Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Infiniti Q50 z Kanady/USA 3.7/hybryda

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Wroclaw
    Jeździ
    Renault Laguna 3 GT, 2008, czarna
    Postów
    14
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie Infiniti Q50 z Kanady/USA 3.7/hybryda

    Dzień dobry,

    Ze względu na to, że przeprowadziłem się do dużego miasta i nie potrzebuję już dużego auta kombi, moja Laguna 3 GT z LPG zostanie w tym roku wymieniona na auto z:
    - automatem
    - lepszymi osiagami
    - większym silnikiem z instalacja LPG
    - mniejszych gabarytów lub z lepszymi czujnikami/kamerami
    - ceną do 90 tysięcy zlotych

    przy tych kryteriach Q50 oraz Mustang 6 generacji z 3.7 to najlepsze auta. Na dodatek Q50 jest dostępny w hybrydzie, całą masą przydatnego wyposażenia, ma więcej przełożeń w automacie i lepszy silnik o większej mocy, który wyżej się kręci

    Na otomoto.pl znalazłem dwie ciekawe oferty:

    https://www.otomoto.pl/oferta/infini...l#gallery-grid

    ten wyglada na niższą wersję wyposażenia, ale ma napęd hybrydowy

    https://www.otomoto.pl/oferta/infini...lery-grid-full

    ten sprawia wrażenie bardzo zadbanego, być może należy do kogoś z forum.
    Wyglada na bogatą wersję z tarczą bezpieczeństwa i podgrzewaną kierownicą.

    Mam kilka pytań do bardziej obcykanych użytkowników:
    - czy między wersją 3.7, a hybrid różnica w osiągach jest znacząca? Jeździłem wersją hybrydową i robi wrażenie, boję się, że 3.7 może być rozczarowaniem ...
    - jak wyglada użytkowanie Q50 z LPG? Zrobiłem research na forum i polecane są dobrej klasy instalacje za 4-6 tysięcy złotych
    - czy zmiana częstotliwości radia w Q50 to duży koszt/znaczny nakład pracy?
    - na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie Q50?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 21st-May-2019 o 13:34

  2. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    Dla mnie podstawowe kryterium przy zakupie auta to buda/bezpieczeństwo, a że szukasz z USA to jak walone i jak naprawiane. Z ogloszonka 3.7 aż 5 lat i tylko 50tysi km(?), poza poszukaniem rodzaju powypadkowosci by, pojechał do serwisu i odczytal ze sterowników weryfikację przebiegu.... 5 lat 90 tysi to drogo ..... Ja bym szukał hybrydy to jak wyścigówka
    Ostatnio edytowane przez Kazik_R52 ; 21st-May-2019 o 15:15

  3. #3
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Farfocel Zobacz post
    Na otomoto.pl znalazłem dwie ciekawe oferty:
    1. https://www.otomoto.pl/oferta/infini...l#gallery-grid

    2. ten wyglada na niższą wersję wyposażenia, ale ma napęd hybrydowy
    https://www.otomoto.pl/oferta/infini...lery-grid-full
    ten sprawia wrażenie bardzo zadbanego, być może należy do kogoś z forum.
    Wyglada na bogatą wersję z tarczą bezpieczeństwa i podgrzewaną kierownicą.
    Mam kilka pytań do bardziej obcykanych użytkowników:
    - czy między wersją 3.7, a hybrid różnica w osiągach jest znacząca? Jeździłem wersją hybrydową i robi wrażenie, boję się, że 3.7 może być rozczarowaniem ...
    - jak wyglada użytkowanie Q50 z LPG? Zrobiłem research na forum i polecane są dobrej klasy instalacje za 4-6 tysięcy złotych
    - czy zmiana częstotliwości radia w Q50 to duży koszt/znaczny nakład pracy?
    - na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie Q50?
    Pozdrawiam
    Pierwszego sobie odpuść:
    - to wersja BASE z bardzo ubogim wyposażeniem (nie ma nawet pamięci foteli czy czujników parkowania)
    - dodatkowo coś było kombinowane bo założony jest zderzak z wersji SPORT - a to nie jest wersja SPORT

    Drugi wygląda na 3.7 SPORT UPPER (DAS z tarczą, kamery 360, itd...) - ale sprawdź sobie historię "zza wody" - bo podany przebieg (50 tys. km ) jest jak na 5-cio letnie auto trochę mało wiarygodny...
    Na pozostałe pytania - niech odpowiedzą koledzy z wersjami 3.7 i "kapuchą"
    Z tego co wiem (może coś się zmieniło) częstotliwości radiowych nie zmienisz bez zmiany modułów na wersje z EU...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 21st-May-2019 o 15:18
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #4
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    Ja mam w full wypasie (na tamten rok) i 80% nie wykorzystuje, 360 to fajny bajer, ale tylko tylnia kamera niezastapiona, navi bezużyteczne, mapy nieaktualizowałem, używam smartphona , pamięć siedzeń można przeżyć, nigdy nawet tego nie ustawiałem. Używam podgrzewania/"chłodzenia" siedzeń, a ta hybryda ma podgrzewanie ....Blink (martwy punkt) można dorzucic, dokładałem w hondzie żony działa nie gorzej niż mój fabryczny. Najbardziej użyteczne u mnie to fabryczny zdalny start, zimo cieplutko, lato do chłodnego wsiadam, każde podejscie do auta odpalam zdalnie, żeby ten silniczek choć z minutę pochodzil przed jazdą..ale w europie użycie zdalnego startu przepisy ograniczają. Tv w zagłówkach nigdy nie uzywałem, jeszcze może tempomat adaptacyjny ma sens. Tak, że jakby ta hybryda nie była strasznie walona i cena nizsza niż full wypas to bym nie skreślał, zderzak też o niczym nie świadczy, bo wiadomo że powypadkowe auto. Osobiście to wolałbym tą biedniejszą hybrydę (za osiągi) tańszą o 15k zł niż tego bogatego 3.7. .Najwyżej mozna dołożyć BLINK, przy hybrydzie gaz sobie odpuszczamy, te 5kzl w kieszeni zostaje. Widać przyszłościowe parcie na hybrydy można spodziewać się też niskiej utraty wartości ...

  5. #5
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Kazik_R52 Zobacz post
    Ja mam w full wypasie (na tamten rok) i 80% nie wykorzystuje, 360 to fajny bajer, ale tylko tylnia kamera niezastapiona, navi bezużyteczne, mapy nieaktualizowałem, używam smartphona , pamięć siedzeń można przeżyć, nigdy nawet tego nie ustawiałem. Używam podgrzewania/"chłodzenia" siedzeń, a ta hybryda ma podgrzewanie ....Blink (martwy punkt) można dorzucic, dokładałem w hondzie żony działa nie gorzej niż mój fabryczny. Najbardziej użyteczne u mnie to fabryczny zdalny start, zimo cieplutko, lato do chłodnego wsiadam, każde podejscie do auta odpalam zdalnie, żeby ten silniczek choć z minutę pochodzil przed jazdą..ale w europie użycie zdalnego startu przepisy ograniczają. Tv w zagłówkach nigdy nie uzywałem, jeszcze może tempomat adaptacyjny ma sens. Tak, że jakby ta hybryda nie była strasznie walona i cena nizsza niż full wypas to bym nie skreślał, zderzak też o niczym nie świadczy, bo wiadomo że powypadkowe auto. Osobiście to wolałbym tą biedniejszą hybrydę (za osiągi) tańszą o 15k zł niż tego bogatego 3.7. .Najwyżej mozna dołożyć BLINK, przy hybrydzie gaz sobie odpuszczamy, te 5kzl w kieszeni zostaje. Widać przyszłościowe parcie na hybrydy można spodziewać się też niskiej utraty wartości ...
    Kazik - ta hybryda jest GOŁA, brak:
    - pamięci ustawienia foteli czy czujników parkowania to w tej klasie / przy takiej cenie porażka
    - kamery cofania też nie będzie jeżeli brak jest sonaru (czujników tył) - może jestem ślepy - ale nie widzę czujników na tych zdjęciach
    - zapomnij o ICC - tempomat starego typu
    - siedzenia z ecoskóry
    itd....


    Chyba że ktoś chce kupić to auto do upalania to ok....

    Nie wiem na ile znasz polski rynek, brak jakiegokolwiek opisu / informacji na temat auta, kombinacje ze zderzakami (czyli naprawa po najniższym koszcie)
    - osobiście, bałbym się kupować coś takiego - tym bardziej przy tak niskiej cenie jak dla hybrydy - bo jest poniżej średniej
    - a to w POLSCE oznacza UWAGA ! UWAGA !
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 21st-May-2019 o 22:55
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    Warto sprawdzić przynajmniej dla ceny. Dlatego trzeba odwiedzić serwis w celu sprawdzenia całego powertrain zwłaszcza układu hybrydowego. Gdyby stan byl dobry ja bym to kupił , zarzucił jakiegiś wielofunkcyjnego kombajna na androidzie (Tesla style), podłączył kamerę, czujniki parkowania , czy BLINK. Pewnie za 3k zł można się zmieścić i doposażyć... Ja widzę jak mój 4 letni system multimedialny jest przestarzały , koledzy którzy mieli wersje Basic podrzucali androida za 500$ i dużo do przodu maja, od internetu, navi po kamerę , czujniki, przyciski na kierownicy też obsługuje. I działa to fajnie .... Ba nawet montują to osoby co mają full wypas .... Co do ostrożności , przy zakupie masz rację, ale to się dotyczy każdego auta w Polsce..
    Poniżej link z taki systemem do q50 Tesla style
    https://cdn.shopify.com/s/files/1/00...g?v=1547359666

  7. #7
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Kamera cofania jest w standardzie w każdym q50.
    Ja bym brał 3.7. Jest to full opcja, ma wszystko. Nawet jeśli bity to na oko poskładany nieźle. Lampy przód są EU (czy z afs trzeba by sprawdzić) , a kamery 360 wydają się w miarę wykalibrowane.
    Co do uboższego wyposażenia hybrydy:
    - Słabsze hamulce, które trochę nie dają rady przy tej masie auta i polskich prędkościach.
    - brak czujników parkowania, a to przydatne w naszych euro warunkach, zwłaszcza że modele AWD mają promień skrętu jak ruski tankowiec.
    - brak kamer 360, o dziwo przydatne by nie obrysować felg o krawężnik.
    - tarczy bezpieczeństwa, a więc i aktywnego tempomatu, dociagajacych pasow
    - pamięci fotela, a więc easy entry i auto opuszczane lustetka
    - asystenta świateł drogowych i doswietlania zakrętów,
    - czujnika deszczu,
    - fotochrom. lusterek zew.
    - czujnika smrodu i jonizatora powietrza ,
    - manetek zmiany biegów,
    - asystenta utrzymania pasa ruchu (alc), który daje radę.
    - fotele są ekoskórzane i z uboższą regulacją
    - w 3.7 tylna kanapa się składa... Niby nic, ale...

    Na plus w hybrydzie jest to że nie jest do końca taka goła. Jest sportowe zawieszenie, szyberdach, navi, dast, grzane siedzenia i kiera, bose, elektr. reg. fotel i kiera, fotochrom. lusterko wew., światła LED, czujniki TPMS

  8. #8
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    WLAZIU - rozumiem że piszesz o wersji EU, bo w wersjach Q50 z US MY14 - NAVI była tylko jako pakiet
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  9. #9
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Ten konkretny model z linku ma US Navi. Poznasz po antenie do Sirius xm na dachu.

  10. #10
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Ten konkretny model z linku ma US Navi. Poznasz po antenie do Sirius xm na dachu.
    Niedouczony cholera jestem a lubię dużo "gadać" ...
    jak teraz doczytałem - to w Q50 MY14 wersja BASE występowała tylko w modelach z silnikiem 3.7 -

    Wersja Hybrid jak czytam jest tylko PREMIUM lub SPORT

    W wersji PREMIUM tak jak piszesz:
    Jest sportowe zawieszenie, szyberdach (to opcja), navi (w pakiecie), dast, grzane siedzenia i kiera, bose, elektr. reg. fotel i kiera, fotochrom. lusterko wew., światła LED, czujniki TPMS

    Nie twierdzę że w tym modelu z linku jest lub nie ma NAVI - brak zbliżeń wnętrza, zdjęcia bez ostrości ale wydaje mi się że antena (płetwa rekina - nie występowała w EU)
    była we wszystkich wersjach US - więc nie świadczy o tym czy jest NAVI PCKG (w tym Sirius) czy nie ma

    Dla czytelności i żeby było łatwiej, co zawierały pakiety do Hybrid MY14 (takie sam do PREMIUM jak i SPORT):

    Navigation Package: Infiniti InTouch™ Navigation System with Lane Guidance and 3-D building graphics, Infiniti Connection™ telematics system including one year of safety, security and convenience services, SiriusXM Traffic including real-time traffic information (SiriusXM subscription required, sold separately), Voice Recognition for navigation functions, including one-shot voice destination entry (w sumie u nas w EU ten pakiet z US zupełnie nieprzydatny...)

    Deluxe Technology Package:Auto-dimming outside mirrors with reverse synchronization; memory function for steering wheel, driver's seat and outside mirrors (linked to i-Key); genuine wood trim; Around ViewŽ Monitor with Moving Object Detection (MOD), front and rear parking sensors; rain-detecting windshield wipers; Adaptive Front lighting System (AFS) with high beam assist technology; Distance Control Assist (DCA); Blind Sport Warning (BSW) and Blind Spot Intervention (BSI); Front Pre-Crash Seat Belts; Intelligent Cruise Control (Full-Speed Range); Forward Collision Warning (FCW); Predictive Forward Collision Warning (PFCW); Backup Collision Intervention (BCI), Forward Emergency Braking (FEB); Lane Departure Warning (LDW); Lane Departure Prevention (LDP) with Active Lane Control; Eco pedal; Advanced Climate Control System (ACCS) with Plasmacluster air purifier

    W modelu z linku na pewno nie ma pakietu DELUXE-TECH ...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 23rd-May-2019 o 13:40
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Q50 Q50 3,5 Hybryda - zakup +/-
    By Jakub_swiety in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21st-April-2020, 20:34
  2. Q50 Infiniti Q50 USA
    By hewamich in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19th-May-2019, 10:35
  3. Q50 Infiniti Q50S Hybryda czy Lexus GS450h Hybryda ? :)
    By Stecko in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13th-February-2019, 22:40
  4. Q50 Hybryda
    By zbrza in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27th-November-2018, 20:10
  5. q50 hybryda
    By mandini in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22nd-September-2018, 11:42

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •