Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Infiniti FX50 - wymieniony silnik ? Po co... ?

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    Mercedes CLK, 2005, granatowy metalic
    Postów
    2
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Infiniti FX50 - wymieniony silnik ? Po co... ?

    Cześć koledzy i koleżanki,

    jutro wybieram się do Warszawy obejrzeć to auto:
    https://www.otomoto.pl/oferta/infini...ID6C6MTg.html?

    I mam teraz kilka pytań:

    1. Na co szczególnie zwrócić uwagę?
    2. Sądziłem że motor 5.0 jest niezniszczalny a tu gość go wymienił - nie na nowy tylko kupił "coś" na allegro i ma to "coś" niby przejechane 40 tysi tylko. Śmierdzi co? Nie czaję tej wymiany silnika
    3. Dziwi mnie tez fakt że gość zainwestował w LPG + Nowy silnik, a teraz to sprzedaje...
    Jak to wszystko zweryfikować jeszcze przed ASO?

    P.S.
    Czy do tego modelu można założyć przedni zderzak od Q70? Taki lift home&Made

  2. #2
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Węgorzewo
    Jeździ
    Mercedes GLE Coupe 350 diesel 2017, czarny,
    Postów
    883
    Podziękował
    99
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Hej. Poczytaj o 4.5 plus gaz, jest parę wątków na temat V8... i o poszukiwaniach dobrego, używanego silnika. to jeszcze z większą rezerwą podejdziesz do tego tematu. Może nowsza generacja 5.0 jest lepsza w porównaniu z 4.5 ale... Pozdrawiam.

  3. #3
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    ......ale to nie jest jakiś super udany silnik , procentowo awaryjność to gorzej niż v6

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    5.0 nie jest udanym motorem. To silnik, który lubi się zepsuć, zatrzeć, niektórzy widzieli wodę w cylindrach, co ciekawe mieli też lpg. Z niezniszczalnych to raczej 5,6 albo silniki 3,5-3,7 oraz motory lexusa, tam jest zdecydowanie lepiej Jeśli załadował w aso silnik z tak małym przebiegiem to powinien statystycznie jeszcze troche pojeździć. Idealnie byłoby przeprowadzić inspekcję panewek (1) i chyba jakiś pomiar ciśnienia (2) w cylindrach, ale tego w prosty sposób (1) się zrobić nie da. Tutaj potrzebny jest łut szczęścia Za LPG musiał dać ze 6k, więc to nieco dziwne. Ale warto zbadać temat.

    Można założyć zderzak z qx70, na ruskich stronach znajdziesz filmik. Home-made nie zakładaj, nie rób wiochy. 5.0 ma klasę, dźwięk, zrób wydech i nie psuj tego wyjatkowego auta.

  5. Dzięki lukasz32 za powyższy Post:

    ArtPol74 (2nd-August-2019)

  6. #5
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    20160618_105735.jpgNiby 5.6 i 5.0 to podobne konstrukcja VK ale różnica w trwałości jest duża, może ta konstrukcja po prostu woli niskie obroty, może na wysokich jest jakiś problem olejowy/chłodzenie , 5.6 moc może nie szalona ale moment nisko . Montowany w Titan , Armada , przekraczają po 500tys mill I to jako wół roboczy , nie raz widzę ciagna campera po 10tys funtów i leci tysiace mil z tą wagą przez USA .

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Kazik_R52 For This Useful Post:

    ArtPol74 (2nd-August-2019)

  8. #6
    Trochę już ogarniam Avatar ŁukiQX70
    Do??czy?
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    QX70S 5.0 2015, black
    Postów
    121
    Podziękował
    29
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    5.0 nie jest udanym motorem. To silnik, który lubi się zepsuć, zatrzeć, niektórzy widzieli wodę w cylindrach, co ciekawe mieli też lpg. Z niezniszczalnych to raczej 5,6 albo silniki 3,5-3,7 oraz motory lexusa, tam jest zdecydowanie lepiej Jeśli załadował w aso silnik z tak małym przebiegiem to powinien statystycznie jeszcze troche pojeździć. Idealnie byłoby przeprowadzić inspekcję panewek (1) i chyba jakiś pomiar ciśnienia (2) w cylindrach, ale tego w prosty sposób (1) się zrobić nie da. Tutaj potrzebny jest łut szczęścia Za LPG musiał dać ze 6k, więc to nieco dziwne. Ale warto zbadać temat.

    Można założyć zderzak z qx70, na ruskich stronach znajdziesz filmik. Home-made nie zakładaj, nie rób wiochy. 5.0 ma klasę, dźwięk, zrób wydech i nie psuj tego wyjatkowego auta.
    Kurcze, nie strasz mnie. Myślałem, że 5.0 V8 w moim QX, pilnując wymian oleju, będzie trwały i wiele wytrzyma. Możesz napisać czemu może się zatrzeć ?

  9. #7
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    5.0 nie jest udanym motorem. To silnik, który lubi się zepsuć, zatrzeć...
    Normalnie STRACH SIĘ BAĆ jak czytam takie UOGÓLNIENIA...

    Nie znalazłem na US forach żadnego wątku o "seryjnie" padających silnikach VK50VE...

    Na naszym forum jest opis kilku przypadków padniętych silników w autach:
    - ze słabo udokumentowaną historią pochodzenia lub serwisową
    - zagazowanych
    - czy i ile było wymienianych gwarancyjnie silników VK50VE przez serwis PL - niech się wypowie PawelInfi...
    - znam natomiast kilkunastu użytkowników FX50/QX70 kupionych jako nowe w salonie PL którzy sobie chwalą i nie narzekają na pomimo kilku lat i dużych przebiegów

    Są takie powiedzenia:
    - jak kupujesz kota w worku to... licz się z wydatkami
    - jak dbasz - tak masz

    Na naszym forum jest natomiast sporo wątków na temat silników VQ45DE w autach kilkunastoletnich, po gazie, importowanych itd...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  10. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    Piotr_Z (15th-August-2019)

  11. #8
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    Bardzo interesowalem się tym silnikiem w kwestii zakupu , ale już nie robią jego .... 2 lata temu byłem świadkiem awantury w serwisie , akurat powodem była nie sama awaria a długi czas na wymiane silnika 5.0, na kanapie w poczekalni , wymieniłem parę zdań i gość zbierał ciężkie działa bo szukał osób (miał już, szukał więcej )do tkz "lemon" , w skrócie szukal osób do pozwu zbiorowego , ze względu na awarie tego silnika . Akurat w USA takie pozwy to norma , przykład QX60 i CVT. Ja się już natykałem o awariach tego silnika , generalnie opinia jest że dużo lepiej niż 4.5 i jak już brać to 5.0, ale jak pisalem nie jest to jakiś super udany silnik

  12. #9
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Sopot
    Jeździ
    Q50 Hybrid
    Postów
    387
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 84 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Kazik_R52 Zobacz post
    Bardzo interesowalem się tym silnikiem w kwestii zakupu , ale już nie robią jego .... 2 lata temu byłem świadkiem awantury w serwisie , akurat powodem była nie sama awaria a długi czas na wymiane silnika 5.0, na kanapie w poczekalni , wymieniłem parę zdań i gość zbierał ciężkie działa bo szukał osób (miał już, szukał więcej )do tkz "lemon" , w skrócie szukal osób do pozwu zbiorowego , ze względu na awarie tego silnika . Akurat w USA takie pozwy to norma , przykład QX60 i CVT. Ja się już natykałem o awariach tego silnika , generalnie opinia jest że dużo lepiej niż 4.5 i jak już brać to 5.0, ale jak pisalem nie jest to jakiś super udany silnik
    ... what ? 5.0 umierają z dwóch powodów :

    - Nie dbasz i nie pilnujesz interwałów serwisowych
    - Wsadzasz LPG

    Nie spotkałem przypadku, żeby 5.0 się wysypał sam z siebie (3.7 tylko i wyłącznie raz, tam akurat wada fabryczna, panewka stukała).

  13. Dzięki PawelInfi za powyższy Post:

    Piotr_Z (15th-August-2019)

  14. #10
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Węgorzewo
    Jeździ
    Mercedes GLE Coupe 350 diesel 2017, czarny,
    Postów
    883
    Podziękował
    99
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Ja czytając o FX45 plus gaz, zrezygnowałem z kupna Infi na rzecz BMW X5 w dieslu. Sytuacja w tamtym czasie była taka, że na pewno bym wsadził gaz a i co do przebiegu nikt nie dawał gwarancji. A serwisowanie? Akurat wolę dbać.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Infiniti fx50
    By amigo1 in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4th-June-2019, 21:35
  2. VC-T - nowy silnik w Infiniti
    By zajac01 in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17th-November-2017, 14:37
  3. Silnik infiniti g35
    By bober in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29th-November-2016, 22:05

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •