Poka? wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Zakup Infiniti FX37 - pytania do właścicieli

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2019
    Mieszka w
    Bytom
    Jeździ
    Brak
    Postów
    8
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie Zakup Infiniti FX37 - pytania do właścicieli

    Cześć

    Tydzień temu sprzedałem swoje auto (MB CLK500) i jestem na etapie wyboru nowego.
    Do tej pory jeździłem tylko niemieckimi samochodami z mocnymi benzyniakami, ale wygląda na to, że niemiecka motoryzacja ma już niestety najlepsze czasy za sobą..
    Zaintrygowało mnie Infiniti FX37: piękny i oryginalny wygląd, mocny silnik z dobrym brzmieniem, świetne wyposażenie. No i nigdy nie miałem SUV-a

    Trochę już czytałem o tym modelu i wydaje się być naprawdę ciekawy.
    Znacie te samochody najlepiej, więc mam do Was kilka pytań, aby rozwiać przedzakupowe wątpliwości:

    1. Czy zawieszenie jest komfortowe? W kilku recenzjach na Youtube spotkałem się z opinią, że jest twarde, sztywne i czuć każdą dziurę na drodze. Szczerze mówiąc tego obawiam się najbardziej. Po przesiadce z coupe chciałbym coś wygodniejszego. Drogi na Śląsku nie należą do najlepszych.. Mam cichą nadzieję, że ta opinia wzięła się stąd, że recenzowane auta jeździły na 21" felgach. Czy ktoś z Was ma w swoim FX-ie np. 18" felgi ?
    2. Jak wygląda sprawa z jazdą na LPG? Wiem, że silnik ma wtrysk pośredni i bez problemu można założyć instalację. Niestety przeczytałem kilka opinii, że LPG po prostu psuje ten silnik (wypalone gniazda zaworowe, jakieś problemy z luzami zaworowymi - o co chodzi?). Miałem 3 samochody z LPG i zawsze wszystko było OK, ale nigdy nie żałowałem funduszy na instalację i odpowiedni serwis.
    3. Co możecie napisać o ogólnej awaryjności tego modelu? Z tego co na razie czytam to wygląda to naprawdę nieźle, szczególnie na tle niemieckiej konkurencji. Silnik i skrzynia to chyba sprawdzone, trwałe konstrukcje? Czy psują się jakieś drobne, ale irytujące rzeczy (elektryka itp)?
    4. Jak wygląda dostęp do części? Przy poprzednich samochodach nie miałem z tym najmniejszego problemu, a teraz trochę obawiam się japońskiej marki.
    5. No i na koniec: na co Waszym zdaniem należy szczególnie zwrócić uwagę przy oględzinach/zakupie FX37?

  2. Dzięki Radoslav za powyższy Post:

    Hubert (3rd-January-2020)

  3. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cześć. Infi to dobry wybór Zawieszenie jest sprężyste, uważam że bardziej twarde niż komfortowe, aczkolwiek możesz założyć mniejsze felgi i większy balon. Gaz tu się zwróci powiedzmy po 20.000km , zastanów się czy dużo jeździsz i czy warto, da się, ze 100kkm wytrzyma. Jednym dłużej, innym krócej. Albo kup fx35 2-gen, lżejszy, napęd tył to i mniej spali. Zasadniczo nic się nie psuje, może jakiś czujnik w silniku (np zmiennych faz, stukowy), słyszałem raz o kamerze, raz o wahaczu, raz o piaście, dwa razy o "maglownicy" tylnej osi skrętnej ale to nie w tym silniku, raz o blokadzie kierownicy ale to można wcześniej wyłaczyć bezpiecznikiem. Jak będzie z dobrych rąk, szanowany, na dobrym oleju, to nic się nie powinno stać. Nawet żarówki się nie przepalają Części sa na allegro, zamienniki całkiem dobre, np wydech brałem kiedyś używany oem, wyglądał idealnie, y-pipe był jak prosto z fabryki.

    Należy zwracać uwagę, aby nie był z komisu, chyba że cena jest tak niska, że wystarczy na ewentualny remont silnika Myślę, że zakup od forumowicza byłby wskazany. I najlepiej bez gazu, jak coś założyć samemu. W zasadzie sprawdzić luzy na zawieszeniu, ewentualną korozję podwozia, zużycie wnętrza i posłuchać jak pracuje silnik, jak zmienia biegi skrzynia, czy na dachu szpachli nie ma i brać.

  4. Dzięki lukasz32 za powyższy Post:

    Hubert (3rd-January-2020)

  5. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2019
    Mieszka w
    Bytom
    Jeździ
    Brak
    Postów
    8
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki Łukasz.
    Dzisiaj oglądałem FX50S. Szczerze mówiąc nie myślałem nad jego zakupem, po prostu chciałem zobaczyć na żywo jakieś FX, a 50-tka była najbliżej.
    Auto zrobiło na mnie pozytywne wrażenie. Komfort jazdy na 21" felgach jest do przyjęcia. Jest znacznie lepiej niż myślałem.
    ALE namieszało mi te auto w głowie
    Zastanawiam się nad tym czy go nie kupić (tego FX50S).
    Łukasz masz taki samochód. Napisz proszę jak wygląda sprawa jego awaryjności? Nie brałem tego motoru pod uwagę tylko 3.7 i teraz mam mętlik w głowie.
    Czy 5.0 dobrze znosi LPG? Czy są duże różnice pomiędzy tymi dwoma silnikami w eksploatacji?
    Testowany egzemplarz ma przejechanie 110tys km.
    Z tego co się orientuję wersja 50S ma dodatkowo tylną oś skrętną. Czy poza tym i silnikiem czymś różni się od FX37?
    No i czy ten bajer z tylną skrętną osią nie jest awaryjny/drogi/trudny w naprawie?
    Myślę nad tym aby zabrać te auto do ASO w Sosnowcu, aby je dodatkowo prześwietlili.

  6. Dzięki Radoslav za powyższy Post:

    Hubert (3rd-January-2020)

  7. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar crazyPro
    Do??czy?
    Feb 2014
    Mieszka w
    warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX37 GT Premium
    Postów
    151
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Radoslav, jeśli chodzi o tylnia oś skrętną, to kwestia wyposażenia. W wersji GT, GT premium tylnia oś nie jest skrętna ale już w wersji s premium, nie wiem jak w s, ta oś jest skrętna, bez względu na czy jest to fx37 czy fx50.

    Co jeszcze różni wersję s premium od pozostałych (nie wiem czy s też) ale jest coś takiego jak system kontroli tłumienia CDC.

    Przeswietlic w ASO jak najbardziej, mało tego jeśli ktoś się mocniej troszczy o swoje auto i robił przeglądy w ASO (tak jak robię to ja) to wszystko mają w systemie.

    Pozdrawiam
    Zadowolony właściciel FX37

    Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

  8. Dzięki crazyPro za powyższy Post:

    Hubert (3rd-January-2020)

  9. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? crazyPro Zobacz post
    W wersji GT, GT premium tylnia oś nie jest skrętna ale już w wersji s premium, nie wiem jak w s, ta oś jest skrętna, bez względu na czy jest to fx37 czy fx50.
    w 3.7 nigdy nie występowała tylna oś skrętna ,nie wiem dlaczego ale to było tylko zarezerwowane dla 3.0d ( ten znów nie miał "SNOW" ) I 5.0

  10. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar crazyPro
    Do??czy?
    Feb 2014
    Mieszka w
    warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX37 GT Premium
    Postów
    151
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Ologt Zobacz post
    w 3.7 nigdy nie występowała tylna oś skrętna ,nie wiem dlaczego ale to było tylko zarezerwowane dla 3.0d ( ten znów nie miał "SNOW" ) I 5.0
    Mam instrukcje obsługi do Fx37 i tam między innymi jest dla opcji s premium opisana os skrętna tylnia. Inna sprawa że jak zaswiecila mi się kontrolka AWD na kokpicie i zadzwoniłem do serwisu do człowieka, który zawsze moje auto obsługuje, to jego pierwsze pytanie było czy to z osią skrętna wersja. Także nie wiem w takim razie.

    Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

  11. #7
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Sopot
    Jeździ
    Q50 Hybrid
    Postów
    387
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 84 raz/y

    Domy?lnie

    Z tylną osią skrętną i jej uszkodzeniem masz do czynienia jak zapala się RAS, IBA i kontrolka trakcji.
    Można czasem pomylić z niskim poziomem płynu hamulcowego, bo objaw jest identyczny, co świadczy o kończących się klockach hamulcowych

    Ale tak z tego co pamiętam to 3.7 nie miały tylnej ośki skrętnej.

  12. #8
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? crazyPro Zobacz post
    Mam instrukcje obsługi do Fx37 i tam między innymi jest dla opcji s premium opisana os skrętna tylnia. Inna sprawa że jak zaswiecila mi się kontrolka AWD na kokpicie i zadzwoniłem do serwisu do człowieka, który zawsze moje auto obsługuje, to jego pierwsze pytanie było czy to z osią skrętna wersja. Także nie wiem w takim razie.
    Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
    Instrukcje EU chyba podobnie jak i te z US z tego co pamiętam są uniwersalne, w opisach masz "if equipped..."
    Jak pisze Krzychu i Paweł w FX37 / FX37S nigdy nie występowała tylna oś skrętna (na pewno na rynku EU i USA)
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  13. #9
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2017
    Mieszka w
    Ropczyce
    Jeździ
    FX 37, 2009, Szary
    Postów
    7
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cześć.
    Podpinam się pod pytaniem.
    Równiez jestem na etapie poszukiwania FX/QX.
    Radoslav - zdecydowałeś się ostatecznie na zakup jakiegoś modelu ??? Pytam - ponieważ poruszyłeś fajny wątek, a odpowiedzi zaczęły krążyć wokół systemu RAS w tylnej skrętnej osi.
    Zastanawiałem się również nad dieslem, ale obawy o dpf i skrętną ośkę jakoś zniechęcają mnie do tej wersji.C
    pozdrawiam

Podobne w?tki

  1. Infiniti Q50 - wrażenia, pytania, odpowiedzi
    By misiektoja in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1741
    Ostatni post / autor: 10th-November-2023, 14:28
  2. Zakup FX37 dylematy
    By MacEVP in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20th-July-2018, 23:15
  3. Zakup Infinity FX 2-generacji / QX70 - różnice FX35 vs FX37 vs FX30d
    By piotr_ in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 1st-April-2018, 13:18
  4. Polskie serwisy Infiniti - pytania o części
    By bobofruit in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 1st-June-2015, 22:18
  5. infiniti, ogólne pytania.
    By krystian801 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17th-November-2013, 00:53

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •