Cześć,

Może mi podpowiecie, bo mam solidną rozterkę. Mam już FXa 35 prawie trzy lata i niczym jeszcze tak długo nie jeździłem.
Powoli zaczynam dojrzewać do zmiany. I tutaj mam problem, bo nie bardzo wiem na co...
Moje dane wyjściowe:
1. Potrzebuję czegoś co najmniej tak samo dużego w środku, ale niekoniecznie większego gabarytowo, bo mi żona nigdzie nie zaparkuje.
2. Chciałbym, żeby był równie bezawaryjny jak FX.
3. Preferuję benzynę, którą można zagazować, albo diesela, który spali w stolicy mniej niż 10l przy dynamicznej jeździe, ale...
4. ... ma te minimum 8s do setki, czyli pewnie 250+ KM. Więc diesel pewnie odpada.
5. Chętnie napęd 4x4
6. Żeby miał do 8 lat i kosztował <100k zł brutto.
7. Mam się za nim oglądać jak zostawiam go w garażu

Mam kilka typów, ale żaden nie spełnia w 100% tych parametrów:
1. Audi A6 Allroad C6 4,2Pb - praktycznie niedostępny w PL
2. Audi S6 C6 - silnik V10 i ciężko w to LPG wrzucić. Robię 100-200 km dziennie po Warszawie i samo Pb nie przejdzie.
3. Infiniti FX50 - już byłem do niego przekonany, ale usłyszałem wiele głosów, że są dużo bardziej awaryjne. Ten by mi pasował w sumie najbardziej
4. Lexus RX - fajny, ale ponton (tak słyszałem)
5. Audi Q5 3.0TDI - w sumie nie ma tylko efektu WOW, reszta wydaje się ok.
6. Volvo XC60 T6 - mojej żonie bardzo się podoba i w sumie to nic złego o nim nie słyszałem, ale też trochę pospolity.
7. BMW X5, Jeep Cherokee, Porsche Cayenne - boję się kosztów utrzymania, bo pewnie musiałbym jedno zero dodać do kosztów FXa

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam
Marcin