Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Poka? wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: jaki żarnik xenon do fx35

  1. #21
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? borzej1 Zobacz post
    Witam . Nie wiem kto widział włożone w nasze oryginale reflektory żarówki D2R ,ale w naszych Fx-ach powinny być zakładane żarówki D2S bo mamy lampy soczewkowe bixenoniowe co oznacza że jedna żarówką uzyskamy światło mijania i światło drogowe czyli tak zwane potocznie długie. Żarówki D2R stosowane są w lampach tak zwanych parabolicznych ( tak na marginesie każda lampa ma odbłyśnik i ta soczewkowa i ta paraboliczna) i różni się tym od naszych żarówek D2S że żarówka D2R jest w pewnej części pomalowany specjalną farba tak aby żarówka nie świeciła pełnym światłem na cały odbłyśnik, a tylko na jego część, a co za tym idzie nie oślepiała kierowców z naprzeciwka. Zakładając żarówkę D2R w naszych reflektorach to tak tłumacząc na skróty, to po włączeniu świateł długich dalej będziemy mieli bardziej mijania jak długie, bo przesłona która znajduje się w reflektorach bixenonowych odsłoni cały odbłyśnik, ale żarówka D2R nie będzie świecić cała swoja powierzchnią na ten odbłyśnik. Mam nadzieje że udało mi się to trochę wytłumaczyć.
    Oh nie doczytałeś tematu, to co napisałeś jest ogólnie wiadome. Pisałem, że fabryka takie wsadza i trzymam w ręku d2r, odróżnić nie potrafię fizycznie od d2s, a różnica w strumieniu jest.


    Widzisz tu gdzieś na zdjęciu farbę na żarniku ?

    Tradycyjne D2R nawet nie wejdzie do naszej lampy bo ma w innym miejscu wycięcie w karkasie na trzpień, który jest w lampie.

    20211220_072613.jpg

    Wysłane z mojego SM-A415F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Shimomura ; 20th-December-2021 o 07:57
    pozdrawiam, Artur.

  2. #22
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar borzej1
    Do??czy?
    Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    FX 45, 2003, rudy
    Postów
    83
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Przepraszam ,ale już się pogubiłem i nie chciałbym być nie grzeczny ale piszesz bo tak to zrozumiałem że fabryka wkłada D2R a drugiej strony piszesz że nie włożymy w nasze reflektory innej żarówki jak D2S bo inne mocowanie /wycięcie. Na zdjęciach pokazujesz snop światła, też to zrozumiałem że reflektor ten sam ale inne żarówki, to można zamienić czy nie? Fakt że na oprawie żarówki ze zdjęcia jest napisane D2R,ale może to jakiś chińska podróbka i po prostu farba zaszła, albo podróbka jest na tyle złe podrobiona że nie ma zaciemnionej bańki, żarówkach D2R musi mieć pomalowaną /zaciemnioną w odpowiednim miejscu bańkę bo inaczej będzie oślepiać innych kierowców. Może opis skrótu wyjaśni do końca jakie żarówki powinniśmy mieć w swoich autach. Literka „D” oznacza że żarówka jest przeznaczona do reflektora xenonowego. Cyfra opisuje czy żarówka jest zintegrowana z zapłonnikiem czy nie. Cyfra „2 i 4” określa za zapłonnik jest osobno, a „1,3 i 5” że zapłonnik jest integralną całością z żarówką. I teraz najważniejsze o czym jest ta cała pisanina. Literka „S” oznacza że żarówka jest do reflektora gdzie w układzie optycznym jest soczewka, i to jest do naszych aut, a literka „R” oznacza żarówki gdzie tylko jest odbłyśnik i nie ma soczewki. Mam nadzieje że teraz już nie będzie wątpliwości jaką żarówkę mamy założyć w naszych autach. Pozdrawiam Piotr.

  3. #23
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? borzej1 Zobacz post
    Przepraszam ,ale już się pogubiłem i nie chciałbym być nie grzeczny ale piszesz bo tak to zrozumiałem że fabryka wkłada D2R a drugiej strony piszesz że nie włożymy w nasze reflektory innej żarówki jak D2S bo inne mocowanie /wycięcie. Na zdjęciach pokazujesz snop światła, też to zrozumiałem że reflektor ten sam ale inne żarówki, to można zamienić czy nie? Fakt że na oprawie żarówki ze zdjęcia jest napisane D2R,ale może to jakiś chińska podróbka i po prostu farba zaszła, albo podróbka jest na tyle złe podrobiona że nie ma zaciemnionej bańki, żarówkach D2R musi mieć pomalowaną /zaciemnioną w odpowiednim miejscu bańkę bo inaczej będzie oślepiać innych kierowców. Może opis skrótu wyjaśni do końca jakie żarówki powinniśmy mieć w swoich autach. Literka „D” oznacza że żarówka jest przeznaczona do reflektora xenonowego. Cyfra opisuje czy żarówka jest zintegrowana z zapłonnikiem czy nie. Cyfra „2 i 4” określa za zapłonnik jest osobno, a „1,3 i 5” że zapłonnik jest integralną całością z żarówką. I teraz najważniejsze o czym jest ta cała pisanina. Literka „S” oznacza że żarówka jest do reflektora gdzie w układzie optycznym jest soczewka, i to jest do naszych aut, a literka „R” oznacza żarówki gdzie tylko jest odbłyśnik i nie ma soczewki. Mam nadzieje że teraz już nie będzie wątpliwości jaką żarówkę mamy założyć w naszych autach. Pozdrawiam Piotr.
    Gdybym to rozumiał nie zapodał bym tematu tutaj bo cała teoria związana z różnicami D2R/D2S jest mi i ogólnie znana - zatem wklejanie powszechnie dostępnej wiedzy na forum nie ma sensu.
    Dobrze zrozumiałeś 2-a zdjęcia 2-a typy żarówek i 2-a snopy światła. Tyle, że tradycyjne taka zakupiona w PL D2R nie wejdzie z w/w powodów, a oryginalnie ze zdjęcia to oryginalna D2R OEM, która był na wyposażeniu nowego reflektora zakupionego za wielką wodą przeze mnie z kompletem oryginalnych lamp i ma napisane D2R mimo to wchodzi wygląda jak D2S, ale świeci zupełnie inaczej. Więc albo jest jakaś inna standaryzacja w USA, albo poszła jakaś partia Philipsa ze złym nadrukiem - tylko wtedy skąd aż ta różnica w snopach światła skoro to tylko pomyłka nadruku.
    pozdrawiam, Artur.

  4. #24
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar borzej1
    Do??czy?
    Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    FX 45, 2003, rudy
    Postów
    83
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Dla mnie żarówka D2R czy D2S kupiona za wielka woda czy u nas to te same żarówki. Po to są oznaczenia i normy. Nie spotkałem się z tym żeby sprzedawany reflektor był uzbrojony fabrycznie w żarówki. Zawsze jest tak że kupujesz wszystko osobn. Sam też kupiłem do swojego fx reflektory i nie było w nich żarówek i nie było tez opcji kupić reflektora z żarówkami. Jakiś inteligentny Amerykanin bo przecież nie robot na taśmie monterskiej (jeśli twierdzisz że kupiłeś reflektory z żarówkami) zamontował Ci od reflektora D2R zamiast D2S.

  5. #25
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar borzej1
    Do??czy?
    Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    FX 45, 2003, rudy
    Postów
    83
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Dla mnie żarówka D2R czy D2S kupiona za wielka woda czy u nas to te same żarówki. Po to są oznaczenia i normy. Nie spotkałem się z tym żeby sprzedawany reflektor był uzbrojony fabrycznie w żarówki. Zawsze jest tak że kupujesz wszystko osobn. Sam też kupiłem do swojego fx reflektory i nie było w nich żarówek i nie było tez opcji kupić reflektora z żarówkami. Jakiś inteligentny Amerykanin ( jeśli twierdzisz że kupiłeś reflektory z żarówkami) zapakował Ci D2R zamiast D2S. A co do farby są tez żarówki z osłona metalową montowana na żarówce i może po prostu odpadła.

  6. #26
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? borzej1 Zobacz post
    Dla mnie żarówka D2R czy D2S kupiona za wielka woda czy u nas to te same żarówki. Po to są oznaczenia i normy. Nie spotkałem się z tym żeby sprzedawany reflektor był uzbrojony fabrycznie w żarówki. Zawsze jest tak że kupujesz wszystko osobn. Sam też kupiłem do swojego fx reflektory i nie było w nich żarówek i nie było tez opcji kupić reflektora z żarówkami. Jakiś inteligentny Amerykanin ( jeśli twierdzisz że kupiłeś reflektory z żarówkami) zapakował Ci D2R zamiast D2S. A co do farby są tez żarówki z osłona metalową montowana na żarówce i może po prostu odpadła.
    Rozumiem, no cóż ja mogę napisać, wszystko przed Tobą

    https://www.amazon.co.uk/Infiniti-26.../dp/B004GDB5HY ---> Xenon bulb included!
    https://www.ebay.com/itm/27440841525...temCondition=3 ---> HID/Xenon Bulb Included
    pozdrawiam, Artur.

  7. #27
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar borzej1
    Do??czy?
    Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    FX 45, 2003, rudy
    Postów
    83
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    dzięki za namiary, może ktoś skorzysta, ja już mam, kupiłem bez żarówek za to z przetwornicami.
    Pozdrawiam Piotr

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne w?tki

  1. Jaki aku do Fx35
    By sirtrojan in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 3rd-July-2016, 21:18
  2. Żarnik do FX-a
    By BAJZEL in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12th-October-2015, 07:41
  3. Jaki olej do Fx35
    By dexsterek in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 11th-June-2015, 21:04
  4. xenon- bixenon
    By mlody in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16th-December-2014, 09:54
  5. Wymiana Xenon Fx35
    By dexsterek in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21st-July-2013, 20:59

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •