Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 80

Temat: G37S czy M6?

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar badyl
    Do??czy?
    Jun 2012
    Mieszka w
    Boleslawiec
    Jeździ
    MB C63
    Postów
    476
    Podziękował
    44
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie G37S czy M6?

    Siema, od jakiegos czasu mysle nad zmiana auta. Wybieram miedzy G37S a M6. Co lepiej wybrac? Wiem ze ktos na forum mial/ma M6. Chce sie dowiedziec jak jest z awaryjnoscia w eMce i jak ze spalaniem. Nigdy nie mialem BMW Za G37 przemawia wyglad, klasa, zajebiste forum a za M6 silnik i osiagi. Prosze o pomoc:P
    POZDRAWIAM MICHAŁ

  2. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar Alexaus11
    Do??czy?
    Oct 2011
    Mieszka w
    Irlandia
    Jeździ
    LEXUS IS-F
    Postów
    327
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Witam,no ja mialem krotki czas M6...po pierwsze ciezko jakkolwiek porownywac te dwa auta..to sa inne klasy i grupy aut..do M6 wsiadlem po Infiniti g35s i plusow jest tak duzo co i minusow..
    Po pierwsze musisz odpowiedziec sobie na pytanie jaki typ auta szukasz na codzien czy weekendowe upalanie i lansowanie w jednym..
    Od kiedy kupilem pierwsze auto powyzej 2,5 litra przestalem przywiazywac az tak uwagi do spalania ale w Infiniti zrobisz na trasie 8 litrow w M6 jest to niemozliwe a miasto to juz tragedia i proponowalbym tylko Racinga z Shella lac.
    Dzwiek silnika , wyglad zewnetrzny i wewnetrzny (chociaz rozne sa gusta) powala na kolana , nie wiem czy kolega Badyl jest ustatkowany ale w M6 w weekendy nocy sam nie spedzisza jeszcze wpakowac wydech Eismanna ...z rana ani kawa ani prysznic nie jest potrzebny..kumpla w M5 bylo z 8 kilometrow slychac!!
    Naogladalem sie sporo M5 i M6 w Polsce nie jest tajemnica ze ciezko znalezc egzemplarz godny uwagi ..cena nie ma co sie sugerowac bo widzialem powodziowe trupy za 130.000 i bardzo fajne egzemplarze za 99.000 ,dobrze jakby byla ksiazka serwisowa ale taka naprawde udokumentowana..
    Wymiany oleju przy szalenstwach to naprawde..co 5-6tys km do wymiany a tak to 10.000 wystarczy ale jedno zasadnicze pytanie ..czy tym autem potrafi sie spokojnie jezdzic?JA NIE UMIALEM ...kreci sie do konca i im wyzej idzie wskazowka obrotomierza tym szerszy masz usmiech ..to potrafi naprawde duzo wynagrodzic...
    Mialem dosc zadbany i pewny egzemplarz (Grabba ogladal a on sie zna na rzeczy ..podobno hehe) a i tam po wyczerpujacej jezdzi przy 80.000km i roczniku 2006 zauwazylem lekkie falowanie obrotow ..skrzynia w Infiniti bardziej mi sie podobala ..w trybie normalnym..bardzo ciagnace sie i powolne zmienianie biegow...troche to irytowalo...
    Sprzeglo co 30-40 tys do wymiany a lepiej nie czekac az sie skonczy..szczegolnie jak lubisz pobawic sie Launch Control...
    Zreszta typowe awarie mozna znalezc w necie...chociaz nie powiedzialbym ze M6 TO AUTO AWARYJNE...poprostu wymaga opieki i zaangazowania sie bardziej niz np. Infiniti ..gdzie przez 2 lata jezdzenia wymienialem tylko to co musialem , no moze oprocz slabych hamulcow a te z kolei w M6 sa swietne.

    Kolega z Konina lubisz hamowac silnikiem i slyszec jak pieknie auto schodzi z obrotow...same ciary..ale raz nie cofnal sie olej...no i silnik do wymiany ...a myslelismy ze tylko na Vanosach sie skonczy..

    Bmw M6 zamienilem na Lexusa IS-F ..osiagi troszke gorsze ale za to auto bardziej elastyczne , tansze w utrzymaniu i ..rzadsze ..NIE ZALUJE ale tesknie czasem za 5litrowym V10 z poteznym rykiem...I nie mowie ze nie wroce kiedys do M6 ale szukalbym modeli blizej konca produkcji , gdzie wyeliminowano wiele usterek z poczatku produkcji...no i moze wersja w manualu , ktora na US wychodzila

    DLATEGO Infiniti ma swoje plusy i M6 ale w nigdy ich bym razem nie zestawial...
    Masz pytania to pisz..

    P.S
    kupuj M6!!! i chetnie na kreske z Toba stane!!

  3. Dzięki Alexaus11 za powyższy Post:

    badyl (9th-February-2014)

  4. #3
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Alexaus-se miałeś kolekotry wydechowe ogarniać - ciekawe czy po ich wymianie szło by M6 objechać :P
    Co to dużo pisać G37S bez dołożonego turbo albo kompresora nie ma w ogóle co stawać na kresce koło M6, G37S w standardzie to po prostu wolne, "skradające się" auto, które nie zapewnia żadnych emocji, no chyba że ktoś do tej pory poruszał się czymś naprawdę wolnym z 1,4 może 1,6 pod maską...
    Ma bardzo fajną automatyczną skrzynię 7-mio biegową ma no i jest totalnie bezawaryjne to są niewątpliwie największe plusy INFa no i łatwość serwisowania

  5. Dzięki Coobcio za powyższy Post:

    badyl (9th-February-2014)

  6. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar badyl
    Do??czy?
    Jun 2012
    Mieszka w
    Boleslawiec
    Jeździ
    MB C63
    Postów
    476
    Podziękował
    44
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Najbardziej podoba mi sie to ze sam nocy w weekend nie spedze Alexaus ustatkowany nie jestem ale dziewczyne posiadam, choc mam troche ponad 20 lat wiec poszlec jeszcze trzeba:P Auto jak najbardziej weekendowe, na codzien to jakims innym kapciem bede jezdzil.

    Coobcio dla ciebie nawet G35 w standarcie jest wolne a dla mnie to petarda no ale tak jak mowisz, G37S nie ma szans z M6, choc jakbym kupil G to w planach kompresor by byl. Duzy plus w Infiniti to dla mnie fotele i wnetrze, bardziej mi sie podoba niz w M6.
    POZDRAWIAM MICHAŁ

  7. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Jeśli patrzymy na osiągi to tych aut nie ma co porównywać. Wizualnie wnętrze też mi się nie podoba, jest jakieś takie bez wyrazu. Tak czy owak jakby nowe M-ki były tańsze to u mnie decyzja byłaby szybka i prosta

    Sent using Tapatalk

  8. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie

    Gdyby dało się przerzucić graty z M-ki też byłoby fajnie takiego SWAPa zrobić...
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

  9. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar badyl
    Do??czy?
    Jun 2012
    Mieszka w
    Boleslawiec
    Jeździ
    MB C63
    Postów
    476
    Podziękował
    44
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Alexaus11 Zobacz post
    i proponowalbym tylko Racinga z Shella lac.
    dlaczego?
    POZDRAWIAM MICHAŁ

  10. #8
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Mka ma fajny gang
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  11. #9
    Forumowy wyjadacz Avatar Alexaus11
    Do??czy?
    Oct 2011
    Mieszka w
    Irlandia
    Jeździ
    LEXUS IS-F
    Postów
    327
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? badyl Zobacz post
    dlaczego?
    Nie chodzi o lepsza moc bo to jest znikomy wplyw..ale paliwo jest bogatsza mieszanka i spala troche mniej ,chociaz Racing Polski a niemiecki to kolosalna roznicaZreszta na forum jest watek o tym.
    Z nudow wpakowalem sie na Allegro i nadal widze auta ktore ja ogladalem a z pewnych przyczyn nie zostaly sprzedane , wiec jak cos pisz z konkretnymi linkami to oszczedze Tb pieniedzy czasu i nerwow ..
    Nie mysl na pewno o zamianie ...bo wiekszosc zaproponuje chore doplaty albo odlozy sluchawke...czasem spotykalem sie z odpowiedziami jednoznacznymi : '' Ze Infiniti fajne auto ale nie na Polske ze wola sie meczyc z M6 ale to nie niemieckie auto ''

    Nieswiadomosc i patologia motorozycja w tym kraju dziala na nasza niekorzysc , o wiele wiecej bys zdzialal z FX...A tak nie zdziw sie jak Tb G wycenia na ok 25k cos okolo..

  12. Dzięki Alexaus11 za powyższy Post:

    badyl (10th-February-2014)

  13. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar badyl
    Do??czy?
    Jun 2012
    Mieszka w
    Boleslawiec
    Jeździ
    MB C63
    Postów
    476
    Podziękował
    44
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Dzieki za wyjasnienie

    W sumie jeszcze nie mam upatrzonej M6, ogladam wszystkie i nie ktore ceny mnie szokuja. 130tys za 2005.... chyba pojade zobaczyc ta z Wrocka bo mam najblizej choc jej cena jest za wysoka ale pojade zeby zorientowac sie czy w ogole myslec o M6 (musze sam sie przekonac do tego samochodu, ale po twoich opisach jestem coraz bardziej zdeterminowany zeby kupic M6:P)

    Wiem ze zamiana raczej nie wchodzi w gre. Myslalem ze z gosciem zamienie sie za G37S bo niby taka opcja byla ale jak uslyszal ze to G35 coupe to nie chcial... za 25tys to nawet nie dal bym sie przejechac byle komu moim autem a nie mowiac juz o sprzedazy:P
    Ogolnie najbardziej przeraza mnie mysl ze bede musial pozbyc sie mojej "strzaly" i pozegnac sie z marka . Infiniti to klasa styl i prestiz, nie chce nikogo obrazic ale BMW dla mnie takie nie jest. W moim malym miasteczku jak widza G to oczy z orbit wychodza a 6 juz sa 2 ale z 3litrowa benzyna. w sumie zawsze bedzie mozna wrocic do marki ale pewnie nie szybko i to juz nie bedzie to samo G.... temat trudny ale pojechac do Wro i zobaczyc i sie przejechac M6 duzo nie kosztuje a wiele mi wyjasni
    POZDRAWIAM MICHAŁ

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. zakup G37S
    By Szorstki in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 7th-December-2014, 17:20
  2. Czy ktoś widział G37s Black Bison
    By Coobcio in forum VQ35DE
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10th-April-2014, 19:01
  3. Bartek - G37S
    By Bartek in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31st-May-2013, 20:22
  4. 19' do g37S
    By komoras1234 in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31st-May-2011, 03:50
  5. g37s fegi
    By komoras1234 in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16th-January-2011, 18:25

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •