Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: jaki żarnik xenon do fx35

  1. #11
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar borzej1
    Do??czy?
    Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    FX 45, 2003, rudy
    Postów
    83
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

  2. #12
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? mleczqo Zobacz post
    D2R z tego co wiem to jest do lamp bez soczewek. Posiada jakąś osłonkę przeciw oślepianiu. Ja u siebie wymieniałem jakieś 2 tygodnie temu żarniki i zakupiłem D2S General Electric 5500k. Świecą bardzo ładnie. W poprzednim aucie też je miałem i byłem zadowolony. Mam nadzieję, że po tych kilku latach jakość się nie pogorszyła.
    Wiedza ogólnie znana, jest sporo tego w necie tylko czasem D2R opisują z przeznaczeniem do lampy z odbłyśnikiem, nie wspominając czy ma też soczewkę czy nie. Generalnie powinno się to wykluczać czyli albo soczewa, albo odbłyśnik - tak jak napisaliście wyżej - jednak nasze lampy mają soczewę + odbłyśnik, który jak do tej pory myślałem pełni tylko funkcję estetyczną bo wielu malowało wnętrze lampy na czarno.

    20180411_115619.jpg

    Poniżej zdjęcia, że ten odbłyśnik jednak pełnił również jakąś funkcję i pewnie też dla tego oryginalnie siedzi w nim żarnik OEM D2R.


    1.jpg

    1) OEM żarnik D2R z fabryczną lampą - wszystko nowe złożone przez producenta nie skalane łapami Widać delikatne odcięcie światła od soczewy na koszu na śmieci + sporą poświatę z odbłyśnika w około (różnice widać na koszu, ogrodzeniu aż po drzewo)


    1a.jpg

    2) Ta sama OEM nowa lampa + żarnik przeznaczony wyłącznie do soczewy - Bosma D2S 6000K. Więcej światła przed samym autem na drodze, jednak wyraźne odcięcie światła od soczewy na koszu na śmieci w tym samym miejscu co OEM ale odbłyśnik już nie pełni swojej funkcji jak to ma się w przypadku OEM D2R zatem mniej światła w około rozproszonego w pobliżu samochodu - prawie w ogóle go niema !
    Ostatnio edytowane przez Shimomura ; 19th-December-2021 o 12:33
    pozdrawiam, Artur.

  3. #13
    Forumowy wyjadacz Avatar djoneway
    Do??czy?
    May 2016
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    QX70 | 2014 | White Pearl
    Postów
    652
    Podziękował
    83
    Otrzymał podziękowanie 54 raz/y

    Domy?lnie

    Odbłyśnik jest w soczewce i odbija światło od żarnika które potem przechodzi przez szklaną soczewkę, a to wokół widoczne na zewnątrz to tylko ozdoba Ma być żarnik D2S co potwierdza u Ciebie Artur zdjęcie nr 2, czyli wyraźna linia odcięcia. Po co kombinować z D2R

  4. #14
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? djoneway Zobacz post
    Odbłyśnik jest w soczewce i odbija światło od żarnika które potem przechodzi przez szklaną soczewkę, a to wokół widoczne na zewnątrz to tylko ozdoba Ma być żarnik D2S co potwierdza u Ciebie Artur zdjęcie nr 2, czyli wyraźna linia odcięcia. Po co kombinować z D2R
    Dominik to nie ja kombinuje z D2R tylko producent D2R jest zawsze w fabrycznie nowej lampie !
    pozdrawiam, Artur.

  5. #15
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Aug 2021
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    Infiniti FX45 06r
    Postów
    35
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Zwróć uwagę, że przy D2R lampa daje za dużo światła powyżej linię odcięcia co nie powinno mieć miejsca bo będziesz oślepiał kierowców jadących z naprzeciwka.

  6. #16
    Forumowy wyjadacz Avatar djoneway
    Do??czy?
    May 2016
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    QX70 | 2014 | White Pearl
    Postów
    652
    Podziękował
    83
    Otrzymał podziękowanie 54 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Shimomura Zobacz post
    Dominik to nie ja kombinuje z D2R tylko producent D2R jest zawsze w fabrycznie nowej lampie !
    Ja wymieniałem u siebie na D2S na pewno w 1 gen. ale już nie pamiętam jaka była oryginalna. Natomiast wiem ze była akcja serwisowa na wymianę żarników i wtedy to być może w ASO USA mądrzy ludzie ładowali D2R. Nie ma co się nad tym tematem rozwodzić, zrobiłeś test i widać jak na dłoni co świeci prawidłowo

    Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? mleczqo Zobacz post
    Zwróć uwagę, że przy D2R lampa daje za dużo światła powyżej linię odcięcia co nie powinno mieć miejsca bo będziesz oślepiał kierowców jadących z naprzeciwka.
    Też tak myślałem, ale jest to światło bliskiego otoczenia, rozproszone - nie razi w oczy i tak jest fabrycznie. Byłem to badać na SKP - diagnosta mówił, że tak ma być.

    Ja w żaden sposób nie bronie fabrycznego rozwiązania z D2R, bo zostawiłem sobie D2S Zapodałem to wszystko jako ciekawostkę, każdy sobie sam wybierze wariant
    pozdrawiam, Artur.

  8. #18
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? djoneway Zobacz post
    Ja wymieniałem u siebie na D2S na pewno w 1 gen. ale już nie pamiętam jaka była oryginalna. Natomiast wiem ze była akcja serwisowa na wymianę żarników i wtedy to być może w ASO USA mądrzy ludzie ładowali D2R. Nie ma co się nad tym tematem rozwodzić, zrobiłeś test i widać jak na dłoni co świeci prawidłowo

    Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
    Nie wiem, nie potrafię określić "na dłoni", dlatego byłem w SKP :P Moje reflektory nowe, nie miały styczności z ASO.
    pozdrawiam, Artur.

  9. #19
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,042
    Podziękował
    80
    Otrzymał podziękowanie 106 raz/y

    Domy?lnie

    Prawie rok ( w lutym minie) śmigam na tych żarnikach .Bez problemu


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #20
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar borzej1
    Do??czy?
    Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    FX 45, 2003, rudy
    Postów
    83
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Witam . Nie wiem kto widział włożone w nasze oryginale reflektory żarówki D2R ,ale w naszych Fx-ach powinny być zakładane żarówki D2S bo mamy lampy soczewkowe bixenoniowe co oznacza że jedna żarówką uzyskamy światło mijania i światło drogowe czyli tak zwane potocznie długie. Żarówki D2R stosowane są w lampach tak zwanych parabolicznych ( tak na marginesie każda lampa ma odbłyśnik i ta soczewkowa i ta paraboliczna) i różni się tym od naszych żarówek D2S że żarówka D2R jest w pewnej części pomalowany specjalną farba tak aby żarówka nie świeciła pełnym światłem na cały odbłyśnik, a tylko na jego część, a co za tym idzie nie oślepiała kierowców z naprzeciwka. Zakładając żarówkę D2R w naszych reflektorach to tak tłumacząc na skróty, to po włączeniu świateł długich dalej będziemy mieli bardziej mijania jak długie, bo przesłona która znajduje się w reflektorach bixenonowych odsłoni cały odbłyśnik, ale żarówka D2R nie będzie świecić cała swoja powierzchnią na ten odbłyśnik. Mam nadzieje że udało mi się to trochę wytłumaczyć.

  11. Dzięki borzej1 za powyższy Post:

    robertoyoo (20th-December-2021)

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Jaki aku do Fx35
    By sirtrojan in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 3rd-July-2016, 21:18
  2. Żarnik do FX-a
    By BAJZEL in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12th-October-2015, 07:41
  3. Jaki olej do Fx35
    By dexsterek in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 11th-June-2015, 21:04
  4. xenon- bixenon
    By mlody in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16th-December-2014, 09:54
  5. Wymiana Xenon Fx35
    By dexsterek in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21st-July-2013, 20:59

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •