Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 21 do 30 z 38

Temat: G35 2008r olej.

  1. #21
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Shimomura Zobacz post
    Dobre nawyki to podstawa
    Dokładnie.


    Cytat Napisa? Shimomura Zobacz post
    Penrite 10TENTHS Premium 0w40 zalewam od kilku lat, polecam z czystym sumieniem a propos, Tomek, co z dostępnością ?
    Póki co niedostępny.
    https://czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojego Infiniti

  2. #22
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Kazik_R52 Zobacz post
    powiem Ci, że nigdy nie wystartowałem VQ35 bez rozgrzewki nigdy, przez 200tyś km, w pozostałych autach tak samo
    wstaję rano, szykuje kawę do pracy....
    Ciekawe ilu nas tak robi Bardzo zdrowe podejście do samochodu masz, takie wręcz entuzjastyczne. Ja grzeję tylko 30 sek i dodatkowo przez pierwsze ~3 km jeżdżę na najniższych możliwych obrotach, na ile automat pozwala. Zimą trochę dłuzej. Oby samochody odwdzięczyły nam się dluga i bezawaryjną eksploatacją.
    Najgorzej mam z grzaniem vk50ve, bo ma tylną część wydechu przelotową i najgłośniejszy jest przy 2000obr.

  3. #23
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Dokładnie tak jak napisałem - Coobcio podawał na forum wiele przypadków remontów 3,7 przed 100kkm
    siedząc kilka lat na tym forum i nie tylko nie spotkałem się z remontem jednostki 3.7 .Za to wiele tu było remontów 3.5 , 4.5 i 5.0

  4. #24
    Trochę już ogarniam Avatar CzarnePaliwo
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Alfa Romeo Giulia 2.0 GME Squadra Tuning
    Postów
    127
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 44 raz/y

    Domy?lnie

    Mam podobne spostrzeżenia na podstawie pracy z klientami posiadającymi samochody Infiniti. Nie spotkałem się z problemami z jednostką 3.7.
    https://czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojego Infiniti

  5. The Following 2 Users Say Thank You to CzarnePaliwo For This Useful Post:

    Kazik_R52 (19th-July-2019), Ologt (21st-July-2019)

  6. #25
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    Ostatnio , czytałem o przypadku w nowym vq35dd (qx60 od 2017), gdzie po 30tys mil, silnik jest totalnie zasyfiony i klient który kupił te auto bodajrze 2 letnie na gwarancji , dostał ofertę zwrotu auta lub wymiany silniku w serwisie . Ciekawa sprawa , czy to wina zaniedbań serwisowych , czy silniki DD (wtrysk bezpośredni) mają jakiś problem , a może ze względu na wtrysk trzeba bardzo zwracać uwagę na rodzaj oleju oraz interwały. Problemy przecież z fsi miał VW oraz są w nowym silniku 1.5T Hondy ..

  7. #26
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti G37 2009, srebrny RWD wersja journey sedan
    Postów
    30
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Pewnie dowiemy się za jakiś czas czy problemy z vq35dd będą się powtarzać czy jednak jest to odosobniony przypadek. Dalej jednak jest to silnik 3.5 a nie 3.7
    Ze swojej strony mogę dodać, iż obserwując coraz częściej ,,standard" obsługi serwisów ASO niemieckich marek np BMW czy Audi zadaję sobie pytanie czy oby na pewno należy im ufać. Mój znajomy kupując jakiś czas temu nowe BMW 1 pierwszy interwał wymiany oleju zrobił wg zaleceń producenta po 25 000 km

    Teraz kolega odebrał nowe Audi a6 (2019) 45 TFSI i i pierwsza wymiana oleju jest chyba też co 20 000 km bądź 25 000 !!! Dodatkowo mając na uwadze zdarzający się coraz częściej sposób wymiany oleju w ASO poprzez odsysanie go z silnika zamiast spuszczania go całego i wymiany razem z filtrem, myślę że należy jednak samemu zadbać o swój samochód zwłaszcza jeżeli chcemy nim jeździć dłużej niż tylko w okresie gwarancyjnym.
    Nie jest przecież tajemnicą że serwisy też szukają wszędzie oszczędności i jeżeli odsysając olej zostawią w każdym samochodzie litr bądź dwa starego oleju w silniku to użytkownik i tak się nie powinien zorientować a to w skali kilkuset samochodów serwisowanych generuje już konkretne oszczędności. Wiem że taka praktyka się zdarza więc być może użytkownik mający 30 tys mil przebiegu padł ofiarom takiego procederu i przyczyniło się to w znaczącym stopniu do kondycji silnika w jego samochodzie. Nie mówię broń boże że serwis jest zły ale w każdym serwisie pracują ludzie i jedni są bardziej a inni mniej uczciwi.
    W internecie też można znaleźć filmik gdzie Coobcio opowiada o nowym Nissanie 370 Z który chyba przy przebiegu około 300 kilometrów przyjechał do niego na serwis i po zlaniu oleju okazało się że ten jest wyjątkowo zasyfiony.
    Reasumując wiem że nie każdy tak samo dba o swój samochód i czasami ludzie stosują się wyłącznie do zaleceń producenta co do interwałów serwisowych jednak ja kupując nowy samochód pierwszą wymianę oleju zrobiłbym na pewno przy przebiegu niższym niż 1000 km. Jak już wyżej zostało napisane: Jak się dba tak się ma, a syf w silniku vq35dd być może wynika z winy producenta a być może z zaniedbań serwisowych.
    Dodam jeszcze co do silnika 3.7 w naszych infiniti to sam obecnie jeżdżę na oleju Amsoil ss 0w40 a wcześniej na 5w30 Amsoil SS oraz Millers ( już nie pamiętam teraz jakim) , zrobiłem już około 100 000 km i nie zauważyłem jakichkolwiek złych objawów. Z oleju jestem zadowolony i mogę go polecić.
    Użytkując jednak Nissana bądź Infiniti z silnikiem 3.7 należy jednak zwrócić uwagę na jeden bardzo ważny aspekt. Silnik mieści przy wymianie 4.9 litra oleju przy pojemności 3.7 litra. W BMW przy trzylitrowych motorach wchodzi z tego co pamiętam ponad 7 albo nawet bliżej 8 litrów oleju. Nie jest tajemnicą że mniejsza ilość oleju się szybciej grzeje i jeśli ktoś lubi sobie czasem pojechać na tor bądź mocniej poupalać autko to bez dodatkowej chłodnicy oleju nie radzę tego robić. Dochodzi jeszcze kwestia monitorowania stanu oleju. Ja staram się mieć zawsze poziom bliski max na bagnecie a jeżeli ktoś ma samochód który trochę oleju lubi wziąć a nie ma zwyczaju od wymiany do wymiany zajrzeć pod maskę celem sprawdzenia poziomu oleju to remont gwarantowany.
    pozdrawiam wszystkich użytkowników motorów 3.5 3.7 4.5 i 5.0

  8. Dzięki Grzesiek861208 za powyższy Post:

    Ologt (21st-July-2019)

  9. #27
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Grzesiek861208 Zobacz post
    jeżeli ktoś ma samochód który trochę oleju lubi wziąć a nie ma zwyczaju od wymiany do wymiany zajrzeć pod maskę celem sprawdzenia poziomu oleju to remont gwarantowany.
    Dlatego w USA te silniki nie padają, jeżdżą często na mineralnym 5w30 i nikt nie sprawdza tam stanu oleju za bardzo , chodzi o krótkie interwały , zmieniają olej między 3.5 do 5tys mil, i jak nawet coś tam silnik łyka to przez krótki interwał nie schodzi do stanu krytycznego. Jak popatrzymy na analize oleju to olej mineralny, pół syntetyk przy krótkich i interwałach nie zabardzo odbiega od syntetycznego. Sam mam znajama co ma białego fxa , jeździ cały czas na 5w30 mineral I ma na kilometry już przelatane ok. 320tys. Bez problemów , nigdy nie zagladala do oleju sama , tylko zmienia 3.5 do max. 5tys mil. VG35 drugiej fazy po 2009 roku , są mniej awaryjne niż 3.7

  10. #28
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Grzesiek861208 Zobacz post
    Użytkując jednak Nissana bądź Infiniti z silnikiem 3.7 należy jednak zwrócić uwagę na jeden bardzo ważny aspekt. Silnik mieści przy wymianie 4.9 litra oleju przy pojemności 3.7 litra. W BMW przy trzylitrowych motorach wchodzi z tego co pamiętam ponad 7 albo nawet bliżej 8 litrów oleju. Nie jest tajemnicą że mniejsza ilość oleju się szybciej grzeje i jeśli ktoś lubi sobie czasem pojechać na tor bądź mocniej poupalać autko to bez dodatkowej chłodnicy oleju nie radzę tego robić. Dochodzi jeszcze kwestia monitorowania stanu oleju. Ja staram się mieć zawsze poziom bliski max na bagnecie a jeżeli ktoś ma samochód który trochę oleju lubi wziąć a nie ma zwyczaju od wymiany do wymiany zajrzeć pod maskę celem sprawdzenia poziomu oleju to remont gwarantowany.
    Dlatego jak miałem przez 4 lata vq35de za radą coobcia tu na forum lałem 5w50 i też trzymałem maxa na bagnecie i wymiana oleju co 6-7k( pobór oleju 1l na 6k przebieg 200k ,lpg od początku jak wyjechał z salonu)) ,teraz przy vq37vhr +LPG tak samo 5w50 ,olej na bagnecie pod max ,wymiana co 6-7k , przebieg 115k na razie bez dolewek .

    Co do interwałów wymian oleju to nie wiem jak to się może dziać że są wydłużane a oleje coraz gorsze ,pisze o olejach wydaje mi się stosowanych w ASO najbardziej popularnych marek czyt.najczęściej podrabianych typu castrol,mobil itp. przecież każdy raczej wie że to syf ,no bo chyba nie zdarza się w ASO olej prawdziwie syntetyczny na bazie PAO .Może to specjalna zagrywka typu " nie zarobimy na sprzedaży aut to zarobimy na ich serwisowaniu i naprawach -poważnych naprawach .Nie wiem jak Wy ale ja jestem skłonny w to uwierzyć .Pisze o serwisach w PL gdzie oleje też są brane z polskich rozlewni i dystrybucji

  11. #29
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Ologt Zobacz post
    Co do interwałów wymian oleju to nie wiem jak to się może dziać że są wydłużane a oleje coraz gorsze ,pisze o olejach wydaje mi się stosowanych w ASO najbardziej popularnych marek czyt.najczęściej podrabianych typu castrol,mobil itp. przecież każdy raczej wie że to syf ,no bo chyba nie zdarza się w ASO olej prawdziwie syntetyczny na bazie PAO .Może to specjalna zagrywka typu " nie zarobimy na sprzedaży aut to zarobimy na ich serwisowaniu i naprawach -poważnych naprawach .Nie wiem jak Wy ale ja jestem skłonny w to uwierzyć .Pisze o serwisach w PL gdzie oleje też są brane z polskich rozlewni i dystrybucji
    Podzielam Twoje zdanie, dlatego jeżdżę starymi japończykami (w nadziei, że nie będzie ów poważnych awarii). Jak na razie od 10 lat jest w miarę spokój. Najbardziej zadowolony byłem z hondy Jest na youtube film z katowania motoru d15b2 zalewanego wodą (zamiast oleju) i film trwa aż ~8 minut do zatarcia. Choć brat w 7gen 1,4 wymieniał pierścienie i gniazda zaworowe w okolicy 300kkm. 3 cylindry nie trzymały.

    A na marginesie - ile max oleju da się wlać podczas wymiany do 3,5L ? Mnie wchodziło po 3,5 ale raz zalałem aż 4, nie wiem z czego to wynikało.

  12. #30
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Grzesiek861208 Zobacz post
    Pewnie dowiemy się za jakiś czas czy problemy z [COLOR=#333333]vq35dd będą się powtarzać czy jednak jest to odosobniony przypadek. Dalej jednak jest to silnik 3.5 a nie 3.7..........
    .............
    "JEZU" ludzie - czy WAM na mózg padło...
    A czym (konstrukcyjnie) różni się VQ37 od VQ35 (poza gorą/"klawiaturą")

    Jak czytam ten wątek to same teorie spiskowe... czyli TVP1...

    Abstra****ąc od wszystkiego - wpisy COOBCIA dotyczą przede wszystkim UPALANYCH 370/350 Z
    Na zdrowy rozum - co to ma wspólnego z autami użytkowanymi "cywilnie"...

    Wejdźcie sobie na INFINITIQ50.ORG czyli US/CAD - forum i poczytajcie o NIE WIRTUALNEJ rzeczywistości (w rozumieniu 130 tys. aut sprzedawanych rocznie na rynku US) bo to co wypisujcie to jakiś horror
    1. nic tylko spier... z tej marki
    2. wszyscy dealerzy/serwisy to oszuści czyli ch...

    Jak czytam takie wpisy to ... nic innego jak "zapisać" się do "ZIELONYCH" i zezłomować JUŻ wszystko co nie jest EV...

    K...m..ć - deprecha gwarantowana
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 21st-July-2019 o 06:35
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  13. Dzięki slepy62 za powyższy Post:


Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. G35 2008r gdzie jest filtr kabiny ?
    By Kubus1616 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12th-March-2018, 20:11
  2. Montaż kamery cofania g35 2008r
    By Kubus1616 in forum Audio, Nawigacja & Elektornika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26th-February-2018, 22:42
  3. Kompresja g35 2008r.
    By Kubus1616 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19th-February-2018, 21:32
  4. Jaki olej do automatycznej skrzyni w G35.
    By sistinas in forum Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24th-May-2017, 23:53
  5. pytanie o olej g35
    By Kubaa in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30th-April-2017, 13:31

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •