Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Q50 Hybird - Awaryjne otwieranie tylnej klapy

  1. #1
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie Q50 Hybird - Awaryjne otwieranie tylnej klapy

    W kwietniu, zaraz po odbiorze auta z serwisu rozładował / padł mi akumulator (w serwisie uprzedzali mnie że jest dead - ale zlekceważyłem).
    Jak to już Misiek wcześniej pisał, PANOWIE KONSTRUKTORZY nie przewidzieli możliwości bezprądowego otwarcia bagażnika
    w związku z czym nie miałem możliwości dostania się do "kabli/jumpów" które znajdowały się w bagażniku, żeby odpalić awaryjnie samochód...

    Obiecałem sobie wtedy że jak znajdę chwilę - probem awaryjnego otwierania bagażnika muszę rozwiązać,
    a że w warszawskim serwisie w trakcie naprawy mojego Q pokazano mi gdzie jest linka awaryjna więc mniej więcej koncepcję miałem...

    W sobotę w końcu zabrałem się do dzieła

    Wymagane narzędzia:
    - klucze nasadowe 14 / 12 / 8
    - klucz płaski 12
    - śrubokręt płaski lub narzędzie do podważania klipsów tapicerkowych / zamiast tego - mogą być też mocne paznokcie
    - jak się ma wkrętarkę - znacznie przyśpieszy to prace...



    Kolejność czynności:

    1. wyjmujemy siedzisko kanapy tylnej - należy pociągnąć 2 zawleczki w dolnej części siedziska, siedzisko lekko podnosimy jednocześnie pociągając je do przodu i wypychając zamki pasów bezpieczeństwa z otworów w siedzisku



    2. odkręcamy 4 śruby mocujące oparcie + 1 śrubę mocującą środkowy pas bezpieczeństwa (sorry - nie zrobiłem zdjęcia). Oparcie dołem lekko odchylamy i staramy się równomiernie podnieść je do góry (w pionie) - zwalniając z zaczepów w górnej części oparcia. Lepiej żeby robiły to 2 osoby.



    3. Demontujemy 8 plastykowych klipsów / 6 od maskownicy podłokietnika / 2 od kanałów chłodzenia powietrza baterii, zdejmujemy plastykową maskownicę podłokietnika



    4. Odkręcamy 2 śrubki (plastykowe 8) montujące kanały chłodzenia powietrza baterii oraz 13 śrub ze stalowej osłony baterii (jedna jest pod prawym wlotem powietrza - stąd klucz płaski). Osłonę wyjmujemy w pionie lekko odchylając kanały chłodzenia powietrza



    Linka do awaryjnego otwierania bagażnika znajduje się po lewej stronie pomiędzy bateriami a grodzią tylną (jeżeli ktoś ma "grube łapska" może nie dosięgnąć).





    Kombinowałem z godzinę - z czego zrobić i jak wypuścić przedłużenie linki awaryjnego otwierania bagażnika. W końcu stwierdziłem że najprościej jest podpiąć normalną smycz z "karabinkami" i wypuścić ją znajdującym się powyżej otworem przez uchwyt montażowy do siedzień dziecięcych





    Jeżeli zdecydujecie podobnie - ważne uwagi:
    - smycz przechodzi dokładnie w miejscu zakręcenia śruby (więc jedna z trzynastu zostaje)
    - żeby blacha po przykręceniu nie blokowała smyczy/linki - pod blachę należy podłożyć jakieś podkładki. Znów najprostszą metodą - przykleiłem po 3 filcowe podkładki samoprzylepne (takie co klei się pod krzesła)





    Składamy wszystko w odwrotnej kolejności i efekt jest jak widać



    Smycz po zwinięciu idealnie mieści się pod pokrywką montażówki siedzisk dziecięcych



    Wbrew pozorom - wszystkie prace (jak się wie jak i używa się wkrętarki) trwają bez pośpiechu - przy piwku - około godzinkę...
    Ostatnio edytowane przez sirtrojan ; 21st-March-2019 o 17:16
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. The Following 3 Users Say Thank You to slepy62 For This Useful Post:

    Bartek. (23rd-July-2015), misiektoja (23rd-July-2015), sirtrojan (22nd-July-2015)

  3. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Aby nie straszyć ludzi: hybryda owszem ma baterie w bagażniku do którego nie da się dostać na rozładowanym akumulatorze. Ale jeśli chodzi o rozruch samochodu do są wyprowadzone kable do komory silnika, więc można Q50 hybrid opalić od innego auta klasyczną metodą na kable

    BTW w instrukcji jest napisane, że nie wolno używać hybrydy jako samochodu odpalającego inne auto

    Poprawcie mnie jak się mylę, ale tak jest na 307 stronie instrukcji - USA.

  4. #3
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Bartek. Zobacz post
    1. Aby nie straszyć ludzi: hybryda owszem ma baterie w bagażniku do którego nie da się dostać na rozładowanym akumulatorze. Ale jeśli chodzi o rozruch samochodu do są wyprowadzone kable do komory silnika, więc można Q50 hybrid opalić od innego auta klasyczną metodą na kable
    2. BTW w instrukcji jest napisane, że nie wolno używać hybrydy jako samochodu odpalającego inne auto Poprawcie mnie jak się mylę, ale tak jest na 307 stronie instrukcji - USA.
    ad 1. Nie straszę - ALE JUMPY wożę w bagażniku więc jeżeli to drugie auto ma "JUMPY"
    - a takowe wożą z reguły tylko "automaty" więc jeżeli mają to OK
    - jeżeli to drugie auto nie ma JUMPÓW to


    Poza tym - zastanów się - może Ci się zdarzyć gdzieś na wyjeździe/w terenie - że akumulator się rozładuje - a potrzebujesz dostać się do bagażnika - CO WTEDY ZROBISZ JEŻELI W POBLIŻU NIE BĘDZIE NIKOGO Z KABLAMI ?

    ad 2. bo możesz rozładować swój akumulator a wtedy czyt. punkt 1

    Odpalałem już ze 2 razy różne auta - ostatnio w tą niedzielę Zibiego... - więc...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 22nd-July-2015 o 12:47
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #4
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Irek ja nie neguję tej modyfikacji co zrobiłeś i sam ją rozważę chciałem tylko rozszerzyć Twoją wypowiedź bo osoba nieobyta w temacie może omylnie zrozumieć Twój czerwony tekst. Jako opis, że nie da się dobrać do akumulatora ani odpalić auta awaryjnie z kabli, bo nie ma dostępu do bagażnika. A brak dostępu do bagażnika w krytycznej sytuacji może być owszem kichą totalną

    Lipa totalna by była jak by oni nie wyprowadzili tych kabli

  6. #5
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Bartek. Zobacz post
    chciałem tylko rozszerzyć Twoją wypowiedź bo osoba nieobyta w temacie może omylnie zrozumieć Twój czerwony tekst.
    Poprawione
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar zajac01
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Sulejówek
    Jeździ
    INFINITI FX35 2004 RWD BiFuel 20''
    Postów
    507
    Podziękował
    32
    Otrzymał podziękowanie 34 raz/y

    Domy?lnie

    Kiedyś w audi padł mi akumulator znajdujący się w bagażniku, to użyłem jakiejś wtyczki od starej lampy samochodowej z obciętymi kabelkami podłączonymi pod prostownik. No ale potrzebne źródło prądu, więc w plenerze byłaby lipa. Pisze to, jakby komuś w garażu padł aku to żeby nie musiał grzebać pod maską w kablach, nie mając patentu Irka.

  8. #7
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    niektórzy ładuja przez zapalniczkę
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  9. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar zajac01
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Sulejówek
    Jeździ
    INFINITI FX35 2004 RWD BiFuel 20''
    Postów
    507
    Podziękował
    32
    Otrzymał podziękowanie 34 raz/y

    Domy?lnie

    No właśnie tak to się odbyło.

  10. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Super opis Irek! Sam muszę też się nad tym zastanowić, bo również kable mam w bagażniku. Dodatkowo w sytuacji awaryjnej masz dostęp do gaśnicy i apteczki które również standardowo są w bagażniku.

    Sent using Tapatalk

  11. #10
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    Super opis Irek! Sam muszę też się nad tym zastanowić, bo również kable mam w bagażniku. Dodatkowo w sytuacji awaryjnej masz dostęp do gaśnicy i apteczki które również standardowo są w bagażniku.
    Przyjedź z ŻonąMiśka szaszłykami i jakąś dobrą flaszką (mogą być ze 2 butelki cydru i dużo lodu) to ogarniemy wszystko w godzinkę ... a potem
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Jak wam sie podoba ten FX II gen - tuning
    By sirtrojan in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13th-November-2015, 16:11
  2. Siłowniki tylnej klapy
    By BORYS69 in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26th-May-2015, 16:31
  3. Jak sie dobrać do przedniej kamerki w FXII?
    By bobofruit in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19th-May-2015, 20:17
  4. Jak sie dobrać do przedniej kamerki w FXII?
    By bobofruit in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25th-April-2015, 19:18
  5. Jakim momentem dokręcać koła - FX; Jak ustawia sie klucz dynometryczny.
    By BAJZEL in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25th-November-2012, 14:31

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •