Poka? wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: montaż wydechu borla do v8

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie montaż wydechu borla do v8

    Witam, będe montował taki kompletny wydech z H-pipe : https://www.wydechowe.pl/index.php?r...roduct_id=1375 i prosiłbym o opinie osoby, które to przerabiały.

    Pytanie 1 - czy nic się nie stanie jak wydech będzie teraz bez łączników elastycznych (splotek) czyli na sztywno? Jakieś wibracje, zerwanie szpilek flanszy kolektora na głowicy, drgania karoserii?

    Pytanie 2 - wg jednego istniejącego w PL testu sam wydech dał niewiele, ale wydech + usunięcie drugich katalizatorów spowodował już spory przyrost mocy górą, jakieś 25hp. Ktoś może potwierdzić że faktycznie katy trzeba usunąć by poczuć różnicę? Czy w ich miejsce zamontować np splotki jak wyżej? Czy na jednym końcowym tłumiku nie będzie po wycięciu katów znacznie głośniej?

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    nikt nic .. ?

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti G37 2009, srebrny RWD wersja journey sedan
    Postów
    30
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Trudno mi się odnieść do V8 bo u mnie siedzi tylko V6 jednak ostatnio przerabiałem u siebie temat wydechu i decatów i mogę się co nieco wypowiedzieć o odczuciach i informacjach które uzyskałem przed modyfikacjami. Oba silniki to jednostki wolnossące a zbytnie rozluźnienie wydechu w takim samochodzie może spowodować spadek mocy i osiągów.
    W necie można znaleźć filmy np z zetkami gdzie po zamontowaniu markowych wydechów cat-back i zostawieniu katalizatorów mocy nie przybywało albo nawet ubywało. Po usunięciu katalizatorów bądź montażu sportowych katów sytuacja stawała się zupełnie inna i mocy rzeczywiście przybywało. Ile dawał wydech a ile katalizatory trudno powiedzieć.
    To nie turbo gdzie im luźniej tym lepiej.
    U mnie po założeniu decatów i Y-pipa dopasowanego do decatów samochód zdecydowanie się ożywił. Na hamowni nie byłem ale różnica jest odczuwalna, silnik lepiej reaguje na dodanie gazu i lepiej się wkręca.
    Dźwięki się oczywiście zmienił i jest głośniej przy mocnym przyśpieszaniu. Mam zachowane oryginalne tłumiki ( środkowy i końcowy) Przy normalnej jeździe różnica jest niewielka ale jest i niektórym może to przeszkadzać a niektórym się podobać.
    Po wywaleniu katów możesz się spotkać z problemem wyskakującej kontrolki ESS. U mnie tulejki 90 stopni dla sond wyeliminowały ten problem jednak nie wiem jak będzie reagował V8 po wywaleniu katów i czy błąd się pojawi. Myślę że raczej tak.
    Co do montażu wydechu bez katalizatorów i z jednym tłumikiem to myślę że to będzie wersja hardcore i będzie głośno. Już V6 w zetkach i infi na jednym tłumiku i bez katów jest głośne a jakie będzie V8 - myślę że równie głośne
    Co do złącz elastycznych to ich brak powinien przenosić wibracje na budę ale nie musi. Chyba zależy od samochodu. Ja bym spróbował bez i ewentualnie wspawał je jak będzie coś nie tak. Koszt niewielki i w zasadzie w każdym warsztacie zajmującym się wydechami takie złącza wspawają bez problemu. Cena przyzwoitych to około 100 zł sztuka plus robota.

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki Grzesiek, przypomniało mi się, że w V6 usunięcie katów powoduje swego rodzaju szeleszczenie splotek na wydechu, słychać to przy obrotach 2000-2500 zarówno w 3,5 jak i 3,7. Mnie to strasznie irytowało. Może dlatego borla robi wydech bez splotek? O rozluźnienie wydechu bym się nie martwił, w 5,0 jest wydech z 3,7, czyli mocno restrykcyjny.
    Łatwo Ci poszło wykręcenie sond pod tulejki?

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti G37 2009, srebrny RWD wersja journey sedan
    Postów
    30
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie owe szeleszczenie pojawia się tylko przy schodzeniu z obrotów po odjęciu gazu. W dość wąskim zakresie obrotów ale zawsze Coś będę chciał na to poradzić ale rzeczywiście też obstawiamy łącza elastyczne jako winowajce. Być może borla dlatego nie montuje ich do swojego wydechu. Producent markowy, znany z naprawdę dobrych wydechów więc na pewno wie co robi.
    Wykręcenie sond poszło o dziwo bardzo łatwo a trochę się tego bałem natomiast bardzo ciężko poszło odkręcenie katalizatorów od strony kolektora. Nie wiem jak to jest u ciebie ale u mnie podejścia od dołu nie ma. Z palnikiem też nie podejdziesz bo są niedaleko przewody z tego co pamiętam paliwowe Dobrze mieć indukcje przy takich zabiegach bo śruby przy wydechach o ile się w ogóle odkręcają to bardzo ciężko. U mnie pozostało odkręcanie od góry przez maskę na przedłużkach i naprawdę mieliśmy z tym spory problem.
    Zwróć uwagę tylko jaką masz wew. średnicę wejścia do borla od katalizatorów. U mnie wyjście z decatów było z tego co pamiętam 57 mm a wejście do seryjnego Y-pipe około 42-43 mm więc było duże przewężenie. Dlatego zamówiłem Y-pipe z wejściem 57 mm żeby nie było kolizji spalin.

  6. #6
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Trn
    Jeździ
    Q60
    Postów
    248
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Grzesiek861208 Zobacz post
    Dlatego zamówiłem Y-pipe z wejściem 57 mm żeby nie było kolizji spalin.
    Kolizja spalin przesuneła sie teraz na koniec Y. Tam masz przejscie z 3cali na 2.5

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Grzesiek861208 Zobacz post
    Już V6 w zetkach i infi na jednym tłumiku i bez katów jest głośne a jakie będzie V8 - myślę że równie głośne
    W mojej zetce poprzedni właściciel zdemontował tylko końcowy tłumik i wrzucił tam 2 "przelotki" . w środku mozna było ... oszaleć
    zete słychać było w promieniu pól kilometra , po zamontowaniu fabrycznego tłumika końcowego jest o wiele ciszej a osiagi te same

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    W mojej zetce poprzedni właściciel zdemontował tylko końcowy tłumik i wrzucił tam 2 "przelotki" . w środku mozna było ... oszaleć
    zete słychać było w promieniu pól kilometra , po zamontowaniu fabrycznego tłumika końcowego jest o wiele ciszej a osiagi te same
    No to ja mam w tej chwili tzw "rear muffler delete", po odpaleniu na zimnym jest huk, po rozgrzaniu jest miód, w przedziale 3-6tys obr to jest mustang 5.0 czyli tak jak miało być.
    Wystarczy "" wpisać w youtube.

    W zetkach norrmalnie się wycina środkowy ALBO robi decaty. Środkowy + decaty = dźwięk hondy R4, nieprzyjemny, świdrujacy.

    W M56 mam "secondary cat delete" + przeróbka Y, i końcowe tłumiki "sportowe" infiniti ... i jest za cicho. W usa hamują to na 380-390 rwhp. Chyba na lato zrobię "rear muffler delete"

  9. #9
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2020
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    QX70S 2015 czarny
    Postów
    8
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witam, poszukuję używanego, kompletnego wydechu borla.

Podobne w?tki

  1. Para z wydechu?
    By MarianoS81 in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14th-November-2016, 11:15
  2. Strzały z wydechu
    By szpaku001 in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10th-March-2016, 14:38
  3. Końcówki wydechu G35 '05
    By kulioss in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15th-April-2015, 09:48
  4. Poprawa dźwięku wydechu?
    By MarianoS81 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 7th-April-2014, 00:12
  5. odcinka wydechu
    By linkintiger in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17th-December-2010, 05:37

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •