Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Koniec skrzyni czy sterownika?

  1. #11
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    temperatura przy spuszczaniu płynu nie może być większa jak 40 stopni, ludzie radzą sobie bez consulta, tanimi "pistoletowymi" czujnikami temperatury
    do tej skrzyni napełnia się jakieś 3litry, (3 1/8qt), następni uruchamiamy silnik i ma pochodzić ze 3 minuty (wymiaszać się olej) i znowu spuszczamy olej (jakby przepłukujemy skrzynię) i sprawdzamy, czy temperatura nie przekracza 40. te przepłukiwanie wykonujemy w sumie 2 razy ostatnim możemy dolać dodatkowe 0.5 litra oleju więcej (ściekniecie i sprawdzenie poziomu)


    czyli w sumie mamy 3 x 3litry oleju, za ostatnim razem już dokręcamy korek w misce z odpowiednią siłą i nową podkładką.
    można też zalać 2 x 3 litry oleju + 1 x 3.5 litra oleju w celu lepszego wychwycenia chwili prawidłowego poziomu oleju

    w instrukcji producent zastrzega wyraźnie !!! The ATF level is greatly affected by the temperature. Always check the ATF temperature on “ATF TEMP to nie musi chodzić o samą rozszerzalność płynu, ale możliwe ze na wskutek wyższej temperatury zmienia się obieg płynu, może jakiś zawór się otwiera lub zamyka i wskazania są całkowicie błędne, coś na wzór termostatu, znaczy takie moje przypuszczenia.

    Na koniec, po ostatnim wlaniu 3.5litra, odpalamy silnik, przejezdzamy po wszystkich ustawieniach przekładni, zostawiamy na P, sprawdzamy temperaturę oleju w skrzyni jak jest 40 to odkręcamy korek przelewowy i ma lecieć tak dość wyraźnie , aż do momentu aż będzie taka cienka linijka oleju blisko kapania, warto poszukać filmiki na YT jak wygląda to prawidłowo.

    wiec żeby sprawdzić prawidłowy poziom oleju , zawsze trzeba dolać te 0,5 litra ....... i sprawdzać

    czyli, żeby zmienić olej w tej skrzyni potrzeba 10qt oleju, lub 9-10litry, żeby sprawdzić ilość płynu trzeba kupić butelkę oleju.
    Ostatnio edytowane przez Kazik_R52 ; 16th-June-2019 o 19:10

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Kazik_R52 For This Useful Post:

    Mateusz ex37 (16th-June-2019)

  3. #12
    Rysiu365
    Gość

    Question

    No fakt moja procedura inaczej wygladała ;( teraz pytanie ile może być warte infiniti fx37S 2009 rok jeżdżący ale z chyba uszkodzoną skrzynią ? Chyba że to napęd. Czy podłączenie pod kompa ale takiego serwisowego infiniti pokaże gdzie jest problem czy, aż tak skrzynia lub napęd nie jest oczujnikowana. Tak się ta awaria pojawiła tuż przed wystawieniem auta. Chciałem je wystawić ponieważ ruszam z budową domu ;(

  4. #13
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    Spuścić olej ze skrzyni , potraktować to jak płukanie , wlać 3.5 litra i sprawdzić , może nic się nie stało .

  5. Dzięki Kazik_R52 za powyższy Post:


  6. #14
    Rysiu365
    Gość

    Domy?lnie

    Dostałem od poprzedniego właściciela takie urządzenie sam nie wiedział co to ? Wygląda mi na sterownik jakiś.
    Za??cznik 12670

  7. #15
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    to od razu widać po wyglądzie co to jest to główny komputer(ECU) do silnika..

    pytanie po co ?, czy masz jakieś inne problemy ?, czy to stary wymieniony ?, czy był wymieniony w ramach szukania czegoś i nic to nie dało .........

  8. #16
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    generalnie Rysiu to Ty nie wszystko nam piszesz, gdzieś wyczytałem, że ty miałeś poważny wyciek w skrzyni "Wyciek zlokalizowany cieknie z wężyka od chłodnicy oleju który idzie do skrzyni biegów" , nie wiadomo, czy było uzupełniane po tym, czy może nie miałeś oleju i dlatego weszło więcej, wiesz w skrzyni tej przy wymianie jednorazowej wchodzi 3litry, a całkowita pojemność to ponad 9 litry.

  9. #17
    Rysiu365
    Gość

    Domy?lnie

    Innych problemów brak, tak ten wyciek to było sączenie z wężyka przy chłodnicy oleju. Zdiagnozowane było po wymianie oleju w skrzyni, wątpię by uciekło aż tyle oleju by po 1000 km padła skrzynia. Sprawdzę poziom oleju w skrzyni będzie ciekło z korka mocno spuszczę olej. Nie będzie zrobie dolewkę. Dzięki za naprowadzenie

  10. #18
    Rysiu365
    Gość

    Domy?lnie

    Cudowne ozdrowienie odpaliłem przejechałem chodzi jak malina wiec co to mogło być?

  11. #19
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Rysiu365 Zobacz post
    Cudowne ozdrowienie odpaliłem przejechałem chodzi jak malina wiec co to mogło być?

    Jeśli poziom oleju ok, w następnej kolejności sprawdź stan podpory wału i poduszki skrzyni.
    pozdrawiam, Artur.

  12. #20
    Rysiu365
    Gość

    Domy?lnie

    Warto wymienić oleje w mostach ? Czy jak nie szumi to nie ruszać

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Koniec przygody z infiniti
    By matyj2 in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 4th-May-2019, 17:24
  2. koniec żarnika?
    By crazyPro in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 3rd-November-2015, 13:56
  3. Koniec QX70 z V8...
    By mariuszzar in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28th-March-2015, 13:15
  4. Koniec z jednostką V 8 ???
    By BAJZEL in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24th-October-2012, 08:59
  5. Spocik na koniec lata
    By JarekT in forum Spotkania Klubowe
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 29th-October-2011, 20:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •