Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: nie reaguje start/stop ,nie można wyłączyć zapłonu !!!!

  1. #11
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2022
    Mieszka w
    Radom
    Jeździ
    Infiniti M37x 2013
    Postów
    9
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Mafioz Zobacz post
    A próbowaliście włożyć kluczyk do gniazda ?
    U mnie niestety nawet nie ma gniazda bynajmniej nie zauważyłem. Ale czytając wiele wątków na forum wydaje mi się że to może być awaria modułu blokady kierownicy lub uszkodzona pamięć sterownika silnika i nie odczytuje immobilizera ale to tylko przypuszczenia

  2. #12
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2023
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50S RED SPORT 2018
    Postów
    24
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    W moim q50 nie zauważyłem nigdzie miejsca do włożenia kluczyka. Dopiero co go sprowadziłem także może coś przegapiłem. Red sport 2018r

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mafioz
    Do??czy?
    Sep 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Infiniti G37S 2009 + 2013 Infiniti G37xS Coupe + Audi A6 3.0TFSI Quattro
    Postów
    328
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 38 raz/y

    Domy?lnie

    Faktycznie, Q50 i M37 nie mają slotu, to aż dziwne. W moich obu G37 mam takie miejsce. Na szybko wygooglowałem, że kluczyk się przykłada do przycisku S/S i odpala.

    Cytat Napisa? Zibenik Zobacz post
    Witam
    Ja w swoim m37 mam identyczne objawy i stało się tak po odłączeniu akumulatora. Auto można zamknąć otworzyć z kluczyka z klamek chodzi wentylator światła radio wszystko tylko nie odpala i nie można wyłączyć zapłonu. Dodam że przed odłączeniem akumulatora wszystko chodziło idealnie. Jedyna różnica ze u mnie wyskakuje komunikat warrming key system.
    Tobie prawdopoodbnie padło Imo/blokada kierownicy. Ale skoro możesz włączyć zapłon spróbuj go zeskanować w poszukiwaniu błędów. W zetkach można delikatnie uderzać o kolumnę kierownicy i mieć nadzieję, że odpali.
    2009 Infiniti G37S Coupe
    2010 Ford Crown Victoria 4.6V8 ( R.I.P.) ;(
    2013 Infiniti G37xS Coupe
    2013 Audi A6 C7 3.0TFSI Quattro

  4. #14
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2022
    Mieszka w
    Radom
    Jeździ
    Infiniti M37x 2013
    Postów
    9
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witam
    Udało się coś komuś zdziałać? Ruszyć z miejsca??

  5. #15
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2022
    Mieszka w
    Radom
    Jeździ
    Infiniti M37x 2013
    Postów
    9
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie coś ruszyło! Wiec tak po podpięciu pod komputer wyskakiwał błąd abs z informacją o niskim napięciu czy jakoś tak ale przy odłączeniu akumulatora wydawało mi się normalne ze pojawią się błędy jednak kumpel zaczal przeglądać przewody od abs i okazało się że dwa są przetarte jeden na pewno od abs a drugi nie mam pojęcia od czego ale po odizolowaniu ich o siebie i przywróceniu do normalności oraz skasowańiu bledow auto normalnie odpaliło ładnie pracowało i za chwilę padła cewka..... zamówiłem nowa jutro wymienię i oby wszystko wróciło do normy. Nie twierdze ze u innych użytkowników forum jest taki sam problem ale wydaje mi się że bardzo czuła jest elektronika w naszych autach. Dlaczego wcześniej błędy nie wyskakiwały to nadal jest dla mnie zagadka

  6. #16
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,076
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie U nas podobny problem.
    Auto to QX50 z Kanady.
    Programowałem kluczyk za pomocą SVCI ING. Ale coś nie poszło tym razem zgodnie z planem. ( wcześniej zrobiłem 7 Infiniti i było ok.) Ale kluczyli zdążyły się skasować.
    Objawy są następujące:

    1. Nie działają piloty w kluczykach, nie można zamknąć ani otworzyć auta z pilota. ( ale to normalne bo skasowałem)
    2. Można włączyć "stacyjkę do zapłonu", kontrolki się świecą ale auto nie odpala.
    I tu dziwne rzeczy się dzieją By włączyć auto do zapłonu nie potrzebne są w ogóle kluczyki w aucie ani poza nim. Wystarczy włożyć palca do stacji dokującej na kluczyk.
    3. Gdy wkładam palca do stacji dokującej i przekręcam do zapłonu i palca wyjmę to wszystko gaśnie. Ale gdy to robię z wciśniętym hamulcem mogę wyjąć palca ze stacji i auto pozostaje na zapłonie. Zupełnie jakby myślało, że jest odpalone.
    5. Gdy auto jest na zapłonie podając prąd na krótko na bendiks auto odpala i jedzie normalnie.
    6. Auta i zapłonu nie da się wyłączyć gdy trzymam nogę na hamulcu.
    7. Niezależnie jak wyłączę zapłon, czy to przez wyjęcie palca czy przyciskiem start/stop przycisk pozostaje lekko podświetlony i nie wyświetla się pod nim napis Lock.
    8. Lock można uzyskać tylko przez odłączenie i ponownie podłączenie akumulatora.
    9. odłączenie akumulatora na całą noc nic nie zmienia. Nadal mogę przyjść wsadzić palca do stacji dokującej i uzyskać zapłon a następnie odpalić auto na krótko bez udziału kluczyka.
    Auto nie posiada blokady kierownicy. ( Dziwne)
    Aha próbowałem podłączyć się do OBD2 po podłączeniu aku by świecił się lock, to w aucie drze się alarm.
    Ostatnio edytowane przez Mateusz ex37 ; 2nd-May-2023 o 19:22

  7. #17
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,076
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Udało się naprawić. Nie mając odpowiedniego interfejsu udałem się do miejscowego mechanika. Podłączył się i zakodował kluczyki. Auto działa normalnie. Wszyscy są bardzo szczęśliwi. Prawdopodobnie nastąpiła przerwa w Wifi podczas kodowania kluczyka i dlatego auto się zawiesiło.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 5th-June-2022, 22:57
  2. Q50 Błąd systemu start/stop
    By BrokenMind in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14th-January-2021, 19:30
  3. Start/Stop - dezaktywacja
    By Maxx in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19th-February-2018, 11:47
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16th-May-2016, 21:23
  5. VCD OFF i SLIP - i nie można ich wyłączyć! Co zrobić?
    By sirtrojan in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13th-October-2013, 13:55

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •