Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Koniec skrzyni czy sterownika?

  1. #1
    Rysiu365
    Gość

    Domy?lnie Koniec skrzyni czy sterownika?

    Hej

    Wracając dziś z trasy dosłownie 500 m od domu, coś niedobrego się stało. Turlając się wcisnąłem gaz i autem szarpnęło dwa razy. Szybko odpuściłem gaz. Stwierdziłem jadę powoli. Pomyślałem że to jednorazowy incydent wiec spróbowałem wcisnąć gaz tak myśle że do redukcji i znów dwa szarpnięcia szybko noga z gazu. I dotarłem pod dom. Miał ktoś podobnie co warto sprawdzić by nie pakować się w duże koszta? Jestem załamany

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Co prawda Ci nie pomogę w diagnozie ale widzę że auto ma 10 lat ... a jaki przebieg ?
    Dziś byłem z zetką w aso nissana i gdy zapytałem o interwały wymiany oleju AT powiedziano mi że skrzynia jest bezobsługowa
    cytuję " wymieniamy olej tylko przy naprawach , ewentualnie w ramach wielkiej dbałosci o samochód można wymienić co 100tys km lub 10 lat "

  3. #3
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    podjedz gdzieś na sprawdzenie i uzupełnienie ew wymianę oleju w skrzyni.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #4
    Rysiu365
    Gość

    Domy?lnie

    Przebieg 182000

    Olej wymieniałem 1000 km temu. Ku mojemu zdziwieniu zalaliśmy tylko 4 pełne butelki oleju a weszło 7 i byl stan juz na korku spustowym. Ehhh

  5. #5
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    Ja tego nie rozumiem "zalaliśmy" 4 pełne a weszło 7. Kupy się to nie trzyma. Wygląda to jakby wskutek nieprawidłowej procedury zmiany oleju skrzynia się posypala. Jednym z powódow ograniczenia zmian oleju w skrzyniach jest właśnie ograniczenie ingerencji ludzi w skrzynię bo ja psują. W niektórych skrzyniach nissan/Infiniti nawet usunął już miarkę poziomu oleju , żeby nikt tam nie zagladal.

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Kazik_R52 Zobacz post
    Ja tego nie rozumiem "zalaliśmy" 4 pełne a weszło 7. Kupy się to nie trzyma.
    Chyba zlali 4 a weszło 7

  7. #7
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    To zlałbym te dodatkowe 3 litry i obserwował. Może przez zły korek przelewaliscie.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  8. #8
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    to i tak straszna amatorszczyzna, ja sam zmieniam olej w swoich automatach i to dość regularnie (mimo że producent nie do końca to przewidział)... a nie mają lekko, bo co prawda dość obce jest im upalanie, ale już ciąganie dość ciężkich łódek, wodowanie ich..., często w temperaturach floryda, texas, to ich letnia codzienność. Generalnie olej wyglądał zawsze na zmęczony, rozumiem producentowi nie po drodze żebym jeździł tym autem po 300 i więcej tyś km

    ostatnio zmieniałem qx60, wiec zmiana uznawana za dość trudną, nie dotykał bym się tego bez przygotowania

    internet, informacje, ściągniecie serwisówki, innych pomocy, jaka procedura zmiany, ilości, rodzaj oleju (qx60 tylko ns-3) wydrukowanie tego sobie
    na podstawie informacji dowiedziałem się, że potrzeba interfejsu diagnostycznego i odpowiedniej temperatury oleju przy zmianie, koszt interfejsu i apki = 10$, skrzynia bez bagnetu - odpowiednia procedura sprawdzania oleju, itd...

    i potem zmieniam ........... auto musi być w poziomie, patrzę ile spuściłem (3qt) i wiem, że mam na podstawie serwisówki dolać 3 1/8qt oleju a nie 7qt mimo że wejdzie pewnie i 9qt, zalewam, krótka jazda, sprawdzenie stanu, dolanie troszeczkę do poziomu z uwzględnieniem odpowiedniej temperatury oleju....

    zmieniałem w Hondzie, Nissanie, Chevrolecie, Infiniti to wszystko jeździ a od nowości mają już sporo ponalatane, od 200 do 320tyś km.


    wiadomo skrzynia automatyczna, cudka, zaworki, elektromagnetyczne, hydrauliczne, sterowane ciśnieniem oleju, pompa oleju, przelanie aż o 3 litry to bardzo duża anomalia i skrzynia może się rozsypać, na początku trzeba wrócić do prawidłowego stanu i się modlić , że problemy ustaną.

    bardzo dużo awarii następuje skrzyń po zmianie oleju, to ilość nie prawidłowa, to olej nie ten, to procedura nie prawidłowa, chociażby słynne wlewanie olejów typu dextron do CVT..
    Ostatnio edytowane przez Kazik_R52 ; 15th-June-2019 o 23:23

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Kazik_R52 For This Useful Post:


  10. #9
    Rysiu365
    Gość

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    Chyba zlali 4 a weszło 7
    Tak dokładnie zlane 4 wlane 7 poziom był sprawdzony poprzez odkręcenie korka . Skrzynia chodziła lepiej po wymianie. W poniedziałek będę sprawdzał co się stało.

  11. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    EX37
    Postów
    1,075
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Podczas sprawdzania na włączonym silniku, gdzieś w okolicy 35-40 stopni przez korek przelewowy olej powinien zacząć kapać ( tak mi powiedział mechanik). A jak auto jest rozgrzane to co? Powinno się lać czy tak samo kapać jak przy 40 stopniach?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Koniec przygody z infiniti
    By matyj2 in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 4th-May-2019, 17:24
  2. koniec żarnika?
    By crazyPro in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 3rd-November-2015, 13:56
  3. Koniec QX70 z V8...
    By mariuszzar in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28th-March-2015, 13:15
  4. Koniec z jednostką V 8 ???
    By BAJZEL in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24th-October-2012, 08:59
  5. Spocik na koniec lata
    By JarekT in forum Spotkania Klubowe
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 29th-October-2011, 20:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •