Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 21 do 30 z 97

Temat: INFINITI Q50S Hybrid - tarcze i klocki hamulcowe

  1. #21
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? czejzee Zobacz post
    nie potrafi hamować, bo albo auto nie hamuje, albo staje dęba. Mi to nie przeszkadza może dlatego, że i tak jest o niebo lepiej w stosunku do tego jak hamowało 2.0t, aczkolwiek jeśli może być lepiej...
    Co ciekawe hamując lewą nogą nie ma tego problemu ... hamowanie mam płynne i precyzyjne , jedyne wytłumaczenie to kilka lat jazd gokartem , prawdopodobnie lewa noga się "wyćwiczyła"
    Niestety położenie pedału/a ( wybrać właściwe ) hamulca wymusza dość nieergonomiczną pozycję dla lewej stopy , kiedyś myślałem nawet o zmianie płytki na szerszą ...

  2. #22
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar docent
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    PL
    Jeździ
    INFINITI: M30dS Grey - sold, Q60 2.0t Dynamic Sunstone Red, QX70 3,7 Black
    Postów
    212
    Podziękował
    136
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Kilka dni temu miałem przyjemność podróżować z Slepy62 na trasie Radom – Tomaszów Mazowiecki – Częstochowa – Tomaszów Mazowiecki – Radom.

    Oto kilka moich subiektywno-obiektywnych odczuć w kwestii hamulców zamontowanych w Q50 Irka.

    Otóż styl jazdy Slepy62 jest inny niż mój. Ja staram się jeździć spokojnie, delikatnie i na drogach jednojezdniowych o dwóch kierunkach ruchu nie przekraczać prędkości 120 km/h, na ekspresówkach 140 km/h. Irek jeździ dynamicznie i na analogicznych drogach z prędkościami o 40 km/h większymi niż ja.

    Jak zawsze powtarzam, nie sztuką jest rozpędzić auto, ale zatrzymać je w miejscu w którym się chce.

    I tak w skrócie mogę powiedzieć, że hamulce które założył Irek pozwalają na taką jazdę jaką On lubi. Samochód zwalniał bądź zatrzymywał się z dużych prędkości na każde żądanie kierowcy. Trasa Radom – Tomaszów Mazowiecki jest dość wąska (jeden pas jazdy w każdą stronę, brak poboczy) i jak to w piątek po południu ruch większy niż zazwyczaj. Dlatego podczas podróży dochodziło do wielu manewrów wyprzedzania, a niektóre nie mogły być zakończone ''łyknięciem’’ na raz wszystkich jadących przed nami samochodów i była konieczność wciskania się w jadącą kolumnę. Dochodziło wówczas do wyhamowania ze 160 km/h do 60 km/h na bardzo krótkich odcinkach. I właśnie w takich momentach docenia się hamulce POWER STOP. Mimo wykonywania bardzo wielu manewrów, które wymagały ostrego traktowania pedału hamulca, nie zaobserwowałem aby skuteczność zwalniania malała po kilku ostrych dohamowaniach. Nic nie dymiło, nie piszczało, żadnych drgań. Jak dla mnie rewelacja. Z wielką przyjemnością obserwowałem Irka, który cieszył się jak dziecko, z tego że mógł w pełni wykorzystać moc swojej Q50-ki. Pomimo mojego ''glindzenia’’ przez całą drogę jechał bardzo pewnie, a co najważniejsze, ja który nie jestem przyzwyczajony do przemieszczania się z takimi prędkościami, czułem się bardzo BEZPIECZNIE. I to ostatnie słowo może w całości podsumować zestaw POWER STOP, bo jak wspominałem nie sztuką jest się rozpędzić a zatrzymać. I jeszcze jedno, na przykładzie Irka, mogę stwierdzić, że do zestawu POWER STOP dołączony jest …….. banan. Będziecie go mieć na twarzy po montażu takiego kompletu. Ja, gdy przyjdzie pora wymiany tarcz i klocków z pewnością zamontuję taki zestaw, ponieważ jest bardziej skuteczny od hamulców (duże Akebono), które posiadam.

  3. #23
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Teraz idziem przeglądnąć hamulce bo czasem mi auto dęba staje
    - co oznacza że któryś z klocków się blokuje
    - co oznacza że nadszedł czas przeczyścić wnętrze zacisków ("szufladki" na klocki)
    - przy okazji zabezpieczym bikini VOSSEN'a na sezon twardym woskiem
    Sprzęt który sobie kupiłem pod choinkę w końcu wykorzystany i... ależ to ulga gdy nie trzeba ręcznie odkręcać a później zakręcać 20 nakrętek na dość długim gwincie (pozostaje tylko ręczne dociągnięcie po finalnym zakręceniu i przejechaniu kilku km)...

    20200328_153105.jpg 20200328_190532.jpg

    Po wyczyszczeniu zacisków oraz przeczyszczeniu i przesmarowaniu klocków, objawy polegające na "stawaniu dęba" przy małych prędkościach znikły i...
    ...hamowanie jest znów płynne w pełnym zakresie prędkości.

    Stan tarcz i klocków:

    Zestaw na tył wymieniony w lipcu 18, przejechane na zestawie ~29 tys. km
    - klocki zużyte w około 25~30% (przy takim przebiegu, tylne klocki OEM miały u mnie ponad 60% zużycia)
    - jeden z klocków lekko skoszony i zakładam że to ten był przyczyną "stawania dęba" (już tak miałem poprzednio tak w FX'ie jak i w Q50)
    - zużycie tarcz - rant na tarczy jest mało wyczuwalny ledwo go można zahaczyć paznokciem !

    20200328_154258.jpg 20200328_154321.jpg 20200328_154550.jpg 20200328_160925.jpg

    Zestaw na PRZÓD wymiana w sierpniu 18, przejechane na zestawie ~25 tys. km
    - klocki zużyte w około 10% ( przednie klocki OEM wymieniałem po przebiegu ok. 35 tys. km)
    - zużycie tarcz - rant na tarczy praktycznie niewyczuwalny, nawet pod paznokciem ciężko go "wyhaczyć" !

    20200328_164301.jpg 20200328_164307.jpg 20200328_164255.jpg 20200328_164222.jpg

    Tarcze głównie tylne, w mniejszym stopniu przednie, mają na powierzchni mikropory (widoczne na zbliżeniu tarcz tylnych)
    Klocki na połowie nacierającej mają wzdłużne rowki a na czole nacierającym bardzo duży osad pyłu - wręcz garb (nie zrobiłem zdjęcia ) - wygląda na to że te drobiny pyłu z klocków wymieszane z pyłem/drobinami piasku/malutkimi kamieniami z drogi w miarę zużywania się klocka robią te rysy na klockach oraz mikropory na powierzchni tarczy.

    Pytania i wnioski na kolejne 20 tys. przebiegu:
    - raz w roku należy przeczyścić zaciski i klocki (zakładam że zawsze na wiosnę) co wypadku AKEBONO SPORT jest trywialnie proste
    - przy kolejnym czyszczeniu zobaczymy czy z tych mikroporów na tarczach nie zaczną się tworzyć mikropęknięcia
    - przy kolejnym czyszczeniu zobaczymy jak będzie wyglądała powierzchnia klocków, szczególnie część/połowa nacierająca
    - czy przy zużyciu ok. 60% - powierzchnia cierna klocka nie zacznie pękać od tych rys

    Inna kwestio to że Ja z reguły wymieniam klocki po przekroczeniu 60% zużycia - bo po takim zużyciu klocki potrafią się blokować / koszą (pracują nie równomiernie na całej powierzchni ciernej) i auto coraz częściej staje dęba - przećwiczyłem to już kilka razy na FX'ie i na Q50
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 5th-April-2020 o 10:56
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #24
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    792
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 134 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie przód oem (Akebono sport) - 5 lat i zrobione 88 kkm bez żadnego czyszczenia, czy smarowania i zero problemów. Tylko plyn ham. zmieniany. Zużyte już w 95%-99%. Jedyne co zauważyłem to raz po użyciu środka do czyszczenia felg na myjni bezdotykowej hamulce się zapiekały. Na tyle mocno, że po dłuższym postoju po wrzuceniu d lub r trzeba było dodać gazu by ruszył.

  5. #25
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Slayer
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Rydzynki
    Jeździ
    Q60S/3.0T/AWD/2018/black
    Postów
    206
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie po 30 tys tarcze OEM do wymiany, fakt delikatnie nie jeżdżę ��.

  6. #26
    Trochę już ogarniam Avatar yak
    Do??czy?
    Feb 2020
    Mieszka w
    Bielsk-Biała
    Jeździ
    PL Q50S Hybrid, 2015, niebieskoszary
    Postów
    71
    Podziękował
    19
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Ja właśnie byłem w ASO i usłyszałem, że klocki i tarcze do wymiany.

    O ile klocki to normalka, tak tarcze do zmiany po 32 tyś kilometrów brzmią dziwnie...
    Pojechałem do znajomego mechanika i tak, klocki do natychmiastowej zmiany, natomiast tarcze według niego są w porządku, chociaż mały ubytek jest.
    Dowiedziałem się w ASO, że różnica 1mm na tarczy powoduje, że według Infiniti nadają się do wymiany.
    Cóż, ja za sugestią mechanika poczekam do końca następnych klocków.

    Apropos klocków, jakie polecacie pod OEM tarczę?
    Chciałbym by były na podobnym poziomie albo lepsze od standardowych.
    Znalazłem np:
    https://brakestock.pl/klocki-hamulcowe/1948.html
    i
    https://brakestock.pl/klocki-hamulcowe/8155.html

    Niby to samo (materiał, grubość etc.) ale różnica w cenie jest.
    Podobnie jest w przypadku EBC.
    O co tutaj chodzi ?

    \edit
    Im więcej szukam, tym większy zamot w głowie
    Patrzę się dalej, jakieś zwykłe Brembo i znów...2 rodzaje.
    Tym razem z kolei inne wymiary:

    brembo.jpg

    I które mam ?
    Ostatnio edytowane przez yak ; 15th-April-2020 o 18:35

  7. #27
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? yak Zobacz post

    Apropos klocków, jakie polecacie pod OEM tarczę?

    Dowiedziałem się w ASO, że różnica 1mm na tarczy powoduje, że według Infiniti nadają się do wymiany.
    Powerstop Z23 lub Z26 , efektywność hamowania lepsza , nie pylą , płynne bezgłośne hamowanie
    I proponuję pozostać przy tarczy OEM , nacinane/nawiercane owszem dają jeszcze wiekszą efektywność hamowania ale kosztem komfortu - są ewidentnie słyszalne wewnatrz . Jak zjadę tarcze to wracam do OEM albo gładkiego powerstopa

    tarcza która straciła 1mm grubości to 50% zużycia nowa ma 32mm , gdy w styczniu wymieniałem przód miał 3 lata 60tys km 30,2mm=90% zużycia
    Faktem jest że juz od roku latem "telepały" przy mocnym hamowaniu na autostradzie , więc może w ASO własnie to mieli na mysli że tarcza zuzyta więcej niż 50% może sprawiać problemy . Gdy się przegrzeje pojawiają wię wibracje ale na szczęście znikaja gdy tarcza ostygnie - to duzy plus dla bo niektórzy producenci mają tarcze jednorazowe - czyli równe do pierwszego poważnego przegrzania , potem toczenie lub wymiana
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 15th-April-2020 o 20:01

  8. #28
    Trochę już ogarniam Avatar yak
    Do??czy?
    Feb 2020
    Mieszka w
    Bielsk-Biała
    Jeździ
    PL Q50S Hybrid, 2015, niebieskoszary
    Postów
    71
    Podziękował
    19
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki Maxx
    Tarcz póki co nie zamierzam ruszać, natomiast zastanawiam się czy potrzebne mi są Powerstopy.
    Ja jeżdżę spokojnie, praktycznie tylko po mieście, prawie w ogóle nie hamuję z prędkości 100+.

    Bardzo korzystnie cenowo wychodzą te Brembo, tylko nie wiem, które będą pasować.
    Te:
    https://www.bremboparts.com/europe/p...e/pad/P_56_106
    czy te:
    https://www.bremboparts.com/europe/p...e/pad/P_56_089

    Śleeeepy raaaaaatuj proszę

  9. #29
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? yak Zobacz post
    Ja właśnie byłem w ASO i usłyszałem, że klocki i tarcze do wymiany.
    O ile klocki to normalka, tak tarcze do zmiany po 32 tyś kilometrów brzmią dziwnie...
    Apropos klocków, jakie polecacie pod OEM tarczę?
    Chciałbym by były na podobnym poziomie albo lepsze od standardowych.
    Znalazłem np:
    https://brakestock.pl/klocki-hamulcowe/1948.html
    i
    https://brakestock.pl/klocki-hamulcowe/8155.html
    Następnym razem jadąc do serwisu - poszukaj bo wszystkie części OEM do wymiany serwisowej masz na forum - zaoszczędzisz kilka stówek (do serwisu możesz pojechać ze swoimi częściami)..

    Co do klocków i tarcz, 32 tys. przebiegu dla klocków to norma przy dynamicznej jeździe, dla tarcz to dość szybko, chyba że jeździsz bardzooo ostro...

    Tarcze w Q50S z hamulcami AKEBONO SPORT: poniżej masz grubości: nominalną i minimalną, jeżeli przekroczysz minimalną, ryzykujesz że tarcze będą wyglądały jak te (abstrahując od tego że biją, nie hamują i istnieje ryzyko pęknięcia) w linku:
    https://www.ifans.pl/showthread.php?...ll=1#post72977

    Tarcze front (355 mm): grubość tarczy nominał 32 mm , minimum 30 mm
    Tarcze rear (350 mm): grubość tarczy nominał 20 mm , minimum 18 mm


    Co do klocków - masz na forum sprawdzone POWER STOP EVOLUTION SPORT CARBON FIBER CERAMIC Z23-1346/47 (jazda normalna) lub STREET PERFORMANCE Z26-1346/47 (jazda ostra) w cenie za cały komplet F+R niewiele wyższej niż sam przód przestarzałych już Z16 na Brakestock:
    https://www.ifans.pl/showthread.php?...ll=1#post81631

    Jeżeli będziesz potrzebował nowych tarcz - polecam kierunkowe, nacinao-nawiercane POWER STOP EVOLUTION front: JBR1300XPR / rear: JBR1386XPR.

    Na forum jeździ na tym zestawie kilkadziesiąt forumowiczów...

    Z innych tarcz osobiście poleciłbym DBA - ale to koszt znacznie wyższy od POWER STOP przy porównywalnej jakości...

    Jakby co - napisz do mnie na PRIV.
    Klocki mam od ręki, tarcze do ściągnięcia z US.
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  10. #30
    Trochę już ogarniam Avatar yak
    Do??czy?
    Feb 2020
    Mieszka w
    Bielsk-Biała
    Jeździ
    PL Q50S Hybrid, 2015, niebieskoszary
    Postów
    71
    Podziękował
    19
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Następnym razem jadąc do serwisu - poszukaj bo wszystkie części OEM do wymiany serwisowej masz na forum - zaoszczędzisz kilka stówek (serwisu możesz pojechać ze swoimi częściami)..

    Co do klocków i tarcz, 32 tys. przebiegu dla klocków to norma przy dynamicznej jeździe, dla tarcz to dość szybko, chyba że jeździsz bardzooo ostro...

    Tarcze w Q50S z hamulcami AKEBONO SPORT: poniżej masz grubości: nominalną i minimalną, jeżeli przekroczysz minimalną, ryzykujesz że tarcze będą wyglądały jak te (abstrahując od tego że biją, nie hamują i istnieje ryzyko pęknięcia) w linku:
    https://www.ifans.pl/showthread.php?...ll=1#post72977

    Tarcze front (355 mm): grubość tarczy nominał 32 mm , minimum 30 mm
    Tarcze rear (350 mm): grubość tarczy nominał 20 mm , minimum 18 mm


    Co do klocków - masz na forum sprawdzone POWER STOP EVOLUTION SPORT CARBON FIBER CERAMIC Z23-1346/47 (jazda normalna) lub STREET PERFORMANCE Z26-1346/47 (jazda ostra) w cenie za cały komplet F+R niewiele wyższej niż sam przód przestarzałych już Z16 na Brakestock:
    https://www.ifans.pl/showthread.php?...ll=1#post81631

    Jeżeli będziesz potrzebował nowych tarcz - polecam kierunkowe, nacinao-nawiercane POWER STOP EVOLUTION front: JBR1300XPR / rear: JBR1386XPR.

    Na forum jeździ na tym zestawie kilkadziesiąt forumowiczów...

    Z innych tarcz osobiście poleciłbym DBA - ale to koszt znacznie wyższy od POWER STOP przy porównywalnej jakości...

    Jakby co - napisz do mnie na PRIV.
    Klocki mam od ręki, tarcze do ściągnięcia z US.
    Dzięki Ślepy !

    Ja pojechałem do serwisu z własnym olejem i filtrem, natomiast nie wiedziałem, że klocki są aż tak zajechane (niedawno kupiłem auto).
    Właśnie tarcze są (moim i mechanika zdaniem) w co najmniej dobrym stanie, nie biją, nie ściągają etc.
    Nie dzieje się nic niepokojącego, chociaż nie ukrywam, że link, który podałeś trochę jeży włosy na głowie

    Dzięki również za łopatologiczne rozpisanie wszystkiego - Powerstopy są już dla mnie jasne jak słońce
    Jedynie mam wrażenie, że to dla mnie i tak overkill.

    Szczerze, najchętniej zamówiłbym te Brembo bo jakby na to nie patrzeć, różnica w cenie jest znaczna a to +/- chyba odpowiedniki OEMów.
    Problem w tym, że kompletnie nie wiem, które miałbym zamówić.
    Wiesz może, jaki model może pasować (bo obstawiam, że któryś z tych dwóch) ?

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Wybieramy tarcze i klocki hamulcowe do FX35.
    By tiger456 in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24th-March-2018, 08:13
  2. Klocki hamulcowe trzymają tarcze...
    By tiger456 in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29th-January-2017, 13:03
  3. Infiniti q50s hybrid kontrolka?
    By piotrekts in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24th-January-2016, 22:23
  4. Infiniti Q50S Hybrid 3.5L V6 AWD bY B&B
    By B&B in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 5th-January-2015, 18:53

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •