Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: gaz do Infiniti G 3.7 320KM 2013r.

  1. #11
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    Ale oki, wszystko się zgadza , serwisujesz z bratem, wymieniasz te parowniki , wtryski , świece , pewnie też ustawiasz instalacje lpg, no i to jeździ . Ale wiesz co ja już nie chcialbym tego robić, szkoda mego życia , chce tylko jezdzic, sama wymiana świec u mnie jest kłopotliwa, trzeba zdjąć całą górę , listwę wtryskowa, podciśnienia , kolektor...i dobrze że to robię, raz na 170tys km , a nie co pół roku (30tys km). Ja mam inne zabawki do majsterkowania, ja mogę podłubać przy muscle car big block , łódkach, Jet ski - to są urządzenia specjalnej troski, czy sprzęt wędkarski ... A nie przy dupo wozie , który za następne 4 lata zostanie przerobiony na puszki do konserw. 20, 15, a nawet 10 lat temu to nie było wyboru, poza VW nikt nie miał mocnych diesli , hybrydy nie istnialy. Dziś nowe V6 palą rozsadnie, moja stara V6 potrafiła żłopnąć do 20 litry gazu , a obecna 8-13benzynki. Po prostu nikt nie neguję zysków z LPG , sam wiesz, że się opłaca , ale dla mnie już nie, wybieram inne wyjscie. Wybiorę hybrydę w zasadzie wiem już co kupić , czekam aż się rozpadnie Infi..doczekać się nie mogę , bo nic się nie psuje na złość , bo gazu nie mam, kurde może gaz zainstaluje to szybciej padnie

  2. #12
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    EX37
    Postów
    1,056
    Podziękował
    78
    Otrzymał podziękowanie 101 raz/y

    Domy?lnie

    QX60 też mam. ( choć chciałem QX70. ale trzba było bagażnika) Ze dwa tygodnie temu świece wymieniałem. Więc znam temat. Fakt trzeba się narozkręcać. Ale to chyba "urok" V6 montowanego poprzecznie. W Mazdzie CX9 też tak było.

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar libros55
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    Oborniki Wlkp
    Jeździ
    Infi QX70 3,7
    Postów
    178
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    O tez miales mazde CX-9. Ja nadal jestem w nich zauroczony ale niestety w tych nowych mazdach nie ma juz 3,7 a 2,5 i dwie turbiny. Pali zdecydowanie mniej i dynamiki nie ubylo. Po czasie jednak brakuje mi w niej dzwieku V6. Po kilku miesiacach faworyzowania mazdy musialem uderzyc sie w piers i przeprosic infi
    Co do tematu gazu to ja z tym nie mam problemu. Przyzwyczailem sie do troche czestszego tankowania i troszke mniejszego bagaznika w infi. Najezdzilem na gazie w mazdach i infi juz ok 400tys km i nigdy awarii nie mialem.

  4. #14
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar maruss84
    Do??czy?
    Nov 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Jeździ
    Infiniti QX70 3.7 WHITE PEARL SOLD, FX35 2006 Szary SOLD
    Postów
    488
    Podziękował
    21
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Nie sluchaj ludzi ktorzy nigdy nie mieli LPG, a znaja sie najlepiej. Ja w FX35 mam zrobiine juz ponad chyba z 30k na gazie. Zero problemow, co 10k km wymiana oleju i filtrow od gazu, za kazdym razem podpięty komp i nic nie trzeba stroic wszystko hula idealnie. PIERWSZY wkurzajacy minus to czeste tankowanie, stoisz i trzymasz ten cholerny przycisk. Niektóre stacje maja jakies patenty na blokowanie przyciskuvtankowania np. kijek lub silownik. DRUGI minus to dojazdowka w bagażnik. Ja ostatnio wywaliłem ją z auta i co? Po kilku dniach kapeć, blachowkręt, naszczescie praktycznie pod domem.

  5. #15
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    EX37
    Postów
    1,056
    Podziękował
    78
    Otrzymał podziękowanie 101 raz/y

    Domy?lnie

    Wydaje mi się że w CX9 kultura pracy silnika była większa. Ale całokształt gorszy. U nas QX60 zastępuję CX9. To auta mojego Taty. QX60 zdecydowanie lepiej się prowadzi niżeli CX9. A EX37 to już zupełna poezja na autostradzie.( bo na gorszej jakościowo drodze nie mówiąc już o złej to tragedia)

    Co do LPG to wydaje mi się że to wszystko zależy od tego jak ta instalacja jest założona. Jeżeli wszystko jest porządnie zrobione solidnie poprzykręcane dobrze zaprogramowane i wyregulowane, a przede wszystkim dobrze dobrane komponenty to i psuć się nie będzie. Niestety LPG to proteza i często po "fachowcu" trzeba sobie poprawić.

  6. #16
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Widzę że wszyscy jesteście szcześciarzami jeśli chodzi o lpg

    Kiedyś miałem historię zamarzajacego parownika, było widać jak lód szedł zimą po węzach, obrastały w oczach. Ileż to diagnoz było. Finalnie spusciłem płyn i w układzie usłyszałem syczenie - gaz uciekał do płynu, wypychając go korkiem. W parowniku nie było płynu, powód? Nieszczelność pomiedzy gumą a metalem na membramie, nowy parownik chyba lovato czy zavoli. Ilość straconego czasu, szkoda gadać.
    Innym razem w infiniti nagle zaczęło walić gazem w aucie. Okazało się że wąż jednego z parowników miał wadę fabryczną chyba, robił się miękki w wysokiej temperaturze, spękał i gaz zaczął uciekać. Drugi parownik twardy. Wiadomo co się mogło stać.
    Jeden z kolegów tutaj miał spadki mocy przy "butowaniu" czyli robiło się ubogo, powód? Zawór w butli zamontowany od przodu auta. Chłopak chyba sporo czasu stracił na znalezienie przyczyny. No ale na fachowcówów nie ma siły.

    No a skąd wiecie jak wam kolektory nawiercali? Czy opiłki nie poleciały do cylindrów? Wyjdzie przy remoncie

    Tak więc gaz to niestety proteza, jak kolega wyżej pisał, zawsze go zachwalałem, ale ciagle coś grzebałem, ciągle zabierał mi czas. Wiadomo że jeździ się na nim nie dla przyjemnosci a dla oszczedności, a jak się oszczędza, to czasami trzeba wypiąć d**e. Wiec nie mówicie mi, że jest super. Jest kłopotliwy nie nie liczy się oszczędności 10L PB vs 12L lpg, chyba że się zdawało maturę na sciągach. Jeśli kłopotów jeszcze nie miałeś to super, przeżegnaj się i oby wystąpiły jak najpóźniej, albo przysłowiowy następny właściciel "bedzie się z nimi bujał". Brat ostatnio wypalił gniazda w hondzie i robił głowicę a dół przy okazji. Zawory regulowane co roku. Miesiąc bez auta i trochę $ poszło. Tyle w kwestii oszczędzania

  7. #17
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar libros55
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    Oborniki Wlkp
    Jeździ
    Infi QX70 3,7
    Postów
    178
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Ojciec mial 20 lat temu forda fieste. Do prawie nowego samochodu zainstalowal LPG i co chwile cos bylo do naprawy. Wydal sporo pieniedzy a i tak nigdy to nie dzialalo jak trzeba. Albo zle zrobiona instalacja albo zle dobrana, nie wiem. Ja w kazdym razie zrobilem w kilku autach lekko ponad 400tys km i NIC mi sie nie popsulo
    Ba wczoraj nawet mialem przyjemnosc rozmawiac z Panem ktory odkupil odemnie 3 lata temu moja stara mazde CX-9 i ktora ma najechane 350tys km w tym 330 na LPG i mowi ze wszystko dziala Ot takie male poroznanie.

  8. #18
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    792
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 134 raz/y

    Domy?lnie

    Chrysler Voyager 3.3 v6. Sekwencja landi renzo. 10 lat, 70k mil. Praktycznie bez problemów. Jedyne co było zmieniane to filtr od gazu i zawór w jednej z butli bo nie chciała się napełnić. Nawet świece zapłonowe oryginalne. Podejrzewam, że jak instalacja jest nowoczesna i dobrze zrobiona to problemów powinno być minimum gdzie byś tego nie montował.

  9. #19
    Dopiero dołączylem Avatar kubeusz
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Q50S SportTech Hybrid 2014, Siwy ;)
    Postów
    31
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    20 lat jeździłem w lpg. Pojeździsz jeszcze 17 to zdasz relację
    20 lat i 200k przejechane, to daje 10k rocznie. Do kościoła jeździłeś?
    Nie trza było tak katować.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #20
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? maruss84 Zobacz post
    Nie sluchaj ludzi ktorzy nigdy nie mieli LPG, a znaja sie najlepiej. Ja w FX35 mam zrobiine juz ponad chyba z 30k na gazie. Zero problemow, co 10k km wymiana oleju i filtrow od gazu, za kazdym razem podpięty komp i nic nie trzeba stroic wszystko hula idealnie. PIERWSZY wkurzajacy minus to czeste tankowanie, stoisz i trzymasz ten cholerny przycisk. Niektóre stacje maja jakies patenty na blokowanie przyciskuvtankowania np. kijek lub silownik. DRUGI minus to dojazdowka w bagażnik. Ja ostatnio wywaliłem ją z auta i co? Po kilku dniach kapeć, blachowkręt, naszczescie praktycznie pod domem.
    Ja już się śmieje z takich tylko co odradzają LPG , zazwyczaj to są ludzie którzy nigdy nie mieli do czynienia z tym paliwem .Więc ja chyba byłem rekordzistą jeżeli chodzi o LPG w fx35 1 gen. Moje auto miało 200k przejechane na gazie ,Gaz był założony od nowości w salonie .
    Co Wy na to ?Przecież powinienem zrobić remont głowicy lub wymaine panewek po drodze

    Od roku mam założone LPG w FX37 , za 90zł robię 200km po mieście co starcza mi na tydzień dojazdów do pracy .

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Ologt For This Useful Post:

    KrisH-71 (26th-June-2019)

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. gaz do QX60?
    By koza12051989 in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13th-February-2019, 23:17
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27th-November-2014, 09:21
  3. Fx-35 gaz
    By golden35 in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20th-May-2013, 00:12
  4. Infiniti FX 45 FULL FULL FULL OPCJA + GAZ!!!! OSTRÓW MAZOWIECKA
    By kuczi3 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27th-April-2012, 23:32

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •