Witajcie, nie mam Infiniti, ale bardzo poważnie zastanawiam się nad zakupem Q50. W decyzjach motoryzacyjnych jestem powolny, minie więc pewnie jeszcze trochę czasu zanim dokonam zakupu. Można powiedzieć, że jestem stały w uczuciach, obecnie posiadam dwa auta, jedno z nich (na wygłupy) mam już prawie 10 lat, jest nim 300 konny Saab 9-3 coupe, drugie (na zakupy) to volvo s60 d5, które jest ze mną 7 lat. Rozważam zastąpienie ich obu Q50 3.7, pewnie z USA. Informacje z tego forum i wielu innych miejsc pozwoliły mi wyrobić sobie zdanie na temat tego auta. Myślę, że potrzebuję 3.7 premium, nie s, ponieważ nie przemawia do mnie DAS. Prawie wszystko mi się w tym aucie bardzo podoba. Przemawia do mnie wzornictwo, filozofia konstrukcji i prostota napędu. Jeździłem sporo Fx30ds i baardzo miło go wspominam. Dotychczas kupowałem dla siebie wyłącznie auta w manualu. Mam w domu mocną benzynę w automacie (inny Saab 9-3, ostatni model 2.0T żony) więc sporo nim jeżdżę i szczerze nie lubię ospałości skrzyni. Pewnie ta z Q50 jest ciut szybsza, ale wiem, że i tak będzie mnie wkurzać Również tu napotkałem narzekania na powolną reakcję skrzyni szczególnie przy starcie. Dla innych skrzyń automatycznych często pomocne jest przeprogramowanie. Niestety nie udało mi się znaleźć żadnych informacji na ten temat, czy ktoś z Was interesował się tym? Słyszeliście o bezpiecznym poprawieniu pracy skrzyni? Jest jeszcze jedna opcja, Pedal Box, który ponoć przyśpiesza reakcje na pedał gazu: http://hpfactory.pl/pedalbox/?gclid=...kaAgMAEALw_wcB

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje.

P.S. Pozytywnie zaskoczył mnie poziom i kultura dyskusji na tym forum, są one doprawdy niespotykane w polskich internetach. Ostatni raz widziałem tak miłych ludzi w necie wiele lat temu w społeczności miłośników saab'ów. Widzę też kilka analogii między tą marką i Infiniti: nietuzinkowe, prestiżowe, szybkie i stosunkowo rzadko spotykane