieszczelnosci , przedmuchy , częściowa utrata kompresji )
    Z odmy

  11. #49
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Zestawienie produktów do naszych silników
    https://sklep.archoil.pl/?product_ca...ka-benzynowego
    opis AR600
    https://archoil.pl/wp-content/upload...stosowania.pdf

    Skleroza nie boli ... kolega Czarne Paliwo na start zalecił mi jednorazowe użycie AR6400 a potem regularne uzywanie 6900
    Nasze 2.0T od 50 tys km jeździ z dodatkiem do oleju AR9100 , a AR9600 mam jeszcze ok.1/2 butelki czyli zatankowałem 500l paliwa zatem ok 4800km przebiegu
    w 370z do oleju daję AR9200 V2 a do paliwa AR9600
    Na oleje i dodatki mamy rabat 5%
    https://www.ifans.pl/showthread.php?...ll=1#post68454

    W odpowiedzi na Twoje pytanie :
    w układzie paliwowym preparat oczywiście rozpuszcza , w silniku 3.7 rozpuszcza depozyty na zaworach ssących , w 2.0T z zaworami ssącymi raczej nic nie zrobi
    jaki jest mechanizm oczyszczenia komory cylindra i góry tłoka sam nie wiem rozpuszczanie czy bardziej wypalanie ?
    Ale na przykład ten preparat ewidentnie rozpuszcza depozyty i smaruje górny pierścień tłoka
    https://www.amsoil.com/p/upper-cylinder-lubricant-ucl/
    Depozyty powstają w 2 sytuacjach : dawanie w palnik aż olej się przegrzeje ( obecnie nieliczne samochody maja wskaźnik temperatury oleju ) , emerycka jazda tez nie nie jest dobra bo powstają osady niskotemperaturowe np sadza
    Liczę że Czarne Paliwo nam nieco wyjaśni w tym temacie i temacie full saps czy mid saps - oto jest pytanie...
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 25th-April-2021 o 13:50

  12. Dzięki Maxx za powyższy Post:

    docent (25th-April-2021)

  13. #50
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Bartos Zobacz post
    Z odmy

    Ale w zdrowym silniku który zupełnie nie bierze oleju , ma prawidłową kompresje , przez odmę będą sie przedostawać co najwyżej pary najbardziej lotnych składników oleju , para wodna i nieco par benzyny (pozostałości po uruchomieniu silnika ) . Niektórzy producenci stosuja na odmie tzw Oil catch tank by dolot był czysty , poszukam jak jest w silniku 2.0t

  14. Dzięki Maxx za powyższy Post:

    Bartos (25th-April-2021)

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. poszukuje oleju
    By mooth in forum VK45DE - V8
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20th-April-2016, 14:13
  2. filtr oleju oraz wymiana oleju
    By gorles in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21st-May-2012, 19:33

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •