Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Czy G35/37 ma szpere...

  1. #11
    FAN INFINITI Specjalista od G35 i VQ35DE! Avatar POZIOMA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Jeździ
    G35 COUPE 2003
    Postów
    524
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Ja wszystkie co miałem miały szpere, więc także Arek mnie zaskoczył z tym że jego nie ma. Ale napewno jest tak jak pisze że do 2005 miały wszystkie, a po 05 nie
    Dla tego dla kolegi mówiłem że swoim G super mi się jeździ a on miał G 06 i mówił że jego jedzie ałe już nie tak, i nawet porównywał z moim i mówił że jest różnica.
    Ale by było lepiej jak by ktoś przeniósł te wiadomości w inny dział (nowy post np: czy G ma szpere) bo zaśmiecamy Kubie jego temat.
    Ostatnio edytowane przez POZIOMA ; 10th-November-2010 o 15:21
    ,,Piotrek"G35 COUPE

  2. #12
    FAN INFINITI Specjalista od G35 i VQ35DE! Avatar POZIOMA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Jeździ
    G35 COUPE 2003
    Postów
    524
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Remi a jak twoim się ganiało w zimę, nie było problemu z ruszaniem ?
    ,,Piotrek"G35 COUPE

  3. #13
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Hensle Zobacz post
    a co to "szpera"?
    Szpera czyli LSD (z ang. Limited Slip Differential) to po Polsku tzw. mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Żeby zrozumieć działanie LSD musimy uświadomić sobie, co sie dzieje z kolami samochodu podczas skręcania. Otóż nietrudno sobie wyobrazić, że koła znajdujące się od wewnętrznej zakrętu będą poruszały się po mniejszym okręgu, niż koła znajdujące się po zewnętrznej. A przez to, koła wewnętrzne będą kręciły się wolniej od kół zewnętrznych.
    W tym momencie pojawia się pewien problem z kołami, które są napędzane prze silnik. Pomiędzy silnikiem, a kołami musi znaleźć się jakieś cudo, które będzie nam tak rozdzielało moment obrotowy, żeby koła kręciły się z różną prędkością.
    Dba o to tzw. mechanizm różnicowy czyli z brytolskiego - differential. Zwykły mechanizm różnicowy ma jednak pewną wadę - przekazuje większy moment obrotowy na to koło, które stawia mniejszy opór. Więc gdy w pewnym momencie podczas przyspieszania któreś z napędzanych kół oderwie się od nawierzchni, momentalnie cała para pójdzie właśnie w koło stawiające mniejszy opór, a więc w gwizdek. Bo koło znajdujące się w powietrzu nie napędzi naszej bryki.
    Ale problem nie dotyczy jedynie podskakujących kół. Jadąc szybko na zakręcie koła wewnętrzne są odciążone, a co za tym idzie stawiają mniejszy opór od kół zewnętrznych. A zwykły mechanizm różnicowy będzie kierował moment obrotowy właśnie na to koło. Spowoduje to brak siły napędowej oraz buksowanie wewnętrznego koła, podczas gdy zewnętrzne będzie jeszcze miało mnóstwo przyczepności. Czyli, nie przyśpieszamy, a auto pali gumę. A żeby tego było gorzej nawet nie chce wpadać w poślizg, bo auto trzyma się na zewnętrznym kole. Po to wymyślono LSD. LSD stara się przekazywać moment obrotowy na oba napędzane koła niezależnie od warunków drogowych. Poprzednie zdanie jest olbrzymim uproszczeniem, bo do pewnego stopnia nawet LSD umożliwia napędzanym kołom kręcenie się z różnymi prędkościami. W przeciwnym wypadku cały czas jeździlibyśmy poślizgami - auto nie chciałoby skręcać.
    Co daje LSD:
    1) auto łatwiej wpada w poślizg, ale jest jednocześnie bardziej przewidywalne
    2) łatwiej wyjechać autem z trudnego terenu - unikamy sytuacji, że jedno koło stoi na śliskim i się kręci, a drugie na mniej śliskim i stoi w miejscu
    3) auto lepiej przyspiesza - oba koła są w miare równomiernie napędzane. Jest to bardzo ważne na wybojach lub słabej nawierzchni.
    Jak sprawdzić czy mam LSD:
    Testy są dwa. Jeden wymaga podnośnika, drugi plamy oleju.
    1) podnosimy napędzane koła do góry. Kręcimy jednym kołem. Gdy drugie koło kręci się w tą samą stronę mamy LSD. Gdy kręci się w przeciwną nie mamy LSD.
    2) Wjeżdżamy jednym napędzanym kołem na plamę oleju lub coś bardzo śliskiego. Drugie koło powinna w tym czasie stać na czymś przyczepnym. Próbujemy ruszyć. Gdy podczas ruszania koło stojące na asfalcie nie kręci się, nie mamy LSD.
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #14
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    Pisze tu o wersji Coupe, więc tak:

    W rocznikach 2003 i 2004 szpery NIE było w standardzie, była dostępna w pakiecie Performance.
    W rocznikach 2005 i 2006 szpera jest w standardzie ale TYLKO w wersjach z manualną skrzynią biegów, dla automatu była jako opcja.

  5. #15
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Athens
    Do??czy?
    Jul 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Kraków
    Jeździ
    Skyline 350GT Black Obsidian
    Postów
    1,404
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    O to chodziło Łukasz!To,ze w moim szpery nie ma to wiem nie trzeba mnie przekonywać,chodziło o inne roczniki.Dobra robota!
    Infiniti Skyline 350 GT '06
    Black Obsidian

  6. #16
    FAN INFINITI Specjalista od G35 i VQ35DE! Avatar POZIOMA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Jeździ
    G35 COUPE 2003
    Postów
    524
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Jak by ktoś chciał to przypadkiem posiadam taki dyferencjał z 2004r z przebiegiem 45 000 mil, i drugi z 2006 z przebiegiem 3 000 mil oba od manuala.
    Ostatnio edytowane przez POZIOMA ; 20th-November-2010 o 07:21
    ,,Piotrek"G35 COUPE

  7. #17
    Trochę już ogarniam Avatar rider
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Marki , Ząbki , Warszawa
    Jeździ
    Infinity G35 , 2004r , granatowe
    Postów
    93
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie jest fajnie bo szpera jest ... przydatne ustrojstwo jak sie lubi bokiem polatac ..
    Rider - Infiniti G35 Coupe


    RIDERGARAGE.PL - serwis, tuning , diagnostyka, elektronika, opony nowe i używane
    SKUTERY.AUTO.PL - sprzedaż , serwis, tuning, akcesoria , części

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. G35 sedan czy 350z/ G35
    By bernyp in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19th-July-2015, 08:23
  2. G35 czy 350Z?
    By Norbi in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 26th-May-2015, 11:02
  3. czy ktoś zna to G35 z otomoto?
    By lukasz32 in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 9th-September-2014, 13:37
  4. czy ktoś w okolicy Częstochowy ma g35 ??
    By lukasz32 in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27th-August-2014, 19:29
  5. Co wybrać G35 coupe czy Lexus IS ?
    By Lukasz in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 18th-July-2011, 04:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •