Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 63

Temat: Remont silnika FX35

  1. #1
    Dopiero dołączylem Avatar Jotex
    Do??czy?
    Mar 2017
    Mieszka w
    Żory
    Jeździ
    Audi a4 b8 '09 Infiniti fx35 '04
    Postów
    52
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Cool Remont silnika FX35

    Witam szanownych kolegów i koleżanki!

    Nadszedł ten czas.. Ale jeszcze parę słów wstępu :-)

    Moja przygoda z FX35 zaczęła się w marcu 2017 roku, kupiłem je od naszego kolegi z forum tigera, którego serdecznie pozdrawiam.
    To była taka wyprawa w nieznane, gdyż dzieliła nas odległość 400km, niemniej jednak po rozmowie telefonicznej postanowiłem przejechać się i gdy tylko zobaczyłem ten samochód to od razu się zakochałem.
    Godzinę po wykonaniu jazdy testowej stałem się jego właścicielem. Sam przebieg zakupu oceniam świetnie i jeszcze raz dziękuje tigerowi za ogrom wiedzy który mi przekazał. Zresztą do dziś utrzymujemy kontakt.

    Zakup to był strzał w 10tkę. Zadbany FX to mało spotykana rzecz w dzisiejszych czasach. Zgodnie z zalecaniami i wiedzą wymieniałem olej co 7-8 tyś km na 5w50 Mobil oczywiście oryginalny. Dwa lata bezawaryjnej jazdy, jedynie wymiana łożyska z przodu, ale to część eksploatacyjna, no i w tym roku sprawiłem sobie nowe tarcze i klocki brembo (moja zachcianka). O auto dbałem lepiej niż o moją narzeczoną, olej zawsze pomiędzy 1/2 a 2/3 na bagnecie, nigdy poniżej, delikatna jazda, a jak czasami go przegoniłem to dawałem mu czas aby się ostudził. Taki ze mnie kierowca Auto nigdy mnie nie zawiodło i było moim kompanem podróży

    Parę dni temu spod maski usłyszałem metaliczny stukot, dokładnie ten sam co pewnie słyszały już tutaj osoby na forum. Wyglądało to w ten sposób, że na wolnych obrotach nie było stukotu, dopiero przy dodawaniu gazu było metaliczne cykanie, im więcej obrotów, tym stukanie było szybsze. Gdy obroty spadały w dół stukanie ustępowało.
    W związku z tym czym prędzej udałem się do mechanika, którego polecił mi kolega (niestety w związku z tym, że przedtem jeździłem bezawaryjnie dwa lata Audi A4, i teraz dwa lata bez awarii FXem to mechanicy byli mi obcy).
    Zajechałem do mechanika i usłyszałem diagnozę, że to element rozrządu (jakiś wałek napinający czy coś). W związku z tym, że na mechanice za bardzo się nie znam to przyjąłem to do wiadomości. Mechanik powiedział, że za parę dni mogę wstawić auto. W związku z tym, że nie lubię robić czegoś niedokładnie postanowiłem od razu zrobić cały rozrząd, bo o auto trzeba dbać. Wracając od mechanika do domu w trakcie jazdy auto mi zgasło ...
    Wyglądało to tak, że wspinałem się "pod górkę" - miałem z 3-3,5 tyś obrotów i nagle wszystko zgasło, deska czarna bez kontrolek. Dotoczyłem się siłą rozpędu do przystanku aby nie blokować drogi no i telefon po lawetę
    Podjechał znajomy laweciarz i autko na lawetę i do mechanika pierwszego kontaktu. Autko odpaliło, ale stukot był głośniejszy. Mechanik zdiagnozował to przez komputer jako jakiś problem na pierwszym cylindrze i stwierdził, że najprawdopodobniej panewka na pierwszym wale. Próbował mi to wyjaśnić po chłopskiemu, z racji tego, że niestety nie jestem zbyt dobry w mechanice.

    Ogólnie powiedział, że zakres prac może wyglądać tak: otwarcie silnika i sprawdzenie panewek -> wymiana panewek (wszystkie 6) -> jak dostał wał no to nowy wał -> + jakieś pierdoły typu przy okazji pierścienie i coś tam jeszcze, nie udało mi się wszystkiego zapamiętać. Niestety powiedział, że on do tego nie ma warunków i muszę szukać kogoś innego. To też taka diagnoza na "słuch" bez rozbierania.

    W związku z tym, że nie znam żadnego mechanika polatałem po okolicy, ale jak ktoś usłyszał V6 to miękły mu nogi
    Finalnie udało mi się znaleźć warsztat, który się tego podejmie. Chłopaki na co dzień serwisują samochody rajdowe i uśmiechnęli się radośnie na wieści o V6.

    W przyszłym tygodniu FX przewieziony zostanie do nich na warsztat i po rozebraniu dołu powiedzą mi co się stało.

    Zakładam ten temat, bo pewnie w przyszłości nie jedna osoba się spotka z podobnym problemem, z którym ja się spotkałem, a będę w miarę możliwości chciał tutaj przekazać jak najwięcej informacji, może nagram jakąś relację z naprawy i rozpiszę kosztorys.

    Ogólnie jeszcze nie wiadomo co się stało, bo nie mam kompletnej diagnozy więc ciężko mi coś powiedzieć.
    Trochę poczytałem po forum ( o przekręceniu panewki ) i wiele osób w przypadku takich problemów zaleca wymianę silnika. W wolnej chwili rzuciłem okiem na ceny używanych silników w internecie i kosztują ok. 7500 - 9500.
    Jako, że do używanego silnika jakoś nigdy nie byłem i chyba nie będę przekonany to pewnie pójdę w kierunku kompleksowej naprawy. Autkiem mam zamiar pojeździć jeszcze 2-4 lata, więc chce to zrobić kompleksowo i tak aby potem kolejnego nabywcy nie wsadzić na minę tylko aby czerpał przyjemność z jazdy.

    Ogólnie lubię mojego FXa i nawet jeśli SWAP byłby tańszy to pewnie skuszę się na rozebranie silnika i poskładanie na nowych podzespołach, gdyż nie mógłbym mu "wyrwać jego serca" :- )
    Tak więc zakładam ten temat, gdyż będę chciał przekazać kolegom z forum jak najwięcej informacji na temat tego problemu i możliwościach jego rozwiązania. Może się okazać, że to jakaś pierdoła i temat pójdzie "do kosza" ale może będzie to coś poważniejszego, a garść wiedzy każdemu się przyda.

    Jeśli macie jakieś doświadczenia możecie się śmiało podzielić, myślę, że każdemu się przyda odrobina informacji. Ja dam znać w połowie przyszłego tygodnia co z diagnozą i dalszymi losami.
    W żadnym wypadku nie rozważam sprzedaży z uszkodzonym silnikiem, za bardzo lubię ten samochód i muszę mu pomóc

    Zapomniałem dodać: FX35 z 2004 roku napęd 4x4


    Aha! I jeszcze jedno, jak ktoś jest zainteresowany co zrobiłem w tym samochodzie to zapraszam: http://www.ifans.pl/showthread.php?6...35-04r-AWD-4x4
    Miłego wieczoru i pozdrawiam wytrwałych, którzy przeczytali całą lekturę!

  2. #2
    Trochę już ogarniam Avatar Adam_77
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Bielawa
    Jeździ
    FX35 2005,Czarny
    Postów
    145
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Cześć kolego, przykro ze serducho padło , ale jakbym miał Ci polecić to tylko kolegę Coobcio co do remontu, kolega Kuba z zamkniętymi oczami rozbiera te silniki. Sam jestem po takim zabiegu od roku wszystko śmiga pięknie.
    U mnie była tylko sytuacja z pobieraniem oleju, ale jak został silnik rozebrany to poszło wszystko panewki, polerka wału itd itd


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3
    Trochę już ogarniam Avatar Adam_77
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Bielawa
    Jeździ
    FX35 2005,Czarny
    Postów
    145
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Adam_77 Zobacz post
    Cześć kolego, przykro ze serducho padło , ale jakbym miał Ci polecić to tylko kolegę Coobcio co do remontu, kolega Kuba z zamkniętymi oczami rozbiera te silniki. Sam jestem po takim zabiegu od roku wszystko śmiga pięknie.
    U mnie była tylko sytuacja z pobieraniem oleju, ale jak został silnik rozebrany to poszło wszystko panewki, polerka wału itd itd

    Jak byś miał jakieś pytania odnośnie remontu
    Pisz


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4
    Dopiero dołączylem Avatar Jotex
    Do??czy?
    Mar 2017
    Mieszka w
    Żory
    Jeździ
    Audi a4 b8 '09 Infiniti fx35 '04
    Postów
    52
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Adam_77 Zobacz post
    Cześć kolego, przykro ze serducho padło , ale jakbym miał Ci polecić to tylko kolegę Coobcio co do remontu, kolega Kuba z zamkniętymi oczami rozbiera te silniki. Sam jestem po takim zabiegu od roku wszystko śmiga pięknie.
    U mnie była tylko sytuacja z pobieraniem oleju, ale jak został silnik rozebrany to poszło wszystko panewki, polerka wału itd itd


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    Ja z woj. śląskiego więc do Warszawy trochę drogi mam :<

    Adam powiedz mi ile wszystko Cię wyszło (jeśli możesz zdradzić) i jak długo czekałeś w kolejce i ile trwała robota?

  5. #5
    Trochę już ogarniam Avatar Adam_77
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Bielawa
    Jeździ
    FX35 2005,Czarny
    Postów
    145
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Ja z dolnośląskiego także tez miałem kawałek drogi, ale chciałem aby było to zrobione porządnie

    Trwało to stosunkowo krótko ok 3 tyg, termin miałem tez bardzo krótki po prostu tak trafiłem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #6
    Dopiero dołączylem Avatar Jotex
    Do??czy?
    Mar 2017
    Mieszka w
    Żory
    Jeździ
    Audi a4 b8 '09 Infiniti fx35 '04
    Postów
    52
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Świetna rozpiska.

    Ogólnie nie mam dużego pojęcia o mechanice, ale z tego co widzę to "nowy" silnik za 14500zł. Rewelacja!

    Widzę że miałeś polerowany/szlifowany wał? Podobno to są kute wały i ich się nie szlifuje? Co na to Kuba?
    Wał dostał panewką że musiałeś go robić?

  7. #7
    Trochę już ogarniam Avatar Adam_77
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Bielawa
    Jeździ
    FX35 2005,Czarny
    Postów
    145
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie Remont silnika FX35

    Ja miałem problem tylko z dużym poborem oleju ok 1l/1000 , pierścienie olejowe stały jak wbite w tłoku IMG_4649.jpg
    A tak po

    Oczywiście mam od Kuby cała historie naprawy w formie zdjęć praktycznie krok po kroku co było robione.

    Co do polerki wału nie było to robione za pomocą jakieś obróbki tokarskiej tylko polerka ale czym to nie powiem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8
    Dopiero dołączylem Avatar Jotex
    Do??czy?
    Mar 2017
    Mieszka w
    Żory
    Jeździ
    Audi a4 b8 '09 Infiniti fx35 '04
    Postów
    52
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Zazdroszczę :-)

    Ja czekam na diagnozę i zobaczymy co dalej :-)

  9. #9
    Trochę już ogarniam Avatar Adam_77
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Bielawa
    Jeździ
    FX35 2005,Czarny
    Postów
    145
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Zastanów się dobrze , nie wiem ile wycenia Tobie robotę i części , ale jest pare rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę i stan podzespołów o których osoby które nie miały styczności w/w silnikiem mogą tego nie zauważyć (bardziej nie wiedza) chociaż by wypchana uszczelka magistrali olejowej, gdzie ciśnienie oleju spadało na ostatniej panewce,co było widać po lekko przetartych już panewkach, ale to takie niuansiki



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10
    Forumowy wyjadacz Avatar djoneway
    Do??czy?
    May 2016
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    QX70 | 2014 | White Pearl
    Postów
    652
    Podziękował
    83
    Otrzymał podziękowanie 54 raz/y

    Domy?lnie

    Jotex, przykra sprawa z tym piecem. A najgorsze jest to, że i Ty jak i Patryk dbaliście o to auto z całym swoim poświęceniem. I znowu nasuwa się pytanie co było przyczyną i czemu znowu kolejnej osobie zawiódł VQ35DE.

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. wymiana czy remont ?
    By lolipanther in forum V9X - V6 (diesel)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9th-March-2023, 22:11
  2. Płyn chłodniczy na świecy, remont silnika.
    By krypa in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17th-January-2019, 00:37
  3. Plastikowa osłona silnika do FX35 2005
    By bob burger in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17th-November-2016, 20:01
  4. VQ35DE Remont czy wymiana??
    By korzen in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 29th-April-2014, 14:56
  5. Schemat silnika fx35
    By jakub in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5th-June-2012, 22:41

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •