Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Problem z zaprogramowaniem czujników TPMS

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2023
    Mieszka w
    Rzeszów
    Jeździ
    QX50, 2015, Graphite Shadow
    Postów
    9
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Problem z zaprogramowaniem czujników TPMS

    Witam wszystkich,
    Od niedawna jestem posiadaczem Infiniti QX50 3.7 rocznik 2015. Samochód pochodzi z polskiego salonu.
    Samochód kupiłem z dodatkowym kompletem kół na zimę. Niestety w kołach nie były założone czujniki TPMS o czym wiedziałem przed zakupem.
    Skoro już jest system pomiaru ciśnienia w kołach, przy wymianie kół na zimowe i wymianie opon na nowe postanowiłem by zostały założone też czujniki TPMS.
    W serwisie gdzie zmieniałem opony założyli czujniki TPMS marki MOBILETRON TX-K ... i tu zaczynają się problemy ponieważ nie są w stanie ich wczytać/zaprogramować do samochodu.

    Przeglądnąłem wszystkie wątki dotyczące TPMS na forum i niestety stoję w miejscu , nawet pobrałem manuala do tego modelu z całą procedurą co i jak... i dalej lipa...
    Czy ktoś z Was ma doświadczenie i wie co jest nie tak...?

    ID czujników kół letnich zostało zaczytane przez OBD, ponieważ sprzęt który posiadają do czujników MOBILETRON nie zaczytywał danych z czujników z kół letnich po ich zdjęciu (nie wiem czy jak się koło nie obraca to czujniki, które są w kołach letnich się wyłączają i dlatego nie mogli ich zobaczyć, czy ...).
    Nowe ID czujników z kół zimowych nie są w stanie wczytać do kompa więc ID zostało zaczytane z kompa przez OBD. W kołach letnich nr ID były 00XXXXXX (zawierał cyfry i litery), do nowych czujników mogli wczytać tylko 6 znaków bez dwóch zer na początku (nie wiem czy ma to znaczenie) jak zmieniki opcję by móc wczytać 8 znaków to nie mieli do wyboru liter tylko same cyfry więc doszli do wniosku, że dwa początkowe zera komp w samochodzie sam dopisuje.
    Trzy razy były podejmowane próby i wszystkie bez powodzenia.
    Za każdym razem po próbach ustawienia czujników kontrolka gasła i już myślałem że jest ok ale po przejechaniu kilkunastu km zaczyna mrugać przez minutę i po minucie świeci się cały czas czyli zgłasza błąd systemu TPMS
    Zacząłem nawet szukać tej magicznej białej wtyczki u siebie za pomocą można to zrobić "manualnie", której użycie opisywane jest na forum ale nie udało mi się jej zlokalizować.

    Niby nie jest to żadna nowość jeżeli chodzi o system TPMS, a problemy są.
    Nie wiem czy to wina tych czujników czy brak wiedzy osób które się tym zajmują.
    Jeżeli ma ktoś jakąś wiedzę/doświadczenie w tym temacie to proszę o POMOC.
    Z góry dzięki.

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Najprosciej zakupic czujniki oryginalne , wczytuja sie automatycznie
    po zmianie zestawu trzeba przejechac kilka km i system prawidlowo wyswietla cisnienia bez programowania
    niestety ta opcja dziala tylko w nowszych rocznikach

  3. Dzięki Maxx za powyższy Post:

    MarekS (9th-November-2023)

  4. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2023
    Mieszka w
    Rzeszów
    Jeździ
    QX50, 2015, Graphite Shadow
    Postów
    9
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    Najprosciej zakupic czujniki oryginalne , wczytuja sie automatycznie
    po zmianie zestawu trzeba przejechac kilka km i system prawidlowo wyswietla cisnienia bez programowania
    niestety ta opcja dziala tylko w nowszych rocznikach
    Pewnie w nowszych modelach tak jest. U mnie system tylko informuje o nieprawidłowym ciśnieniu bez pokazywania wartości.
    Wydawało mi się, że nie będzie z tym problemu bo od prawie 10 lat wszystkie nowe samochody mają mieć system monitorowania ciśnienia w oponach więc nie jest to jakaś nowość, a tu masakra jakaś.
    Jeszcze jak słyszę, że z Infiniti są problemy by to ustawić to.....
    Jak ktoś nie wie jak to zrobić to niech się za to nie zabiera tym bardziej jak 2 tyg przed założeniem czujników wie w jakim samochodzie będzie zakładł

  5. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,084
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? MarekS Zobacz post
    Jeszcze jak słyszę, że z Infiniti są problemy by to ustawić to.....
    Infiniti kupuje się z pasji a nie z rozsądku.

    Ja mam EX37 z rocznika 2008 z Europy i też pokazuje tylko kapcia bez wartości ani koła. I tam w ogóle nie ma czujników. System opiera się o ABS. Może nie wprowadzili zmian systemowych?
    Kuzyn ma QX50 USA i programowanie przebiegło bezproblemowo.


    PS twój egzemplarz to ten beżowy?
    Ostatnio edytowane przez Mateusz ex37 ; 2nd-November-2023 o 19:48

  6. Dzięki Mateusz ex37 za powyższy Post:

    MarekS (9th-November-2023)

  7. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2023
    Mieszka w
    Rzeszów
    Jeździ
    QX50, 2015, Graphite Shadow
    Postów
    9
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Mateusz ex37 Zobacz post
    Infiniti kupuje się z pasji a nie z rozsądku.

    Ja mam EX37 z rocznika 2008 z Europy i też pokazuje tylko kapcia bez wartości ani koła. I tam w ogóle nie ma czujników. System opiera się o ABS. Może nie wprowadzili zmian systemowych?
    Kuzyn ma QX50 USA i programowanie przebiegło bezproblemowo.


    PS twój egzemplarz to ten beżowy?
    W kołach z letnimi oponami są czujniki i wszystko działało. Myślę, że problem tkwi w wiedzy osób które się tego podjęły lub w ich sprzęcie... jak się nie wie co jak zrobić w danym samochodzie to najlepiej powiedzieć, że to wina marki bo np w Oplu nie na z tym problemu.

    Jeżeli pytasz o egzemplarz z Twojego zdjęcia... to jest ten beżowy trzeci od lewej...

  8. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,084
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Na zdjęciu to nasze auta. Pytam o twój. Napisałeś, że QX50 Europa z 2015 roku. Taki widziałem tylko raz. Niedawno na otomoto.
    Jak będziesz w okolicach Biłgoraja to podjedź do Premio Bielak opony. Tam nam programowali czujniki do kilku aut i nie było problemu. Mają swoje czujniki które montują.
    Zasada jest taka że czujniki muszą być przypisane do auta. Jeżeli masz oryginalne czujniki które działają to ok. Ale jeżeli kupisz drugi komplet oryginalnych czujników to go nie przypiszesz jako klon na drugie koła. Można tak zrobić z odpowiednim zamiennikiem. Natomiast czujniki zamienne muszą być zgodne z częstotliwością USA/Europa.

  9. Dzięki Mateusz ex37 za powyższy Post:

    MarekS (9th-November-2023)

  10. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2023
    Mieszka w
    Rzeszów
    Jeździ
    QX50, 2015, Graphite Shadow
    Postów
    9
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Mateusz ex37 Zobacz post
    Na zdjęciu to nasze auta.
    Piękna kolekcja

    Cytat Napisa? Mateusz ex37 Zobacz post
    Pytam o twój. Napisałeś, że QX50 Europa z 2015 roku. Taki widziałem tylko raz. Niedawno na otomoto.

    Swój posiadam od dwóch miesięcy, salon PL. Ogłoszenie było na Otomoto więc może to ten sam co widziałeś. Zastanawiam się nad założeniem LPG z tym że cały czas rozważam za i przeciw

    Cytat Napisa? Mateusz ex37 Zobacz post
    Jak będziesz w okolicach Biłgoraja to podjedź do Premio Bielak opony. Tam nam programowali czujniki do kilku aut i nie było problemu. Mają swoje czujniki które montują.
    Zasada jest taka że czujniki muszą być przypisane do auta. Jeżeli masz oryginalne czujniki które działają to ok. Ale jeżeli kupisz drugi komplet oryginalnych czujników to go nie przypiszesz jako klon na drugie koła. Można tak zrobić z odpowiednim zamiennikiem. Natomiast czujniki zamienne muszą być zgodne z częstotliwością USA/Europa.
    Koła i opony zmieniałem w Premio w Rzeszowie i u nich też kupiłem czujniki. Widzę, że to ta sama sieć serwisów wiec jak nie będą sobie radzili (a mają robić kolejne podejście do tematu) to podpowiem im by skontaktowali się z osobami z Biłgoraja i dopytali co i jak.
    W kołach letnich chyba są oryginalne czujniki chociaż nie jestem tego pewien bo średni czas ich życia z tego co wyczytałem to 5-6 lat. Rozumiem że jeżeli nie uda się sklonować czujników to programowanie jest co sezon. Co do częstotliwości to myślę, że skoro samochód pochodzi z dystrybucji na Europę to powinna być 433 Mhz, chociaż te co założyli (MOBILETRON TX-K) obsługują chyba obie i USA i Europę.

  11. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,084
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? MarekS Zobacz post
    chociaż te co założyli (MOBILETRON TX-K) obsługują chyba obie i USA i Europę.
    No te co mamy to właśnie też mają obsługiwać oba standardy.
    Co do LPG to zapraszam do obejrzenia naszego filmy w którym z bratem regulujemy zawory. Na filmie i w jego opisie widać, że nie jest to takie straszne.

  12. #9
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2023
    Mieszka w
    Rzeszów
    Jeździ
    QX50, 2015, Graphite Shadow
    Postów
    9
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Mateusz ex37 Zobacz post
    Co do LPG to zapraszam do obejrzenia naszego filmy w którym z bratem regulujemy zawory. Na filmie i w jego opisie widać, że nie jest to takie straszne.
    Jest gdzieś ten film udostępniony?

  13. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,084
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

  14. The Following 3 Users Say Thank You to Mateusz ex37 For This Useful Post:

    Gdanio (4th-November-2023), MarekS (9th-November-2023), sirtrojan (3rd-November-2023)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Moduł od czujników Parkowania Infiniti G37S 2008r
    By Kielbik in forum Audio, Nawigacja & Elektornika
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13th-May-2021, 18:38
  2. auto nie wyłapuje czujników
    By hewamich in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24th-February-2021, 06:21
  3. Q50 Jaki interfejs jest potrzebny do zaprogramowania czujników ciśnienia w oponach
    By levis in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28th-September-2020, 15:48
  4. TPMS Reset
    By smola71 in forum FX/QX
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 7th-May-2018, 12:14
  5. Resetowanie czujników TPMS w Infiniti G35 i G37
    By Drzymek in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15th-May-2017, 22:23

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •