Poka? wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Para Wodna??

  1. #1
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    Chełmno
    Jeździ
    FX35 '06
    Postów
    130
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie Para Wodna??

    Witam, pytanie może głupie ale je zadam. Po 4 dniach postoju nad morzem, spokojnie pomyślałem iż odpalę czarnulkę niech posłuchają jak chodzi V-ka . Odpalam, przegazówka i chmura białego dymu z wydechów. Po chwili zaczęły się robić mokre plus woda zaczęła kapać z nich i kopcenie ustało. temp ok 12C (ach to polskie morze) i co noc deszcze (spoko w dzień słońce). Możliwe, że ORLEN poczęstował mnie tandetnym paliwem, czy po prostu wilgoć z powietrza po 4 dniach postoju zrobiła swoje bo po zgaszeniu silnika jeszcze dymek leciał z wydechów leciutki.

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Przegazówka na zimnym znaczy się ?

    A tak poważnie to obstawiam że cos się skropliło w wydechu.

  3. #3
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    Chełmno
    Jeździ
    FX35 '06
    Postów
    130
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Przegazówka na zimnym znaczy się ?

    A tak poważnie to obstawiam że cos się skropliło w wydechu.
    Tutaj wystarczy do 2 tyś i chodzi lepiej niż w innych do odcinki . Dzisiaj musiałem przestawić auto i nosz ku$%#@!$ mać z rury jak parowóz a na polbruku kałuża dosłownie po 2min pracy silnika. Raz BMW odjechało mi 3m spod dystrybutora ORLENu teraz to...Ta firma ma u mnie już kreche...

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie to było normalne para z wydechu przy vq35 +LPG , im cieplej tym ta para mniejsza .Silnik chodził ok ,płynu nie ubywało .Nie wiem czy to ma coś do rzeczy ale nie miałem katów

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Przegazówka na zimnym znaczy się ?
    Łukasz ma racje

    - zimny olej jest gęsty i generuje bardzo wysokie ciśnienie które moze uszkodzić uszczelnienia magistrali olejowej gdy wejdziemy na zbyt wysokie obroty
    - ze wzgledu na wspomnianą "gęstość " czyli wysoką lepkość olej słabo dopływa do niektórych punktów
    - silnik startuje na ssaniu czyli bardzo bogatej mieszance i niestety benzyna zmywa olej z gładzi na domiar złego dostaje się do oleju ( po rozgrzaniu oleju część paliwa oczywiście odparuje przez odme ) zatem w takich warunkach "przegazówka " to zły pomysł

    Na forum nissana sa elaboraty na ten temat , szkoda że w nie ma wskaznika ciśnienia oleju lub chociaż temperatury
    dostarczyłoby to informacji co w danej chwili wolno a czego nie

    A teraz w temacie "temp ok 12C (ach to polskie morze) i co noc deszcze" niska temperatura i wysoka wilgotność spowodowały że wydech zadziałał jak skraplacz bo nie miał czasu się rozgrzać - to sprzyja korozji
    kilka takich krótkich odpaleń powoduje nagromadzenie się znacznej ilosci wody w wydechu , najlepiej zabrać rodzinę na wycieczkę 20-30 km to sie wygrzeje i problem zniknie
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 21st-July-2019 o 16:14

Podobne w?tki

  1. Para z wydechu?
    By MarianoS81 in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14th-November-2016, 12:15

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •