Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Prośba o rady przed zakupem

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2019
    Mieszka w
    Cieszyn
    Jeździ
    Honda Accord 2.4 / Infiniti QX30 2.0T
    Postów
    6
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Prośba o rady przed zakupem

    Do tej pory jeździliśmy Hondami, ale teraz żonie bardzo spodobał się Q30. Do testu na weekend mieliśmy Q30 Sport Tech 1.6 DCT. I tu jest pierwsze pytanie: czy warto dopłacać do silnika 2.0 i AWD? Jak to się sprawdza w tym modelu? Ile może być różnicy w spalaniu? Czy skrzynia równie przeciąga biegi nawet na eco? Jeśli chodzi o wyposażenie, to będziemy wybierać Sport Tech lub Luxe Tech.

    A jeśli chodzi o sam samochód. Czy były prowadzone jakieś akcje serwisowe do tej pory? Czy są jakieś typowe usterki? Jak kształtują się ceny obowiązkowych przeglądów w ASO? Czy auto jest dobrze zabezpieczone antykorozyjnie? Z "Japończykami" mam mieszane doświadczenia.

    Czy mogliby odezwać się do mnie na priv użytkownicy Q30 i napisać kilka zdań o eksploatacji samochodu? Będę bardzo wdzięczny.

    Pozdrawiam, Marek.

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Feb 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Było QX30 2.0t AWD, 2018, Silver Blade
    Postów
    76
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    Witaj Marku.
    Dopiero teraz trafiłem na Twój post. Na tym forum Q30/QX30 to model niezbyt popularny, więc jak widzę reakcja delikatnie mówiąc niewielka.
    Ja jeżdżę QX30 od lutego. Kupiłem nowe, w salonie w Krakowie. Model 2.0t 7DCT AWD, wersja wyposażenia LUXE TECH. Dotychczas, przez 13 lat jeździłem autami Subaru (ostatnio XV). Niestety w wyniku ostatnich zmian w "litrażu" silników, Subaru nie ma dla mnie żadnej sensownej propozycji, stąd zmiana marki na Infiniti. Od zakupu przejechałem 10 500 km z nieustannym zadowoleniem z zakupu. ,
    Teraz jakieś szczegóły:
    - Silnik nie jest zbyt oszczędny, pali sporo, szczególnie w mieście, ale mam "ciężką nogę" i wszystkie moje auta dużo paliły.
    - "Zbiera się" bardzo ładnie, nawet w trybie "eco". Wstydu na drodze nie ma. Trybu sport praktycznie nie używam. Parę razy, w czasie "trudnego" wyprzedzania.
    - Kupując auto wiedziałem, że system Infiniti InTouch jest z poprzedniej epoki. Jest nawigacja, ale mapy mało aktualne i bez szans na sensowną aktualizację. Używam więc mojego poczciwego TomTom-a. Połączenie BT z telefonem działa dobrze, odtwarzanie muzyki przez BT także. O Apple CarPlay/Android Auto zapomnij - nie ma i nie będzie.
    - Nagłośnienie (Bose) brzmi bardzo przyzwoicie. Niestety subwoofer jest w miejscu zapasowego koła, więc nie ma nawet dojazdówki, tylko tzw. "zestaw naprawczy".
    - Systemy wspomagania kierowcy na przeciętnym, nie najgorszym poziomie. Kamera 360 stopni bardzo użyteczna. Adaptacyjny tempomat działa OK.
    - Fotele ze skórzaną tapicerką (z prawdziwej, a nie plastikowej krowy) wygodne. Wszystko w środku wygląda zdecydowanie "premium".
    - Z zewnątrz auto mi się ciągle bardzo podoba, a generalnie wszystkim także.
    - Co do kosztów serwisu, to nic nie wiem, bo jeszcze nie było przeglądu. Podejrzewam, że specjalnie tanio nie będzie.
    - Jak działa AWD w porównaniu z Subaru jeszcze nie wiem, bo kiedy kupiłem, to zimy już nie było. Zobaczę wkrótce.
    - Generalnie jeżdżę ciągle z "bananem na twarzy.
    Jeżeli temat u Ciebie jeszcze aktualny i masz jakieś pytania, to śmiało.

    Pozdrawiam
    Konrad

  3. Dzięki PRIMAR za powyższy Post:

    bady84 (5th-December-2019)

  4. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Bartos
    Do??czy?
    Sep 2019
    Mieszka w
    Leżajsk
    Jeździ
    QX30
    Postów
    154
    Podziękował
    42
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Potwierdzam to co wyżej, chociaż w moim odczuciu układ kierowniczy działa dobrze. Mi przy spokojniej jeździe spalanie nie przekracza 10l. Ale moje miasto jest małe i nie ma dużego ruchu.
    Też w domu mam 2 Hondy i jedno BMW 7 ale to nie ma co porównywać. Dla nie jeździ się świetnie, skóra wysokiej jakości, chyba nappa. Może trochę denerwować te 7 biegów, bo pierwsze są bardzo krótkie.
    Napęd AWD na pewno się przyda, ja by, brał. Co do części to w większości jest Mercedes GLA, więc z dostępnością nie będzie problemu. Co do serwisu się nie wypowiem, bo sam sobie serwisuje auta.

  5. #4
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Sopot
    Jeździ
    Q50 Hybrid
    Postów
    387
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 84 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? PRIMAR Zobacz post
    Witaj Marku.
    Dopiero teraz trafiłem na Twój post. Na tym forum Q30/QX30 to model niezbyt popularny, więc jak widzę reakcja delikatnie mówiąc niewielka.
    Ja jeżdżę QX30 od lutego. Kupiłem nowe, w salonie w Krakowie. Model 2.0t 7DCT AWD, wersja wyposażenia LUXE TECH. Dotychczas, przez 13 lat jeździłem autami Subaru (ostatnio XV). Niestety w wyniku ostatnich zmian w "litrażu" silników, Subaru nie ma dla mnie żadnej sensownej propozycji, stąd zmiana marki na Infiniti. Od zakupu przejechałem 10 500 km z nieustannym zadowoleniem z zakupu. ,
    Teraz jakieś szczegóły:
    - Silnik nie jest zbyt oszczędny, pali sporo, szczególnie w mieście, ale mam "ciężką nogę" i wszystkie moje auta dużo paliły.
    - "Zbiera się" bardzo ładnie, nawet w trybie "eco". Wstydu na drodze nie ma. Trybu sport praktycznie nie używam. Parę razy, w czasie "trudnego" wyprzedzania.
    - Kupując auto wiedziałem, że system Infiniti InTouch jest z poprzedniej epoki. Jest nawigacja, ale mapy mało aktualne i bez szans na sensowną aktualizację. Używam więc mojego poczciwego TomTom-a. Połączenie BT z telefonem działa dobrze, odtwarzanie muzyki przez BT także. O Apple CarPlay/Android Auto zapomnij - nie ma i nie będzie.
    - Nagłośnienie (Bose) brzmi bardzo przyzwoicie. Niestety subwoofer jest w miejscu zapasowego koła, więc nie ma nawet dojazdówki, tylko tzw. "zestaw naprawczy".
    - Systemy wspomagania kierowcy na przeciętnym, nie najgorszym poziomie. Kamera 360 stopni bardzo użyteczna. Adaptacyjny tempomat działa OK.
    - Fotele ze skórzaną tapicerką (z prawdziwej, a nie plastikowej krowy) wygodne. Wszystko w środku wygląda zdecydowanie "premium".
    - Z zewnątrz auto mi się ciągle bardzo podoba, a generalnie wszystkim także.
    - Co do kosztów serwisu, to nic nie wiem, bo jeszcze nie było przeglądu. Podejrzewam, że specjalnie tanio nie będzie.
    - Jak działa AWD w porównaniu z Subaru jeszcze nie wiem, bo kiedy kupiłem, to zimy już nie było. Zobaczę wkrótce.
    - Generalnie jeżdżę ciągle z "bananem na twarzy.
    Jeżeli temat u Ciebie jeszcze aktualny i masz jakieś pytania, to śmiało.

    Pozdrawiam
    Konrad
    CarPlay jest w sprzedaży u nas w salonach od miesiąca

  6. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Feb 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Było QX30 2.0t AWD, 2018, Silver Blade
    Postów
    76
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? PawelInfi Zobacz post
    CarPlay jest w sprzedaży u nas w salonach od miesiąca
    Android Auto także obsługuje?

  7. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Feb 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Było QX30 2.0t AWD, 2018, Silver Blade
    Postów
    76
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Bartek.B Zobacz post
    Potwierdzam to co wyżej, chociaż w moim odczuciu układ kierowniczy działa dobrze.
    Pisząc o układach wspomagania miałem na myśli tzw. "elektronikę". Układ kierowniczy działa super.

  8. Dzięki PRIMAR za powyższy Post:

    Bartos (21st-November-2019)

  9. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Bartos
    Do??czy?
    Sep 2019
    Mieszka w
    Leżajsk
    Jeździ
    QX30
    Postów
    154
    Podziękował
    42
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? PawelInfi Zobacz post
    CarPlay jest w sprzedaży u nas w salonach od miesiąca
    Coś więcej? to jest moduł dokładany, czy aktualizacja softu?
    Jest coś na Androida?

  10. #8
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Sopot
    Jeździ
    Q50 Hybrid
    Postów
    387
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 84 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Bartek.B Zobacz post
    Coś więcej? to jest moduł dokładany, czy aktualizacja softu?
    Jest coś na Androida?
    Dokładany moduł pod dolny ekran.
    Działa na iOS i na Android z tego co wiem, Wrocław montował już te zestawy, podpytam jak to działa.

  11. Dzięki PawelInfi za powyższy Post:

    Bartos (22nd-November-2019)

  12. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar sebam
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    Q50 2.0t, Jawa 250 58r
    Postów
    184
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 18 raz/y

    Domy?lnie

    Tylko do q30?
    Pozdrawiam. Seba

  13. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Bartos
    Do??czy?
    Sep 2019
    Mieszka w
    Leżajsk
    Jeździ
    QX30
    Postów
    154
    Podziękował
    42
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? PawelInfi Zobacz post
    Dokładany moduł pod dolny ekran.
    Działa na iOS i na Android z tego co wiem, Wrocław montował już te zestawy, podpytam jak to działa.
    Dziękuję, fajnie by było jakbyś popytał co i jak?

    Czy obsługuje wersje europejskie i USA?
    jak jest na android to i Android Auto też działa., tak sądzę.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. [M35] Przed zakupem Infiniti m37 bądź g37 - prośba o poradę
    By Arek Arson in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13th-June-2019, 01:23
  2. [Pytanie ogólne przed zakupem] Koszty utrzymania infiniti fx
    By Quality in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13th-October-2017, 08:46
  3. Potrzebuję porady przed zakupem
    By Gregor in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26th-June-2014, 13:40
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 2nd-April-2013, 22:16

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •