Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Poka? wyniki od 21 do 25 z 25

Temat: Infiniti FX50 - wymieniony silnik ? Po co... ?

  1. #21
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Infiniti QX70
    Postów
    14
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    w Krakowie jest QX70 z silnikiem 5.0 w salonie Infiniti i przy 67 tys miał wymieniony silnik.sprzedawca twierdzi że wymiana w akcji serwisowej.ciężko dowiedzieć sie co bylo przyczyną że silnik padł.

  2. #22
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? krypa Zobacz post
    W moim FX50s pech chciał, że kupiłem go bez sprawdzenia
    stanu silnika i zamontowałem instalację LPG a prawdopodobnie silnik uszkodzony był wcześniej. Jestem około 6000 km po generalce i jak na razie wszystko jest ok. Jeżeli jeszcze raz silnik się posypie to znaczy, że nie bardzo nadaje się pod LPG. Takie jest moje zdanie.
    Mechanik zajmujący się fx50 mówił mi, jak zrobił w jednym remont przy przebiegu około 200kkm, po czym auto przejechało na LPG kolejne 100kkm i odbył się kolejny remont ale właściciel twierdził podobno, że się opłacało i tak. No nie wiem, jeśli auto jest w amortyzacji na firmie, to nawet na pół vat-u wychodzi wg mojego spalania "oszczędność" na paliwie około 20zł/100kkm. W kazdym razie z forumowych informacji można wywnioskować, że 5,0 niezbyt dobrze wspólpracuje z gazem na dłuższą metę. Wg mnie nie warto.

  3. #23
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2017
    Mieszka w
    Kamień Pomorski
    Jeździ
    FX50S 2011, czarny jak diabeł / Nissan Qashqai 2019, czarny
    Postów
    20
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie FX jeździ w firmie więc amortyzuje się zakup pojazdu, paliwa i naprawy. Oczywiście vat nie cały, nie jest to ciężarówka Odnośnie LPG to staram się jeździć w miksie LPG-PB, nie wiem na ile to zwiększy żywotność ale nie zaszkodzi. No i następny będzie już raczej elektryczny...oczywiście zostanie w domu.
    Ostatnio edytowane przez krypa ; 22nd-January-2020 o 10:27

  4. #24
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? krypa Zobacz post
    No i następny będzie już raczej elektryczny
    Mówisz o 100% elektryku? Ciekawe jak finalnie wyjdą koszty ładowania. Z jednej strony artykuł mówiący że ładowanie e-trona na szybkiej ładowarce to ponad 100 zł/100km, z drugiej strony kolega chce montować fotovoltaikę (10kV ale połowa na dom) i sam ładować jakąś teslę. W teorii to pięknie wygląda, ale chyba to ktoś przemyślał wcześniej i "spalanie" wyjdzie podobnie, osiagi lepsze i mniej części ruchomych, ale brak naszego ulubionego dźwięku v6 i v8

  5. #25
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2017
    Mieszka w
    Kamień Pomorski
    Jeździ
    FX50S 2011, czarny jak diabeł / Nissan Qashqai 2019, czarny
    Postów
    20
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    "Tankowanie" elektryka , jak na razie, nie bardzo opłaca się w stacjach komercyjnych. Plan mam taki: instalacja fotowoltaiczna ( mam już podpisaną umowę na 3,6 kw on-grid, z możliwością rozbudowy, czekam na montaż ) Przez rok testuję i sprawdzam ile trzeba dołożyć paneli. Przed zakupem elektryka dokładam panele i montuję stację ładowania (około 2,5k pln) i "tankuję" za około 10 pln/100 km. Tyle teoria a w praktyce to życie pokaże....a dźwięk V8??
    Elektryki od 1 lipca 2019 roku muszą emitowć dźwięki więc pozostaje emulacja. Można się połakomić o V10 lub nawe V12...

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne w?tki

  1. Infiniti fx50
    By amigo1 in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4th-June-2019, 21:35
  2. VC-T - nowy silnik w Infiniti
    By zajac01 in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17th-November-2017, 14:37
  3. Silnik infiniti g35
    By bober in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29th-November-2016, 22:05

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •