Poka? wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Pierwsze Infiniti Q50

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2019
    Mieszka w
    Kostrzyn
    Jeździ
    2004 E46 325i
    Postów
    6
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie Pierwsze Infiniti Q50

    Cześć,

    Zastanawiam się nad przesiadką z leciwego BMW E46 325i na Infiniti Q50S, 3.7 AWD, rocznik koło 2014-2015. Nie miałem jeszcze okazji przymierzyć się do auta i chciałem się o parę spraw dopytać:

    - jak wygląda cena i dostępność części do Infiniti? Czy zmieni się to po wycofaniu Infiniti z EU? Przez BMW miałem Hondę Accord, oba auta są dość popularne, wszystko było praktycznie od ręki
    - jak wygląda awaryjność auta jeśli chodzi o elektronikę? Honda była absolutnie bezawaryjna, BMW (może z racji wieku) co jakiś czas oferuje mi drobiazgi, które odmawiają posłuszeństwa (raz wiatrak nawiewu, innym razem centralny zamek czy ogranicznik drzwi)
    - celuję w wersję S, czy każda z nich będzie miała sportowe zawieszenie i hamulce? Z tego co się orientuje wersję S można odróżnić po znaczku na klapie (łatwe do oszukania), ale również po łopatkach przy kierownicy i dzielonych fotelach
    - jak ma się do konkurencji typu nowsze BMW Serii 3? Myślałem właśnie o Beemce wcześniej, ale stopień przekombinowania silników, turbin i wszystkiego trochę mnie przeraża

    Dzięki, być może niedługo zobaczymy się na drodze!

  2. #2
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Wroclaw
    Jeździ
    Renault Laguna 3 GT, 2008, czarna
    Postów
    14
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Nie odradzałbym całkowicie auta z USA. Import tych aut po niedużych kolizjach w ostatnich kilku latach bardzo się ucywilizował. Konieczne będą oczywiście zdjęcia po wypadku i faktury/rachunki za części i naprawy. Poczekaj, aż swoje Q50 będzie sprzedawał ktoś z forum, zawsze to pewniejsze źródło.
    Działam na forach samochodów amerykańskich i 90% wszystkich tego typu aut, Mustangów, Challi i Camaro to auta po wypadkach, ale w tej grupie użytkowników jest to tak popularne, że nikt się nawet nie bawi w ukrywanie historii i inne tego typu walki. Z Infiniti może być trochę inaczej ...

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2019
    Mieszka w
    Kostrzyn
    Jeździ
    2004 E46 325i
    Postów
    6
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki za szczegółowe odpowiedzi.

    Auta z USA się nie boję, ściągnąłem już osobiście parę aut, mam tam jakieś kontakty. Liczę się z tym, że jest to auto po wypadku i takie zamierzam kupić. Wiem co posprawdzać, pewności oczywiście nigdy nie ma, ale jestem gotów zaryzykować. Emocjonalnie jestem zimny jak lód, potrafię przez 6 miesięcy obserwować model, żeby nauczyć się cen, realiów, na co zwrócić uwagę. Zakładam, że tak samo będzie, jeśli ostatecznie zdecyduje się na Inf.

    Nastawiam się tylko na wersję S i znam bajery z doklejonym znaczkiem Na szybko to sprawdzam fotele i łopatki przy kierownicy, bo tutaj trzeba by sobie zadać więcej trudu, żeby to podrobić.

    Mam pewien problem z silnikami turbodoładowanymi i ogólnie przekombinowanymi. Nie wiem do końca na czym on polega, ale Q50S głównie wybrałem dlatego, że chcę kupić prawdopodobnie ostatnie wolnossące auto. Pewnie w obecnym etapie życia faktycznie bardziej rozsądne byłoby kombi, ale <6 sek do setki w wolnossącym motorze bardzo mi pasuje. Gazować nie planuję. Hybryda by mi nawet podeszła, ale bagażnik może być problematyczny...

  4. Dzięki infin_ar za powyższy Post:


  5. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2019
    Mieszka w
    Kostrzyn
    Jeździ
    2004 E46 325i
    Postów
    6
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Franek Kimono Zobacz post
    No to widzę, człowiek z bagażem doswiadczeń

    Podziwiam, że są ludzie, którym się chce bawić w to wszystko - od momentu samego pomysłu kupienia rozbitego, szukania takiego, ściągania z drugiego końca planety i calej tej dziwnej zabawy... No dla mnie szkoda by było czasu na to

    Pozostaje życzyć powodzenia w całej tej akcji
    Ale co robić gdy niektóre samochody są tylko za wielką wodą?

  6. Dzięki infin_ar za powyższy Post:


Podobne w?tki

  1. EX30d pierwsze Infiniti
    By Mors in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27th-September-2018, 14:11
  2. Pierwsze szukanie map
    By jazgot in forum Navi / Nawigacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22nd-August-2016, 19:41
  3. Pierwsze zamowienie!
    By Buziaczek81 in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25th-February-2016, 01:05
  4. Pierwsze Powitanie
    By Darecki in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13th-August-2013, 11:17
  5. Infiniti FX Sebastian Vettel Edition – pierwsze zdjęcia
    By slepy62 in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17th-November-2012, 13:32

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •