Witam,

Posiadam Infiniti Ex30d.

Miałem ostatnio taką sytuację, próbując wyprzedzić samochód nacisnąłem gwałtownie gaz, samochód zaczął przyspieszać, ale nagle przestał reagować na naciśnięty gaz, zaczął zwalniać, tak jak by odcięło podawanie paliwa. Musiałem przerwać wyprzedzanie i zjechać na pobocze. Samochód zgasł. Na ekranie nie pojawiła się żadna kontrolka błędu. Przez chwilę, około minuty nie mogłem go odpalić. Dopiero po chwili odpaliłem, nie pojawiały się błędy i kontynuowałem jazdę.
Po jakimś czasie ponownie wcisnąłem gwałtownie pedał gazu i sytuacja się powtórzyła - chyba nastąpiło odcięcie dopływu paliwa. Jak przyspieszałem spokojnie, wszystko było ok, mogłem jechać nawet szybko z wysokimi obrotami na autostradzie.

Czy ktoś z czymś takim się spotkał? Jaki to może być problem?

W moim warsztacie powiedzieli, że nie podejmują się diagnozy, bo wymaga to specjalistycznego sprzętu. Mechanik sugerował, że to problem z elektroniką i jego klient od Infinity musiał coś 'zresetować', by naprawić usterkę.

Kto mi może polecić dobry warsztat w Warszawie, w celu diagnozy i naprawy usterki.

Pozdrawiam
Łukasz