Poka? wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: całkowity brak mocy infiniti FX30

  1. #1
    Dopiero dołączylem Avatar JuliuszCezar
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Szczecinek
    Jeździ
    Infiniti fx30D S Premium 2013r.
    Postów
    41
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie całkowity brak mocy infiniti FX30

    Witam. Dzisiaj po próbie ruszenia niestety stwierdziłem, że samochód nie jedzie, tj, rusza ale strasznie powoli i nie ma możliwości przyspieszenia, tak jakby całkowicie zabrało mu moc. Do mechanika pewnie dostane się za kilka dni jak nie później, a chciałbym wiedzieć na co się szykować. objaw taki sam przy ruszaniu do przodu jak i do tyłu, gaz do końca, a on ledwo się porusza, nie ukrywam że mam już strach w oczach jakie mogą być koszta naprawy. Może ktoś już taki objaw przerabiał i podpowie co to może być?

  2. #2
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Sopot
    Jeździ
    Q50 Hybrid
    Postów
    387
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 84 raz/y

    Domy?lnie

    To może coś więcej?
    Kontrolki się palą? Check engine?
    Jaki przebieg auta.

    Przy założeniu, że nie znam historii auta i

    1. Pali się check - zapchany DPF + filtr powietrza / sonda lambda (ale moc traci dopiero w późniejszym etapie), zawór EGR / chłodnica EGR przy bijących błędach z zaworu albo zapowietrzonego układu chłodzącego, albo przy przebiegu > 150.000km zatkana rurka metalowa idąca od czujnika temperatury spalin (demontaż tego grozi upierdoleniem śruby i demontażem silnika - chociaż rzadko się zdarza) iii może być jeszcze dziabnięty czujnik poziomu oleju silnikowego.

    2. Brak kontrolki check - uwalony czujnik położenia pedału hamulca (rzadko) albo uwalony zawór sterujący turbosprężarką

  3. #3
    Dopiero dołączylem Avatar JuliuszCezar
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Szczecinek
    Jeździ
    Infiniti fx30D S Premium 2013r.
    Postów
    41
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Żadna kontrolka się nie świeci, samochód 230 tyś przebiegu, filtr DPF brak, kupiłem już z wyciętym

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar maruss84
    Do??czy?
    Nov 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Jeździ
    Infiniti QX70 3.7 WHITE PEARL SOLD, FX35 2006 Szary SOLD
    Postów
    488
    Podziękował
    21
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? JuliuszCezar Zobacz post
    Żadna kontrolka się nie świeci, samochód 230 tyś przebiegu, filtr DPF brak, kupiłem już z wyciętym
    Mój Ford Edge 2.0 ecoboost po przylocie z USA miał podobne, a wręcz tak samo, przy cofaniu nieduży kamień był nie do przejechania .
    Padnięty był chyba czujnil doładowania turbiny lub wlotu powietrza, jakoś tak. Podłączenie pod kompa od razu pokazało co jest nie tak. Nowy w InterCarsie kosztował jakies 270 zl i po problemie. Moc odzyskana.


    Aaa na desce nie swieciły sie zadne kontrolki.

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Tarnowska
    Jeździ
    było FX 30dS Premium, VolVo S90 2018
    Postów
    110
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Obstawiam zawór EGR. Koszt wraz z naprawą ok 650 - 800 zł. Zawór do kupienia w sklepach z częściami w PL.

  6. #6
    Dopiero dołączylem Avatar JuliuszCezar
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Szczecinek
    Jeździ
    Infiniti fx30D S Premium 2013r.
    Postów
    41
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Dziękuje za informacje, jak tylko mechanik sprawdzi to dam znać co było i jaki koszt naprawy.

  7. #7
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Sopot
    Jeździ
    Q50 Hybrid
    Postów
    387
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 84 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? maruss84 Zobacz post
    Mój Ford Edge 2.0 ecoboost po przylocie z USA miał podobne, a wręcz tak samo, przy cofaniu nieduży kamień był nie do przejechania .
    Padnięty był chyba czujnil doładowania turbiny lub wlotu powietrza, jakoś tak. Podłączenie pod kompa od razu pokazało co jest nie tak. Nowy w InterCarsie kosztował jakies 270 zl i po problemie. Moc odzyskana.


    Aaa na desce nie swieciły sie zadne kontrolki.
    W 3.0d nie padały czujniki turbodoładowania - jeżeli mówisz o tym, który w Infi występuje przy chłodnicy intercoolera. Bardziej padały zawory sterujące turbosprężarką, wymieniłem już ładnych kilka sztuk - bo właśnie ucina moc, a nie wywala żadnych kontrolek.

    Zawór EGR będzie sypał check enginem.

  8. #8
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    +1 do tego co napisał Pawelinfi - robiłem ostatnio trochę przy dieslach i jak nie jedzie to pewnie odcina turbo. Wtedy można poczuć brak tego co daje ten mały świszczący dodatek.
    Z reguły wywala checka - overboost albo coś podobnego

    Nie wiem czy jest tam zmienna geometria - zakładam ze tak, możesz sprawdzić z kimś czy w ogóle pracuje.
    Na fotkach w sieci widzę że jest sterowana podciśnieniem więc zacząłbym od wspomnianego zaworka - prześledź gdzie idzie rurka z turbo i na jej drugim końcu będzie zaworek z dwoma wyjściami. Z reguły oznaczany jako N75.
    Zobacz czy rurki są całe i czy w ogóle prąd dochodzi do czujnika .

    Podkreślam że to ogólna teoria dieslowska - nie robiłem nic w infi w dieslu ale z reguły działa to podobnie w każdym nowocześniejszym dieslu.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


Podobne w?tki

  1. Brak oświetlenia w kabinie oraz brak regulacji foteli
    By AutopflegeTop in forum Wewnętrzna Modyfikacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27th-March-2019, 20:54
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26th-May-2018, 23:47
  3. OLX - brak marki INFINITI
    By sirtrojan in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25th-November-2015, 14:18
  4. Drgania na zimnym, drgania, brak mocy na cieplym
    By Martti in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21st-December-2014, 12:45
  5. Infiniti FX30 Premium S diesel 3.0 dS
    By KeliV in forum Inne ogłoszenia & aukcje
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26th-February-2013, 21:31

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •