Witam wszystkich,
Od niedawna jestem posiadaczem Infiniti QX50 3.7 rocznik 2015. Samochód pochodzi z polskiego salonu.
Samochód kupiłem z dodatkowym kompletem kół na zimę. Niestety w kołach nie były założone czujniki TPMS o czym wiedziałem przed zakupem.
Skoro już jest system pomiaru ciśnienia w kołach, przy wymianie kół na zimowe i wymianie opon na nowe postanowiłem by zostały założone też czujniki TPMS.
W serwisie gdzie zmieniałem opony założyli czujniki TPMS marki MOBILETRON TX-K ... i tu zaczynają się problemy ponieważ nie są w stanie ich wczytać/zaprogramować do samochodu.

Przeglądnąłem wszystkie wątki dotyczące TPMS na forum i niestety stoję w miejscu , nawet pobrałem manuala do tego modelu z całą procedurą co i jak... i dalej lipa...
Czy ktoś z Was ma doświadczenie i wie co jest nie tak...?

ID czujników kół letnich zostało zaczytane przez OBD, ponieważ sprzęt który posiadają do czujników MOBILETRON nie zaczytywał danych z czujników z kół letnich po ich zdjęciu (nie wiem czy jak się koło nie obraca to czujniki, które są w kołach letnich się wyłączają i dlatego nie mogli ich zobaczyć, czy ...).
Nowe ID czujników z kół zimowych nie są w stanie wczytać do kompa więc ID zostało zaczytane z kompa przez OBD. W kołach letnich nr ID były 00XXXXXX (zawierał cyfry i litery), do nowych czujników mogli wczytać tylko 6 znaków bez dwóch zer na początku (nie wiem czy ma to znaczenie) jak zmieniki opcję by móc wczytać 8 znaków to nie mieli do wyboru liter tylko same cyfry więc doszli do wniosku, że dwa początkowe zera komp w samochodzie sam dopisuje.
Trzy razy były podejmowane próby i wszystkie bez powodzenia.
Za każdym razem po próbach ustawienia czujników kontrolka gasła i już myślałem że jest ok ale po przejechaniu kilkunastu km zaczyna mrugać przez minutę i po minucie świeci się cały czas czyli zgłasza błąd systemu TPMS
Zacząłem nawet szukać tej magicznej białej wtyczki u siebie za pomocą można to zrobić "manualnie", której użycie opisywane jest na forum ale nie udało mi się jej zlokalizować.

Niby nie jest to żadna nowość jeżeli chodzi o system TPMS, a problemy są.
Nie wiem czy to wina tych czujników czy brak wiedzy osób które się tym zajmują.
Jeżeli ma ktoś jakąś wiedzę/doświadczenie w tym temacie to proszę o POMOC.
Z góry dzięki.