Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 38

Temat: Ranking opon letnich 245/40R19 z rynku US

  1. #11
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Za rada INVICTO kupiłem Falken Azenis . Zimy nie było wiec miałem okazje jeździć Q50 na zimowych Pirelli Sotto Zero i 370z na letnich falkenach FK510
    na mokrej nawierzchni letnie Falkeny są rewelacyjne , czasami miałem wrazenie ze trakcja jest lepsza niz na zimowych pirelli ( a mam nowy komplet na tylnej osi )
    opona tania , jak będzie wyglądac sprawa trwałości trudno mi powiedzieć bo przejeździłem na nich tylko 6tys km . nawet jesli zużycie będzie szybsze to przy tej cenie mozna je wymieniać częściej

  2. #12
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2016
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Jeździ
    Q50 Hybrid Sport Tech Awd, 2016, Iridium Blue
    Postów
    89
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 18 raz/y

    Domy?lnie

    Wspomniane indy500 faktycznie są świetne. I faktycznie szybko się zużywają. No ale tu wiadomo że bardzo dużo zależy od tego ile kto jeździ i jak.
    Moje już do zmiany....

    Dość ciekawy efekt tych opon jest taki, że lepiej się czują jak jest więcej wody niż tylko mokry asfalt.

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Thomas82
    Do??czy?
    Oct 2019
    Mieszka w
    Poole
    Jeździ
    Q50s, 2.2D, 2017, Malbec Black
    Postów
    102
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Generalnie temat opon jest ciekawy bo ilu kierowcow tyle doswiadczen. Kazdy ma inny styl jazdy, robimy rozne przebiegi na roznych trasach, roznymi autami. Do tego dochodza parametry jak obciazenie auta, cisnienie w oponach, zbieznosc, stan zawieszenia, itd...
    Dwoma poprzednimi autami zrobilem wlacznie jakies 300k mil w kilka lat i przerobilem wiele opon z tzw. segmentu premium i jedne z polki nizej Hankook Ventus evo 2.
    Co ciekawe Hankooki w Mazdzie6 z dosc twardym zawieszeniem byly najbardziej komfortowe i rewelacyjnie sie sprawialy do przebiegu 15k -20k mil. Od tego momentu nastapil wyrazny spadek wydajnosci, zwlaszca na mokrej nawierzchni I to jeszcze kiedy bylo calkiem sporo bieznika. Jesli dobrze pamietam dobilem na tych oponach do 30k mil i zmienilem je bo nie dawaly gwarancji bezpieczenstwa.

    Jesli chodzi o trwalosc to swietnie sie sprawowaly Bridgeston Potenza RE050. Mialem trzy zestawy tych opon, dwa uzytkowalem w Mazdzie i jeden w Mercedesie W205. Twarde i bardzo glosne opony z wysokim oporem toczenia wiec nie sa to opony dla kazdego. W mazdzie na drugim zestawie tych opon przejechalem prawie 50k mil I jeszcze przeszly przeglad (jazda niemal tylko po autostradach bez zadnych szalenstw). Zmienilem je poniewaz na mokrej nawierzchni pomimo zdatnego bieznika dawaly bardzo malo przyczepnosci. Malo kto mi wierzyl ze na jednym zestawie opon zrobilem taki przebieg. W Mazdzie rozmiar opon z tylu i z przodu byl ten sam wiec kiedy jezdzilem na wymiane oleju to robilem przekladki tyl-przod i ponowne wywazenie w trakcie uzytkowania, zwykle po 20k mil.
    W Mercedesie opony mialy rozny romiar wiec nie bylo mozliwosci robienia przekladek i tyl wyraznie szybciej sie zuzywal ale i tak dlugo zachowywaly swoje wlasciwosci. Gdy sie skonczyly zmienilem je na dobrze mi znane Pirelli P7. Niestety krotko pozniej zmienilem Merca na Infi wiec nie wiem jak dlugodystnsowo sprawuja sie te opony w aucie z napedem na tyl i z ciezszym silnikiem diesla.
    Bardzo dobrymi oponami ktore dawaly swietny balans miedzy trwaloscia a przyczepnoscia na mokrej I suchej nawierzchni byly Pirelli P7 Cinturato Blue XL. Opony dosc glosne, nie tak jak Bridgestone ale wciaz malo komfortowe. Robilem na tych oponach 40k mil i co bylo fajne to przez wiekszosc czasu uzytkowania az do 30k nie bylo czuc wyraznego spadku wlasciwosci opony. Teraz takich opon uzywa zona w swoim VW Touranie.
    Kolejnymi oponami ktore sprawdzily mi sie dobrze byly Goodyear Efficentgrip Performance 2 XL. Te opony byly znacznie cichsze a na suchej i mokrej nawierzchni w niczym nie odbiegaly od Pirelli. Zrobilem na nich ponad 40k mil ale to byly ostatnie opony w Mazdzie wiec kiedy sprzedawalem auto byly juz w bardzo kiepskim stanie. Do przebiegu 20k mil to byly najlepsze opony na jakich jezdzilem w czasie kiedy uzytkowalem Mazde. Poniewaz wiedzialem ze sie pozbede auta to pod koniec specjalnie nie dbalem o ich stan.
    W Mazdzie mialem jeszcze opony Michelin Primacy. Swietne opony na pierwsze kilkanascie tysiecy mil, pozniej nastapila szybka degradacja. Jedyne opony, ktore kupilem sugerujac sie rankigami

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    kupiłem Falken Azenis
    Jestem ciekaw jak sie beda sprawowaly dlugodystansowo w ciezkim sedanie. Moja zona miala je fabrycznie zalozone w swoim Touranie i dosc szybko trzeba je bylo zmienic, nawet wysnulem teorie ze niska zywotnosc to powod dla ktorego VAG tak chetnie korzysta z Falkenow w nowych autach. Z drugiej jednak strony trzeba przyznac ze opona cicha i jesli ktos stawia komfort na pierwszym miejscu to bedzie zadowolony. Dodatkowo moja zona jezdzi glownie po miescie wiec duza ilosc rond i ciagle hamowania robia swoje. Inna sprawa ze troche szybsza degradacja nie dla kazdego musi byc wada bo wymusza zmiany a dzieki temu jezdzi sie na swiezych oponach o dobrych wlasciwosciach.

    Do zakupu opon od ktorych zaczal sie ten watek czyli Fireston zbieralem sie kilka razy ale jakos za kazdym razem wybor padal na inne i blizej mi znane marki. Teraz juz nie robie az tak duzych przebiegow wiec moze wezme je pod uwage.

  4. #14
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Thomas82 Zobacz post
    Do zakupu opon od ktorych zaczal sie ten watek czyli Fireston zbieralem sie kilka razy ale jakos za kazdym razem wybor padal na inne i blizej mi znane marki. Teraz juz nie robie az tak duzych przebiegow wiec moze wezme je pod uwage.
    Nie wiem jak w UK ale w EU - FIRESTONE FIREHAWK INDY 500 - nie były i nie są dostępne...
    Trzeba ciągnąć z US...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #15
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Jun 2019
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    Q50S 2018 2.0T
    Postów
    282
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 26 raz/y

    Domy?lnie

    ... dlatego powtarzam i czekam na testy opon przy zużyciu 30-50%..... to wyjaśniało by wiele

  6. #16
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Slayer
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Rydzynki
    Jeździ
    Q60S/3.0T/AWD/2018/black
    Postów
    206
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Przy obecnym klimacie chyba coraz lepszym rozwiazaniem beda opony caloroczne, ktos jedzi uzytkuje takie moze podzieli sie swoimi spostrzezeniami ?

  7. #17
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Thomas82 Zobacz post
    Inna sprawa ze troche szybsza degradacja nie dla kazdego musi byc wada bo wymusza zmiany a dzieki temu jezdzi sie na swiezych oponach o dobrych wlasciwosciach.
    Dokładnie , co 2 lata kupuje 2 nowe opony i zakładam na tylna oś , tylne przechodzą na przód
    robię tak ze wzgledu na problemy z nadsterownościa ( lekki tył , hybryda nie ma tego problemu - baterie )

  8. #18
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Thomas82
    Do??czy?
    Oct 2019
    Mieszka w
    Poole
    Jeździ
    Q50s, 2.2D, 2017, Malbec Black
    Postów
    102
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    FIRESTONE FIREHAWK INDY 500
    Faktycznie, nigdy o tych oponach nie slyszalem. Jedyne Fierston jakie bralem pod uwage to firehawk sz90.

  9. #19
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Slayer
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Rydzynki
    Jeździ
    Q60S/3.0T/AWD/2018/black
    Postów
    206
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Pamietam kiedys kllkanascie lat temu kupilem nowe nie pamietam modelu ale byly to wlasnie Firestone do accorda i bylem z nich bardzo zadowolony szczegolnie na mokrej nawierzchni bardzo dobrze sie zachowywaly.

  10. Dzięki Slayer za powyższy Post:

    piotrekfan (5th-October-2020)

  11. #20
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Oct 2020
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Infiniti Q50 AWD Hybrid Premium, szary
    Postów
    14
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Z racji tego, że dopiero co kupiłem autko q50, planuje zakupić zimowe opony, mam w tej chwili założone na 18 opony 225/50 bridgestone i taki też rozmiar chcę kupić na zimę. Sądzę, że węższe opony zimowe będą lepszą opcją, natomiast na lato planuję zakup szerszych 245/40/r19. Pytanie:
    1.czy kupować RF na zimę i lato? ostatnio rozmawiałem w aso i polecali dla mojego bezpieczeństwa kupować RF.
    2.gdzie szukać felg na lato? najchętniej oryginały.
    3.jakiego producenta polecacie na zimę i lato, a może całoroczne?
    poradźcie coś w tym temacie?
    pozdrawiam

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18th-February-2017, 23:06
  2. Tylne światła, kształt migaczy, ranking?
    By Matvp in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27th-May-2015, 08:31
  3. 265/45R21 z opon letnich będzie już dostępny Nokian zline
    By luckyluk in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29th-January-2015, 17:14
  4. Test opon letnich ADAC 2013
    By slepy62 in forum Polecam
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31st-March-2013, 13:01

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •