Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Zbiornik paliwa i zasięg

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50 Hybrid 2018, Czarny
    Postów
    17
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie Zbiornik paliwa i zasięg

    Witam,

    od niedawna jestem posiadaczem Q50 Hybrid AWD i mam pytanie do innych posiadaczy tego auta - jaki faktyczny zasięg osiągacie w mieście w tym aucie? Pytam, ponieważ mam następujące obserwacje: auto ma zasięg około 500km (często nawet nie całe) mimo, że pokazuje spalanie w granicach 10-11 litrów. Nijak to się nie ma to podawanych 70 litrów baku - nawet jeśli paliłby 11 to powinien przejechać 600+ km. Najbardziej zadziwiło mnie dzisiejsze zdarzenie - otóż ruszając do pracy zapaliła się rezerwa i zasięg około 78 km. Stwierdziłem, że spokojnie dojadę do stacji oddalonej jakieś 30km tym bardziej, że komputer wskazywał spalanie 9.9 l/100. Gdy dojechałem wskazówka była już na równo z granicą podziałki wskazującej zero. Zatankowałem i weszło "pod korek"... 58.5 litra benzyny. Jak zwykle przedzielenie zatankowanego paliwa przez liczbę przejechanych kilometrów dało wynik znacząco inny niż wskazywany przez komputer (10.7 l/100). Czy w Waszych autach również przekłamanie spalania podawane przez komputer vs zwykły "kalkulator" jest rzędu prawie litra na każde 100 km? I może to auto ma jednak 60 litrów bak paliwa a nie 70?

    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2
    Trochę już ogarniam Avatar Arek
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 hybrid sport tech awd my17 moonlight white
    Postów
    82
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Bak w hybrydzie to 67l. Rezerwa się zapala bardzo wcześnie. Komputer przełamuje zwykle od 0.5 do 1l w dół. Ja maks przejechałem na jednym baku 800km slimacząc się na autostradach 120-140km.

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    Q50S Hybrid AWD 2016 Graphite
    Postów
    47
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Ja mam podobnie. Średnie z komp z ostatnich 30 tkm 9,1 L z kalkulatora niecałe 10 L. Jak zapali się rezerwa i jest niby 100 km to po 30 spada do 0 i wskazówka na pierwszej kresce, wchodzi wtedy ponad 55 L. Wniosek jest taki że pomimo zasięgu 0 i wskazówki na 0 jest tam jeszcze 10 litrów co potwierdza tankowanie. Maksymalnie odważyłem się przejechać 650 km.

  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50 Hybrid 2018, Czarny
    Postów
    17
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedź, ciekawe czy można to "dostroić" aby wartości pokazywane przez komputer były bardziej "realne". Może ktoś próbował w serwisie?

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    Q50S Hybrid AWD 2016 Graphite
    Postów
    47
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Myślę, że jest to problem hardware a nie samego oprogramowania.

  6. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50 Hybrid 2018, Czarny
    Postów
    17
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Możliwe, spróbuję zapytać w serwisie. Listę rzeczy "niedorobionych" czy też nie zgodnych z instrukcją mam już dość długą, więc czas będzie ich odwiedzić. Dzięki!

  7. #7
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie też przekłamuje od 5 do 10%. Im większe spalanie i żwawsza jazda tym bardziej zaniża. Pojemność baku 70l, ale ostatnie 3 litry nie są gwarantowane, że zostaną zassane np. podczas parkowania na stromym wzniesieniu.

  8. #8
    Dopiero dołączylem Avatar kubeusz
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Q50S SportTech Hybrid 2014, Siwy ;)
    Postów
    31
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Potwierdzam że spalanie pokazuje o jakieś 0,6l mniejsze na benzynie.
    Ale nie ma co wylewać łez, bo na LPG pali 3l więcej po mieście niż pokazuje ! Ale to oczywiście nie fabryczna instalacja więc ma prawo. Jak jade na trasie różnica znacznie się zmniejsza - do ok 1l.
    Kwestia przyzwyczajenia, w BMW i Mercedesie też komputery mi kłamały, więc żadna nowość.

  9. #9
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  10. #10
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50 Hybrid 2018, Czarny
    Postów
    17
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Może to, że 0.6l przekłamuje, nie jest aż taką tragedią, bardziej kwestia tego, że to nie jest stałe - praktycznie każde auto do tej pory, które miałem, również przekłamywało ale zawsze tyle samo. Bardziej męczy mnie fakt, że tak wcześnie zapala się rezerwa... dzisiaj ciekawą akcję miałem - przejechane poniżej 400km na obecnym baku, zasięg pokazuje 98km i wyświetla się rezerwa (gdy ruszałem do pracy). Przejechałem około 40km, zaparkowałem, po pracy schodzę do auta - rezerwa się nie świeci... wróciłem do domu i przez całą drogę rezerwa się nie zaświeciła, przebieg 460 z grosikiem (wracałem krótszą o 10km drogą). Także trochę dziwnie działa ta rezerwa... najbardziej widziałbym to jednak podobnie, jak mam w jeepie - gdy rezerwa się świeci mam jeszcze faktycznego zasięgu około 60-70km, gdy spada poniżej chyba 40 już nie wyświetla zasięgu i gdy go w takim stanie tankuję wchodzi jakieś 55-56 litrów (60 litrów bak). Tak swoją drogą ciekawostka - jeep 3.2 litra wolnossąca benzyna z awd i automatem okazał się lżejszy niż infiniti q50 :-) i pali prawie tyle samo co q50 hybrid.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Wskaźnik paliwa pokazuje pusty zbiornik - FX37S 2011
    By Grucha in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 26th-November-2019, 13:58
  2. Zbiornik LPG Infiniti Fx35 2005
    By Grain in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 4th-April-2017, 08:35
  3. Rezerwa paliwa, zbiornik paliwa.
    By kotlet2009 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14th-March-2015, 14:45
  4. Jak odpowietrzyć zbiornik paliwa w G35 ?
    By danielV6 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 2nd-May-2014, 14:11

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •