Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Nietypowa prośba o wycenę wraku po wypadku FX45

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    FX45
    Postów
    8
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Nietypowa prośba o wycenę wraku po wypadku FX45

    Cześć, prośba o rzetelną wycenę pozostałości po wypadku: Infiniti FX45 V8 z 2004r.


    wg. historii w cepiku auto zostało ściągnięte do PL w 2004r. i tutaj zarejestrowane. Przy zakupie oględziny nie wykazały żadnych powypadkowych uszkodzeń, silnik nigdy nie widział LPG, za moich czasów jeżdżone na ELFie 5w-50 (tak jak Coobcio poleca) wymieniany co 6tys mil. Przebieg zbliżał się do 160tys mil, więc zbliżał się czas na wymianę rozrządu, jednak auto tego nie doczekało bo pewien obcokrajowiec bez prawa jazdy postanowił wymusić mi pierwszeństwo.


    Z wyposażenia:
    - standardowo białe "skóry", deska rozdzielcza z bąblami, DVD pod sufitem dla dzieciaków, poprzeczki dachowe na relingach, 2 zestawy dywaników (welurowe + gumowe) i reszta to co we wszystkich FX'ach
    - na dzień dobry założyłem zegar ciśnienia oleju Auto-Gauge, nawet w upalne dni po rozgrzaniu oleju pokazywał 2 bary, więc pompa oleju w miarę zdrowa, jednak z racji przebiegu planowałem ją wymienić razem z rozrządem
    - kolejny krok to wymiana obu łożysk przód, do dziś cisza, nic nie wyje
    - poprawne przerobiłem światła z tyłu, wcześniej kierunkowskazy były we wstecznych, przez co wstecznego i przeciwmgłowego nie było, zostało to uporządkowane, czyli przerobienie świateł bocznych aby część ledów świeciła jako kierunkowskazy żółte, wsteczne wróciły na swoje miejsce, przeciwmgłowy w odblask w zderzaku
    - założyłem hak z wiązką i modułem, do tego oczywiście wizyta u diagnosty po pieczątkę
    - dokupiłem emulator zmieniarki (http://wefa.pl/), czyli do auta wszedł 21 wiek, auto zaczęło łączyć się z telefonem po BT
    - w aucie była już zainstalowana dodatkowa nawigacja, nie pamiętam marki ale kiedyś sprawdzałem, że ok 1,5k pln kosztuje, do sprawdzenia jak coś
    - auto kupiłem na seryjnych felgach 18" z oponami yokohama AVS S/T type 1 265/65/18 DOT FBXT (cokolwiek to znaczy)
    - na jesieni 2018r. do powyższych felg zakupiłem nowe opony zimowe Coopery WEATHERMASTER WSC 265/65/18 DOT ATC8 (cokolwiek to znaczy), opony przejechały jedną zimę, brak jakichkolwiek uszkodzeń itp.
    - wymiana lewego przedniego wahacza na nowy (sworzeń był luźny) z racji opinii o nowych wahaczach stary zregenerowałem i odłożyłem na półkę, jakby znowu się odezwał
    - na jesieni kupiony nowy akumulator żelowy OPTIMA REDTOP 50Ah
    - na wiosnę 2019r. zakupiłem komplet seryjnych felg 20" + malowanie na czarno, sprzedający mnie oszukał i wysłał tylko 3 dekielki do tych felg, nie chciał dosłać czwartego bo pewnie nie miał więc nie pomalowałem ich i jeździłem bez z nadzieją, że kupię brakujący dekielek, pomaluję wszystkie 4 i założę na felgi, jednak juz nie dojdzie do tego
    - do powyższych felg 20" zakupiłem nowe opony letnie Uniroyal RainSport 265/45/20 DOT 4817, opony nie przejechały niestety nawet 1 pełnego sezonu, są w idealnym stanie
    - wymiana przednich zacisków hamulcowych na 4-tłoczki i tarcz z FX50, auto w końcu zaczęło hamować, a nie zwalniać, stary zestaw jest w pudełku jak coś
    - aby powyższe hamulce i felgi 20" nie kolidowały ze sobą, zakupiłem dystanse dedykowane do Infiniti/Nissan 30mm przód i tył


    Poniżej zdjęcia uszkodzeń, z tego co widać cały przód do wymiany, podłużnice wygięte, zawieszenie bez szkód, koła też nie dostały, sprawca uderzył w bok przedniej belki.


    Jeśli chodzi o silnik to niestety na chwilę obecną jest znakiem zapytania, mechanik musi porozbierać uszkodzone elementy, zobaczyć co trzeba wymienić i spróbować odpalić, olej nie wyciekł więc jest szansa, że będzie żył, tak więc do ewentualnej oceny prośba o podanie wersji optymistycznej z działającym silnikiem i w wersji pesymistycznej gdzie silnik jest trupem...


    Ubezpieczyciel wycenił wrak na 5tys pln czyli mniej niż zapłaciłem za same felgi 20" i opony letnie, odszkodowanie za szkodę też niewiele więcej, oczywiście ucinając jeszcze podatek VAT bo auto jest w działalności gospodarczej, więc nic tylko załamać się można... prośba o rzetelną ocenę tych pozostałości, wolałbym sprzedać wszystko na raz niż bawić się w rozbiórkę i sprzedawanie samych części














  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Powinieneś dostać co najmniej 10 k pln. . BBK, Fele, to już więcej niż dają.
    silnik jak nie dostał to od 5-14k - w zależności od wyobraźni sprzedającego.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    857
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 83 raz/y

    Domy?lnie

    Niestety takie czasy, każdy chce zarobić. Z własnoręcznej rozbiórki zgarnął byś niezłą sumkę - zadzwoń do chłopaków z Nowego Tomyśla może dostaniesz więcej za całość.
    pozdrawiam, Artur.

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar matyj2
    Do??czy?
    Mar 2018
    Mieszka w
    Pszczyna
    Jeździ
    Infiniti fx37 s 2012
    Postów
    120
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Z nowego tomyśla to też mu powiom że 5 tyś dają, mi za fx37s z 2009 r dawali 10 tyś a sprzedać na części to też nie tak prosto to są auta niszowe i żeby cokolwiek sprzedać to długo trzeba czekać ja sprzedałem w całość tylko jedna osoba była zainteresowana

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar butrym81
    Do??czy?
    Oct 2011
    Mieszka w
    CIN
    Jeździ
    BYŁO:Infinicja fx35 /06, Jest FX30dS
    Postów
    345
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 12 raz/y

    Domy?lnie

    Co ma wycena wraku do odszkodowania za auto ? Ile odszkodowania Ci zaproponowali? Jeśli dają 30k to wrak za 5tke może być.

    Wysłane z mojego Moto Z3 Play przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    FX45
    Postów
    8
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? butrym81 Zobacz post
    Co ma wycena wraku do odszkodowania za auto ? Ile odszkodowania Ci zaproponowali? Jeśli dają 30k to wrak za 5tke może być.
    Niestety ubezpieczyciel pojechał po bandzie, wrak wycenil na 5k brutto, z ubezpieczenia dostane 17k pln, masakra jakas...

    Cytat Napisa? matyj2 Zobacz post
    Z nowego tomyśla to też mu powiom że 5 tyś dają, mi za fx37s z 2009 r dawali 10 tyś a sprzedać na części to też nie tak prosto to są auta niszowe i żeby cokolwiek sprzedać to długo trzeba czekać ja sprzedałem w całość tylko jedna osoba była zainteresowana
    Niestety ale z tymi cwaniakami z Nowego Tomysla nie ma sensu rozmawiac, to od nich kupiłem felgi 20", przez telefon bardzo miły gościu, grzecznie prosił żeby nie kupować przez allegro bo prowizja itd. obiecywał, że wszystko będzie cudownie... niestety zgodziłem się, wysłali felgi bez jednego dekielka... miesiąc czasu mnie zbywali, ze już wysłali paczkę z brakującym dekielkiem, oczywiście nie mogłem się doprosić o numer przesyłki, bo szef wysyła i ma gdzieś ten numer głęboko w sejfie schowany i teraz go nie ma, i zawsze jak dzwoniłem to go nie było albo nie miał czasu a po miesiącu przestali odbierać ode mnie telefonu, zwykłe handlarzyny cwaniaki bez honoru, dziękuję za jakiekolwiek interesy z nimi, za 5k ubezpieczyciel podesłał mi namiary na firmę co to odkupi, jednak wydaje mi się, że to jest jednak trochę więcej warte, zwłaszcza, że trochę jednak zainwestowałem w to auto, tak jak sirtrojan napisał, same koła i hamulce są więcej warte niż to co oni dają za całe auto...

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar maruss84
    Do??czy?
    Nov 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Jeździ
    Infiniti QX70 3.7 WHITE PEARL SOLD, FX35 2006 Szary SOLD
    Postów
    488
    Podziękował
    21
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Nowy Tomyśl to jakiś inny stan świadomości. Dzwoniłem do nich ostatnio kilka razy po części które mieli na allegro. Jakiś Pan za każdym razem zapisywał co potrzebuje i mówił, że jak to znajdzie to oddzwonię. Chyba nie znalazł bo nie oddzwaniał ani razu hehe.
    No pewnie ze więcej warte. Ja ostatnio kupiłem cały zestaw Akebono do swapa, osłony, tarcze, zaciski, klocki, przewody za 3k, a całe auto na 5 ci wycenil. Wystaw heble i koła to na start zarobisz 7k min. No chyba że nie jesteś mechaniczny i nie masz gdzie to porozkrecac to wtedy lipa.

  8. #8
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    857
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 83 raz/y

    Domy?lnie

    Hmm parę rzeczy u nich kupiłem, ze zwrotem też nie robili problemu. Jasne, że są więcej warte ale dla klienta końcowego, a nie dla złomiarzy.
    pozdrawiam, Artur.

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar maruss84
    Do??czy?
    Nov 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Jeździ
    Infiniti QX70 3.7 WHITE PEARL SOLD, FX35 2006 Szary SOLD
    Postów
    488
    Podziękował
    21
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Shimomura Zobacz post
    Hmm parę rzeczy u nich kupiłem, ze zwrotem też nie robili problemu. Jasne, że są więcej warte ale dla klienta końcowego, a nie dla złomiarzy.
    No właśnie po tej ostatniej akcji też się zdziwiłem, bo rok temu kupiłem u nich radio. Sam kontakt i wysyłka była bez problemu, a teraz kilka razy dzwoniłem i kicha zero odpowiedzi, a potrzebowałem tych części i bym od razu zamówił hehe. No nic, poleciałem do Wawy i kupiłem na miejscu z ogledzinami. W su. Ie na lepsze mi wyszło ich podejście.

  10. #10
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    FX45
    Postów
    8
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? maruss84 Zobacz post
    No pewnie ze więcej warte. Ja ostatnio kupiłem cały zestaw Akebono do swapa, osłony, tarcze, zaciski, klocki, przewody za 3k, a całe auto na 5 ci wycenil. Wystaw heble i koła to na start zarobisz 7k min. No chyba że nie jesteś mechaniczny i nie masz gdzie to porozkrecac to wtedy lipa.
    hamulce i koła to nie problem sprzedać, niby mam też gdzie to trzymać i wiem jak się odkręca różne śrubki ale największy problem teraz to jak najszybciej pozbyć się samej karoserii, żeby nie było że zaraz OC muszę kupować na kolejny rok, czyli kolejny tysiak w plecy... w pierwszej kolejności właśnie chciałbym pozbyć się silnika i karoserii, a co mi później zostanie to jak najbardziej będę wystawiał na sprzedaż, równolegle wymieniam się z ubezpieczycielem różnymi papierkami, ale niestety narazie nic z tego nie wynika

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. FX45 -Prośba o sprawdzenie vin
    By Traffic in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 8th-June-2021, 14:35
  2. Prośba o sprawdzenie FX45 VIN jnrbs08w93x000201
    By mandes in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13th-November-2013, 00:42
  3. Prośba o sprawdznie Vin'u -Fx45
    By Traffic in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27th-April-2012, 14:56
  4. Prośba o sprawdzenie FX45 vin: JNRBS08W94X402379
    By busiak76 in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16th-March-2012, 21:41
  5. Jak pomóc poszkodowanym w wypadku
    By sirtrojan in forum Aktualności i Komunikaty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28th-April-2011, 14:56

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •