Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: FX / QX70 tarcze+klocki do AKEBONO SPORT porównanie IMA - OEM - POWER STOP

  1. #11
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2015
    Mieszka w
    Radom
    Jeździ
    Infiniti QX70 S Design 2015 Graphite Schadow
    Postów
    10
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Dobre

    Ja chciałem ,,odpocząć" od Nimców i wcześniej Szwedów i .... ogólnie jestem zadowolony z QX70....
    Jedynie po przesiadce z ostatniego BMW E61 w M-pakiecie, nie mogę się odnaleźć z tą skrzynią biegów, która ma dość długi ,,tok myślowy" i to jest frustrujące przy dynamicznej jeździe...!!!?? ;(
    Poza tym ogólnie mniej lampek i kontrolek, które w Beemkach zawsze mnie wkurzały, często zapalając się bez powodu w najmniej oczekiwanym momencie...
    Ostatnio edytowane przez szaman ; 6th-October-2019 o 18:13

  2. #12
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? szaman Zobacz post
    Teraz dumam nad wymianą tarcz i klocków, co też nie jest jakimś wielkim wyzwaniem dla mechaników. Pewnie sam bym sobie z tym poradził Jestem trochę manualny Ale nie mam warunków ;( Zastanawiałem się nad zestawem tarcz Power Friction DS (nawiercane/ nacinane) z sklepu Brakestock.pl + klocki Z17 lub Z23, ale po przeanalizowaniu cen, doszedłem do wniosku, że zestaw proponowany przez Irka i dedykowany do Q50S czy QX70S wychodzi w lepszej cenie, a marka Power Stop jest niepodważalnie bardziej renomowana... Tym bardziej, że sprawdziliście w realu jej poziom i skuteczność

    Przegladąłem oferty m.in. na Rockauto.com i zauważyłem ciekawą rzecz.... Otóż, zestaw K5823 wg ich specyfikacji wychodzi drożej niż kompletacja złożona z poszczególnych elementów, tzn. osobono klocki przód, klocki tył, tarcza PP, tarcza PL, tarcza TP, tarcza TL...!? Tochę to dziwne...!? Wydawałobyby się, że w komplecie powinno być taniej....!?

    Jeszcze coś zwróciło moją uwagę...Nie wiem, czy to tylko brak pełnej informacji. Taki szczegół. Mianowicie zestaw K5823, przynajmnie na fotkach nie ma sprężyn ustalających klocki oraz brak jednego kompletu (4 szt) sworzni prowadzących klocki z kompletem zawleczek...!? Może to tylko błąd fotografa...!?

    W specyfikacji, jaką zasymulowałem szukając składowych cześci tego zestawu (bo jeszcze nie znałem nr tego zestawu K5823) wyskoczyło mi, że każy zestaw klocków (Z231346 przód i Z231347 tył) posiada w komplecie zestaw prowadnic, sprzężyn, zawleczek i smar... Dlatego trochę się zdziwiłem, że na foto z info o zestawie K5823 zobaczyłem tylko 4 szt. sworzni i 2 szt. smaru, i...brak sprężyn ...!? Pewnie Irek sprowadzając te zestawy zweryfikuje moje spostrzeżenia, bo być może to tylko niedopatrzenie fotografującego ten zestaw ...!?

    Oki, nie będę tu robił wody z mózgu i dywagował..., ale takie spostrzeżenia mi wpadły w oko

    Pozdrawiam i miłej reszty niedzieli dla Wszystkich Forumowiczów.

    szaman
    1. "broń cie Panie Boże" przed POWER FRICTION - znam kilka osób którym te tarcze zwichrowały się po kilkuset km - zwłaszcza w większych / cięższych autach typu SUV, kiedyś szukałem info na temat tej firmy i jedyne co znalazłem w US-necie to rejestracja w USA na Po Box - i ... tyle, nikt nic nie wie co to za firma...

    2. do QX70S najlepiej weź zestaw z klockami Z26 (puszczam info na PRIV)

    3. nie patrz na zdjęcia zestawów - a jeżeli już to na stronie POWER STOP (w wypadku wersji 5.0 wyszukujesz dla 2014 QX70 V8 - późniejsze roczniki to cały czas rocznik modelowy MY14)
    https://www.powerstop.com/product/po...&mo=QX70&ss=V8
    Zestaw do AKEBONO SPORT (tam nie ma żadnych blaszek na prowadnice, sprężyn czy gumek - to inny niż standardowe rodzaj zacisków) zawiera:
    - komplet 4 klocków
    - saszetkę ze smarem grafitowym
    - 4 sworznie z zawleczkami i 2 blaszki montażowe

    ZESTAW NIE ZAWIERA BLASZEK ANTY-REZONANSOWYCH - więc należy pamiętać o ich przełożeniu ze starych klocków na nowe... (w wypadku Z26 wystarczy po jednej)

    Co do cen na RockAuto - tak jest często na stronach typu RAuto, CARID, JEGS, SUMMIT itp.... - pamiętaj tylko o jednym - dopiero przy CHECK OUT zobaczysz inne koszty:
    - US TAX
    - SHIPPING COST - co w wypadku tańszych "części składowych" może oznaczać że wszystko razem wyjdzie taniej / drożej lub podobnie ja za zestaw

    Paczki ze względu na ciężar będą wysyłane odrębnie, więc
    - kolejne koszty kilku paczek lub dodatkowe koszty za przepakowanie jeżeli skorzystasz np. z POLAMER
    - przy wysyłce bezpośredniej do PL moze to oznaczać kilka odpraw celnych...


    D4080-JL00A.jpg K5823-26.jpg
    Attached Images Attached Images
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 6th-October-2019 o 19:05
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #13
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? szaman Zobacz post
    Wydaje mi się, że wszędzie tam, gdzie są zaciski Akebono 4 tłoczkowe przód i 2 tłoczkowe tył powinny pasować !? Przód 355*32 mm, tył 350*20 mm.
    Może ktoś z większym doświadczeniem z INFINITI to potwierdzi !?
    To moje pierwsze auto z tej stajni
    Zgadza się
    - wersje z hamulcami AKEBONO SPORT - to standard dla wszystkich wersji SPORT
    ale...
    - za wyjątkiem G tylne tarcze 350 mm są inne - otwór wew. na hamulec ręczny ma 17 cm, w pozostałych 19 cm

    Cytat Napisa? Franek Kimono Zobacz post
    Witajcie
    Ten zestaw pasuje też do Q70 Sport Tech? Na stronie producenta niby pasuje, ale wolę Was dopytać. Rozumiem, że należy wybrać rozmiar 355mm (bo są tam dwa do wyboru).
    Jest 3 rodzaje zestawów do M/Q70:
    1. AKEBONO SPORT takie jak w FX~QX70S / Q50S (nie dotyczy Q50S w wersji EU bo tu potrafi być różnie)
    Wersje z hamulcami normalnymi mogą mieć tarcze
    2. takie jak w G / EX-QX50
    lub
    3. takie jak w FX35 / Q50 (wersje nie sport)
    Trzeba sprawdzać po VIN jakie są tarcze w danym konkretnym aucie (dotyczy wersji NIE SPORT), bo do tego dochodzą jeszcze różnice w wersjach z rynku USA i EU (np. tarcze 330 mm od 2016 w Q50 EU)
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 6th-October-2019 o 20:19
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #14
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Franek Kimono Zobacz post
    Moje auto również pierwsze od tego producenta i na pewno ostatnie, bo co tu się o tych autach naczytałem - zwykła wymiana oleju to już gruba akcja, strach pomyśleć co będzie dalej a gwarancja właśnie się kończy...
    Taki STARY i taki głupi (bez obrazy)

    Tak to jest jak się czyta wpisy "domorosłych filozofów" (bez obrazy Panowie) czyt. "upalaczy" piszących że "olej 5W30 zabija te silniki"

    Mój brat w Chicago jeździł G35 (2003) 14 lat i zrobił około 200 tys. MIL lejąc zwykłe "amerykańskie berbeluchy" a nie jakieś tam zaawansowane syntetyki, wymieniał klocki, filtry i chyba po 10 latach piasty i jakieś tam elementy zawiechy...

    Ja jeżdżę INFINITI 10 lat (jestem dość dynamicznym kierowcą), leję to co piszą i mam za sobą w INFINITI ok. 215 tys. km bez żadnych silnikowych problemów...

    Tak poza tym weź pod uwagę że ogromna ilość INFINITI na rynku PL to auta z rynku US mające kilkunastoletnią historię - często wątpliwą jeżeli chodzi o przebiegi, dodatkowo duża część z tych aut jest zagazowana... , do remontów trafiają do różnych "upalaczy" i potem czytamy sobie o 5W30...

    Komentarz dopisz sobie sam...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 6th-October-2019 o 19:38
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #15
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Franek Kimono Zobacz post
    A umiesz to może rozszyfrować?
    VIN auta to
    JN1BBBY51U0710030
    Brand Name Code
    INFINITI Infiniti INFINITI201809



    Model

    Name Date Trimcolor Frame Color Model Market Body Style Engine Grade
    Q70/M 07.2016 Z - BLACK/GRAY K23 - SILVER (M) BLSBLQLY51EGA-EA-- Europe (LHD) SEDAN VQ37VHR S/PRE


    Wersja SPORT PREMIUM - zestaw hamulcowy jak w FX50S / Q50S - czyli do zacisków AKEBONO SPORT
    https://www.powerstop.com/product/po...&mo=QX70&ss=V8
    do wyboru z klockami Z23 lub Z26

    Z16 w US już nie ma...

    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 6th-October-2019 o 20:21
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. Dzięki slepy62 za powyższy Post:


  7. #16
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2015
    Mieszka w
    Radom
    Jeździ
    Infiniti QX70 S Design 2015 Graphite Schadow
    Postów
    10
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Cześć Irek

    Dzięki za szybką i wyczerpującą odpowiedź

    Właśnie zasugerowałem się zdjęciami załączonymi do opisu zestawu K5823 i to wprowadziło mnie w błąd. Dlatego chciałem skonsultować to z Tobą

    Jeśli chodzi o blaszki, to miałem właśnie na myśli blaszki montażowe, a nie ,,anty-rezonansowe".

    Dzięki za wyjaśnienie moich wątpliwości.

    A teraz prosiłbym Cię o skonfigurowanie dla mnie zestawu z uwzględnieniem sugerowanych klocków Z26, a nie Z23

    Głównie interesuje mnie końcowa cena, no i techniczna strona naszej transakcji.

    Towar mogę odebrać osobiście, bo z Radomia do W-wy, to rzut beretem

    Pozdrawiam i czekam na info. Myślę, że czasu mamy wystarczająco dużo i nie musimy się napinać.

    W moim przypadku mam OEM'owe tarcze i przód się już kwalifikuje do wymiany, a tył ma jeszcze trochę życia przed sobą

    Ale wymieniamy komplet, bo po paru dohamowaniach na dłuższych dystansach wyczuwa się falowanie na kółku


    szaman


    P.S. Miałbym prośbę. Czy mógłbyś też wrzucić do oferty komplet przewodów hamulcowych w oplocie stalowym i niestety blaszki anty-rezonansowe Myślałem, że w tych Z17/Z23/Z26 są w komplecie !?
    Szpece w radomiu wywalili mi je razem ze starymi klockami do zsypu ;(
    A, ja zamontowałem przy wymianie klocki BOSCH'a, które mają wklejone takie wkładki Jak się zorientowałem, że ich nie mam, to było już po herbacie
    Ostatnio edytowane przez szaman ; 6th-October-2019 o 19:44

  8. #17
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? szaman Zobacz post
    P.S. Miałbym prośbę. Czy mógłbyś też wrzucić do oferty komplet przewodów hamulcowych w oplocie stalowym i niestety blaszki anty-rezonansowe Myślałem, że w tych Z17/Z23/Z26 są w komplecie !?
    Szpece w radomiu wywalili mi je razem ze starymi klockami do zsypu ;(
    A, ja zamontowałem przy wymianie klocki BOSCH'a, które mają wklejone takie wkładki Jak się zorientowałem, że ich nie mam, to było już po herbacie

    Niestety blaszki anty-rezonansowe nie są tanie ~$50 kpl. na oś i tylko serwis - nie udało mi się jeszcze w ciągu kilku lat znaleźć jakiekolwiek zamienniki...

    Info poszło na PRIV
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  9. #18
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar docent
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    PL
    Jeździ
    INFINITI: M30dS Grey - sold, Q60 2.0t Dynamic Sunstone Red, QX70 3,7 Black
    Postów
    212
    Podziękował
    136
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Franek Kimono Zobacz post
    Dziękuję bardzo
    I jak tu wierzyć w te nazwy - w karcie gwarancyjnej jak byk jest Sport Tech a tak naprawdę Sport Premium... Dobrze, że są zestawy do tego dostępne
    W Polsce Q70 występowało w pięciu wersjach:
    1. Q70
    2. Q70 Premium
    3. Q70 Premium Tech
    4. Q70 Sport
    5. Q70 Sport Tech

    Wydaje mi się, że w ramce zamieszczonej przez Irka jest oznaczenie S/PRE. Może jednak masz full wypas czyli Sport Tech.

    Edit: w/g katalogu przeciwstawne zaciski hamulcowe (przód - czterotłoczkowe, tył - dwutłoczkowe ) - wersje Sport i Sport Tech

  10. Dzięki docent za powyższy Post:


  11. #19
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? docent Zobacz post
    W Polsce Q70 występowało w pięciu wersjach:
    1. Q70
    2. Q70 Premium
    3. Q70 Premium Tech
    4. Q70 Sport
    5. Q70 Sport Tech

    Wydaje mi się, że w ramce zamieszczonej przez Irka jest oznaczenie S/PRE. Może jednak masz full wypas czyli Sport Tech.

    Edit: w/g katalogu przeciwstawne zaciski hamulcowe (przód - czterotłoczkowe, tył - dwutłoczkowe ) - wersje Sport i Sport Tech
    Jak jest z nazewnictwem dla Q70 przyznam że się w to nie zagłębiałem ale zmiany w ciągu lat to kwestia haseł marketingowych...

    Ogólnie z pkt. widzenia konstrukcyjnego (z reguły dotyczy: układów hamulcowych, zawieszenia, części karoserii) mamy 2 wersje modelowe NIESPORT i SPORT, w PL to było kiedyś:
    - GT (NIESPORT) i wersja z pakietami czyli GT PREMIUM
    - SPORT i wersja z pakietami czyli SPORT PREMIUM
    jak M'ka czy już raczej Q70 wyszła z silnikiem 2.2d to doszły chyba jeszcze jakieś odmiany...
    a dla M35h było jeszcze inaczej
    wersje / pakiety wyposażenia zmieniały nazwy w czasie,

    Poza europą rozpoznawanie wersji modelowych z reguły jest oparte na 3 stopniowej skali ale baza to znów wersja NIE SPORT i SPORT
    - BASE
    - PREMIUM
    - wersja z pakietami czyli PREMIUM UPPER

    - BASE SPORT
    - SPORT PREMIUM
    - wersja z pakietami czyli SPORT UPPER

    Żeby nie przeciągać - cała filozofia z weryfikacją części które mogą być problematyczne to VIN i sprawdzanie nr części na stronach serwisowych bo w zmieniającym się nazewnictwie, dodatkowo różnym na różnych rynkach można się zupełnie pogubić....



    Attached Images Attached Images
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 7th-October-2019 o 19:19
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  12. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    docent (7th-October-2019)

  13. #20
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar docent
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    PL
    Jeździ
    INFINITI: M30dS Grey - sold, Q60 2.0t Dynamic Sunstone Red, QX70 3,7 Black
    Postów
    212
    Podziękował
    136
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Ponieważ w tytule wątku jest:

    FX / QX70 tarcze+klocki do AKEBONO SPORT porównanie IMA - OEM - POWER STOP

    to chyba zbyt odbiegliśmy od tematu, chyba że powyższy zestaw będzie się nadawał do M'ki - Q70. Ale co do czego pasuje to musi wypowiedzieć się nasz forumowy GURU - slepy62

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •